Jump to content

Дошли смо до краја пута... Поуке одлазе у историју...


Препоручена порука

пре 28 минута, Дејан рече

 

Улога форума у последњих 10 турбулентних година је непроцењива.

 

 

Слажем се са тобом брате Дејане.Овде сам присутан шест година,у почетку сам писао и глупости и паметне ствари,касније сам само пратио,посматрао и радио на себи.Постојале су ствари које су ме саблазниле,но сам доцније увидео да је то ипак донело неку велику корист.Кад сагледам сада овај форум видим га као један непроцењив споменар и ризницу многих изречених мудрости,за које би било штета да нестану.

Као што су гордост и узношење ума са висине небеске ђавола сурвали у бездан, тако смирење и кротост човека узвисују од земље на небо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 421
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 часа, Flojd рече

Hahah,nisu. To je projekat o.Ivana koji ima misionarsku ulogu. Tj projekat jednog entuzijaste. :) A crkva samo sa strane prati rad sajta.

Isto tako je ostvaren najveći katolički projekt sličnog portal/forum formata  kao Pouke. 

 

Sve to je započeo jedan svećenik entuzijasta - podržte se kad vam kažem odakle - ne ni iz USA, ni iz Njemačke ni iz Italije i sl. već iz MOLDAVIJE - iz Kišinjeva Tamo su bili prvi njegovi serveri, sve je na bazi donacija, dobrovoljnih darova a ne bi se reklo da se zvanična katolička Crkva baš nešto mnogo pretrgala u potpori tog projekta. Dakle "brat blizanac" našeg oca Ivana, sve započeo od nule, sa krila, "na kolenech" što se kaže ovdje u Češkoj. Sjećam se kad je isto kao i o. Ivan moljakao po internetu za par evra od svakog za hosting a kad sam vidio onu sliku oca Životija sa evrima na čelu odmah sam sjetio njega.  Članovi su tamo i pravoslavci, ima ih i laika, mirjana i sveštenih lica. Na primjer ovaj sveštenik iz Češke, Moravak iz Brna je tamo od samog početka - jedan od najstarijih članova - veteran! Moderator je pravoslavnih rubrika i tema tamo.

GLORIA.TV

Bůh miluje kající hříšníky a nenávidí nekající. Umělý potrat je vražda. Peklo je plné vrahů a homosexuálů i lhářů. Pravdomluvní...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драго ми је да смо се дружили на форуму. Била ми је част да упознам дивне људе на овом форуму. Одржавање Поуке.орг, Црква.нет и Кана пројеката су ми помогли да даље напредујем у својој каријери. Ја лично никада нисам имао проблема ни са ким на форуму, али сам приметио да су често избијале свађе због глупости. Неки људи се међусобно не познају уживо а спремни су да вређају и нападају друге, не размишљајући какве то последице проузрокује код другог корисника форума. Ја сам Ивану рекао да ја заиста све мање и мање времена имам да одржавам Поуке.орг, Црква.нет и Кану просто из разлога што природа мог посла је таква да никада не знам када ћу радити мање а када више. Нисам утицао на његову одлуку да угаси све интернет пројекте које је започео, али разумем га и подржавам његову одлуку да угаси све интернет пројекте које је основао јер се човек заиста уморио од свега.

Још једном, драго ми је да смо на овом форуму упознао дивне људе, као и да сам доста тога научио од вас. Хвала вам и живи били.

У здравље!

200_OK.jpg

Mornië alantië

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Иван Ц. рече

Али, у овим стварима сам често сам самцат.

Ниси сам самцит и немој да те ја подсјећам на то, требало би да то знаш боље од мене, а вјероватно и знаш. У овом сукобу двије струје унутар СПЦ много шта ће бити колатерална штета, па можда и овај сајт, али не мора тако бити. То не зависи само од тог сукоба, већ и од тебе, а донекле и свих који ти се обраћају. И на овом сајту си многима пастир, оче, немој то заборавити. А сад, што се фајронта у кафани тиче, ја то никад нисам озбиљно доживљавао, сувише бих био пијан да то уопште региструјем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ajde?

