Jump to content

Дошли смо до краја пута... Поуке одлазе у историју...


Препоручена порука

@Иван Ц. 

Vidi ovo... kapiram da ovo nece da ti se svidi bas, a ni jednom broju clanova i clanarina ovde, ali kljucni momenat u naglom urusavanju sajta jeste bio bas onda kad je avvi dozvoljeno da nesakncionisano napravi blato od foruma.

Tu uopste nije pitanje slobode govora, razlicitosti misljenja ili bilo cega drugog, nego proste osnovne kulture - ako zelis da neko sa tobom uopste prica (i da prica pristojno, naravno), onda se i sam ponasaj tako. Ovo neizostavno vazi i mora da vazi za sve, pa taman da se sam Andrej jurodivi uclanio.

Na veliku zalost, nacin na koji je on pricao na mnogo tema daleko je oterao (isterao) od zajednice ne mali broj clanova, koji su onda automatski prestali da pisu. Sta je to znacilo za forum? Znacilo je trenutno zamiranje glavnih tema koje drze forum zivim, a koje listom pripadaju ili umetnostima, ili nauci, ili (najcesce) razbibriGi. Nepostojanje tih tema prakticno je u trenutku ugusilo dotadasnji zivot foruma, koji je sve samo ne platforma za istresanje bilo cijih frustracija po bilo kom pitanju.

Dakle, ako razmisljas ma i sekunde o "vracanju na staro" (sic!), treba da znas da forum bez tih i takvih tema prosto ne moze da postoji. A to opet znaci da je obican svakodnevni covek, neopterecen svojom velicinom ili bilo cime slicnim, upravo onaj koji cini forum zivim. NE veliki teolozi, NE vazne i poznate licnosti, NAROCITO NE politika u bilo kom obliku.

A da treba dobro da razmislis (i odustanes od gasenja) - treba, jos kako.

Eto, moje dve (ipo) lepte.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 421
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 58 минута, Иван Ц. рече

Малочас добих поруку од једног човека, није битно кога, који се мученик опхрлио огромном радошћу због гашења Поука. Сав срећан, једва дочекао да ми то напише :)

Alefshin ili Mirobulj?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

@Иван Ц. 

Vidi ovo... kapiram da ovo nece da ti se svidi bas, a ni jednom broju clanova i clanarina ovde, ali kljucni momenat u naglom urusavanju sajta jeste bio bas onda kad je avvi dozvoljeno da nesakncionisano napravi blato od foruma.

Tu uopste nije pitanje slobode govora, razlicitosti misljenja ili bilo cega drugog, nego proste osnovne kulture - ako zelis da neko sa tobom uopste prica (i da prica pristojno, naravno), onda se i sam ponasaj tako. Ovo neizostavno vazi i mora da vazi za sve, pa taman da se sam Andrej jurodivi uclanio.

Na veliku zalost, nacin na koji je on pricao na mnogo tema daleko je oterao ne mali broj clanova, koji su onda automatski prestali da pisu. Sta je to znacilo za forum? Znacilo je trenutno zamiranje glavnih tema koje drze foruma zivim, a koje listom pripadaju ili umetnostima, ili nauci, ili (najcesce) razbibriGi. Nepostojanje tih tema prakticno je u trenutku ugusilo dotadasnji zivot foruma, koji je sve samo ne platforma za istresanje bilo cijih frustracija po bilo kom pitanju.

Dakle, ako razmisljas ma i sekunde o "vracanju na staro" (sic!), treba da znas da forum bez tih i takvih tema prosto ne moze da postoji. A to opet znaci da je obican svakodnevni covek, neopterecen svojom velicinom ili bilo cime slicnim, upravo onaj koji cini forum zivim. NE veliki teolozi, NE vazne i poznate licnost, NAROCITO NE politika u bilo kom obliku.

Eto, moje dve (ipo) lepte.

У неким стварима се слажем, у некима не... Други део поруке потпуно подржавам...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Иван Ц. рече

Направио сам ових дана још један сајт који би био нека врста интернет радија и телевизије... Мислио сам да једном недељно имамо емисију увече, можда везано за празник или за дан, није битно. Имала би молитвени део, дакле молитва уживо, културно-уметнички део и предавање на крају. Све би се преносило уживо. Да не разлажем све... много тога је идеја... Било би прилично профи.

 

Уз то, 24 сата духовна музика радио.

Кад би све то било подржано свима вама, уз Поуке то би била много јака прича...

Овако, бојим се да је све на нивоу мојих жеља и маштарија и идеја...

То нису ни мале, ни јефтине, ни безазлене ствари у мисији Цркве. Но, некако, као да се изгубио елан... не знам ни сâм шта да мислим.

 

Oче, ако сматрате да је форум неадекватан за мисију Цркве, то је у реду, онда да се разилазимо у миру и реду и да се поново видимо на неким оваквим медијима, што је опет у реду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

relativno skoro se video pokušaj da se forum oživi, koliko sam primetio naprasno su se aktivirali neki stari članovi (pretpostavljam po pozivu)... sad odjedanput ipak bi da se gasi forum... malo mi je to kontradiktorno...

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Океј, ако је ово гашење једне платформе пред прелазак на нову форму и заправо период "транзиције" из бубе у прекрасног лептира, догодиће се без мене. Сва та лепота и креација нека ме мимоиђу. Ово ми је букмарк и нећу га мењати другим "оно исто што није то него оно".
Но, није то баш ни крај света нити је то неки потрес а још мање патетика. Просто no me interesa nada.
А од оних сам који верују у иновације и промене, нове пројекте...кад су потребни.

Ако се обустави форма која ми одговара онаквом каква јесте зарад платформе коју нисам тражио - шта је ту за мене?
Лично, телевизију гледати нећу, радио такође нећу слушати а Јутјуб стримови/мимови/реакције ме уопште не занимају.

