Jump to content

Da li Amerika klizi u haos

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 часа, haveaniceday рече

A neko je rekao da amerikanci nemaju debilne birokrate? Pa biki.. moram da te informisem, takvih ko ti koji gotive birokratiju svuda ima..... pa i u americi....

A kazes washington prednajci? Kako si to izracunao? Time sto si nasao jedan primer, pa si zakljucio na osnovu tog jednog primera da prednjace?  

Zakljucio sam da prednjaci po tome sto je ovaj zakon iz 1992 godine, za vreme republikanske vlade i Busha starijeg kao predsednika ... znaci nisu ni demokrate donela ovaj debilitet vec republikanci .. Evropa je pocela tek da uvodi evropske norme a ameri to rade odavno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Normalno da kad neko ima neogranicene resurse (drzava) moze nesto s tim da napravi. Kad nam vec uzimaju pare - bolje nesto, nego nista.

Problem je sto je drzava neefikasna. Niko ne raspolaze tudjim novcem tako efikasno kao sa svojim. A drzava raspolaze iskljucivo tudjim novcem. Zasto je to tako? Zato sto se birokrata nije mucio da ga zaradi, vec ga je uzeo pod pretnjiom zatvora, i zato sto ne trpi posledice ako ga koristi neefikasno ili zloupotrebi. Sve i da je postenjacina, niko ne moze da predvidi ni ljudske potrebe ni privredu, to se uzima kao aksiom u ekonomiji. Prema tome, nemoguce je da neki birokrata dobije genijalnu ideju i s budzetom (tudjim parama) postupi najbolje moguce (a bez straha od posledica). Uzimati i trositi tudje je nemoralno.

S druge strane, kada neko zaradi svoj novac, maksimalno ce voditi racuna gde ga ulaze i da li se isplati. Ulagace tamo gde postoji realna potraznja, da bi ostvario najvecu korist i stvorio kapital. I to je najbolji / najefikasniji / najbrzi nacin da drustvo postane bogatije.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

Svaki privatnik koji je podigao kredit radi sa tudjim novcem ..

Poverilac novac daje dobrovoljno i samo tamo gde proceni da ima smisla davati. Duznik ima interes da nesto stvori, i ima posledicu zajma, a to je dug. S druge strane, birokrata uzima silom i nema posledice. Razlika nebo i zemlja...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Иван ♪♫ рече

Poverilac novac daje dobrovoljno i samo tamo gde proceni da ima smisla davati. Duznik ima interes da nesto stvori, i ima posledicu zajma, a to je dug. S druge strane, birokrata uzima silom i nema posledice. Razlika nebo i zemlja...

Kako nema posledica? Odakle ti to da recimo direktor neke drzavne firme nema posledica za svoje lose i neodgovornom ponasanje.

A eno ti slucaj miskovica i duga od 30 milona evra koji savrseno odslikava poptuno supritno stanje od tvog uedjenja.

Idenricna je odgovornost i jednih i drugih prema poveriocima. I niko ne uzima nista silom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 14.8.2020. at 17:52, Bilbija рече

Zakljucio sam da prednjaci po tome sto je ovaj zakon iz 1992 godine, za vreme republikanske vlade i Busha starijeg kao predsednika ... znaci nisu ni demokrate donela ovaj debilitet vec republikanci .. Evropa je pocela tek da uvodi evropske norme a ameri to rade odavno...

Onda ne mogu da ti pomognem, slaba ti je dedukcija. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.8.2020. at 15:32, fsa рече

 

Al hvala bogu u Srbiji deca od 13 godina mogu da kupe pivo, da unistavaju od alkohola i cigara svoj mozak, pluca i zdravlje i pride overavaju i umiru od ekstazija. 

A sve smo sokirani na to sto dete u americi moze da kupi pusku, ali ne moze da kupi narkotik i otrov za organizam ali moze da kupi pusku koju moze da koristi za lov ili samoobdranu. 

Stvarno sokantno jbt... :D 

Meni ovde nema apsolutno nista nenormalno. 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.8.2020. at 8:12, Bilbija рече

Kako nema posledica? Odakle ti to da recimo direktor neke drzavne firme nema posledica za svoje lose i neodgovornom ponasanje.

Odakle mu? pa iz realnosti.. gleda kako su silni direktori drzavnih firmi urnisali sve moguce firme i fabrike koje su postojale i niko za nista odgovarao nije, mnogi su i unapredjeni. 



 

Цитат

Idenricna je odgovornost i jednih i drugih prema poveriocima. I niko ne uzima nista silom.


Ako sam ja recimo prisiljen da placam RTS ili BBC koji ne gledam, to je drzavna sila koja uzima od mene novac da bi finasirala raspalu drzavnu televiziju koja je gubitas. To je sila. 

Ako Drzava uzme iz dzepova poreskih obaveznika da bi platila FIATu subvencije - to je sila. 

Ako drzava uzme iz dzepova poreskih obaveznika da bi elektrodistribucija dobijala subvencije jer je gubitas - to je sila. 

Elektrodistribucija srbije je najbolji primer. Ona je gubitas iako ima apsolutni monopol nad distribucijom elektricne energije, a gubitas je jer direktori nemaju nikakvu odgovornost i mogu da zaposljavaju i drze na platnom spisku apsolutne neradnike. 

Da ne pricamo o fiasku po imenu "lutrija srbije" jedina kladionica koja je gubitas..... 




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.8.2020. at 4:13, Bilbija рече

Svaki privatnik koji je podigao kredit radi sa tudjim novcem ..

