Jump to content

Дошли смо до краја пута... Поуке одлазе у историју...


Препоручена порука

"Pomoz' Boze jadnijem Srbima, i ovo je neko znamenije"

Zao mi je sto "Pouke" odlaze, pratio sam ih od pocetka iako sam se tek skoro registrovao. Godinama svakodnevno posjecujem sajt.

Nadam se da vas ovo nije ava Zoran urekao? :pop: (salim se, da neko ne shvati ozbiljno, mada...)

Po internetu duhovni kukolj napreduje samo tako, dok se ovo malo psenice susi...

Neofiti ce postati plen prelastenih staraca i laznih duhovnika, dojeni duhom raskolnistva i paranoje... Vec ih ima previse, a i jedan je dosta za veliku stetu.

No, vjerovatno to Gospod dopusta jer nema ko da cuje i poslusa, vec okupljaju sebi ucitelje da ih cesu po usima.

Ova godina ce biti nezaboravna po mnogo cemu, a tek smo na pola.

Nas u "Montenegru" tek cekaju iskusenja.

Sve vas pozdravljam i zelim vam svakog dobra.

Vas Bonsenjo - Herceg Novi

 

xsavina-foto-lazure-marina.jpg.pagespeed.ic.sUk1XA6yQP (1).jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 421
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 18 часа, Иван Ц. рече

Још око месец дана...

Оче прото, имам један предлог, ако постоје техничке могућности... Пошто има на сајту много различитих садржаја, пре свега мислим на одлично сложено Свето Писмо, за које знам да је од велике користи не само студентима теологије, него и другима који воле и читају Библију, да ли постоји могућност да се база сајта спакује у један .zip за офлајн читање, па да се тај фајл стави на MEGA, Uptobox или неки други сличан сајт за шеровање?

 

Один монах вошёл в склеп к покойникам и крикнул: "Христос воскресе!" А они ему все хором: "Воистину воскресе!"
--- / -.. --- -- .. -. . --..-- / -- .. ... . .-. . .-. .
http://www.srdjanantic.blogspot.com/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам овде од новембра 2009.е. Испаде од самог почетка. Утисак је да форум траје много дуже.

За мене је ово био наставак форума Верујем. Што се тиче теолошких тема и расправа, мој је утисак да ЖРУ никада није достигао квалитет форума Верујем. Квалитет форума чине људи који своје време улажу у њега, а тад су били активни многи дивни људи, који касније нису имали времена и енергије да наставе своју активност овде. Овде су се и они преселили, ал су се ретко оглашавали.

Да се вратим на ЖРУ. Остаће ми у памћењу по топлини, и разноликости тема и области. Наравно и одлично место за информисање о црквеним темама.

Чини ми се да је форум као медиј и форма полако превазиђена. Некада је то био редак социјални медиј, где си могао да изнесеш мишљење и став, пре фејсбука, твитера...  Раније сам пратио више различитих форума, а већ годинама само ЖРУ. Ја волим форум и недостајаће ми...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На крају пута, није историја, него Васкрсење :D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Bonsenjo рече

"Pomoz' Boze jadnijem Srbima, i ovo je neko znamenije"

Zao mi je sto "Pouke" odlaze, pratio sam ih od pocetka iako sam se tek skoro registrovao. Godinama svakodnevno posjecujem sajt.

Nadam se da vas ovo nije ava Zoran urekao? :pop: (salim se, da neko ne shvati ozbiljno, mada...)

Po internetu duhovni kukolj napreduje samo tako, dok se ovo malo psenice susi...

Neofiti ce postati plen prelastenih staraca i laznih duhovnika, dojeni duhom raskolnistva i paranoje... Vec ih ima previse, a i jedan je dosta za veliku stetu.

No, vjerovatno to Gospod dopusta jer nema ko da cuje i poslusa, vec okupljaju sebi ucitelje da ih cesu po usima.

Ova godina ce biti nezaboravna po mnogo cemu, a tek smo na pola.

Nas u "Montenegru" tek cekaju iskusenja.

Sve vas pozdravljam i zelim vam svakog dobra.

