Jump to content

Da li je 5G mreža opasna?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, fsa рече

 

45000 baznih stanica. Urbano područije Šencena, je oko 2000 km2..a možda je i šire izvedeno. To znači u gorem slučaju 45000/2000 = 22.5 stanice na kvadratnom kilometru ili prosječno 5 stanica na kvadratu 500 x 500m...eto toliko o tome da će biti na svakoj banderi i ko god otvori prozor ugledaće baznu stanicu...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

45000 baznih stanica. Urbano područije Šencena, je oko 2000 km2..a možda je i šire izvedeno. To znači u gorem slučaju 45000/2000 = 22.5 stanice na kvadratnom kilometru ili prosječno 5 stanica na kvadratu 500 x 500m...eto toliko o tome da će biti na svakoj banderi i ko god otvori prozor ugledaće baznu stanicu...

Dobro, kazu da ima sada vise od 46000 stanica.

Ali, mozda malo sira povrsina grada, nek bude onda oko 22 stanice na 1km2,....... ali, 500 x 500m, zar nije pola od 22 stanice na 1km2,......i, to onda dodje oko 11 stanica na 500x500m, .... e, sad, mozda u malo redjem podrucju gde nema toliko zgrada i drveca i slicno, stanice su redje, dok u guscem delu grada stanice su onda valjde i zgusnute vise.

U svakom slucaju ako imamo oko 22 stanice na oko 1km2, to mu valjda odokativno dodje 1 stanice na oko 150 - 200m2. Pa, neka bude i 200m2 i vise,..... to mi deluje bas gusto,....  to je nekoliko desetina sekundi setnje kroz grad.... :616518166_stareci:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Dobro, kazu da ima sada vise od 46000 stanica.

Ali, mozda malo sira povrsina grada, nek bude onda oko 22 stanice na 1km2,....... ali, 500 x 500m, zar nije pola od 22 stanice na 1km2,......i, to onda dodje oko 11 stanica na 500x500m, .... e, sad, mozda u malo redjem podrucju gde nema toliko zgrada i drveca i slicno, stanice su redje, dok u guscem delu grada stanice su onda valjde i zgusnute vise.

U svakom slucaju ako imamo oko 22 stanice na oko 1km2, to mu valjda odokativno dodje 1 stanice na oko 150 - 200m2. Pa, neka bude i 200m2 i vise,..... to mi deluje bas gusto,....  to je nekoliko desetina sekundi setnje kroz grad.... :616518166_stareci:

Nešto si pobrkao oko jedinica. U jednom kvadratnom kilometru imaš 4 kvadrata 500 x 500m. 22 kad dijeliš na 4 dobiješ 5. U svakom tom kvadratu 500 x 500 ili ti 250 000 m2 imaš 5 baznih stanica. To znači da jedna bazna stanica zauzima 250 000/5 = 50 000 m2, to je kvadrat 223 x 223m. Ne znam da li si to htjeo da kažeš, tj da ako bi smo hodali gradom prosječno na svakih 223 m naiđemo na baznu stanicu. To jeste gusto, ali je opet daleko od one apokapliptične da će svaka bandera imati baznu stanicu i iz bilo koje kuće da pogledaš kroz prozor vidjećeš jednu..To ne može ako je nešto na 223m. To nije ništa što mi sad praktički nemamo. Kod mene u naselju zaprimjer, između dve bazne stanice 550m, a to je samo jedan pravac slično bi bilo u bilo kom pravcu da povučem liniju:

image.png.f56e528cba28dac17557f91e3c61bb41.png

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, malo sam pogresio oko jedinica (nije ni cudo, nesto mi lose isao matis u skoli, neke 2 -3,..... vise mi je prijala hemija i fizika 4 - 5,..... itd...)

Ali, tu smo negde oko 200m2 za jednu baznu stanicu. Sad, licno predpostavljam da u nenaseljenim i podrucjima sa manje zgrada i drveca i zelenisa, tamo je mozda i nepotrebna veca gustina stanica, ali u naseljenim i urbanim sredinama ili delovima grada potrebna je veca gustina stanica kako bi prijem bio bolji, jer su bese to neki niski talasi koji imaju problem da kroz naseljena mesta prodju do primaoca (signala).

Ovo sto si naveo kod tebe za bazne stanice, da li je to za 5G ili 4G tehnologija. Ja sam bas ovih dana bio na poslu po periferiji Smedereva i malo gledao te 4G bazne stanice i mislim da je vazdusna razdaljina u kilometrima, ne znam tacno, cini mi se da je pomenuto da razdaljina moze biti i oko 5 kilometra. Ali, sam primetio da je u samog gradu, uzi i siri centar, razdaljina nesto manja - predpostavljam zbog gustine naselja, jer talasi teze prolaze do primaoca.