Нема проблема, стварно и ако је одлучено и иде Final Countdown уз лансирање ракете, ће бидне без оваквих дино...пардон, gavrosaurusa

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Иван Ц. рече

Види брате, за време карантина сам узео на себе један чудесан подвиг, да га тако назовем... свако вече у пола 9 сам читао акатист са својом женом, преносио преко мог јутјуб канала, после се молили за све који су са нама, за здравље и спасење, као и за покој душâ... То је слушало огроман број људи. Невероватне реакције.

 

Прота Голијан је био сјајан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Иван Ц. рече

У неким стварима се слажем, у некима не... Други део поруке потпуно подржавам...

 

Da li postoji nekakva mogucnost da mozemo da arhiviramo nase profile,ili ono sto smo pisali a da ne moramo da se vracamo nazad na sve teme koje smo pisali pa da trazimo sdrzaj,to bi bilo bas sizifov posao?

A sto se tice gasenja sajta,velika steta,ali opet ce s neko stiti da podigne neku novu platformu, mada ste mogli da predate nekom drugom da bude tako reci Vlasnik pouka, da on bude to sto ste vi sad, a vi da se iskljucite i predate nekom drugompouke negosto gasitecelu pricu.

Ostan u arhivi da ste vi autor, a neko drugipreuzme vasu ulogu,satimsto se vi iskljucite sa sajtai tako.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Aleksandra_A рече

a da li postoji neki nacin da bar forumasi ostanu u kontaktu?

Postoji,preko drustvenih mreza ili vibera,al viber grupa je smaranje,milioni poruka,ne znas kad ces sve da ih procitas. :D 

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Иван Ц. рече

Брате, нису само паре у питању, паре ћемо да нађемо некако, сви ћемо да се удружимо и ваљда ћемо да изгурамо некако...

Питање је много сложеније: да ли је заиста свима нама стало до мисије Цркве? Да ли смо спремни на континуитет, на мењање начина вршења мисије? Да ли смо схватили шта је људима потребно?

Види брате, за време карантина сам узео на себе један чудесан подвиг, да га тако назовем... свако вече у пола 9 сам читао акатист са својом женом, преносио преко мог јутјуб канала, после се молили за све који су са нама, за здравље и спасење, као и за покој душâ... То је слушало огроман број људи. Невероватне реакције.

Схватио сам да мисија мора да се одвија у том правцу... Не знам да ли смо спремни да Поуке одведемо у том правцу.

 

Мислио сам да теме везане за црквену политику и остале перипетије постоје на форуму, овде све то може да се држи под контролом колико-толико, али да буде искучиво за чланове. Да људи који нису чланови, не мора да читају то...

Имам милион идеја... Ево, сад на насловној поставих вести са доста сајтова, преко рсс-а, да не морамо непрестано да ми преносимо вести као ненормални... гомиламо чак и непотребне ствари... него да се усредсредимо само на битно, на мисију...

Да ли схватамо уопште да ако ми не радимо, да ће радити други? Са много већим еланом и жаром?

немам снаге брате да се борим, издушио сам се, што би рекли... једноставне ствари морам да појашњавам и да мољакам, да мољакам, да мољакам...

то не сме да буде. Ово је озбиљан сајт, озбиљна прича... скоро 2,000000 порука... Па да је пола глупост, друга половина није...

 

Stalo nam je do Pouka, to je mesto gde se širi vera... Oče Ivane treba da se držite onoga što vam dobro ide, a to je ovaj forum...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Flojd рече

Da li postoji nekakva mogucnost da mozemo da arhiviramo nase profile,ili ono sto smo pisali a da ne moramo da se vracamo nazad na sve teme koje smo pisali pa da trazimo sdrzaj,to bi bilo bas sizifov posao?

A sto se tice gasenja sajta,velika steta,ali opet ce s neko stiti da podigne neku novu platformu, mada ste mogli da predate nekom drugom da bude tako reci Vlasnik pouka, da on bude to sto ste vi sad, a vi da se iskljucite i predate nekom drugompouke negosto gasitecelu pricu.

Ostan u arhivi da ste vi autor, a neko drugipreuzme vasu ulogu,satimsto se vi iskljucite sa sajtai tako.

Што би бре архивирао своје поруке?

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, gavrosaurus рече

Што би бре архивирао своје поруке?

Zasto da ne?

sacuvao bih ih za sebe.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Flojd рече

Zasto da ne?

sacuvao bih ih za sebe.

Моја активност >> Садржај у коме сам ја постовао >> Власништво >> Лични садржај

image.png.0dbe0a10d590cdd027107420105cb4d8.png

  • Волим 1
Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam, ali, licno mislim da Pouke treba da ostanu i da treba da funkcionisu u nekom 'blagom' modu. Ako su Pouke u krizi, u smisli finansija i ljudi i entuzijazma i elana i volje, .... onda se ne treba truditi da nesto Pouke sad treba nesto menjati ili mozda i unapredjivati,..... jer je vreme krize i u takvim teskim vremenima najbitnije je ostati ziv i sa glavom iznad vode.

Zbog toga mislim da Poukama treba sada samo neki mali mir i stabilnost i polako ako se moze skupiti pare za odrzavanje i par ljudi da odrazavaju status kvo na forumu i tako da Pouke prvo opstanu, malo neke teme za diskusiju, malo se citaju stare teme i bice okey. A, sta vise i treba, da svi koji su bili na forumu i ostanu na forumu i pisu i polako diskutuju i drugi malo da citaju i prikljucuju se.

Tako da, mislim da se uz neku usredsredjenu i plansku akciju Pouke mogu odrzati u zivotu.....  :u-eshatonu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...