Jump to content

Дошли смо до краја пута... Поуке одлазе у историју...


Препоручена порука

Управо сада, Jestira. рече

Neće se ugasiti čim se dvoumite... :) i zašto odustati?

Наравно, ја разумем тебе и остале... ви то гледате из једне позиције, ја из друге која је, у овом контексту, много комплекснија. Много је компликовано за појаснити...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 421
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ако је до пара да помогнемо сви по мало , па ће се скупити.

Ако је до рада , има људи који би радили на одржавању сајта, неки се јављају, неће лоше испасти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Иван Ц. рече

Ако гасимо, могли бисмо то да учинимо и достојанствено и часно.. боље је ваљда да замолимо једни друге за опроштај... јелте

Pa dobro, prvo kao pravi Srbi opletemo, iznakiljamo jedni druge (jer to inače i radimo i na forumima i onako u životu) pa onda molimo za oproštaj, jelte :D

 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Jestira. рече

Jedino ako nas nije neko pocepao...

Не... није нико... Нема никакве "наредбе", нема никаквих осуда итд... апсолутно не. Чак, људи из Мисионарског одељења, кажу да би гашење Поука била велика штета, али ту се негде прича и завршава...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Биљана рече

Pa dobro, prvo kao pravi Srbi opletemo, iznakiljamo jedni druge (jer to inače i radimo i na forumima i onako u životu) pa onda molimo za oproštaj, jelte :D

 

Има смисла...:gleda:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve treba od početka do kraja ne treba odustati, e sad ne znam koji su razlozi ali iznova istu priču praviti mislim da je pogrešno, jer bilo je ljudi koji su se vraćali, menjali, sve u svemu ljudi koji misle... Eto sugestija manje o politici ostalo je ok... Ono što vredi treba da traje, to ne može da se ugasi ako je ljudima stalo... Sad ako neko vrši pritisak da se ugasi gde je tu sloboda izražavanja ... Neka svako odgovara pojedinačno za svoja dela...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, о.Небојша рече

Ако је до пара да помогнемо сви по мало , па ће се скупити.

Ако је до рада , има људи који би радили на одржавању сајта, неки се јављају, неће лоше испасти.

Брате, нису само паре у питању, паре ћемо да нађемо некако, сви ћемо да се удружимо и ваљда ћемо да изгурамо некако...

Питање је много сложеније: да ли је заиста свима нама стало до мисије Цркве? Да ли смо спремни на континуитет, на мењање начина вршења мисије? Да ли смо схватили шта је људима потребно?

Види брате, за време карантина сам узео на себе један чудесан подвиг, да га тако назовем... свако вече у пола 9 сам читао акатист са својом женом, преносио преко мог јутјуб канала, после се молили за све који су са нама, за здравље и спасење, као и за покој душâ... То је слушало огроман број људи. Невероватне реакције.

Схватио сам да мисија мора да се одвија у том правцу... Не знам да ли смо спремни да Поуке одведемо у том правцу.

 

Мислио сам да теме везане за црквену политику и остале перипетије постоје на форуму, овде све то може да се држи под контролом колико-толико, али да буде искучиво за чланове. Да људи који нису чланови, не мора да читају то...

Имам милион идеја... Ево, сад на насловној поставих вести са доста сајтова, преко рсс-а, да не морамо непрестано да ми преносимо вести као ненормални... гомиламо чак и непотребне ствари... него да се усредсредимо само на битно, на мисију...

Да ли схватамо уопште да ако ми не радимо, да ће радити други? Са много већим еланом и жаром?

немам снаге брате да се борим, издушио сам се, што би рекли... једноставне ствари морам да појашњавам и да мољакам, да мољакам, да мољакам...

то не сме да буде. Ово је озбиљан сајт, озбиљна прича... скоро 2,000000 порука... Па да је пола глупост, друга половина није...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Направио сам ових дана још један сајт који би био нека врста интернет радија и телевизије... Мислио сам да једном недељно имамо емисију увече, можда везано за празник или за дан, није битно. Имала би молитвени део, дакле молитва уживо, културно-уметнички део и предавање на крају. Све би се преносило уживо. Да не разлажем све... много тога је идеја... Било би прилично профи.

 

Уз то, 24 сата духовна музика радио.

Кад би све то било подржано свима вама, уз Поуке то би била много јака прича...

Овако, бојим се да је све на нивоу мојих жеља и маштарија и идеја...

