Jump to content

VJEČNO SIGURNO SPAŠENI !!!

Оцени ову тему


Препоручена порука

10 hours ago, slovoA said:

Тачно тако. Својом вољом приступамо у Цркву, али не као индивидуе, већ управо одричући се те индивидуалности. "И да буде воља Твоја (Очева)", то је оно што исповиједамо на Евхаристији. А читав протестантски модел је у томе да је моја воља ту пресудна, па је и Очева воља условљена њоме, што је чиста бесмислица и потпуно наопако, као да се спасавамо по својој вољи, а не по Очевој. По својој вољи ми само гријешимо, ништа друго ни не знамо од Адамовог пада, благодат нам је потпуно страна. Али није страна Цркви и Оцу којем приступамо, по чијој вољи је и Христово оваплоћење и све даље редом, читав домострој спасења. И то је то што недостаје протестантима, тај покрет Бога према човјеку, то што нам Он дарује, тј. Црква. Ту, гдје се ми спасавамо, ту протестанти виде само покрет условљен човјеком ка Богу који, просто, испуњава жеље и уподобљава се нашој вољи. Дословно, спустили су Бога (Оца) на земљу, и то је то царство које граде.

Dokazi da ne pristupamo kao individue. Ako je neko new age jedinstvo kada pristupamo Crkvi, onda nema potrebe za Crkvom, jer je ostvareno pristupom Crkvi, a ne u Crkvi. Inace, kakvo je u pitanju odricanje individualnosti. Individualnost je osnova nase licnosti. Prvo moras biti odvojen da bi bio poseban, pa tek onda bivas neponovljivo poseban. Bioloska volja-hormoni, procesi u mozgu i sl sami po sebi ne znace nista, cak ni kada se odricu sami sebe. Jel zaista mislite da je volja kojom pristajemo na greh i ta ista ista volja kojom pristajemo na zajednicu sa Bogom nesto uzviseno? Nesto slicno imaju i zivotinje. 

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 hours ago, slovoA said:

Тачно тако. Својом вољом приступамо у Цркву, али не као индивидуе, већ управо одричући се те индивидуалности. "И да буде воља Твоја (Очева)", то је оно што исповиједамо на Евхаристији. А читав протестантски модел је у томе да је моја воља ту пресудна, па је и Очева воља условљена њоме, што је чиста бесмислица и потпуно наопако, као да се спасавамо по својој вољи, а не по Очевој. По својој вољи ми само гријешимо, ништа друго ни не знамо од Адамовог пада, благодат нам је потпуно страна. Али није страна Цркви и Оцу којем приступамо, по чијој вољи је и Христово оваплоћење и све даље редом, читав домострој спасења. И то је то што недостаје протестантима, тај покрет Бога према човјеку, то што нам Он дарује, тј. Црква. Ту, гдје се ми спасавамо, ту протестанти виде само покрет условљен човјеком ка Богу који, просто, испуњава жеље и уподобљава се нашој вољи. Дословно, спустили су Бога (Оца) на земљу, и то је то царство које граде.

Овде је посреди блатантан пример нечитања Библије и непознавања основне логике. Примери:

Нико не може доћи к мени ако га не довуче Отац који ме посла; и ја ћу га васкрснути у последњи дан.-Јн. 6, 44.

И рече: Зато вам рекох да нико не може доћи к мени ако му не буде дано од Оца мог.-Јн. 6, 65.

А кад чуше незнабошци, радоваху се и слављаху реч Божју, и вероваху колико их беше приправљено за живот вечни.-Дап. 13, 48.

 

Пошто заговарамо наш "слободан" одговор као предуслов и као неопходни састојак заједно са Божијим призивом, да би благодат била делатна (као да сам чин доласка благодати већ није дејство), како онда можемо само протестантима пребацивати заговарање људске воље?

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5/17/2020 at 12:31 AM, slovoA said:

А гдје је та сигурност спасења, негдје изван историје? Ако Христос није, прије свега, историјски Христос, бавимо се магијом.

Браво! Мора бити историјска, а не "када дођемо на онај свет" како то латентно већина православаца сматра. 

