Jump to content

Da li je 5G mreža opasna?

Оцени ову тему


Препоручена порука

10 minutes ago, Тражитељ said:

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Православни Србин said:

Ја чуо да јесте... 

чуј чуо?!!!

испробао

 

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 hours ago, Juanito said:

Није она ништа одвалила, него ти спинујеш.

И снага коју рерна вуче из мреже и снага произведених микроталаса су реда величине једног киловата. Конкретно, око 1100 типична рерна вуче, око 700 оде на микроталасе, остало на топлоту која се расипа.

Кад се пореде рерне са 5G, битно је гледати ових 700 вати, а не колко цури јер је тврдња незналица да се 5G понаша налик рерни, те ће нас ваљда грејати до опасног нивоа. А за понашање рерне је релевантно колко остаје унутра, а не колко цури. Да би микроталасна рерна била рерна, вода и у мањој мери масти се морају звекнути са 700 вати да би се загрејали, а то је око 1000 пута више од просека током једног разговора у 5G и осталим мрежама. И при том таласи из мобилних мрежа нису у микроталасном делу, па још слабије загревају воду.

Штавише, може се лако израчунати колико нам времена треба да се загрејемо телефоном. Ако претпоставимо да смо 100% вода и да немамо метаболизам који ће да одржава телесну температуру (што су екстремне претпоставке), том апстрактном воденом човеку без метаблизма и просечне тежине, је потребно око годину дана униформног и константног зрачења таласом оне снаге која се користи у мобилној телефонији, да би се загрејао за 1 степен.

Да је тако људи би одавно користили микроталсну рерну на бандери за базне станице.

Пријатељу ти тек спинујеш и лупеташ, а везе немаш. Није важно колико је унутра него колико се зрачи ван рерне, а то су миливати. И то је једино што може да се пореди када су у питању дозвољени нивои радијације. Све остало је питање дефиниције  за ове две разчите технологије и манипулација када се каже да је рерна 1000W. Јер да неко може да направи појачавач на 30 GHz од 700 W излазне снаге у антену измислио би перпетум мобиле, ако могу 10W то је успех. И када би и направили појачавач од 700W на 30 GHz његова ефикасност би била мања од 5% то значи да би требало 15КW улазне снаге.

Ради се о потпуно две различите технологије, микролталасна рерна користи таласовод и мегатрон, а  5Г микроталасне појачаваче, тренутно углавном Ган транзисторе и усмерене антене. Поредиш као и та лажна профанка бабе и жабе.

Колико причаш глупости види се из тога да је ниво на 2 цм од микроталасне рерне реда mW. Где се дело 700W снаге након 30cm коликоа је величина рерне?

Да би се поредила микроталсна рерна и базна станица  морају се увести неки параметри, а то значи колика је снага коју базна станица даје 

тамо где је прима потрочаш под одређеним просторним углом или на одређеној површини. И онда се то упореди са 5мW које излази из рерне, јер ту се налази потрочаш, тј човек који се зрачи.

И сигурно је да је снага из микроталсне рерне већа, али то нема везe са 1000W о којима прича профанка или 700W о којима ти причаш.

 

 

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Juanito рече

Штавише, може се лако израчунати колико нам времена треба да се загрејемо телефоном. Ако претпоставимо да смо 100% вода и да немамо метаболизам који ће да одржава телесну температуру (што су екстремне претпоставке), том апстрактном воденом човеку без метаблизма и просечне тежине, је потребно око годину дана униформног и константног зрачења таласом оне снаге која се користи у мобилној телефонији, да би се загрејао за 1 степен.

Да ли смо скренули у погрешне воде у вези теме?

Прича о појединачном (мом) телефону је ирелевантна јер појединачно гледано, у нормалној употреби телефон није штетан, то је и моја тврдња. 

Питања која постављам(о) су ту јер једино питањима и скептицизмом тражимо праве одговоре на (личне) непознанице, преиспитујемо тезе и теорије... И то питамо нама блиске људе од (неког) поверења у њихово расуђивање јер често немамо времена за мноштво истраживања по нету и литературе због личних пословних и породичних обавеза (а логично је да смо забринути за здравље ближњих), а са друге стране смо "бомбардовани" мноштвом информација од људи које знамо, који су често добронамерни али и сами ухваћени у исту мрежу незнања-псевдоинформација-брзине-количине-чега већ.

