Jump to content

VJEČNO SIGURNO SPAŠENI !!!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 22 минута, kopitar рече

Lepo je što oni sebe ubede da ne mogu da izgube spasenje, ali realnost je nešto drugo...

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Desiderius Erasmus said:

Lepo je što oni sebe ubede da ne mogu da izgube spasenje, ali realnost je nešto drugo...

Mislim da im nije dovoljna neizvjesnost koju daje vjera, nada i ljubav pa traže nešto bolje...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

26 minutes ago, Desiderius Erasmus said:

Lepo je što oni sebe ubede da ne mogu da izgube spasenje, ali realnost je nešto drugo...

Da li je ovo službena doktrina većine reprezentativnih protestanata ili je to nešto novija ideja  subotara i sl.?

Možda znaš više o tome.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, kopitar рече

Da li je ovo službena doktrina većine reprezentativnih protestanata ili je to nešto novija ideja  subotara i sl.?

Možda znaš više o tome.

 

Verovatno jeste---kopitar ti se još cunjaš tamo?

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, kopitar рече

Da li je ovo službena doktrina većine reprezentativnih protestanata ili je to nešto novija ideja  subotara i sl.?

Možda znaš više o tome.

 

Adventisti ne veruju tako; oni čak idu malo u drugu krajnost, pa su isuviše nesigurni u spasenje, koje, po njima, zavisi i od subotovanja, čistih i nečistih jela, desetka i ostalog.

Ali, baptisti uglavnom veruju da se spasenje ne može izgubiti, mada i kod njih imaš tzv. arminijance, koji veruju drugačije.

Prezbiterijanci su teški kalvinisti i smatraju da spasenje ne može ni pod razno da se izgubi.

  • Волим 1

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, sanja84 said:

Verovatno jeste---kopitar ti se još cunjaš tamo?

U zadnje vrijeme se dosta promiče ova doktrina po fb grupama i forumima pa mislim da je potrebno na ovo upozoriti jer se i mnogi katolici i pravoslavni lijepe na ovo:

Bilo bi dobro kad bi neki teolog  uskočio da ovo malo pojasni ....možda Đžastin ako može.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sigurnost spasenja treba da proističe iz realne zajednice sa Hristom, koju ostvarujemo kroz Svete Tajne, kao i kroz molitveno "hranjenje" božanskim energijama.

A ne iz psihološkog ubeđivanja sebe u nekakve zamišljene doktrine.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Desiderius Erasmus рече

 

Prezbiterijanci su teški kalvinisti i smatraju da spasenje ne može ni pod razno da se izgubi.

Cekaj a ima li ikakvih uslova za to kod njih? Ili eto rodio sam se prezbiterijanac sam i gotovo idem da haram pljackam ubijam jer sam tako u mogucnostima?

  • Хахаха 1

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Лапис Лазули рече

Cekaj a ima li ikakvih uslova za to kod njih? Ili eto rodio sam se prezbiterijanac sam i gotovo idem da haram pljackam ubijam jer sam tako u mogucnostima?

Oni smatraju da je Bog unapred predodredio ko će da bude spasen, a ko će u pakao. Ako si predodređen (a to možeš da pretpostaviš po iskustvu "novorođenja"), onda ne možeš to da izgubiš. A ako si predodređen za pakao, nema ti pomoći. To je strogi kalvinizam.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Desiderius Erasmus said:

Oni smatraju da je Bog unapred predodredio ko će da bude spasen, a ko će u pakao. Ako si predodređen (a to možeš da pretpostaviš po iskustvu "novorođenja"), onda ne možeš to da izgubiš. A ako si predodređen za pakao, nema ti pomoći. To je strogi kalvinizam.

Slično kao jansenisti koji su krivo shvatili Augustina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://samopismo-forum.net/index.php?/topic/1861-vječno-sigurno-spašeni/

Sve su pogresno protumacili i pogresne interpretaciji i konteksti, crkva i svetitelji sve to drugacije tumace,..... mislim, ono, 2 hiljade godina se to tumaci kroz duhovno iskustvo crkve i sad nasli neki da to tumace po nekom svom misljenju..... to, ko da neko oce sad da izmisli neku novu matematiku i brojeve i racunanja i kaze ova stara ne valja, ova nova je bolja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, Bokisd said:

http://samopismo-forum.net/index.php?/topic/1861-vječno-sigurno-spašeni/

Sve su pogresno protumacili i pogresne interpretaciji i konteksti, crkva i svetitelji sve to drugacije tumace,..... mislim, ono, 2 hiljade godina se to tumaci kroz duhovno iskustvo crkve i sad nasli neki da to tumace po nekom svom misljenju..... to, ko da neko oce sad da izmisli neku novu matematiku i brojeve i racunanja i kaze ova stara ne valja, ova nova je bolja.

Pa to je i karizma protestantizma puno različitosti i neslaganja a to nemora nužno biti uvjek loše mislim da je taj njihov progresivizam donio i dobri stvari.

Oni su po meni puno stepenica propustili proći a istovremeno su i puno preskočili tako da mi možemo i od njih i nešto naučiti ako ništa drugo da u različitosti budemo ujedinjeni.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, kopitar рече

Pa to je i karizma protestantizma puno različitosti i neslaganja a to nemora nužno biti uvjek loše mislim da je taj njihov progresivizam donio i dobri stvari.

Oni su po meni puno stepenica propustili proći a istovremeno su i puno preskočili tako da mi možemo i od njih i nešto naučiti ako ništa drugo da u različitosti budemo ujedinjeni.

 

Pa, sta znam, verovatno u protestantizmu kao instituciji i veri ima dosta dobrih stvari i dobrih ljudi, ali ipak sto se tice toga kako tumace neke osnovne i vazne stvari vere koja je data u Pismu, tu imamo problem i ako postoji razlicitost izmedju nas i njih, onda i ne treba da postoji i jedinstvo. Pa, i izmedju RK i PC ne postoji jedinstvo jer postoje odredjene razlike, ali smo opet mi medjusobno blizi nego sa protestantima. I, to onda znaci da nas slicnost u veri cini da smo vise u jedinstvu, nego bilo sta drugo.

Iako, imaju oni izrsna tumacenja nekih delova Pisma, ali djabe sve ako se padne na nekim osnovnim postavkam, kao na primer ovo sa tim nekim safe spasenje, nisam siguran da i oni znaju tacno sta to znacu u teoriji i praksi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd said:

Pa, sta znam, verovatno u protestantizmu kao instituciji i veri ima dosta dobrih stvari i dobrih ljudi, ali ipak sto se tice toga kako tumace neke osnovne i vazne stvari vere koja je data u Pismu, tu imamo problem i ako postoji razlicitost izmedju nas i njih, onda i ne treba da postoji i jedinstvo. Pa, i izmedju RK i PC ne postoji jedinstvo jer postoje odredjene razlike, ali smo opet mi medjusobno blizi nego sa protestantima. I, to onda znaci da nas slicnost u veri cini da smo vise u jedinstvu, nego bilo sta drugo.

Iako, imaju oni izrsna tumacenja nekih delova Pisma, ali djabe sve ako se padne na nekim osnovnim postavkam, kao na primer ovo sa tim nekim safe spasenje, nisam siguran da i oni znaju tacno sta to znacu u teoriji i praksi.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...