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 hours ago, slovoA said:

Тачно тако. Својом вољом приступамо у Цркву, али не као индивидуе, већ управо одричући се те индивидуалности. "И да буде воља Твоја (Очева)", то је оно што исповиједамо на Евхаристији. А читав протестантски модел је у томе да је моја воља ту пресудна, па је и Очева воља условљена њоме, што је чиста бесмислица и потпуно наопако, као да се спасавамо по својој вољи, а не по Очевој. По својој вољи ми само гријешимо, ништа друго ни не знамо од Адамовог пада, благодат нам је потпуно страна. Али није страна Цркви и Оцу којем приступамо, по чијој вољи је и Христово оваплоћење и све даље редом, читав домострој спасења. И то је то што недостаје протестантима, тај покрет Бога према човјеку, то што нам Он дарује, тј. Црква. Ту, гдје се ми спасавамо, ту протестанти виде само покрет условљен човјеком ка Богу који, просто, испуњава жеље и уподобљава се нашој вољи. Дословно, спустили су Бога (Оца) на земљу, и то је то царство које граде.

Овде је посреди блатантан пример нечитања Библије и непознавања основне логике. Примери:

Јн. 6, 46:Нико не може доћи к мени ако га не довуче Отац који ме посла; и ја ћу га васкрснути у последњи дан.

Јн. 6, 65:И рече: Зато вам рекох да нико не може доћи к мени ако му не буде дано од Оца мог.

Дап. 13, 47:А кад чуше незнабошци, радоваху се и слављаху реч Божју, и вероваху колико их беше приправљено за живот вечни.

 

 

 

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође питање слободне воље није тако црно-бело. Ако се индивидуална слободна воља укида уласком у Цркву, како онда остаје валидност пристанка на Божију вољу?Ако моја воља не опстаје да би стално потврђивала свој избор, онда мог избора више нема. 

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, sanja84 said:

Slobodna volja je samo nastojenje srca...nikakva dela se ne mogu izvršiti. Samo pomak u srcu, ostalo sve uradi Bog ili djavo. Mi samo pristajemo.

То је онда порицање слободне воље. Јер пристанак, без могућности деловања је непостојећи пристанак. 

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Darth Sidious рече

То је онда порицање слободне воље. Јер пристанак, без могућности деловања је непостојећи пристанак. 

Pristajemo na predloge Boga ili djavola.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, sanja84 said:

Pristajemo na predloge Boga ili djavola.

То је опет порицање слободне воље. Ако слободна воља нема могућност и сама да бира и да дејствује, онда се таква воља не може назвати слободном. Ако немамо способност деловања, онда ни предлог нема никаквог смисла. По теби се чини да ми пристајемо да Бог или ђаво делују на нама. Онда ми немамо слободу, ни одговорност. И зашто би Богу или ђаволу требао наш пристанак, ако немамо могућност да дејствујемо? Онда им не треба. 

 

  • Волим 1

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Darth Sidious рече

То је опет порицање слободне воље. Ако слободна воља нема могућност и сама да бира и да дејствује, онда се таква воља не може назвати слободном. Ако немамо способност деловања, онда ни предлог нема никаквог смисла. По теби се чини да ми пристајемо да Бог или ђаво делују на нама. Онда ми немамо слободу, ни одговорност. И зашто би Богу или ђаволу требао наш пристанак, ако немамо могућност да дејствујемо? Онда им не треба. 

 

i učini Gospod te otvrdnu srce faraonu...Saulu... ne_shvata

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, sanja84 said:

i učini Gospod te otvrdnu srce faraonu...Saulu... ne_shvata

Овде немаш никакав пристанак од фараона или Саула, да им Бог отврдне срце. Пристанак не можеш чак ни да имплицираш. 

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Darth Sidious рече

Овде немаш никакав пристанак од фараона или Саула, да им Бог отврдне срце. Пристанак не можеш чак ни да имплицираш. 

još gore...nema slobodne volje !  :0222_shocked:

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Just now, sanja84 said:

još gore...nema slobodne volje !  :0222_shocked:

Ако погледаш боље има слободне воље. Бог је у Изл. 4, 21 претио фараону упрво окорелошћу срца. Иначе, ти наводиш Изл. 9, 12 а пре тога су биле казне:вода је постала крв, жабе, вашке, бубе, помор, стоке, богиње, град. Видимо да постоји у Изл. 8, 32 стхи који каже да је "опет отврднуло срце" фараону, не говорећи ништа да Бог то чини. Чини се да Бог предаје фараона окорелости. 

I am The Senate!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Darth Sidious рече

Ако погледаш боље има слободне воље. Бог је у Изл. 4, 21 претио фараону упрво окорелошћу срца. Иначе, ти наводиш Изл. 9, 12 а пре тога су биле казне:вода је постала крв, жабе, вашке, бубе, помор, стоке, богиње, град. Видимо да постоји у Изл. 8, 32 стхи који каже да је "опет отврднуло срце" фараону, не говорећи ништа да Бог то чини. Чини се да Бог предаје фараона окорелости. 

jeste, Bogu je pukao film.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...