То нису ни мале, ни јефтине, ни безазлене ствари у мисији Цркве. Но, некако, као да се изгубио елан... не знам ни сâм шта да мислим.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Иван Ц. рече

немам снаге брате да се борим, издушио сам се, што би рекли... једноставне ствари морам да појашњавам и да мољакам, да мољакам, да мољакам...

Sve je to uredu. Neće propasti svijet ako pouke odu u istoriju, a da ima onih koji će se zaradovati gašenju pouka, ima i ja ih ličmno znam. 

Ono što meni malo upada u oči je da, objavljujući da se povlačiš, kao da ne daješ šansu da ono što je ostalo iza tebe ostane i dalje za upotrebu. Ok nema para, i nećeš da moljakaš i umoran si i možda imaš nekiuh drugih priorite što je sasvim normalno..ali onda kaži..sve što smo postigli će ostati i dalje za upotebu. Daj da sačuvamo S.Pismo, da sačuvamo bitne teme sa foruma, stavićemo ih negdje na neki server pa nek preuzima ko hoće i kada hoće ali izgleda da ti nije do toga stalo i da ako nema daljih projekata, neće biti ničega pouke se brišu i odlaze samo u sjećanje ljudi, ili se varam? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Биљана рече

Pa dobro, prvo kao pravi Srbi opletemo, iznakiljamo jedni druge (jer to inače i radimo i na forumima i onako u životu) pa onda molimo za oproštaj, jelte :D

U pravu si! To sam ja već uradio, zatražio oproštaj ko na Pročkama, ostalo još samo da se izmakljamo ..... čini mi se da je to već započelo ....

No, kad se ovom starini Krausu  povelo za rukom suplovat madjioničaru asistentku, možda sa tim našim Poukama još nije sve izgubljeno, čudesa postoje, treba samo vjerovati .... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Иван Ц. рече

да се наљутим и жртвујем удобности свога мира и загризем поново удицу и упецам се, не би ли такве мизерије лишио радости нестанка Поука... али заиста немам ни воље ни снаге

А ако би се јавило још двоје-троје који се радују гашењу сајта? Да ли би онда добио потребну вољу и снагу (илити инат) за наставак рада? 

:coolio:    :0205_whistling:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Иван Ц. рече

Направио сам ових дана још један сајт који би био нека врста интернет радија и телевизије... Мислио сам да једном недељно имамо емисију увече, можда везано за празник или за дан, није битно. Имала би молитвени део, дакле молитва уживо, културно-уметнички део и предавање на крају. Све би се преносило уживо. Да не разлажем све... много тога је идеја... Било би прилично профи.

 

Уз то, 24 сата духовна музика радио.

Кад би све то било подржано свима вама, уз Поуке то би била много јака прича...

Овако, бојим се да је све на нивоу мојих жеља и маштарија и идеја...

То нису ни мале, ни јефтине, ни безазлене ствари у мисији Цркве. Но, некако, као да се изгубио елан... не знам ни сâм шта да мислим.

 

Саставимо мало гласање око ових идеја, па видимо како се и ка чему креће интересовање.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dokaz da je forum oziveo je taj da je Zayron ponovo poceo da postavlja video sadrzaj na ceskom.

@Zayron    :pivo:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Justin Waters рече

Sve je to uredu. Neće propasti svijet ako pouke odu u istoriju, a da ima onih koji će se zaradovati gašenju pouka, ima i ja ih ličmno znam. 

Ono što meni malo upada u oči je da, objavljujući da se povlačiš, kao da ne daješ šansu da ono što je ostalo iza tebe ostane i dalje za upotrebu. Ok nema para, i nećeš da moljakaš i umoran si i možda imaš nekiuh drugih priorite što je sasvim normalno..ali onda kaži..sve što smo postigli će ostati i dalje za upotebu. Daj da sačuvamo S.Pismo, da sačuvamo bitne teme sa foruma, stavićemo ih negdje na neki server pa nek preuzima ko hoće i kada hoće ali izgleda da ti nije do toga stalo i da ako nema daljih projekata, neće biti ničega pouke se brišu i odlaze samo u sjećanje ljudi, ili se varam? 

У суштини, прилично си добро разумео: ако нема Поука као целине, не мора да постоје ни ти делићи, крхотине, вамо-намо по интерету...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Dokaz da je forum oziveo je taj da je Zayron ponovo poceo da postavlja video sadrzaj na ceskom.

@Zayron    :pivo:

Недостајало је Зајроново спамновање...

Ево, да искористим прилику и да похвалим брата Зајрона и његову љубав: често ми је помагао кад је требало нешто да се узме за Поуке, нарочито са пејпала... :)

Хвала брат...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...