Jump to content

Kada gubimo a kada dobijamo snagu...?


Препоручена порука

Снагу губимо када:

– Говоримо “да” док желимо да кажемо “не”
– Осмехујемо се, уместо да плачемо
– Не одмарамо се
- Терамо себе да истрпимо још мало, уместо да се запитамо: “За чије бабе здравље ја то толеришем?”
– Увредимо се, уместо да кажемо шта нам смета
– Не бавимо се својим послом
– Неко нам није занимљив а ми из неких умишљених разлога настављамо да комуницирамо са њим
– Боравимо поред људи који све виде са негативне стране
– Стално причамо о политици, рачунима, гужви у саобраћају итд.
– Оговарамо
– Често и са много емоција причамо о томе како други живе
– Радимо незанимљив, досадан посао
– Бојимо се
– Чекамо да неко дође и промени наш живот (Деда Мраз, принц на белом коњу, Рокфелер)
– Kритикујемо себе, сматрајући се безвредним, неспособним, несрећним.

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Снагу добијамо када:

– Упознајемо нове људе
– Стичемо нова знања
– Путујемо
– Превазилазимо своје страхове
– Пробамо нешто ново
– Шетамо (ту не спадају одласци на посао или у продавницу, већ шетње без циља и ради уживања)
– Бавимо се стваралаштвом
– Дружимо се са пријатним људима;
– Проводимо време са људима који нас подржавају и верују у нас
– Бавимо се својим телом (било која физичка активност, сауна, базен)
– Рашчишћавамо физички простор (сетите се како се осећате другачије у преуређеној соби)
– Рашћишћавамо емоционални простор (сетите се како сте се осећали другачије када сте неком успели да опростите и кажете збогом)
– Говоримо “не” када желимо да кажемо “не” и говоримо “да” када желимо да кажемо “да”
– Почнемо да радимо оно што желимо.

WWW.CUDO.RS

Чувени психолог Михаил Лабковски описао је 29 ситуација у којима губимо снагу или је добијамо: Снагу губимо када: –...

 

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, JESSY рече

Рашчишћавамо физички простор (сетите се како се осећате другачије у преуређеној соби)

ovo najviše volim...:D

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, JESSY рече

Боравимо поред људи који све виде са негативне стране

na žalost, ne može se izbeći...:(

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...