Jump to content

Отворено писмо Амфилохију Радовићу - Молим Вас, владико да прикочите!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mitropolit-Amfilohije-0147-1200x800-1-10

Piše,

Momčilo Ćupić

Poštovani vladiko, već neko vrijeme moja malenkost kani da Vam se obrati. Savjest roditelja troje djece i đeda devetoro unučadi, kopka mi dušu i ne da mi da dalje ćutim. Cio radni vijek sam odradio u MUP RCG, a penzionisan sam kao inspektor ANB u Podgorici. Za sebe mislim da sam uzoran građanin, roditelj, suprug, đed. No, budućnost mojega potomstva i njihovu bezbjednost onespokojavate upravo Vi, svojim nepromišljenim djelovanjem. Zbog toga sam odlučio da Vam se lično obratim i da Vas ponizno molim da, u ime budućih pokoljenja, konačno prikočite.

Manipulisanje polupismenim stanovnicima može samo da nam donese još jedan građanski rat na Balkanu. Od njega koristi mogu imati samo ratni profiteri, a mi pošteni ljudi možemo, ne daj bože, samo da imamo patnju, pogiblju, siromaštvo, hiperinflaciju i sve ono što su nam donijeli prethodi ratovi. Ne postoji nijedan razlog koji može biti vredniji od mira, pa Vas molim da se pridružite misiji njegovog očuvanja.

Na taj način ćete me ubijediti da volite boga i da širite ljubav na zemlji u njegovo ime, što bi trebalo da Vam je zadatak broj jedan. Mi smo božiji ljudi, zvali se Crnogorci, Srbi, Bošnjaci, Albanci, Hrvati i imamo pravo da ravopravno i normalno živimo u Crnoj Gori. Svi bi mi trebalo da budemo jednaki pred bogom i svi smo građani kojima Ustav Crne Gore garantuje jednaka prava. Svi treba da se borimo da ova prava budu poštovana.

To što sam ja po nacionalnosti Crnogorac, a Vi Srbin, to su naša intimna osjećanja, i nemamo pravo pred bogom da jedan drugoga nipodaštavamo i osporavamo, ako jesmo božiji ljudi. Nas upravo to što smo božiji ljudi zbližava, ujedinjuje i u uvodi u društvo ravnopravnih građana, što nam i ustav garantuje i ne mogu da shvatim u čemu je Vaš problem.

Doveli ste Crnu Goru na prag građanskog rata, podjelom i sukobljavanjem Srba i Crnogoraca, ali ako nijeste to još shvatili, bog je poslao koronu u misiju mira. Molim Vas da to ozbiljno shvatite, jer on ne prašta bogohuljenje od tako visokih njegovih sljedbenika.

Prizmeni materijalni problemi ne spadaju u Vaš opis posla, ne zaboravite na to, jer Vi ćete uskoro na ispovijed pred njega. Ostavite državu da obavlja dužnost iz njene nadležnosti, a Vi se bavite ljudskim dušama, ukoliko želite da opravdate funkciju koja Vas je zapala. Ako se malo zagledate u svoju dušu i analizairate rezultate svoga djelovanja u prošlosti, možda izađete iz još jedne stranputice. A na stranputicama ste bili stalno. Dokad više?!

I sami znate, ako Vam mržnja nije zaslijepila oči, da su naše svetinje zidali naši preci, da niko nije na mobu dolazio iz Srbije. Moguće da je neki zidar dolazio za nadnice, ali im to ne daje pravo vlasništva. Sve što se nalazi na teritoriji Crne Gore je vlasništvo države Crne Gore. Tako je vazda bilo i tako će biti zauvijek. To pravo vlada u svim državama planete zemlje i tako će biti dok god ona postoji, hvala bogu!

Da nijeste ovako zastranili, ja sam se nosio mišlju da se obratim predsjedniku Crne Gore, sa kojim se još nijesam lično upoznao, i da mu predložim da Vas na mjesto prvoga vladike obnovljene crkve u Crnoj Gori. Jer, smatram sam da je ljudski griješiti i da bog prašta.

Međutim, kada sam vidio do koje mjere ste spremni da idete i dovodite u pitanje mir u Crnoj Gori, da ugrožavate živote njenih građana, već sam počeo da se hladim. Posebno sam šokiran kada sam čuo na televiziji da ste prijetili obnavljanjem litija poslije korone. Vjerujte da ste me potpuno razočarali i da sam počeo da brinem za Vaše mentalno zdravlje.

Podsjetiću Vas na to da u Crnoj Gpori žive širokogrudi narodi Crnogorci, Srbi, Bošnjaci, Hrvati, Albanci. To je prava niska bisera.

Ovako plemenitu ogrlicu ne posjeduje nijedna država na planeti. Njegujmo je, čuvajmo i ostavimo ovako blistavu da sija i našim potomcima, vječno. To je naše najveće bogatstvo koje smo do sada gajili i nemojte da nam ga oprljate zbog prizemnih, sitnosopstveničkih interesa. Ako boga znate!

