Jump to content

Лапот

Оцени ову тему


Препоручена порука

и покојни Борислав Пекић је написао роман Атлантида  :D

Како год, питао си-одговорио сам ти...

 

додато накнадно

 

http://www.rastko.rs/rastko/delo/13666

 

http://www.scribd.com/doc/22709132/Svetislav-Prvanovi%C4%87-Lapot-obi%C4%8Daj-ubijanja-staraca

 

http://www.antropologija.info/prirucnik/lapot

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 30
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

све сам то већ прочитао, зато сам и поставио тему. јер, у тим делима не постоји ниједан доказ о постојању ''лапота'' међу Србима. само тумачења народних прича, у којима је (гле чуда!) убиство остарелих сродника (родитеља) табу.

У реду онда... Не знам... Што сам знао, написао сам ти, а оно за Бору Пекића сам схватио као цинизам, па сам "морао" да одговорим... Извињавам се!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

у сиромашним породицама после примања Хришћанства Лапот се задржао у облику не насилне еутаназије, наиме старији члан породице који је био на терету(пре свега економском) породици једноставно би био одведен у шуму , на брдо и остављен (да умре ).
ovaj običaj je iskorenjen ne tako davno, mislim da je i Karadjordje ubio svoje roditelje
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kakav lapot kakvi bakraci , sloveni su genralno vrlo patrijarhalni i roditelji su se i pre hriscanstva izuzetno postovali , mozda cak i vise . Ubijanje staraca kod Srba nikada nije bio obicaj .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

хахаха .. иронија је у томе да о вампирима постоје чак и неки извори, а о фамозном лапоту никакви  :)

 

Веровање у вампире јесте српско. А лапот мислим да и није наша реч.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

проблем је у томе што неки научни (не)радници доприносе даљем учвршћивању овог мита, тако што само преписују оно што су неки о томе рекли пре више од сто година. наравно, то је далеко лакше него се озбиљније посветити феномену и сагледати га из више углова.

 

Ма јесте, завера сто посто.. све то Сорош платио да се измисли. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

ово нешто на мој рачун?

Јок, на рачун твог поста а на твој лични рачун ништа. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас сам први пут чуо за ово. Као до скорo се у југоисточној Србији чинила ова убиства.  :.mislise.

 

Па где ти живиш, шокац један?!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

е па лоше мислиш. Карађорђе је убио оца Петра (не и мајку) из беса, а не зато што није имао довољно качамака. касније је убио и брата Маринка.

 

Karadjordje je ubio oca kad je onaj hteo da oda beg familije. 

Marinka je ubio sto je nesto zgresio, najpoznatija je verzija da je silovao devojku. Da nije bila nasa nego Muslimanka pustio bi ga sigurno kao sto je pustio svoje Vojvode da drzu hareme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...