Jump to content

Дошли смо до краја пута... Поуке одлазе у историју...


Препоручена порука

Zao mi je sto se gase Pouke ali verujem da o. Ivan ima jako dobar razlog za tako tesku odluku. Mogu samo da zamislim koliko pritisaka i stresa je trpeo svo ovo vreme... 

Veliki je krst svih onih koji u Srbiji pokusavaju nesto da promene. Ipak, ako je za utehu, zahvaljujuci naporima takvih ljudi, Srbija nekako ostaje i traje. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 421
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 14 минута, florenntina рече

Zao mi je sto se gase Pouke ali verujem da o. Ivan ima jako dobar razlog za tako tesku odluku. Mogu samo da zamislim koliko pritisaka i stresa je trpeo svo ovo vreme... 

Veliki je krst svih onih koji u Srbiji pokusavaju nesto da promene. Ipak, ako je za utehu, zahvaljujuci naporima takvih ljudi, Srbija nekako ostaje i traje. 

Ево да неко и ово напише...

Хвала сестро...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, florenntina рече

Zao mi je sto se gase Pouke ali verujem da o. Ivan ima jako dobar razlog za tako tesku odluku. Mogu samo da zamislim koliko pritisaka i stresa je trpeo svo ovo vreme... 

Veliki je krst svih onih koji u Srbiji pokusavaju nesto da promene. Ipak, ako je za utehu, zahvaljujuci naporima takvih ljudi, Srbija nekako ostaje i traje. 

Jeste zato sto duvaju vetrovi sa mnogih strana onih koji bi da uticu na pouke skupljaju raznorazni kajmak sa ovakvih javnih platformi. Nije lako.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Иван Ц. рече

Ево да неко и ово напише...

Хвала сестро...

Nema na cemu. Sigurna sam da nisam usamljena u svom misljenju. Vidi Bog a i ljudi o. Ivane sta ko radi i nemojte dozvoliti da Vas zli jezici ijednog trenutka pokolebaju po tom pitanju. Sigurno ste culi pricu o onom golubu sto je u kljunu nosio vodu da gasi pozar... Mnoge borbe izgledaju besmislene ali na nama je da nastavimo da se trudimo koliko mozemo. A Vi ste se zaista potrudili i svaka Vam cast na tome!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam dugo pisao ovde skoro dve godine, ali sam često dolazio na pouke da pročitam mišljenja ljudi pogotovu kada su se dešavale neke bitne stvari (izbori u ovom slučaju). 

Na forum sam se registrovao pre 8 godina kao “edgy atheist teen” misleći da sam najpametniji na svetu, a došao sam pre svega da bih se raspravljao sa ljudima i ubedio i sebe i druge u moju “superiornu inteligenciju”. 

Plan je bio da ostanem par dana dok mi ne dosadi ili dok me ne banuju, međutim teme i ljudi na forumu su me zadžali mnogo duže nego što sam planirao. Ovaj forum je mesto na internetu na kome sam najviše pisao i gde sam najviše iznosio svoja mišlenja i poglede na svet, ali je i mesto na kojem sam dosta toga naučio i postao dosta drugačija (ja bih rekao bolja) osoba.

Za slučaj da je ovo definitivo kraj pouka (a nadam se da nije) hoću samo da pozdravim sve ljude sa kojima sam provodio dosta (možda i previše) vremena raspravljajući razne teme od vere, preko teorije evolucije do politike, pa čak i to da li je zemlja ravna ploča. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је овде што они који би могли да помогну неће, али претпостављам да су увек спремни за критику кад виде нешто што им се не свиђа. Мада, и то ми је јасно што неће, јер то захтева и људске и материјалне ресурсе, а ко да се мучи и расипа. 

Онда у таквој ситуацији отац @Иван Ц. мора да трпи критике као једини кривац и то јако замара, то је јасно. 

Ригорознија администрација не даје ефекта, јер онда форумаши почињу да се жале, кажу да им се гуши слобода говора итд. 

Мени би се смучило после 2 дана да будем између чекића и наковања, а не да се то дешава годинама. 

И онда почиње да постаје јасније шта уништава овај форум. Ми. Наша нетолеранција, врела крв, нетрпљење, нестрпљење, истеривање свога и тако даље. Не ваља, браћо и сестре! Не ваља нам то! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Odahviing рече

Nisam dugo pisao ovde skoro dve godine, ali sam često dolazio na pouke da pročitam mišljenja ljudi pogotovu kada su se dešavale neke bitne stvari (izbori u ovom slučaju). 

Na forum sam se registrovao pre 8 godina kao “edgy atheist teen” misleći da sam najpametniji na svetu, a došao sam pre svega da bih se raspravljao sa ljudima i ubedio i sebe i druge u moju “superiornu inteligenciju”. 