(Autor je penzionisani inspektor Agencije za nacionalnu bezbjednost)

 

WWW.CDM.ME

Piše, Momčilo Ćupić Poštovani vladiko, već neko vrijeme moja malenkost kani da Vam se obrati. Savjest roditelja troje djece i đeda devetoro unučadi, kopka mi dušu i ne da mi da dalje ćutim...

 

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jede proju ovaj. A vladika će da odgovara pred Bogom, ali sigurno ne zato što se bori za jedinstvo naroda i Crkve. I mi ćemo se moliti za vladiku, mi koje nas je Bog pozvao.

A ovaj da voli svoj narod, ne bi ga delio na Crnogorce i Srbe. Po ovome vidimo da njemu nije do naroda a kamoli do Crkve nego do jedne političke konstrukcije nezavisno ko u njoj živi. Možda je lepo takva politička konstrukcija, Bog će znati, (mada pozivanjem na adolfa, hm), ali ne mora za nju da se uzima naša domovina barem u ovome svetu i da nam se zabranjuje narod, vera i kultura, i budućnost.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нова кампања и страшне претње митрополиту Амфилохију: Ускоро ћеш на исповед пред Бога

Митрополит Амфилохије

Провладини медији у Црној Гори поново су покренули кампању против митрополита Амфилохија - овај пут јер је држао опело на сахрани свештeника Момчила Кривокапића. Објављени су чак и текстови који садрже страшне претње, као што је она да ће митрополит „ускоро на исповед пред Бога“.

Портал ЦДМ је у тексту „СПЦ не поштује мере забране, Амфилохије поново на сахрани“, поново покренуо кампању против митрополита црногорско-приморског због тога што је обављао своју дужност - одржао опело преминулом свештенику.

Овај провладин портал наводи и да је „упркос мерама забране окупљања на сахрани свештеника Момчила Мома Кривокапића присуствовало бројно свештенство и грађани, те да је „митрополит црногорско-приморски Амфилохије служио литургију са опелом у цркви Светог Николе у Котору“,

Како наводе са овог портала, они су упутили и питање Управи полиције и Националном координационом телу јесу ли реаговали и шта ће предузети.

„Овај наслов ЦДМ остаје за памћење. Укратко, ухапсите бројно свештенство и грађане! Дакле, ЦДМ жели литије. Нормално, биће, наравно“, оценио је за портал ИН4С политички аналитичар Војин Грубач, који је и колумниста тог портала.

Провладин портал ЦДМ пренео је и писмо „пензионисаног радника АНБ“ које су објавиле црногорске Дневне новине, упућено владики Амфилохију. У том писму, извесни Момчило Ћупић, оптужује митрополита за богохуљење, те да је „довео Црну Гору на ивицу грађанског рата“, а да је „бог послао корону у мисију мира

Пензионисани радник АНБ обраћа се митрополиту и наводи речи које се могу сматрати претећим, да ће „ускоро на исповед пред Бога“.

У писму стоји да је митрополит „одувек на странпутици“, да „доводи у питање мир у Црној Гори“, те да је због тога што је поменуо обнављање литија после епидемије, аутор „забринут за његово ментално здравље.

 

„Да нијесте овако застранили, ја сам се носио мишљу да се обратим предсједнику Црне Горе, са којим се још нијесам лично упознао, и да му предложим да Вас на мјесто првога владике обновљене цркве у Црној Гори. Јер, сматрам сам да је људски гријешити и да бог прашта“, наводи аутор писма.

Подсетимо, ово је нови случај кампање против митрополита црногорско-приморског само зато што је служио опело на сахрани. Митрополит Амфилохије недавно је саслушан у цетињском тужилаштву зато што је држао опело на сахрани историчара Владимира Јовићевића.

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Провладини медији у Црној Гори поново су покренули кампању против митрополита Амфилохија - овај пут јер је држао опело на сахрани свештeника Момчила...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овај пензионидудани УДБАш ЋУПић се плахо наљутио на Митропилота је му стално дира у НАТО пакт:

,,Митрополит црногорско-приморски је подсјетио да оца Мома испраћамо на дан када се догодио злочин у Мурини од стране “савремених нацифашиста званих НАТО пакт”.

“Па је ред да се данас, њега испраћајући, сјетимо и Мирослава, Оливере, Јулије, Вукића, Милке и Манојла, који су на данашњи дан убијени у Мурину. Треба се и њих сјетити јер и они су пострадали мученички, на правди Бога, од савремених нацифашиста”, казао је Владика.

Владика је нагласио да црногорска власт срамно подржава те савремене нацифашисте.

“Срамно је то признати и постати саставни дио тога савременог нацифашизма”, поручио је Митрополит Амфилохије.''

Митополит поменуо НАТАармаду у Котору на опелу оца Мома.

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...