Jump to content

Дошли смо до краја пута... Поуке одлазе у историју...


Препоручена порука

Ajde polako, nema potrebe za dramom. Zna se da se neće ugasiti. Čemu tolika pompa!!? Mali marketinški trik i to je sve ;) 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 421
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Пре сат времена, Биљана рече

Ajde polako, nema potrebe za dramom. Zna se da se neće ugasiti. Čemu tolika pompa!!? Mali marketinški trik i to je sve ;) 

Нажалост није...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Узалуд покушавате да окренете на шалу.

Што пре схватите бића лакше за све нас.

 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Родољуб Лазић рече

У једном тренутку, пре две-три године, када је исто била "фрка" за хостинг, он је рекао да је неки његов пријатељ (из Америке, ако се добро сећам) дао паре. И сам Ђуровић је тада полушаљиво поменуо, ако се не варам, нешто у вези своје катедре на Поукама. А у свакој шали има пола шале. Касније се испоставило да је било и више од шале, јер је човек практично узео сајт под своје.

Мислим да није добро да се ти јављаш у вези са овим, јер си ти био у администрацији тада, и био си његов велики фан и заштитник. То сам лично осетио на себи.

Kao totalno neutralni diskutant (ne poznajem nikog licno od diskutanata koji se pojavljuju sa O.Djurovicem, pa ni njega)

znaci izjavljujem da je u svim tim "diskusijama" za moj mentalni i duhovni mir bilo bezbednije da sedim na zvezdinom severu usred nekog derbija nego da citam ovde:(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислите как вам одговара.

Кад истекне време, видећете сами.

У здравље!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Биљана рече

Ajde polako, nema potrebe za dramom. Zna se da se neće ugasiti. Čemu tolika pompa!!? Mali marketinški trik i to je sve ;) 

No, izgleda da prvi aprila to ne bude, tema je postavljena u srijedu 17.06.2020.  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

У једном тренутку, пре две-три године, када је исто била "фрка" за хостинг, он је рекао да је неки његов пријатељ (из Америке, ако се добро сећам) дао паре. И сам Ђуровић је тада полушаљиво поменуо, ако се не варам, нешто у вези своје катедре на Поукама. А у свакој шали има пола шале. Касније се испоставило да је било и више од шале, јер је човек практично узео сајт под своје.

Мислим да није добро да се ти јављаш у вези са овим, јер си ти био у администрацији тада, и био си његов велики фан и заштитник. То сам лично осетио на себи.

Ti ne možeš da se ne dotakneš @Zoran Đurović ni onda kada nije tema ni o njemu ni o tome šta je pisao. To samo pokazuje da djeluje na tebe kao krst na đavola. 

Sajt je cijelu jednu godinu živio na uplati Seke Aleksić koji se dogodio upravo posredništvom Đurovića, kasnije opet preko nekih drugih donatora koje je on namakeo. Imao je pravo makar po tom pitanju da bude tolerisan u onome što piše, tj načinom na koji piše, koji se ne sviđa nekima. S druge strane koliko je doprineo samom kvalitetu i sadržaju foruma daleko prevazilazi njegovne navodne "grijehe", a tome šta će biti i kako će biti o čemu je pisao tek će da se čuje i vidi nažalost kad ovog foruma ne bude više.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Justin Waters рече

To samo pokazuje da djeluje na tebe kao krst na đavola. 

Како је ово мудро речено. Жив ти мени био, братац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Da_Bo рече

Oče, koliki resursi su potrebni za hosting (prostor na disku, Ram, CPU)?

Сајт се већ налази на самосталном серверу, који је 2*2тб, има и аутоматски бекап, 128гб ддр4 меморије итд... дакле, све је то на највишем нивоу. Није проблем само у томе. Сервер је најбољи на који може да се нађе један сајт наше величине и типа...(комуникација у реалном времену)

Проблем је свеобухватан, морала би да се направи озбиљна реформа сајта, озбиљни преокрети и потребно је још људи око свега...

Малочас добих поруку од једног човека, није битно кога, који се мученик опхрлио огромном радошћу због гашења Поука. Сав срећан, једва дочекао да ми то напише :)

Могући проблем за њега као и за остале ситне душе који мисле као тај несрећник (а нећу вам рећи о коме је реч, сем ако ме не натера својим непромишљеним поступција, али онда оде све на тотално другу страну, јер ће се, на његову велику жалост открити много тога, које сам заиста дубоко у себи закопао...) јесте да се наљутим и жртвујем удобности свога мира и загризем поново удицу и упецам се, не би ли такве мизерије лишио радости нестанка Поука... али заиста немам ни воље ни снаге.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dobro, ako je već situacija toliko ozbiljna i ako zaista nema opstanka, sad je prilika da svako svakome kaže šta mu na srcu leži. Da opletemo pa kom obojci, kom opanci. Nema više banovanja, odobravanja poruka, svakako se gasi, jelte.  :D :D 

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Биљана рече

Pa dobro, ako je već situacija toliko ozbiljna i ako zaista nema opstanka, sad je prilika da svako svakome kaže šta mu na srcu leži. Da opletemo pa kom obojci, kom opanci. Nema više banovanja, odobravanja poruka, svakako se gasi, jelte.  :D :D 

Ако гасимо, могли бисмо то да учинимо и достојанствено и часно.. боље је ваљда да замолимо једни друге за опроштај... јелте

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Иван Ц. рече

Данас сам заиста много потрешен, није ми добро како се осећам...

Малочас дођох из шетње са мојим пријатељем о. Ненадом, разговарамо о свему... о овде постигнутим резултатима, о свему што се за кратко време издешавало, неке надреалне сцене... Каже читао данас ово што сам написао, читао коментаре људи...

Мене данас звало, ни сам не знам колико људи, који се овде и не појављују као писци, али као они који читају-то чине свакодневно!

Уопште не желим да причам о томе шта је све учинио овај сајт, које је све ствари изродио... игумане, свештенике, професоре... ма ко зна кога све... бракове, дружења, хуманитарне акције итд...

 

Ево, ова тема за један дан скоро 6000 читања... колико и одговора, колико приватних коментара...

Заиста не знам шта нам је радити. Жртвујем много тога зарад овог места, свесни сте тога, надам се... Знам да је гашење Поука радост многима који се не радују мисији Цркве.

Малочас гледам како изгледа нови апдејт за сајт, који нисам урадио, јер треба да се купи лиценца и још штошта... изгледа толико добро да сам се у секунди заљубио... ја сам велики "залуђеник" у софтвере.. али испред свега, свих тих добрих опција итд... ово место је место за људе...

Ух, касно је... одох да мало одморим, испред нас је доста времена... 5 недеља још...

Neće se ugasiti čim se dvoumite... :) i zašto odustati?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...