Jump to content

Дошли смо до краја пута... Поуке одлазе у историју...


Препоручена порука

  • Одговори 421
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 10 минута, Flojd рече

Hahah,nisu. To je projekat o.Ivana koji ima misionarsku ulogu. Tj projekat jednog entuzijaste. :) A crkva samo sa strane prati rad sajta.

Praksa službene crkve je da se ne miješa u ovakve stvari već daje blagoslov laicima da to vode i upravljaju....ja sam tako prije razmišljao ,,,pa zašto crkva ne bi javno podržala ovaj ili onaj projekat  bili bi puno veći rezultati, ljudi bi imali koristi itd.

Velike crkve su trome i imaju svoje uhodane principe i šablone rada od kojih tako lako ne odustaju i koji su stoljećima bili uspješni, međutim niko ne brani nama običnim laicima da činimo ono što mislimo da će biti od koristi i da pri tome ne očekujemo neku veliku podršku Crkve, ona će doći s vremenom.

Crkvi se ne žuri već čeka i kaže..ako je od Boga ovo djelo opstaće ako ne...

Ali ako mi vidimo po plodovima da je dobro znači ovaj projekt treba maksimalno podržati i unaprijediti te naći neke načine kako da se prikupe sredstva i to sve skupa uložiti u marketing i komercijalizirati...preko svih mogućih internet platformi ako treba imati i novine i televiziju itd.

Možda je forum kao oblik komunikacije malo zastario pa bi to sve trebalo doći na veću razinu i vidjeti šta je sad trend...

Evo ideja

Zamislite nešto tipa javne debate između npr. O. Zorana i nekog tamo Miroljuba Petrovića i sl.. .koliko bi se tu možda prikupilo tih nekakvih lajkova koji mogu donijeti i novce itd.itd..

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Smaragdni kamičak рече

Ovaj brojač gore mi unosi anksioznost. :0426_feel:

Издржи, још само 5 недеља 0 дана 14 сати 9 минута 6 секунди и готово! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

 

Има у Старом Завету кад Јахве каже: И као што сам се радовао док сте ми успевали, тако ћу се радовати док вас будем уништавао! - На вама се испуњава ова реч Господња. 

Слепци поред очију... 

Какве ја имам везе попе са тим што се ти препуцаваш са неким па мене повезујеш. Ја не желим никоме да пропадне, људима превасходно,  а камоли неким форумима који су потпуно небитни за Цркву. Али то да је Црква погрешила што није стала иза овог форума се не слажем, а рецимо Р Лазић се залаже за овај форум и да је Црква погрешила , а Црква боље види од мене и тебе и Р Лазића и свих овде.

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@mario beloti пошто су "форуми од ђавола" и још сваштра си овде изрекао, а како сам схватио ствари гледаш оно црно-бело и дводимензионално, ослободићу те мукâ.

Мало на одмор од месец дана.

Не дозвољавам, колико се год некоме нешто не свиђало да овде пише "глупост ти је то" да прозива људе итд...

Тако мало одмор, можда се поправиш.

Уз то, како већ пишеш напамет, а погледах горе, не знаш какав однос имам са поменутм о. Оливером... Тако, ај ти полако, да ти се не уноси немир у твоју тако танану, свилену душицу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Суботић је био пешадинац који је извео гашење Поука. Ја сам га био проклео када је отишао у Аустралију да тезгари, па да се тамо заглави. И бих услишен. Корона га блокнула, једва се докопао Србије после не знам колико времена.

Нема везе о. Оливер са овим. Једино и само моја одлука.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Иван Ц. рече

Нема везе о. Оливер са овим. Једино и само моја одлука.

Али је у праву за форуме. У почетку је причасо дтугачије, али је врме показало да форуми нису за Цркву.

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, mario beloti рече

Али је у праву за форуме. У почетку је причасо дтугачије, али је врме показало да форуми нису за Цркву.

Отац Оливер о многим стварима на интернету има негативне ставове. Шта је ту проблем? Онда ни фејсбук, ни инстаграм, ни било који вид разговора и комуникације није добар... време баш ништа није показало. Само свако може да тумачи како хоће.

једнострано гледање..

И ја се мало разумем у ову проблематику, што као директан учесник, што и по образовању.

А о. Оливера заиста веома ценим. Његове сугестије, критике, разговори са њим су ми од велике користи биле. Он уоште није одушевљен гашењем Поука, чисто да се зна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Иван Ц. рече

Мало на одмор од месец дана

Odmor.. Misliš trajno? :D

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, оставите сви о. Оливера, он са овим нема никакве везе. Напротив. Имам веома његову подршку. Али, у овим стварима сам често сам самцат. То је неиздрживо.