Plan je bio da ostanem par dana dok mi ne dosadi ili dok me ne banuju, međutim teme i ljudi na forumu su me zadžali mnogo duže nego što sam planirao. Ovaj forum je mesto na internetu na kome sam najviše pisao i gde sam najviše iznosio svoja mišlenja i poglede na svet, ali je i mesto na kojem sam dosta toga naučio i postao dosta drugačija (ja bih rekao bolja) osoba.

Za slučaj da je ovo definitivo kraj pouka (a nadam se da nije) hoću samo da pozdravim sve ljude sa kojima sam provodio dosta (možda i previše) vremena raspravljajući razne teme od vere, preko teorije evolucije do politike, pa čak i to da li je zemlja ravna ploča. 
 

Pogledaj DM, mladjoni ovde.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Odahviing рече

Nisam dugo pisao ovde skoro dve godine, ali sam često dolazio na pouke da pročitam mišljenja ljudi pogotovu kada su se dešavale neke bitne stvari (izbori u ovom slučaju). 

Na forum sam se registrovao pre 8 godina kao “edgy atheist teen” misleći da sam najpametniji na svetu, a došao sam pre svega da bih se raspravljao sa ljudima i ubedio i sebe i druge u moju “superiornu inteligenciju”. 

Plan je bio da ostanem par dana dok mi ne dosadi ili dok me ne banuju, međutim teme i ljudi na forumu su me zadžali mnogo duže nego što sam planirao. Ovaj forum je mesto na internetu na kome sam najviše pisao i gde sam najviše iznosio svoja mišlenja i poglede na svet, ali je i mesto na kojem sam dosta toga naučio i postao dosta drugačija (ja bih rekao bolja) osoba.

Za slučaj da je ovo definitivo kraj pouka (a nadam se da nije) hoću samo da pozdravim sve ljude sa kojima sam provodio dosta (možda i previše) vremena raspravljajući razne teme od vere, preko teorije evolucije do politike, pa čak i to da li je zemlja ravna ploča. 
 

Jedna od najlepših poruka o Poukama

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Дејан рече

Jedna od najlepših poruka o Poukama

Форум као да је увек био боље место за enfants terribles, блудне синове који би долазили као проблематични, са намером да провоцирају, па се дозвали памети.

Моја прича је другачија. Био сам члан Поука пре неколико година и био сам банован од стране администраторско-модераторске структуре која више и не пише на форуму као усташа (не под знацима навода, него стваран усташа, присталица и апологета Усташког покрета у НДХ). Тадашњи администратор који је то започео ми се после преко приватних порука извињавао, али покренут је био ланац у ком ме је неколико тадашњих "редовних чланова" у континуитету жестоко вређало док су ми поруке биле "на одобравању" а на шта ја нисам остајао дужан, и све се претворило у ваљање у блату у ком се после није гледало ко је први почео, него су летела бановања на неколико дана на све стране. Сматрао сам својим поразом што сам уопште дозволио себи да ме испровоцирају идиоти (и један модератор, који је касније демодован и напустио форум због свађе са остатком модерације), да на такав начин будем понижен и оклеветан без права на одбрану, и од онда сам форум само пасивно пратио. Кад сам се поново учланио, чврсто сам рекао себи да се нећу више расправљати, него само поставити по које питање везано за теологију или цркву, па сам опет поклекао.

Са овим псеудонимом такође носим више негативног него позитивног. За време Великог поста, сваки долазак на Поуке и читање постова ме је прљао и загађивао ми остатак дана. У 50% случајева, кад год бих нешто написао, накачио би ми се неко са вређањем или шиканирањем, а у 100% случајева кад бих на то указао, још двоје других би ми се накачило да ми се смеју како "плачем".

Пратим и учествујем у онлајн дискусијама још од времена BBS-ова и њуз-група. Некада је то било место где су се водиле мало интелигентније расправе и где је чак и неслагање било са стилом, место где су под псеудонимима писали и познати професори, интелектуалци и активни политичари. Од тада је страшна криза захватила цео интернет и саме Поуке то рефлектују: форум је делом, по простачком понашању, постао одраз у огледалу Твитера и новинских коментара и на њему царују докони ликови, који својим плитким надгорњавањима и настављањима загађују цело место. Неки од њих су пристојне евет-ефендије (тапшачи и климачи), али царују токсични ликови и форум је, нажалост, њихова пројекција, а не пројекција модератора који се труде да учине место пријатним пре свега за благе и нормалне хришћанске душе жељне хришћанског контакта са браћом. То је толиког маха узело, да чак и форумски интелектуалци, теолози и свештеници попримају такав начин понашања и дискутовања... а који ја критикујем, јер тако нормални људи не разговарају уживо, а човек би требало да мери сваку написану реч више него изговорену. А овде је обрнуто: чини ми се да мирни, тихи и безазлени ликови као да носе сав свој гнев који гутају у свакодневном живом контакту са људима, само чекају да се "уконектују" на интернет, па да га на миру исповраћају по својим фејсбук и твитер налозима, по коментарима на прочитане наслове, па и по форумима као што су Поуке. Ко је у стању са тиме да се избори и то да избалансира, нека буде убеђен да ће добити посебно место међу блаженима, јер ће га рачунати у миротворце! :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бојим се да смо дошли у следећи проблем, када мајка не види ништа реално, од претеране везаности за своје дете, ко год јој нешто каже, доживљава га као непријатеља.

