Jump to content

Прогон Десанке Максимовић - `оћемо ли још да ћутимо?? Надам се да нећемо.

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 часа, drvce рече

Sve se slazem, ALI

smatram da bi Kartagenu trebalo razoriti.

Stoga, posto nismo bas potpuni ludaci da decu ne saljemo u osnovnu skolu, a ono bismo morali da budemo jako zainteresovani za njihovu naobrazbu i odgoj. Necemo da pustimo da imaju instaliran samo Skolski Program u glavama i necemo mu dati administratorska ovlascenja. Sve sto me je najvise zanimalo u skoli se nije ucilo. Danas zaradjujem lebac od onoga sto sam ucio mimo skole jer nisam poverovao da je skola arbiter elegantiae. Prosao sam kompletno ceo sistem od osnovne do VIIstepena (po "starom", prebolonjskom sistemu).

U skoli se:

a) sticu poznanstva,

b) diplome

v) i eventualno znanja i poneka vestina

Temelji se grade kod kuce, u krugu porodice.

Nase skolstvo nije daleko samo od savrsenog, daleko je od dobrog(ono, odlican, vrlo dobar, dobar). Zato sam ravnodusan na te jadne poteze sa programom, sto bi rekao gospodin Predsednik: "pa sta?".

Потпуно промашен смисао теме.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mensečini da se ovde malo prenaduvao problem, ako problema uopšte i ima. Niko ne izbacuje Desanku iz školstva, nego je zaključeno da se ona ne uklapa u tu književnu epohu koja se izučava u 4. razredu gimnazije. Što ne znači da se Desanka neće učiti u drugim razredima.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Циљ је да покажемо да нисмо сасвим затупели и да примећујемо догађаје.
Да не седимо скрштених руку док нам неко размешта намештај по стану и не питајући шта се дешава и зашто то раде.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, gavrosaurus рече

Циљ је да покажемо да нисмо сасвим затупели и да примећујемо догађаје.
Да не седимо скрштених руку док нам неко размешта намештај по стану и не питајући шта се дешава и зашто то раде.

Naravno, samo onda treba pravilno identifikovati problem. Dakle, ako smatramo da Desanka ipak treba da se uči u 4. razredu gimnazije, to tako treba i reći (i objasniti da je to kompatibilno sa ostatkom književnog gradiva koje se izučava u tom razredu). 

A ne: "izbacuju nam Desanku iz škola, kuku i lele".

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Desiderius Erasmus рече

Naravno, samo onda treba pravilno identifikovati problem. Dakle, ako smatramo da Desanka ipak treba da se uči u 4. razredu gimnazije, to tako treba i reći (i objasniti da je to kompatibilno sa ostatkom književnog gradiva koje se izučava u tom razredu). 

A ne: "izbacuju nam Desanku iz škola, kuku i lele".

Не могу да се сложим, видели смо недавно да морамо да се будемо веома гласни да би нас чули, ово је још један пример.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Desiderius Erasmus said:

Mensečini da se ovde malo prenaduvao problem, ako problema uopšte i ima. Niko ne izbacuje Desanku iz školstva, nego je zaključeno da se ona ne uklapa u tu književnu epohu koja se izučava u 4. razredu gimnazije. Što ne znači da se Desanka neće učiti u drugim razredima.

Апсолутно пренадуван "проблем" и једна толико ретардирано вођена тема да ме је срамота што овако нешто уопште постоји.

Форум све више почиње да личи на коментаре на најгорим новинским порталима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, gavrosaurus said:

Циљ је да покажемо да нисмо сасвим затупели и да примећујемо догађаје.
Да не седимо скрштених руку док нам неко размешта намештај по стану и не питајући шта се дешава и зашто то раде.

А које догађаје си приметио, леба ти, мој колего по струци? Да неко напише "Избацују Десанку Максимовић" са неколико знакова узвика, и да сви навале на то као муве на измет, а нико да застане бар 30 секунди, укључи мозак и запита се кад је уопште на часу обрађивао Десанку Максимовић у 3. и 4. средње и кад је у току целог школовања имао за лектиру њену књигу? Одакле право некоме ко из новина треба да сазна шта је, наводно, учио у средњој школи, а сам се тога не сећа, да то брани овако крваво, са овако тешким речима и оптужбама? И да ли је свестан да "брани" Десанку Максимовић од Бранка Миљковића и Васка Попе?

Апсолутно ретардирано. Као идиоти који на вест "Рођена беба са више очију од зуба" трче да остављају гневне коментаре и проклињу све од НАТО пакта и уранијума до домара у болници, а не застану да размисле да је у питању игра речи, јер се беба роди без зуба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аха, дакле смета...

Добро, да знам да поновим ако се не дај Боже опет догоди.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, drvce рече

Nase skolstvo nije daleko samo od savrsenog, daleko je od dobrog(ono, odlican, vrlo dobar, dobar). Zato sam ravnodusan na te jadne poteze sa programom, sto bi rekao gospodin Predsednik: "pa sta?".

E jedino se tu ne slazemo - ja nisam ravnodusan. A ni ravnouros, kad smo vec kod toga.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13 minutes ago, obi-wan said:

E jedino se tu ne slazemo - ja nisam ravnodusan. A ni ravnouros, kad smo vec kod toga.

Па преносиш лажне вести и подстичеш таблоидизацију школских тема, а да ниси ни погледао у чињенице?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Тражитељ рече

Па преносиш лажне вести и подстичеш таблоидизацију школских тема, а да ниси ни погледао у чињенице?

"Svaki greh oprostice s ljudima, ali hula na Duha Svetog nece se oprostiti."

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сам себе осуђујеш тим речима.

Преносиш лажну вест, клевећеш недужне људе, саботираш аргументовану расправу и спречаваш изношење чињеница, а ни на једно питање не одговараш конкретно. Шта је у питању, освета лошег ђака?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, obi-wan рече

Poenta je da se deo toga kao iskustvo ugradi u tvoj nacin razmisljanja i vrednovanja stvarnosti oko tebe, da te nauci razlikovanu lepog od laznolepog; u tome je uopste prevashodna ideja ucenja, a ne u mnogopamcenju teksta ili bilo cega drugog.

@Тражитељ Бићу слободан да приметим да се ти брате на овом кораку саплићеш. Губиш се у детаљима и од њих у свим темама на које смо причали не видиш суштину.

 

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...