Ako 4G talasi teze prolaze kroz naselje, onda je to jos vise za 5G talase koji su bese nize vrednosti i treba vise blizih stanica kako bi primaoci imali dobru vezu.

Sta znam, meni licno 5G stanice u gradu na oko svakih 200m po jedna stanica,.....pogotovo sto mi se cini da ove 5G stanice su na nesto nizim polozajima od 4G stanica, blize su zemlji i ljudima.....pa, ne deluje mi bas tako kul Just_Cuz_19 .... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

WWW.RCRWIRELESS.COM

More than 46,000 base stations supply 5G in Shenzhen The municipal government of China’s Shenzhen announced that the city’s  5G deployment is fully completed. This makes it the first...

 

"Meanwhile, Shanghai has previously stated its commitment to investing CNY 10 billion ($1.4 billion) in 5G network construction this year, with the city anticipating 30,000 outdoor 5G base stations and 50,000 indoor small stations built by the end of 2020."

Hm, Just_Cuz_19 ..... kakve su sad to zatvorene i unutrasnje male 5G stanice ? Na ovom videu cini mi se da ima dosta razlicitih tipova tih otvorenih i vanjskih stanica, vidim da ima i nekih bas malih kutija koje se postavljaju na gradske bandere i svetiljke. Ali, vidi se da ima i tih nekih malih zatvorenih i unutrasnjih stanica, na plafonu kao neka svetleca kutija ili na podu kao neka kanta za otpatke..... :smeh1:

https://www.youtube.com/watch?v=Hd_k5_sqMWU&feature=emb_logo

Mislim, ono, 46.000 stanica na prostoru duplo vecem od BG, znaci za BG oko 20000 - 23000 stanica..... pa, gde ce to sve da ih postave i treba to namontirati,......po ulicama, parkovima, zgradama, banderama, ..... gnjezdima goluba:D.... pa, izgleda i po zatvorenim prostorima, .....znaci, moze da bude i po prodavnicama, bibliotekama, apotekama, bolnicama, bioskop, hale ....itd.... (frideri i spajzevi....:stadaradim:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Bokisd рече

 

Hm, Just_Cuz_19 ..... kakve su sad to zatvorene i unutrasnje male 5G stanice ? Na ovom videu cini mi se da ima dosta razlicitih tipova tih otvorenih i vanjskih stanica, vidim da ima i nekih bas malih kutija koje se postavljaju na gradske bandere i svetiljke. Ali, vidi se da ima i tih nekih malih zatvorenih i unutrasnjih stanica, na plafonu kao neka svetleca kutija ili na podu kao neka kanta za otpatke..... :smeh1:

 

MOzda misle na manje repetitore. Isto kao sto za kucu imas da kupis one uredjaje koji ti pojacavaju wireless signal da bi bio veci domet. 

Inace kada pricas o 5g mrezi, prvo sto treba da demistifikujes jeste da je to ista mreza kao sto je radio mreza, ili televizijska mreza, ili wireless mreza... samo je  odnos frekvencija\energija malooooo drugacija. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

MOzda misle na manje repetitore. Isto kao sto za kucu imas da kupis one uredjaje koji ti pojacavaju wireless signal da bi bio veci domet. 

Inace kada pricas o 5g mrezi, prvo sto treba da demistifikujes jeste da je to ista mreza kao sto je radio mreza, ili televizijska mreza, ili wireless mreza... samo je  odnos frekvencija\energija malooooo drugacija. 

Pa, za bas te neke wireless i wifi uredjaji koliko vidim preporucuju da ne stoje upaljeni nocu i bas kad ne treba da rade, zbog emitovanja talasa koji su stetni za ljude u odredjenom obimu (mislim da ima dosta o tome).

Sad, zamisli, kazu da ce u Sangaju ugraditi ove godine oko 50000 tih nekih indoor malih 5G stanica (to samo ove godine, pa plus koliko jos ima vec ugradjenih stanica). Mislim, stvarno deluje kao velika cifra, jeste i Sangaj prevelik, ali nisam bio upoznat sa time da postoji prakticno slican broj unutrasnjih stanica kao i spoljasnjih(nisam znao ni da uopste i postoje te unutrasnje stanice) sto malo baca drugaciju perspektivu na pricu u odnosu na to da smo pricali samo o spoljasnjim stanicama koje eto nisu bas opasne jer su napolju i na velikoj udaljenosti od primaocu u odnosu na jacinu tih talasa i frekvencija koje si pomenuo..... u odnosu na te unutrasnje stanice koje emituju talase unutar objekta u kojem se nalaze i gde verovatno postoje veci procenat neke opasnosti po zdravlje ljudi, nego sa stanicam koje su napolju. Predpostavljam da su unutra, jer spoljasnje stanice nemaju dovoljno snage talasa i ne mogu da obezbede dovoljnu jacinu signala unutar objekata.

