Jump to content

Da li će SPC da oćuti novo razbuktavanje epidemije (2)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Temu su sinoć obrisali sa foruma i zato je postavljam ponovo. Ako oni koji su obrisali temu imaju iole časti, poštenja i hrišćanske savesti voleo bih da čujem šta im to smeta u ovim pitanjima koja sam postavio. Ako mi ne odgovore ili opet obrišu temu time će dati jasan odgovor na pitanje: Zašto se forum gasi?

 

Broj dnevno novoobolelih, aktivnih bolesnika i ljudi na respiratorima je daleko veći nego sredinom marta kada je uvedeno vanredno stanje i brzo raste. I to ako se veruje zvaničnim podacima a ako im se ne veruje stanje je još gore. SPC međutim ćuti. Juče je održana sednica Sinoda i kompletno saopštenje je posvećeno, van svakog spora veoma teškoj i kritičnoj situaciji u, Crnoj Gori ali o epidemiji koja se sve brže širi po gradovima u Srbiji ni reči.

Takođe nema ni reči o novom uputustvu za formiranje grupa u osnovnim i srednjim školama koje može da dovede do svođenja verske nastave na simboličko prisustvo u školama a nakon toga i mogućeg nestajanja. Sinod i o tome ćuti.

Zar zaraza koja se nanovo širi po narodu i moguće gubljenje veronauke ne zaslužuju par rečenica u saopštenju Sinoda?

Da li je potrebno da 1000 ljudi izgubi posao veroučitelja da bi se desila neka reakcija?

Da li je potrebno da, ne daj Bože, od korone umre još neki episkop i veroučitelj da bi se neko trgao i progovorio?

Hoće li SPC da se ponaša u ovom razbuktavanju epidemije kao dr Kon?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moraš pitati pripremljena pitanja

Uzmi katalog "questions you may ask on pouke.org without losing your profile dignity"

Štampa "forumskenovine 2020"

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sada sam malo razmislio i mislim da nije pošteno sa moje strane da prozivam celu SPC jer ipak ima ljudi koji ne ćute i ne zabijaju glavu u pesak. Tako da mislim da je bolje da pitanje bude upućeno vrhu SPC i pojedinačnim episkopima nego svom narodu, sveštenstvu i monaštvu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, jovanstanic рече

Ma nije ni to problem ali nigde nisam našao uputstvo da li da ih pripremim na vodi ili na ulju ne_shvata

pa jel si teolog ili nisi?

vi sve znate :))) 

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Драшко рече

pa jel si teolog ili nisi?

vi sve znate :))) 

Pa malo teolog malo kuvar ali i kritičar i političar i pedagog i demagog, polupesnik i bolesnik, bilo šta, bilo šta, bilo štaaa....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тема је поприлично нејасна... могао си да поставиш питање везано за вероучитеље у посебној теми, а ово око короне у теми везаној за корону.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Поуке.орг инфо рече

Тема је поприлично нејасна... могао си да поставиш питање везано за вероучитеље у посебној теми, а ово око короне у теми везаној за корону.

Hoće li ovo pomoći da bude jasnija? :D 

Священик проклял Путина и призвал выдворить его в Биробиджан

Главные новости в мире, бизнес, здоровье, наука и техника, развлечения и спорт.

Настоятель Среднеуральского женского монастыря Схиигумен Сергий (Николай Романов) проклял и предложил выселить в Биробиджан придумавших режим самоизоляции.
Источник:  
https://www.youtube.com/channel/UC-K__YaCGJePaaRq65X217w 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@jovanstanic У томе је ствар... да се пише на једној теми, а не да се отварају десет сличних... зато је администрациоја реаговала јер ово све већ постоји.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, jovanstanic рече

Pa malo teolog malo kuvar ali i kritičar i političar i pedagog i demagog, polupesnik i bolesnik, bilo šta, bilo šta, bilo štaaa....

a sta pijes...pardon, sta kuvas?

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, jovanstanic рече

Ja sam ovde samo ćutanje o veroučiteljima pripojio uz ćutanje o epidemiji.

naćutali smo se na više nivoa

sad je dosta

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Поуке.орг инфо рече

@jovanstanic У томе је ствар... да се пише на једној теми, а не да се отварају десет сличних... зато је администрациоја реаговала јер ово све већ постоји.

O odnosu crkve prema epidemiji najviše se govorilo na temi "Ruska crkva dezinfikuje kasicicu" koja je... zaključana. Ova tema tu diskusiju nastavlja.

što se tiče veroučitelja mislim da forumašima treba ostaviti na procenu da li će o tome da pišu na zasebnoj temi ili na ovoj posvećenoj ćutanju jer je problem isti u korenu a mislim da su forumaši dovoljno inteligentni da odluče gde je bolje da se o tome piše.

Inače nemam ništa protiv da se delovi mog uvodnog posta koji se odnose na veroučitelje prekopiraju u Draškovu temu a ostatak sadržaja ove teme da se prekopira u odblokiranu temu "Ruska crkva dezinfikuje kasicicu".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...