Kao i svako ko je digao kredit da izgradi kucu.  Po tvojoj logici - ta kuca nije njegova... jer je digao kredit. Al po meni je to glupo ko noc, pa ne vidim raazlog da dalje diskutujem o takvim glupostima gde "kuca nije moja ako sam podigao kredit da je napravim" , jer to smatram besmislenim stavom koji nema veze sa zivotom. 

Ne vidim sta dalje ima da pricamo ako ti mislis da moja kuca nije moja jer sam pozajmio pare da je napravim, da moja firma nije moja jer san pozajmio pare da je napravim, da moj auto nije moj jer sam pozajmio pare da ga kupim. 

I opet ti kazem, to je sve komunjarski mentalitet. Kada pogledas sta komunjare pricaju po internetu, slicne argumente postavljaju. Ti bi kao anti-komunista trebalo da pricas valjda neku suprotnu pricu i da imas drugaciji pogled na ekonomiju, ali imas identican. 

Jedina razlika izmedju tebe i komunjara jeste sto si ti kao neki fol nacionalista, a oni nisu.... ali isti pogled na ekonomiju  imate.. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15.8.2020. at 15:32, fsa рече

 

Pregledao sam malo ovog snimka, ovaj lik je tipican "white monkey job", ono bas klasican primer.. 

 

WWW.SCMP.COM

White people wanted: a peek into China’s booming ‘rent a foreigner’ industry
 
A white person who is tricked with or without knowing that he or she doing the job as a face value of that company. These jobs are usually available in a country where there aren't a lot of "white" foreigners. Examples: a white person is asked work at a restaurant. The owner/manager would use that "white" foreigner as a face to their restaurant. This is where the restaurant might get more attention or people coming in to their restaurant. So, it is basically an advertisement.
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Bas zanimljiv lik evo ovde se jedno 50 % slazem sa njime..

Kina je postala kompetativna time sto je zabranila americke kompetitore i skoro da ne postoje regulacije, porezi i intelektualna svojina kao faktori koji bi usporavali razvoj kineskih kompanija. 

Amerikanci nemaju nikakve potrebe da zabranjuju kineze, sve sto treba da urade jeste da ukinu poreze i regulacije i rasturili bi kinu.. 

Medjutim ovo sto mi se ne svidja kod ovog lika, jeste sto ne kaze iskreno da je kina prva pocela tu igru zabranjivanja i banovanja aplikacija i servisa iz drugih drzava. Amerika je tek sada, posle nekih 20 godina krenula u tu igru..

ti si @fsa malo stariji, kao i ja secas se recimo video konzole terminator koja je klon nintenda i igrica koje smo igrali koje su klonovi toga.. to se sve pravilo u kini totalno legalno jer ne postoji nikakva zastita intelektualne svojine, tako je kina zaradila svoje pare i dobila svoju tehnolosku prednost. Kradjom tudje intelektualne svojine. 

Zato se slazem 50 %... americi bi mnogo bolje bilo da ukine poreze i regulacije koje koce razvoj, ali kriviti ameriku jer radi nesto sto radi kina vec 15-20 godina, je prosto razvedeno od realnosti. Ne mozes kritikovati ameriku za neku stvar za koju gledas kroz prste kini. U mojoj glavi obe drzave su tu poprilicno idioti i jasno je da se bore za supremaci da bi mogle da spijuniraju... samo sto kinezi hoce da spijuniraju amerikance, a amerikanci hoce da samo oni spijuniraju amerikance. 


Jednostavno tesko je igrati posteno sa nekim, gde ti ulozis milione u to da smislis nesto, i onda on samo iskopira to nesto sto si ti izmislio i krene da ga prodaje.
 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Pregledao sam malo ovog snimka, ovaj lik je tipican "white monkey job", ono bas klasican primer.. 

A ako i jeste white monkey job kakve to ima veze sa poentom i sadržinom snimka?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, haveaniceday рече


Ne vidim sta dalje ima da pricamo ako ti mislis da moja kuca nije moja jer sam pozajmio pare da je napravim, da moja firma nije moja jer san pozajmio pare da je napravim, da moj auto nije moj jer sam pozajmio pare da ga kupim. 
 

Ako uzmes kredit i napravis kucu i vratis ga, onda je tvoja kuca ... ali ako uzmes kredit i napravis kucu, pa posle opar godina uzmes jos jedan da dozidas garazu, pa posle par gopdina uzmes jos jedan da popravis fasadu, pa posle nekog vremena podignes novi kredit da kupis namesta, pa posle .... e vidis tako rade firme, ne podignu oni jedan kredit pa ga vrate vec posluju stalno na kredit. Oni stalno rade sa tudjim parama a nikada sa svojim. Svoje pare se deponuju u banku i one se ne ulazu u biznis na zapadu. Ti to ne kapiras. Za tebe je biznis ono sto bi ti mogao sa svojom ustedjevinom da uradis ili kupis... a kada imas dosta svojih para ti ih ne ulazes vec odes u banku i trazis kredir za biznis jer zasto bi ti sa svojim parama resavao problem nezaposlenosti? Pricam o firmamam koje se bave "buznisom" a ne balkanskim sibicarenjem... Firme koje zaposljavaju stotine radnika, ili hiljade... Znas kako su Stiva Jobsa smenili pre neku deceniju u Appleu a on ga je osnovao? Sta mislis na osnovu cega je upravni odbor ili ko vec mogao da ga smeni? Apple nije njegov vec pripada kreditorima,. I Amazon, i Volkswagen, i Erbas, i Dojce Telekom, i Stpski Telekom i Alitalija i Fiat ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...