Vas Bonsenjo - Herceg Novi

 

xsavina-foto-lazure-marina.jpg.pagespeed.ic.sUk1XA6yQP (1).jpg

Herceg Novi prelep grad...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 18.6.2020. at 19:01, Ђорђе Р рече

Чини ми се да је форум као медиј и форма полако превазиђена. Некада је то био редак социјални медиј, где си могао да изнесеш мишљење и став, пре фејсбука, твитера...  Раније сам пратио више различитих форума, а већ годинама само ЖРУ. Ја волим форум и недостајаће ми...

I ja si to mislim ali ne bih to nazvao nikakvim prevazilaženjem ako bi to imalo asocirati situaciju da kad jedna dobra stvar nestane pojavi se druga bolja. Na žalost danas to više nije slučaj, svugdje i u svim sferama smo uplovili u neko vrijeme medijalnog totalitarizma i relikte nekakvih nazovi diskusija o bilo čemu možemo naći samo pod videima na YT i člancima na internetu i FB a tamo se ne vode više nikakvi stvarni dijalozi već je najčešće to monološka kakofonija gdje niko nema volje ni strpljenja saslušati drugog ili se slučajno pozastaviti i zauvažovati nad tim što taj drugi misli. Vremena nisu više sklona nikakvim dijalozima, ne postoji više ta atmosfera, raspoloženje i volja  za stvarnim dijalogom kao 2008, 2009 i 2010 i zato su propali forumi, svi misle da znaju sve i da su samo oni u pravu. Taj problem je mnogo širi i dublji,  za posljednjih 10 godina se strašno mnogo toga promjenilo.  Danas je tih mogućnosti i raznih internetovih platformi i formata više nego prije ali ponašanje i razmišljanje ljudi se promjenilo k lošijem i na gore i svuda se ponavlja ista ta situacija, poklesli članci i vychrocena, emocionalno eskalovana i sunovraćena monološka kakofonija rado bi diskusije pod njima i težnja k potpunoj eliminaciji i ućutkivanju nesuglasnih i drugačijih glasova i mišljenja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eво да се јавим, нисам пуно учествовао у раду форума, више сам се јављао у време рада "Верујем" форума.

Сматрам да су постојале неки погрешни потези приликом рада форума, а са друге стране, свакако да ми је жао што форум нестаје, јер је постао пре свега портал, и тек онда место које окупља људе.

 Остаће на неком серверу на интернету нешто од свега, пошто се све то негде и бележи, али мислим да би било боље да сајт промени намену него да се комплетно угаси.

 Не сматрам да је форум прошлост, напротив, форум и форумски разговори никада неће бити нешто што је застарело.

 Жао ми је што се нисмо видели уживо, јер пре свега најбољи је сусрет "лицем у лице" а форум ипак третирам као нешто што дође између сусрета.

 Не знам колико је овде људи са старог "Верујем" форума јер смо имали сусрете и дружења, тако да је нешто и остало од тога, молим Вас оче да размислите о пренамени свега, ако желите да затворите рецимо форум, да остану "Поуке" као портал са вестима и коментарима, нешто као блог. Ако не, хвала на труду и хвала на залагању и за Кану, и за све остале пројекте којима сте се бавили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Собзиром да сам присутан на православним форумима од првог "БСН",преко "Верујем" до "Поука",могу рећи да је гашење долазило,пре свега што су главни организатори због других интересовања,засићености,немања времена и стицају разних других животних околности,просто одлучили да батале ову причу...

Дакле ,ако  ова прича треба да се наставити,треба нових младих људи,богослова,ентузијаста,вољни за овај начин мисионарења,као што је некоћ то био о Иван ,коме се захваљујем на уложеном труду и далеко најдужем трајању једног црквеног портала-форума...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зоске, пошто се знамо, да се поздравимо, и овде, поздрави металере са форума и Машу, има ли Бокија негде, где се деде она стара екипа ? :)

Разлика између Верујем и овог сајта јесте што је форум Верујем имао мању циркулацију људи. Стога је било и мање посла за модераторе, па можемо да кажемо да се форум сам угасио, јер су се вртели мање више једни те исти људи месецима и ту није било неке промене нити сврхе да то тако постоји у недоглед.

