Jump to content

Протести у Београду, јул 2020

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 32 минута, Тражитељ рече

А која је алтернатива? Да палимо контејнере, разваљујемо градилишта, упадамо у скупштину?

Не, овде заиста није проблем у томе да ли је неко против власти или не, него шта радимо тим поводом. Ја сам деструктивне побуде изгубио након адолесцентских година, видео сам један преврат на улици, учио из историје о њих још неколико и нису са собом доносили ништа добро ни када је иза њих стајала одлична организација, а камоли сада.

Вучић је готов првом приликом чим се на изборима појави неко нормалан, са нормалном причом. А овде се то не ради, него се пумпа бес, пумпа и пумпа па док не пукне! Говорио сам о томе и на форуму, па ми неки гурали сендвич у уста, једина стратегија која се води против Вучића је пумпање неусмереног беса који треба да се неконтролисано излије на улице и који је унапред осуђен на пропаст и коме није циљ смена власти него компромитација власти, а такве ствари нису борба против Вучића, нису борба за боље друштво и бољу власт, него деструктивна борба против система.

О чему ти пријатељу причаш,у којој то земљи је  дикататор сишао са власти изборима???!!!

Да ли ти капираш колико су они огрезли у сваком криминалу,корупцијама,прању  пара,Бгд на води,сава мала,Крушик, Јовањица,корона циркус, тужни кризни штаб,девастирано здравство,врло сумњива убиства,нпр Оливера Ивановића...разни такјуни,грађевинско-инвеститорска мафија,уништавање шума река,МХЕ битанге, нарко дилери,навијачи-хулигани, пинк (не)култура,разорено шклоство ,Јутке,.Палме,Вулини,Ђурићи,Гашићи...да не набрајам више,да ли ти мислиш да ће они заиста мирно да оду са власти?

Донекле се могу сложити да је велики проблем опозиција,разједињена,подељена,без ауторитета ,све је спало на народ,а ти се питаш откуд бес???!!!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Jecić рече

Ма не брини Никола, Дејан ионако не жели комуникацију са мном. А ја немам намеру да се убеђујем са неким ко супротно мисли од мене. Опуштено. А таман посла да се мојим присуством затрпава тема, далеко било.

Objasnio sam na koje teme ne želim da komuniciram. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

ne samo da bude opozicija vec i da bude pristojan i normalan a ne kao ovi sadasnji

RS.N1INFO.COM

Borko Stefanović, predsednik Levice Srbije i jedan od osnivača Saveza za Srbiju, Boban Jovanović i Marko Dimić,...

Je l ovaj nenormalan, nepristojan?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Зосима рече

О чему ти пријатељу причаш,у којој то земљи је  дикататор сишао са власти изборима???!!!

 

Chileu :)

Al tu je diktator dosao samo da pocisti komuniste koji su uhvatili diktaturu pre njega, da mu zemlja ne zavrsi kao Kuba ili Venecuela.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, haveaniceday рече
RS.N1INFO.COM

Borko Stefanović, predsednik Levice Srbije i jedan od osnivača Saveza za Srbiju, Boban Jovanović i Marko Dimić,...

Je l ovaj nenormalan, nepristojan?

 

A Jeremić, našamaraše čoveka ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Зосима рече

О чему ти пријатељу причаш,у којој то земљи је  дикататор сишао са власти изборима???!!!

Да ли ти капираш колико су они огрезли у сваком криминалу,корупцијама,прању  пара,Бгд на води,сава мала,Крушик, Јовањица,корона циркус, тужни кризни штаб,девастирано здравство,врло сумњива убиства,нпр Оливера Ивановића...разни такјуни,грађевинско-инвеститорска мафија,уништавање шума река,МХЕ битанге, нарко дилери,навијачи-хулигани, пинк (не)култура,разорено шклоство ,Јутке,.Палме,Вулини,Ђурићи,Гашићи...да не набрајам више,да ли ти мислиш да ће они заиста мирно да оду са власти?

Донекле се могу сложити да је велики проблем опозиција,разједињена,подељена,без ауторитета ,све је спало на народ,а ти се питаш откуд бес???!!!

Капирам, само код свргавања са власти насилним путем немаш апсолутно никакву контролу над тиме ко то ради и за чије интересе. У Србији је од свих анти-Вучићевских струја најутицајнија она која своје пипке пружа кроз медије типа Н1 и фантомских стручњака и организација који су на њиховим насловним страницама, а та струја није само против ове, хајде да кажемо, криминалне власти, него је исто тако за унитарну БиХ, косовску независност, истребљење Срба у ЦГ, маргинализацију и цепање СПЦ, непријатељство према Русији и Кини и промптно приступање НАТО савезу, а ја такве не желим да доведем на власт.