 Не сматрам да би неко од модерације требао да понесе терет свега лошег, јер сам пре свега овде слабо и долазио, и сваки пут када би дошао, атмосфера би била тако нездрава, да нисам имао жеље да се враћам. Тако да модераторе и читав форум, не познајем добро.

Поента је у следећем - долазимо до кваке 22 - ако овде неко нешто лоше напише о форуму (а има мали број порука) уследи питање - "па откуд сад, и откуд баш ти ?"...

 А ако неко има већи број порука, онда следи питање "Па шта си радио до сада, када тек сада критикујеш"...

 Дакле, како год написао критику, не ваља.

 Ни у једном ни у другом случају се не обрати пажња на то шта је неко рекао, нити се упути коментар - "јесте, тачно је да се то дешавало", или "не, то што ти тврдиш се никада није десило".

Обично се увек иде "ad hominem" или као брижна мајка, настави се са бригом о форуму, барем још ово мало што нам је остало.

 Заиста бих желео да се форум трансформише у нешто друго, у неки бесплатан форум рецимо, па да се тамо дружимо па чак и расправљамо, што да не.

 Моје лично искуство (не само са форума "Поука", пошто сам члан више форума) јесте да је генерално квалитет форумске модерације на свим форумима опао, барем у последњих 10 година.

Ја се надам, и желим да верујем да овај форум има снаге и воље и жеље да се издигне из тог просека, и да се негде видимо, у неком виртуелном свету, опет са неким новим темама, и разговорима.

Не кажем да је лако бити модератор, нити да знам како је то, ово је изнесено само као добронамерна констатација, тако да молим да се тако и схвати.

 Ни форум "Верујем" није био савршен, али не могу сада да кренем у критике бившег форума чији модератори су сада ко зна где. Тако да не сматрам да све што је у прошлости, било дивно, а да само "Поуке" шкрипе, напротив. Желим да овај форум буде и јачи и бољи и наравно да не престане са радом.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Joj, kako završi jedna od naših starih domena:

https://izviestija.info/

Valjda je zaparkovana, moram im reći da sklone te slike! Ako je još uopšte njihova! :kriminalac:

Ili je ukradena koi meni što su je ukrali Japanci. Mikorist zna za to, pričao sam mu o tom.

Ukrali mi domenu i tamo postavili nekakva bicikla. I ta izvijestija.info je valjda bila ukradena.

Ustvari u opticaju je sad nova:

http://izvesti.info/

 Na sveslovenskom direktoriju linkova će biti i Pouke ili njihov

projekt nasljednik/ica ako neko preuzme štafetu od o. Ivana! 

http://index.webz.cz/2020/06/ahoj-hello-welcome-to-index-webz-cz/

Slavic Links Directory - Slavic LD

https://slavicld.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Тражитељ рече

Форум као да је увек био боље место за enfants terribles, блудне синове који би долазили као проблематични, са намером да провоцирају, па се дозвали памети.

Моја прича је другачија. Био сам члан Поука пре неколико година и био сам банован од стране администраторско-модераторске структуре која више и не пише на форуму као усташа (не под знацима навода, него стваран усташа, присталица и апологета Усташког покрета у НДХ). Тадашњи администратор који је то започео ми се после преко приватних порука извињавао, али покренут је био ланац у ком ме је неколико тадашњих "редовних чланова" у континуитету жестоко вређало док су ми поруке биле "на одобравању" а на шта ја нисам остајао дужан, и све се претворило у ваљање у блату у ком се после није гледало ко је први почео, него су летела бановања на неколико дана на све стране. Сматрао сам својим поразом што сам уопште дозволио себи да ме испровоцирају идиоти (и један модератор, који је касније демодован и напустио форум због свађе са остатком модерације), да на такав начин будем понижен и оклеветан без права на одбрану, и од онда сам форум само пасивно пратио. Кад сам се поново учланио, чврсто сам рекао себи да се нећу више расправљати, него само поставити по које питање везано за теологију или цркву, па сам опет поклекао.

