Jump to content

Kako se odnosite prema osobama koje previše pričaju...?

Оцени ову тему


Препоручена порука

kakav je vaš stav...?

da li vam to odgovara ili ne...?

šta radite kada vam to zasmeta...?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mislim da nije problem istrpeti i slušati osobu koju tek upoznajete...o njoj ne znate ništa tako da njeno brbljanje može biti i zanimljivo...

problem je kada je to neko vama blizak, a ne možete jednostavno da mu kažete - NE SMARAJ...

posebno mi smeta kada me neko smara preko telefona....primenjujem razne tehnike da na fin način zaokružim priču i nekako prekinem tudji monolog, ali mi to često ne polazi za rukom, pa se baš unervozim...lakše je kad je priča uživo...možeš nekako da ustaneš, kažeš žuriš li nešto slično...

ako je neko duhovit, zabavan, interesantan u priči, to ne mora biti problem...ali kada neko priča u prazno, ponavlja uvek iste priče, priča monotono, sporo, sa značajnim pauzama....uh...a ako još uz to i jede i mljacka....šta reći!

 

  • Свиђа ми се 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Jestira. рече

Daleko su opasnije one koje samo ćute...

Vise se radi o psihičkoj trpeljivosti, nego o opasnosti. Ne znam koliko je čovek sposoban da neprestano sluša govor jedne osobe. Neprestani govor je vrsta nasilja, ali verujem da je u dubini vezan za neke psihičke poteškoće, neispunjenosti, strah...ko zna šta.

Lično se distanciram tako što okrenem glavu kad više ne mogu da slušam  i onda nalaze ili druge slušaoce ili nastavljaju sami, ili ućute. 

Mada sam nailazila i na one koji stave slušalice u uši i nastave da mumljaju u ritmu...totalno nezainteresovani dal nekome smeta. Inače, obično su prvi da nekome kažu da im nešto smeta i da se žale.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Sanja Т. рече

Vise se radi o psihičkoj trpeljivosti, nego o opasnosti. Ne znam koliko je čovek sposoban da neprestano sluša govor jedne osobe. Neprestani govor je vrsta nasilja, ali verujem da je u dubini vezan za neke psihičke poteškoće, neispunjenosti, strah...ko zna šta.

Lično se distanciram tako što okrenem glavu kad više ne mogu da slušam  i onda nalaze ili druge slušaoce ili nastavljaju sami, ili ućute. 

Mada sam nailazila i na one koji stave slušalice u uši i nastave da mumljaju u ritmu...totalno nezainteresovani dal nekome smeta. Inače, obično su prvi da nekome kažu da im nešto smeta i da se žale.

Ma kad si se pre ti dokopala foruma ??!!!!

Sad će Sofija da zatraži mleko :)))

šalim se malo, dokaz da smo inficirani forumom 

jednom žruovac uvek žruovac

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Драшко рече

Ma kad si se pre ti dokopala foruma ??!!!!

Sad će Sofija da zatraži mleko :)))

šalim se malo, dokaz da smo inficirani forumom 

jednom žruovac uvek žruovac

Malo se sunča ( žutica ), pa šta ću- nego pravac forum :stidljiv: :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С обзиром да ми је, између осталог, посао да саслушам људе, имам много тога да кажем на ову тему. Али мислим да треба причати о особама које, поред многоговорљивости, имају веома низак ниво емпатије, и висок ниво бестидности, те су спремне да досађују чак и када им скренеш пажњу да не желиш да учествујеш у разговору. Наиме, њима и није битно да разговарају, него да излажу своје фрустрације, негативности и проблеме, за које, узгред, не постоји решење, јер га и не траже. Него само воле да залуђују тако. Када им даш конкретне предлоге, као да сипаш бензин у ватру, па онда пламен дохвати тебе, да те сагори. 
Не знам, треба телефонирати, кобајаги, или побећи ако се може. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Драшко рече

Ma kad si se pre ti dokopala foruma ??!!!!

Sad će Sofija da zatraži mleko :)))

:))

kažem ja - žena heroj...;)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Милошшш рече

имају веома низак ниво емпатије, и висок ниво бестидности, те су спремне да досађују чак и када им скренеш пажњу да не желиш да учествујеш у разговору

upravo to...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Sanja Т. рече

Neprestani govor je vrsta nasilja

slažem se...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam jedan od tih mnogo glagoljasa  tako da mi mnogoglagoljanje ne smeta :)))

Ali ako meni to smeta necije glagoljanje ali uglavnom kad neko prica neke prazne price, ja uradim tehniku koju i meni urade, kazem samo e idem nesto da zavrsim pa se cujemo  i hvala sto si zvao zvala. I tako od razgovora do razgovora skracujem.

Madq kada osetim da meni neko tako uradi sledeci put obavezno smanjim pricu, znaci ako trazis od druvih meru moras i sam imati meru.

Sto se tice onih sto cute, zavisi kako cute, ima ljudi koji su spremni da saslusaju ljude pa cute, a ima oni koji se ne slazu sa vama a klimaju glavom e ti su opasni  a to su oni koji kazu "da" a prave kiselu facu. Tako da ima mnogo dobrih ljudi koji cute, samo je pitanje kako cute.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, JESSY рече

slažem se...

Ooo zene, ko o cemu zene o nasilju, svuda se prica o nasilju  i zenskim pravima, jooojima li od vas zena nesto pametnije da se cuje?:0426_feel:

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Flojd рече

Ooo zene, ko o cemu zene o nasilju, svuda se prica o nasilju  i zenskim pravima, jooojima li od vas zena nesto pametnije da se cuje?:0426_feel:

Ima, tamo gde se zene tretiraju kako Bog zapoveda tj.gde ih vole onako kako  Hristos voli Crkvu nema potrebe da se prica o nasilju i tamo mozes cuti mnogo sta pametno drugo. Pa kad uzraste okruzenje i zene ce uzrasti. Ne idu prvo čovečice nego muški, povedite kolo u Bogoblagoslovenom pravcu pa ce svi u kolu biti bolji.

 

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...