 

Већ сам у првој поруци рекао у чему је проблем. Коме није јасно - нека му не буде... шта ја ту могу?

Да би, неким невероватним случајем, Поуке наставиле да постоје - мора да се донесу корените промене:

1. редовно финансирање, моја растерећеност везана за хостинг, софтвер, административне ствари...

2. хонорар за администраторе, макар и минималан, али да осете да им се нешто даје, да неко поштује и цени њихов труд и рад.

3. одвајање црквено-политичких тема ИСКЉУЧИВО за регистроване чланове, који ће једино то моћи читати и писати на њима.

4. наравно, правилник који и даље важи за све.

4/а. Карантин за недоказане чланове, који ће имати једну затворену тему само за њих где могу да пишу до миле воље шта год желе између себе, а коју нико не види сем њих :)

5. упоредо рад на новим видовима комуникације, радио, видео..

6. стимулација за младе теологе који пишу оригиналне богословске текстове

 

и још неколико битних ставки...

 

Без тога, ја не учествујем у овоме.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Justin Waters рече

Odmor.. Misliš trajno? :D

Остављено му је да пише уз одобрење администратора.. читах неке прошле поруке, има и добрих ствари које пише... Не знам о коме се ради, но то није ни битно..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Родољуб Лазић рече

У једном тренутку, пре две-три године, када је исто била "фрка" за хостинг, он је рекао да је неки његов пријатељ (из Америке, ако се добро сећам) дао паре. И сам Ђуровић је тада полушаљиво поменуо, ако се не варам, нешто у вези своје катедре на Поукама. А у свакој шали има пола шале. Касније се испоставило да је било и више од шале, јер је човек практично узео сајт под своје.

Мислим да није добро да се ти јављаш у вези са овим, јер си ти био у администрацији тада, и био си његов велики фан и заштитник. То сам лично осетио на себи.

Gospodine Rodoljube, ja sam toliko zaljubljen u sebe da nema šanse da mogu da budem Avin ili bilo čiji fan. Od vas sam štitio i mnoge druge. Prosto je nemoguće da neko zbog hostinga piše šta hoće. 

Prosto dajete pogrešan utisak o sajtu, uredništvu i to nije u redu.

Ja i dalje poštujem Avu, ava je mnogo obrazovan i harizmatičan ali mu nismo mogli tolerisati odredjene stavove ovde tako da i sami vidite da retko piše.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, mario beloti рече

Али је у праву за форуме. У почетку је причасо дтугачије, али је врме показало да форуми нису за Цркву.

Све што нам Бог даје даје нам на корист, самим тим и интернет , интернет сајтове и форуме. Човек је слободно биће које може да користи на добро Божије дарове или их  злоупотребљава. 

Време је показало , како историско тако и садашње да је ПЦ , Црква која креира изазове времена а не она која даје одговоре на изазове. Нажалост, ту смо почели да каскамо. Када су сви штампали новине Црква је проповедала у храму, када су сви набавили радио Црква је направила новине, када су сви направили телевизији Црква је оформила радио, сада када су сви на интернету, Црква је направила телевизију.Далеко од тога да имам нешто против, напротив, али сматрам да смо увек корак иза уместо да смо испред. Сајт Поуке, само због свог форума је креирао изазов времена, диктирао темпо и свима дао домаћи задатак. Једно је имати сајт где само постављаш текстове, сасвим друго је комуницирати и радити са живим људима.

Улога форума у последњих 10 турбулентних година је непроцењива.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Дејан рече

Све што нам Бог даје даје нам на корист, самим тим и интернет , интернет сајтове и форуме. Човек је слободно биће које може да користи на добро Божије дарове или их  злоупотребљава. 

Време је показало , како историско тако и садашње да је ПЦ , Црква која креира изазове времена а не она која даје одговоре на изазове. Нажалост, ту смо почели да каскамо. Када су сви штампали новине Црква је проповедала у храму, када су сви набавили радио Црква је направила новине, када су сви направили телевизији Црква је оформила радио, сада када су сви на интернету, Црква је направила телевизију.Далеко од тога да имам нешто против, напротив, али сматрам да смо увек корак иза уместо да смо испред. Сајт Поуке, само због свог форума је креирао изазов времена, диктирао темпо и свима дао домаћи задатак. Једно је имати сајт где само постављаш текстове, сасвим друго је комуницирати и радити са живим људима.

Улога форума у последњих 10 турбулентних година је непроцењива.

 

 

Дејо, изнова ме изненађујеш зрелим и здравим размишљањем...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...