Дакле, моје питање:

Зашто говоримо о телефонима и њиховом загревању човека кад се поставља као питање о мрежи:

Ја ћу живети у средини окупаној таласима као и до сада, само на другим фреквенцијама, безбеднијим (дефинитивно) али веће снаге (потенцијални проблем), што у енергетском збиру практично дође на исто. Ипак, да ли је? Рад са већим брзинама, већом активношћу мреже, протоком информација би требало да скрати време интеракције потрошача. Што би рекао мој кум кад смо уграђивали својевремено плин у кола - нећу ја уштедети на јефтинијем гориву него прећи више километара и видети више ствари, бити на више места. То је поента и 5г и сваке наредне генерације, неће људи брже дa заврше посао и оставе употребу, то није било и неће бити. Напротив, повећаће се количина информација, повећеће се саобраћај, а онда ће ти енергетски "пикови" приликом преузимања информација почети да се претварају у константно оптерећење.

Самим тим, ако има много станица и свака од њих врши интеракцију са десетинама/стотинама потрошача, мене интересује интеракција мог организма са тим мноштвом таласа у којима се "купамо" (није ваљда да ме сваки од тих таласа мимоилази јер не интерагује са мојим мобилним? Нас је 5 у кући, ако остали причају на телефон а ја не - то значи да нисам под утицајем тих таласа?). Понављам, појединачан телефон и прича на њему су небитни и нештетни, то је и моја тврдња. 

Јуанито, у светлу горе реченог, преклапање сигнала базних станица, број интеракција потрошача са станицом која је мени најближа у јединици времена, моје тело... Да ли и даље нема разлога да тврдимо да нема (неће бити) утицаја? Пази, и један ват појединачно пута одређени број је нешто

Ово заиста питам псевдо-научно скептично да бисмо дошли заједнички до неког закључка који је минимални консензус за скептике и љубитеље техничких иновација.

П.С. Као што неко рече, Јужна Кореја и 5г, птице тамо и даље живе, корона на минимуму - завршена свака прича. Са друге стране, технологија толико брзо напредује, следећа долази а да практично ни претходна није била ваљано испитана јер није било довољно ни времена ни студија за дугорочнија испитивања и закључке. Ја заиста разумем скептицизам тих људи и зато их намерно цитирам и износим - да сви нешто научимо и једни друге охрабримо, разуверимо (као што је и мој случај са 5г у домену појединачног утицаја и короне), а можда и оне претерано опуштене али довољно упућене "размрдамо", покренемо на дубљу анализу.

Ето, па пробај да помогнеш ако ти није превише замршено шта сам хтео рећи. Да цртам чича глишу уроњеног у мноштво таласа који повезују станице и телефоне не могу, биће ружно и/или смешно.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Video koji je ovih dana osvanuo na Jutjubu najbolje ilustruje kako se u Srbiji doživljava 5G mreža. Da nije tužno bilo bi smešno.

Korisnik Jutjuba Mile M je snimio kako prilazi radnicima SBB-a, pita ih šta rade, i pošto mu odgovore da su iz kablovske, on zaključuje da instaliraju 5G mrežu.

“Da znate – ko god bude instalirao 5G mrežu – doživotna robija”, kaže Mile. Na opasku radnika da su za 5G zaduženi mobilni operateri, on kaže: “Mobilni operateri instaliraju 5G mrežu, kablovska isto ide 5G jel’ tako?”. Ne ide Mile, ne ide…Ali kad mu radnik objasni da je kablovska drugi sistem, on kaže: “Ja znam da lažeš” i onda izjavljuje da je prošle godine odjavio SBB jer je imao uključen 5G.

https://nova.rs/nauka/5g-mreza-video-mileta-iz-panceva/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Desiderius Erasmus рече

:scratch_head:

 

 

FAKENEWS.RS

Fejsbuk stranica Pravo na slobodu jutros je plasirala kompilaciju video snimaka koji prikazuju odavno dekonstruisani mit o tome da se, uz nekoliko mobilnih telefona koji [...]

 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sve G tacke su opasne

mreze, pardon

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.5.2020. at 12:38, Јанко рече

Самим тим, ако има много станица и свака од њих врши интеракцију са десетинама/стотинама потрошача, мене интересује интеракција мог организма са тим мноштвом таласа у којима се "купамо" (није ваљда да ме сваки од тих таласа мимоилази јер не интерагује са мојим мобилним? Нас је 5 у кући, ако остали причају на телефон а ја не - то значи да нисам под утицајем тих таласа?). Понављам, појединачан телефон и прича на њему су небитни и нештетни, то је и моја тврдња. 

Pomaže li šta činjenica da je sunčeva radijacija daleko moćnija nego 5G? 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

20551457_web1_5g-part1-ISJ-200219-5g-gra

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...