Чврсто верујем да морамо да прођемо кроз процес сазревања и развијања парламентаризма. Ја не могу да схватим да од кад се Коштуница повукао, Ђинђића убили, а Шешељ пролупао, ми немамо странке које са програмом и људима излазе на изборе и узимају 5%, 10%, 15%, небитно - уопште није битно да мора да победи, само да парламент користи достојанствено, а не као циркус. Поражавајуће ми је да ми немамо угледну опозицију, а да власт насилно желе да руше они које је народ тестирао, па одбацио. А не питам се откуд бес, само констатујем да је некоме у интересу да се тај бес неконтролисано излива и да се прави хаос, док сам ја за то да се тај бес каналише кроз нешто што ће контруктивно да склони све што не ваља из СНС. Али не да се руши СНС због СНС, или зато што "мрзимо Вучића", него баш због свега овога што си навео, од криминала па до Ђурића и Вулина. Ова власт толико материјала даје свакој нормалној опозицији да само ушета кроз изборе и узме бар 30%, а она се понаша као да и сама ради за Вучића и да те "сендвиче" које другима приписују заправо сами једу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Тражитељ рече

Капирам, само код свргавања са власти насилним путем немаш апсолутно никакву контролу над тиме ко то ради и за чије интересе. У Србији је од свих анти-Вучићевских струја најутицајнија она која своје пипке пружа кроз медије типа Н1 и фантомских стручњака и организација који су на њиховим насловним страницама, а та струја није само против ове, хајде да кажемо, криминалне власти, него је исто тако за унитарну БиХ, косовску независност, истребљење Срба у ЦГ, маргинализацију и цепање СПЦ, непријатељство према Русији и Кини и промптно приступање НАТО савезу, а ја такве не желим да доведем на власт.

Чврсто верујем да морамо да прођемо кроз процес сазревања и развијања парламентаризма. Ја не могу да схватим да од кад се Коштуница повукао, Ђинђића убили, а Шешељ пролупао, ми немамо странке које са програмом и људима излазе на изборе и узимају 5%, 10%, 15%, небитно - уопште није битно да мора да победи, само да парламент користи достојанствено, а не као циркус. Поражавајуће ми је да ми немамо угледну опозицију, а да власт насилно желе да руше они које је народ тестирао, па одбацио. А не питам се откуд бес, само констатујем да је некоме у интересу да се тај бес неконтролисано излива и да се прави хаос, док сам ја за то да се тај бес каналише кроз нешто што ће контруктивно да склони све што не ваља из СНС. Али не да се руши СНС због СНС, или зато што "мрзимо Вучића", него баш због свега овога што си навео, од криминала па до Ђурића и Вулина. Ова власт толико материјала даје свакој нормалној опозицији да само ушета кроз изборе и узме бар 30%, а она се понаша као да и сама ради за Вучића и да те "сендвиче" које другима приписују заправо сами једу.

Demokratski proces u Srbiji, razvoj parlamentarizma najvise koci upravo opozicija, ona koja nije u stanju da se mane proslosti, Milosevica, Seselja... Vucic je kompletnno okrenuo svojue stavove. Zbog cega je to uradio, zbog vlasti, zato sto se preumio,. zbog para ja ne znam ali promenio je pricu za 180 stepeni . bAli opozicija nije, ona jos jurisa na Crvenu Bastilju, jos vidi Vucica u Glini i Veliku Srbiju. Mene su banovali odavde pre 4-5 godina i ja ne mogu da verujem da se vrte i danas identicne price, recenice jos od 2012 godine pa na ovamo ... samo sto ije, gotov je, jos malo, kada se digne narod, ustao je narod, svrgnucemo diktatora, Vucicev rezim itd ... Znaci smesnno koliko ste vi ovde zacementirani a to je zato sto vas opozicioi lideri truju sa svojom nesposobnoscu da se promene i prilagode novom vremenu za razliku od Vucica kopji to uradio. I dok god srpsku opoziciju budu vodili likovi koji je danas vode nema spasa za srpsku demokratiju i parlamnetarizam. Imacete Vucica doveka ako se tu nnesto ne promeni. 

Ja sam samo jeda interviju video od onog Sapica i covek je vrlo pristojan, umeren i razuman . Uparavo ono sto treba opoziciji. Ljudi poput Micunovica su nestali sa srpske politicke scene a uleteli si divljaci poput Obradovica ili hohstapleri poput Radulovica. ili promaseni glumci poput Trifunovica.

Srbiji treba opozicija koju ce da cine razumni politicari, razumne osobe poput Micunovica koji je vec star ali ovaj Sapic po meni ima izgleda da privuce sve one koji su nezadovoljni akojima na pamat ne pada da glasaju za likove poput Radulovica i njemu slicnih. Jednostavo nemaju mogucnost izbora i takvi ce i ako glasaju dati glas Vucicu. On se samo bolje folira od drugih jer je u situaciji da moze, drzi vlast i nigde ne zuri... Zato i moze da divani satima i polako ...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uživo, opet srbin info ali bolje išta nego ništa. Glavni mediji još nisu počeli izvještavati, čeka se dok neka hitna prođe ;)

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, nikola a рече

a.jpg.2ebb0cba7e7e088eed9ce810746a21f2.jpg

 

 

Evo "nase dece" ... samo ovde ima i malo pravde ... Trifunovic i opoziciono drustvo truju klince svojim pricama o nnekakvom rezimu, diktaturi, neslobodi medija i slicnim bljuvotinama i kreirali su razularenu gomilu "nase dece " koja ako im nesto nije potaman znaju da roknu i tatu sakom ...  :)) :)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bilbija рече

i ja ne mogu da verujem da se vrte i danas identicne price, recenice jos od 2012 godine pa na ovamo ... samo sto ije, gotov je, jos malo, kada se digne narod, ustao je narod, svrgnucemo diktatora, Vucicev rezim itd ... Znaci smesnno koliko ste vi ovde zacementirani a to je zato sto vas opozicioi lideri truju sa svojom nesposobnoscu da se promene i prilagode novom vremenu za razliku od Vucica kopji to uradio.

Upravo tako. 

Pokušavaju da predstave kako su ovi protesti spontani, a oni su daleko od toga, jer sve je to organizovano i koordinirano od strane dela lidera opozicije. 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...