Al opet ne razumem što nije stala? Jel može neko da objasni zašto crkva ne podržava sajt i zašto više ne pomaže ljudima da budu u veri nego imam utisak da se drži po strani, pa ljudi kao Miroljub treba da obavljaju posao ... Ponekad imam utisak da se crkva manekeniše dok neki drugi ljudi šire veru...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, mario beloti рече

Али је у праву за форуме. У почетку је причасо дтугачије, али је врме показало да форуми нису за Цркву.

Oливер Суботић је против Фејсбука и форума. Данас је стандард имати инстаграм и фејсбук, сматрам да је његово мишљење у реду, али да нема разлога да одбацујемо Фејсбук као такав.

 Пре 20 година су у  манастирима одбацивали мобилне као сатанске ствари, на ред су дошле чиповане личне карте и крај света и призивање апокалипсе, ништа од тога није било тачно.

 Црква је увек са светом, ваљда зато и све епархије имају свој сајт, а неке и јутјуб канал. Тако да је све питање употребе и злоупотребе, није ништа само по себи зло, ни јутјуб, ни фејсбук.

Ако погледамо свет како је изгледао 1998, када је само СПЦ имала званични сајт, можда никада не би помислили да ће свака епархија имати једног дана свој сајт.

 Жао ми је што се форум затвара и ипак се надам да ће се наћи неко решење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pozdrav svima. Forum je bio interesntno mesto za diskusije, rasprave i svadje ali je vremenom, zahvaljujuci administraciji postao mesto opozicionog politickog  jednoumlja. Jednostavno su pojedini admini prema sopstvenim afinitetima banovali clanove zbog stavri koje su i sami radili ili tolerisali forumasima koji su bili na njihovoj "liniji" . Rasterali ste sve neistomisljenike i posledica je da je forum zamro. Ja i sada povremeno pogledam forum, narocito "Tema jasna iz prve poruke" gde ima finih stvari cesto i to je to. Bilo je ovde zanimljivih likova i zanimljivih misljenja ali kao i svemu jednom mora da dodje kraj. Pozdrav svima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bilbija рече

Pozdrav svima. Forum je bio interesntno mesto za diskusije, rasprave i svadje ali je vremenom, zahvaljujuci administraciji postao mesto opozicionog politickog  jednoumlja. Jednostavno su pojedini admini prema sopstvenim afinitetima banovali clanove zbog stavri koje su i sami radili ili tolerisali forumasima koji su bili na njihovoj "liniji" . Rasterali ste sve neistomisljenike i posledica je da je forum zamro. Ja i sada povremeno pogledam forum, narocito "Tema jasna iz prve poruke" gde ima finih stvari cesto i to je to. Bilo je ovde zanimljivih likova i zanimljivih misljenja ali kao i svemu jednom mora da dodje kraj. Pozdrav svima.

Добро бре пријатељу, одмах прва порука, одмах пљувка...

Мислим, разумем ја вас који чекате у заседи, радујући се гашењу највећег сајта и чекате тренутак да као пацови испливате, али зар мора и у овом тренутку? Мало вам је твитера и осталих фејсбукова где понижавате и вређате? Остави сада... није време...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 6 минута, Bilbija рече

Ne znam gde vidite pljuvanje? Sta sam napisao? Da je bio zaznimljivo mesto za diskusije i izneo sam misljene zbog cega je poceo da gubi na zanimljivosti? 

 

Немој...

Сајт, замисли, уопште није изгубио на посетама, популарности итд...

Не, није у томе ствар...

Све је много компликованије од пуке занимљивости. Но, хајде, ето рекао си :)

Нека буде, како си ти рекао :)

Немам баш живаца и времена да се доказујем, нарочио онима којима првa порука буде хејт :)

Држ` се...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bilbija рече

Ako vam je ovo "hejt" onda OK. Pozdrav svima.

Јесте, наравно... овде уопште није прича о "популарности", ако си пажљиво читао. Дакле, то мене не занима. Сајт је више него "популаран".

Причамо о тотално другим стварима. Зато је ово што си написао "бацање хејта", тј. дођеш и прву поруку кренеш са ђоном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Bilbija рече

Ne znam gde vidite pljuvanje? Sta sam napisao? Da je bio zaznimljivo mesto za diskusije i izneo sam misljene zbog cega je poceo da gubi na zanimljivosti? 

 

Al sada si ti tu, pa će biti zanimljivo. Zašto ugasiti sajt i pustiti druge da pišu umesto nas...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...