 Знаш и сам шта је било са БСН форумом, да сад то не детаљишем.

 Поуке су пре свега портал, док је "Верујем" имао плодну страну за богословске текстове, и одвојено је био форум, тако да је и то било значајно и добро, свакако, али свакако веома другачија ритмика сајта од овог овде.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је, Бога ми, сад ко са'рана.

И свако има неки свој говор, и баца грумен на ЖРУ сандук. :pop:

  • Свиђа ми се 1
Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Захваљујући Поукама и њеном сину Животију моји текстови су успели да продру до већег броја људи, и ја ћу остати оцу Ивану и целој администрацији  вечно захвалан на томе. Да не спомињемо пријатељства и свесрдну помоћ. Али се слажем да је време да се Поуке гасе, изгубиле су првобитну драж. Као кад гледате серију којом сте у почетку одушевљени, али којој опада квалитет из сезоне у сезону и пожелите да се заврши док није целокупна прича уништена. Форум, по свему судећи, јесте превазиђена форма. Људи све мање имају културу комуникације која би била у складу са основним хришћанским, ма и људским начелима. Праћење свега овога изискује огромне живце и давниих дана сам одустао од тога да будем администратор јер људи некад заиста не умеју да се понашају. Оцу Ивану свака част што је и оволико издржао, многи нису ни свесни колико је ово огроман, огроман посао. За сав труд добијеш понекад тапшање по рамену (можда) и озбиљне прекоре уколико промакне непримерен текст неког члана. Да не спомињемо недостатак било какве финансијске подршке или помоћи. 

Иако је ово крај једног дивног поглавља, и помало сам тужан због тога, мислим да ће се отворити неко сасвим другачије и, надам се, успешније поглавље у мисионарењу људи добре воље из Цркве. Било би идеално кад би  врх Цркве препознао вредност тих пројеката али се плашим да ће се све завршити са овим ретким тапшањем по рамену и честим прекорима. Кад мисионарите на интернету, неки кажу: "Браво", неки започињу своје теорије завере и нападе због "новотарства", а не дао Бог да кажете коју оштрију реч. Скоро нико вас не пита где и како живите, треба ли вам помоћ, а дефинитивно никада нећете добити било какав конкретан напредак у својој служби. Јер има много завидних и оних који интернет не сматрају никаквим мисионарењем. Јер, јелте, радите по својој вољи и љубави према Цркви, Бог ће то наградити, ако вреди, не мора нико други. 

Гасити Поуке. Моја пуна подршка. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ретко уђем, али слажем се са човеком кад каже да је боље да се све заустави да не би као издувно пувало били за подсмех, као један други форум. Боље да се памти по добру. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, gavrosaurus рече

Ово је, Бога ми, сад ко са'рана.

И свако има неки свој говор, и баца грумен на ЖРУ сандук. :pop:

Ovo vec pocelo i opelo,.... pa, stvarno ljudi,.... a, ko da je nekad hriscanima bilo lako kroz istoriju Crkve,.... pa, tako i hriscanski forum, ko da je lako voditi forum, sigurno nije,..... ali, sto neko rece gore, pa koji su konkretno problemi i dal mogu nekako da se rese, Just_Cuz_19 ..... ako su finansije jedan od problema ili neki drugi (problem), pa, jel moze da se potegne nesto kod zvanicnika SPC ili nekog episkopa i da se vidi sta i kako, ako treba i kod patrijarha da se upozna sa situacijom, pa ovo nije forum nekog poljoprivrednog preduzeca, nego glasilo SPC. Valjda moze neko u SPC da se upozna i alarmira u vezi problema koji postoje i koji prete da zatvore Pouke.

A, sta fali da Pouke nastave sa radom u nekom 'blazem' modu, malo da se filtriraju neke stvari i teme i polako, neka sljaka i dalje,.....pa, bice i lepih i zanimljivih tema, citace se stare i slicno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...