Jump to content

Теорије завере или? - документарни филм

Оцени ову тему


Препоручена порука

гледао пре неко вече, беше ми мука у одређеним моментима. сигурно је да залази у сферу теорија завере. свакако не могу да бланко поверујем у све, има преувеличавања али исто тако има и аргумената који су доказани као пицагејт и епстајново острво. занимљиве су све везе међу педофилима, политичарима сви су испреплетани као цревца. не знам колико ту има истине ал се то да проверити ... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Предраг М рече

гледао пре неко вече, беше ми мука у одређеним моментима

Ja sam malopre...još uvek ne mogu da složim utiske, ali mogu da potvrdim mučninu u određenim momentima, to sigurno :)

Imala sam sreću da sam gledala sa prijateljem koji je pola prespavao, a onda se priključio pred kraj, praveći se kao da nije. Njegova reakcija na kraju je bila - Vau, napokon divne vesti, da vidim nešto pozitivno ovih dana  (sav srećan....        :smeh1:)Znači - čak i dok mi spavamo, neko se brine za nas, to je najvažnije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar 

Сигурно је да постоје разне грозоте и ако је могуће, све те болеснике треба затворити, али треба бити трезвен. Ко ти гарантује да се иза ове приче не крије неко још горе зло? И онај последњи гад ће доћи као миротворац, као неко ко доноси решење за све проблеме и као неко ко ће да уједини човечанство.

Наше је спасење у Христу. Ови измаштани земаљски рајеви без Христа су прелест.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Вукашин рече

@Ćiriličar 

Сигурно је да постоје разне грозоте и ако је могуће, све те болеснике треба затворити, али треба бити трезвен. Ко ти гарантује да се иза ове приче не крије неко још горе зло? И онај последњи гад ће доћи као миротворац, као неко ко доноси решење за све проблеме и као неко ко ће да уједини човечанство.

Наше је спасење у Христу. Ови измаштани земаљски рајеви без Христа су прелест.

 

 

 

Bas to htedoh reci dok sam gledala... za sta se ovi bore? Za ljucku pravdu, raj na zemlji...? Pa Hristos je bezveze dolazio onda a i zaboga da ovde i dobijemo raj pa smrt i odlazak iz tog zivota(a to nam ne gine) bi bio pravi pakao...

Mislim super svakako trba se boriti protiv zla ko je na poziciji da vlada... ali nema ovde Carstva Bozijeg. Kako god da okrenes novcic.

Videli smo posto kosta raj, stradanje krst i smrt... svako ko mi ga nudi pod parolom dobar covek veliko srce... neka fala ti brate zadrzi ga slobodno.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Лапис Лазули рече

Bas to htedoh reci dok sam gledala... za sta se ovi bore? Za ljucku pravdu, raj na zemlji...? Pa Hristos je bezveze dolazio onda a i zaboga da ovde i dobijemo raj pa smrt i odlazak iz tog zivota(a to nam ne gine) bi bio pravi pakao...

Mislim super svakako trba se boriti protiv zla ko je na poziciji da vlada... ali nema ovde Carstva Bozijeg. Kako god da okrenes novcic.

Videli smo posto kosta raj, stradanje krst i smrt... svako ko mi ga nudi pod parolom dobar covek veliko srce... neka fala ti brate zadrzi ga slobodno.

Царство Божије унутра је у вама..., и у свету ћете имати невољу, али не бојте се...

Све што за темељ нема веру у Сина Божијег, осуђено је на пропаст, па и ова наша цивилизација која се одавно одрекла Христа, а грех прогласила за врлину.

Погледам понекад ове филмиће, али делотворније је држати поглед ка Христу, него се бавити овим темама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Вукашин рече

онај последњи гад ће доћи као миротворац, као неко ко доноси решење за све проблеме и као неко ко ће да уједини човечанство.

Isto sam pomislila gledajući kraj. Možda me je najveća muka i uhvatila upravo od toga.

Ali tad se javio glas prostog, jednostavnog čoveka, koji u životu nije previše razmišljao, vodio se dobrim vaspitanjem i parametrima o dobru i zlu usađenim od malena. Za takve nema nikakve sumnje da postoji Bog i znaju oni da ima u Pismu i ono o tom poslednjem gadu, ali opet se nadaju da se ispuni ono što molimo na Liturgiji

 

Сав дан савршен, свет, миран и безгрешан, од Господа молимо.

Народ: Подај Господи (или: подај Господе).

Ђакон: Анђела мира, верног вођу, чувара душа и тела наших, од Господа молимо.

Народ: Подај Господи.

Ђакон: Опроштај и отпуштeње грехова и сагрешења наших, од Господа молимо.

Народ: Подај Господи.

Ђакон: Добро и корисно душама нашим, и мир у свету, од Господа молимо.

Народ: Подај Господи.

Ђакон: Остало време живота свога у миру и покајању да проведемо, од Господа молимо.

Народ: Подај Господи.

Ђакон: Крај живота нашег да буде хришћански, без бола, непостидан, миран, и да добар одговор дамо на Страшном Христовом суду, молимо.

 

 

To me žestoko razdrmalo. Da mi, očekujući previše, ne propustimo onaj raj koji već imamo, što u nama samima, što u svetu oko nas, možda samo treba šansu da pružimo? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много ми је ово суморно и морбидно.
Превише.
Због тога је вероватно тај део филма и истинит. :(
Оне слике, она "уметност"...
Боже спаси и саклони! Сажежи то својим Огњем!

Но, чињеница је да је тај Епштајн постојао, и имао...а како да назовем те монструме? Који назив ту постоји за та створења јер то људи нису, не могу оно бити људи.

Политички део (дивни патак Трамп) је шит и агитација и не вреди ни 100€.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...