Znam, bila je vec prica na forumu oko tih frekvencija i nisam je ispratio u fullu, ipak treba malo i vise znanja i citanja za te stvari. Ovo znaci govorim vise kao laik koji malo nesto razmislja o tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Bokisd рече

Da, malo sam pogresio oko jedinica (nije ni cudo, nesto mi lose isao matis u skoli, neke 2 -3,..... vise mi je prijala hemija i fizika 4 - 5,..... itd...)

Ali, tu smo negde oko 200m2 za jednu baznu stanicu. Sad, licno predpostavljam da u nenaseljenim i podrucjima sa manje zgrada i drveca i zelenisa, tamo je mozda i nepotrebna veca gustina stanica, ali u naseljenim i urbanim sredinama ili delovima grada potrebna je veca gustina stanica kako bi prijem bio bolji, jer su bese to neki niski talasi koji imaju problem da kroz naseljena mesta prodju do primaoca (signala).

Ovo sto si naveo kod tebe za bazne stanice, da li je to za 5G ili 4G tehnologija. Ja sam bas ovih dana bio na poslu po periferiji Smedereva i malo gledao te 4G bazne stanice i mislim da je vazdusna razdaljina u kilometrima, ne znam tacno, cini mi se da je pomenuto da razdaljina moze biti i oko 5 kilometra. Ali, sam primetio da je u samog gradu, uzi i siri centar, razdaljina nesto manja - predpostavljam zbog gustine naselja, jer talasi teze prolaze do primaoca.

Ako 4G talasi teze prolaze kroz naselje, onda je to jos vise za 5G talase koji su bese nize vrednosti i treba vise blizih stanica kako bi primaoci imali dobru vezu.

Sta znam, meni licno 5G stanice u gradu na oko svakih 200m po jedna stanica,.....pogotovo sto mi se cini da ove 5G stanice su na nesto nizim polozajima od 4G stanica, blize su zemlji i ljudima.....pa, ne deluje mi bas tako kul Just_Cuz_19 .... 

Pa 5G nije sigurno  znaš kad će kod nas krenuti 5G....:)) Ne znam možda je 4G, možda su dve stanice od različitih operatera, suština je da su na bliskom rastojanju i da mi već živimo u takvom svijetu, a da ne pominjem WiFi uređaje koje danas malte ne svako ima u kući i koji operišu pazi sad na istoj frekvenciji kao i mikrotalasi. Dakle imaju talasnu dužinu oko 12.5 cm, na 2.4 GHZ. 5G talasi imaju još manji talansu dužinu u veću frekvenciju..ali to i dalje nema nikakve veze jer smo o tome trubili od nas ovdje par i nikako da se ukapira da su ljudi evoluirali pod sunčevom radijacijom za koju je 5G mala maca i da dok god smo izloženi radijaciji koja je otprilike jednaka sunčevoj, mi smo sigurni, a zračenja koja su niža od toga nemaju nikakav značajn uticaj na ljudski organizam. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.8.2020. at 0:13, Bokisd рече

Pa, za bas te neke wireless i wifi uredjaji koliko vidim preporucuju da ne stoje upaljeni nocu i bas kad ne treba da rade, zbog emitovanja talasa koji su stetni za ljude u odredjenom obimu (mislim da ima dosta o tome).

 Gledaj ovako, dva vida "ostecenja" mogu da ti se dese, fizicka (znaci da nesto udari u nesto drugo i osteti ga) i hemijska - da se izazove hemijska reakcija kada spojis recimo kiselinu i metal. 

Wireless signali su prvenstveno fizicki talasi, dakle elektromagnetna sila je ta koja talasa. Cestice koje nose elektromagnetnu silu. Dakle emituje se lagano elektromagnetno polje u "etar". To elektromagnetno polje jednostavno nema dovoljno snage i energije da napravi stetu tvojoj celiji. Kada kazu da ti radijacija skodi, ono sto se desi jeste da radijacija ispusta male cestice koje imaju veliku energiju (ovo sada malo uproscujem) i ta mala cestica pogidi tvoju celiju i razori je, unisti ili osteti. Zrecenje dakle koje ti skodi mora da ima dovoljnu snagu da cestica koju zracenje izbaca moze da osteti tvoju celiju.  Tako naprimer nukearlno zracenje stvara rak, alfa, beta ili gama cestice nose toliko veliku energiju da ti unistavaju celije i ostete dnk-a u njima, i taj DNK tako ostecen krene da se replicira kako ne treba. 