Са овим псеудонимом такође носим више негативног него позитивног. За време Великог поста, сваки долазак на Поуке и читање постова ме је прљао и загађивао ми остатак дана. У 50% случајева, кад год бих нешто написао, накачио би ми се неко са вређањем или шиканирањем, а у 100% случајева кад бих на то указао, још двоје других би ми се накачило да ми се смеју како "плачем".

Пратим и учествујем у онлајн дискусијама још од времена BBS-ова и њуз-група. Некада је то било место где су се водиле мало интелигентније расправе и где је чак и неслагање било са стилом, место где су под псеудонимима писали и познати професори, интелектуалци и активни политичари. Од тада је страшна криза захватила цео интернет и саме Поуке то рефлектују: форум је делом, по простачком понашању, постао одраз у огледалу Твитера и новинских коментара и на њему царују докони ликови, који својим плитким надгорњавањима и настављањима загађују цело место. Неки од њих су пристојне евет-ефендије (тапшачи и климачи), али царују токсични ликови и форум је, нажалост, њихова пројекција, а не пројекција модератора који се труде да учине место пријатним пре свега за благе и нормалне хришћанске душе жељне хришћанског контакта са браћом. То је толиког маха узело, да чак и форумски интелектуалци, теолози и свештеници попримају такав начин понашања и дискутовања... а који ја критикујем, јер тако нормални људи не разговарају уживо, а човек би требало да мери сваку написану реч више него изговорену. А овде је обрнуто: чини ми се да мирни, тихи и безазлени ликови као да носе сав свој гнев који гутају у свакодневном живом контакту са људима, само чекају да се "уконектују" на интернет, па да га на миру исповраћају по својим фејсбук и твитер налозима, по коментарима на прочитане наслове, па и по форумима као што су Поуке. Ко је у стању са тиме да се избори и то да избалансира, нека буде убеђен да ће добити посебно место међу блаженима, јер ће га рачунати у миротворце! :)

Internet je mesto gde nema razgovora lice u lice i praktični da nema maske ljubaznosti.

To je tako od kada je Pouka, sada je situacija čak i dobra kakva je bila pre oar godina.

Ovo za ustaški pokret si ozbiljan?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.6.2020. at 0:39, Иван Ц. рече

Бојим се да многи нису разумели до краја све, а некако и немам воље да појашњавам...

Види једну ствар, оче. На страну, гашење овог сајта, не причам о томе. Проблем је тај недостатак воље. И ово ти кажем из личног искуства, односно, опита. Кад човјек крене тим путем, не гаси он своје пројекте због недостатка воље, већ што се саображава том гашењу воље. А то је мало озбиљнији проблем од било чега што долази споља. Угаси овај сајт, али с јасном вољом да започнеш неки други пројекат, можда далеко озбиљнији.

И да, није та воља о којој причам самовоља, већ оно светопавловско, не гасите духа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како ја разумем, људи који одржавају форум су се заморили, породичне и пословне обавезе... А нису наишли на одговарајућу подршку за унапређење мисионарске активности и онда дође до тога да породице трпе због форума који се не развија по плану а за то је потребна озбиљнија логистичка подршка Цркве, материјални ресурси и још људства...

О. Иван не жели да препусти форум некоме за кога није сигуран да ће га унапређивати или макар задржати овај квалитет.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре свега да се захвалим оцу Ивану ! Заиста је доста мени помогао у кризним ситуацијама као на пример када мој унук имао великих проблема са здрављем и када је уз Божију помоћ и молитвама оца Ивана превазишао све и Богу хвала данас је момчић са 14 година јако паметно и бистро дете , па када ми се мајка упокојила доста ми је значило дописивање са оцем по целу ноћ , како је у то време требало да се видимо у Београду нажалост тада се мајка упокојила , отац Иван се понудио да служи парастос мојој мајци на сахрани али сахрана је била ван Београда . Пуно ми је значило и када смо били у пар наврата дружење по Београду , жалим што сам на неки начин испао нечовек према њему када смо се припремали за неке пројекте а ја сам изашао из тога из финансијских проблема и тако даље , да се не подсећам на те тужне и ружне тренутке . 

Много сам у почетку проводио време на овом дивном и предивном форуму , који ми је доста помогао на путу ка Господу , активно сам учествовао и коментарисали о пуно лепих ствари . Моја неодговорност је условила и са донацијама које сам у пар наврата давао и ту се увек уплетала нека друга сила која је пореметила доста тога , највише у непланираним финансијским издацима , разна реновирања стана, локала супругина итд , итд . 

Задњих пар година сам повремено улазио на форум и пратио разне коментаре али нисам ништа писао . 

Желим оцу Ивану пуно среће и здравља од Господа и да га Бог поживи још дуго , дуго :( ! ПРАШТАЈ ОЧЕ ИВАНЕ МЕНИ ГРЕШНОМ !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...