Medjutim elektromagnetna u tim uredjajima sila je znacajno slabija od nuklearne sile. Prosto nema tu snagu da osteti ili unisti bilo sta. 

Wifi, 5g, 4g i sve ostalo ne moze da osteti tvoju celiju, prosto je nemoguce.  

Pokusavam da ti docaram na sto prostji nacin, nije bas identicno kao ovo sto sam opisao ali sto sam bolje mogao...  da nemas cega da se bojis i nemas zasto da se brines.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 21.8.2020. at 9:35, Justin Waters рече

Pa 5G nije sigurno  znaš kad će kod nas krenuti 5G....:))

(tamo negde nesto kao ce probaju i 6G, ..... mozda je i kod nas nesto takvo,.... kaze Vucko da smo najbolji u mnogim stvarima.... :smeh2:)

 

Pa, ima toliko o tome, pise se, i da nema opasnosti i da ima odredjene opasnosti (po zdravlje), meni licno je tesko da sve to obradim confused1, malo je specificna oblast i tesko je laiku da razume bas sve te razne talase 0510_music kako to sljaka 100%. Neki put, citam nesto za 5G i deluje okey, onda citam protiv 5G i onda mi i to deluje okey..... malo uvrnuto :0426_feel: ali je tako kod mene i onda mi ostaje samo nekakva intuizione' koja preteze na stranu da tu ipak mozda ima razloga za brigu i odredjeni strah.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.8.2020. at 17:50, Bokisd рече

Pa, ima toliko o tome, pise se, i da nema opasnosti i da ima odredjene opasnosti (po zdravlje), meni licno je tesko da sve to obradim

Sve dok ne ukapiraš elementarnu fiziku, biće ti teško. Mada nekad ni elementarno znanje ne pomaže, ostalo je u psihi čovjeka. Naprimjer, ravnozemljaši..oni koji su popili ovu pseudoteroiju, sve će prihvatiti kao validno samo ne osnovne i elementarne stvari iz nauke. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.8.2020. at 4:41, haveaniceday рече

Dakle emituje se lagano elektromagnetno polje u "etar".

E da, zanimljivo je što se ovako kaže u narodu...

Jer koncept "etra" podrazumeva nešto, neku kakvoću kroz koju prolaze talasi dok je vakuum ništa te kroz vakuum ne može ništa da prođe (mada, Aristotel je tvrdio da je brzina kroz vakum beskonačna).. tako je to argumentovano pre naučne revolucije.

Onda su u vreme naučne revolucije ponovo otkrili atomizam i počeli da hipotetišu sa vakuumom da bi Njutn postavio osnove moderne teorijske fizike sa vakuumom i okultnom action at distance koju je telima dodelio Bog (tako piše u Principima).

Dakle, nalazimo se u kosmičkim prostranstvima, znamo da na Zemlji (elektromagnetni) talasi idu kroz vazduh.

Ajnštajn je ponudio bolju teoriju (materijalističkiju, manje okultnu) koja gravitaciju objašnjava zakrivljenjem prostor-vremena.

E sada, moje pitanje je, kako space-time nije u stvari etar?

Ako može da se zakrivi onda je nešto, ima kakvoću, sveprisutno je, sveprožimajuće... to je ranije bilo poznato kao etar.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Tumaralo. рече

vakuum ništa

Vakuum je sve samo ne ništa. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Justin Waters рече

Vakuum je sve samo ne ništa. 

Pa brate šta je ako pruža 0 otpora?

Teorijski, vakuum je ništa. Što je izuzetno problematično filozofski jer ništa po definiciji ne može biti. Zato Dekart u moderno doba kao i Aristotel nije prihvatao koncept vakuuma dok Njutn jeste ali je dilemu rešio putem Deus ex machina (Bog dodeljuje telima "dejstvo na daljinu").

Danas se ne veruje da vakuum postoji ali to u suštini nije vakuum ...a ne zovu ga etar zbog balasta nenaučnih interpretacija iz prošlosti. A realno jeste etar. Ako mogu talasi da se kreću kroz njega onda jeste etar.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...