Jump to content

Vakcinacija, tema oko koje nema pogovora. TAČKA. Ovih 7 činjenica to potvrđuje i svi treba da ih znamo


Препоручена порука

пре 2 минута, Branka62 рече

 

@cloudking , izvini molim te.:blush::blush: :blush:.......:blush: zaboravila sam da dugo nisi bio na forumu. 

Примио паре од Гејца и бесплатну породичну лиценцу Њиндоњса 10 и офиса 365 да се врати овде и пропагира вакцинацију. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

58 minutes ago, Branka62 said:

 

@cloudking , izvini molim te.:blush::blush: :blush:.......:blush: zaboravila sam da dugo nisi bio na forumu. 

Na cemu mi se izvinjavas? Nisam razumeo...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4/28/2020 at 6:27 PM, Desiderius Erasmus said:

E, ali nevakcinisanjem upravo ugrožavaš druge, ne samo sebe.

U kojoj meri?

 

On 4/28/2020 at 6:27 PM, Desiderius Erasmus said:

I obaveznom vakcinacijom se štite životi ljudi od drugih ljudi. Naravno, bilo bi super da to uopšte ne mora da se propisuje zakonom, nego da se ljudi sami od sebe u dovoljnom broju vakcinišu (nema potrebe zakonski uređivati nešto što se ionako normalno odvija).

Da, ali uvodis opasan presedan. Jeste, na krace staze mozda ucinis nesto korisno, ali na duze staze si uveo mogucnost takve apsolutne vlasti nad pojedincem kad god neko proceni da je neophodno ili ,,neophodno". Mada takvih presedana vec ima, nevezano za medicinu, i donelo je mnogo stradanja, pogadjaj sta je...

 

On 4/28/2020 at 6:27 PM, Desiderius Erasmus said:

Ali, šta da radimo kada to nije slučaj? U redu, slažem se da bi trebalo mnogo više edukovati narod, ali šta ako ni to nije dovoljno?

Nista. Ako je broj ljudi koji tako rade ogroman, sta da im radis, nek zanju posledice svojih odluka.

 

On 4/28/2020 at 6:27 PM, Desiderius Erasmus said:

Nije to po mom mišljenju, nego po stavu nauke, koji je i više nego dokazan. I ne radi se tu uopšte o većini populacije, nego o dovoljno velikoj manjini, koja može da ugrozi celu populaciju.

Opet prvo pitanje, u kojoj meri? Evo ja ne znam previse o tome, i otvoren sam za info. I sta je po tebi resenje?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Иван ♪♫ рече

U kojoj meri?

 

Da, ali uvodis opasan presedan. Jeste, na krace staze mozda ucinis nesto korisno, ali na duze staze si uveo mogucnost takve apsolutne vlasti nad pojedincem kad god neko proceni da je neophodno ili ,,neophodno". Mada takvih presedana vec ima, nevezano za medicinu, i donelo je mnogo stradanja, pogadjaj sta je...

 

Nista. Ako je broj ljudi koji tako rade ogroman, sta da im radis, nek zanju posledice svojih odluka.

 

Opet prvo pitanje, u kojoj meri? Evo ja ne znam previse o tome, i otvoren sam za info. I sta je po tebi resenje?

 

Pa, recimo u meri da smo pre koju godinu imali povratag boginja, koje su odnele i neke živote.

Drugo, ne žanju samo antivakseri posledice svojih odluka, već i drugi; to je taj imunitet krda, za koji je potrebno da ogromna većina ljudi bude vakcinisana.

Rešenje? Pa, eto, recimo onima koji neće da se vakcinišu odbijati od svake plate duplo veći iznos za zdravstveno osiguranje nego inače.

Uostalom, mi već decenijama imamo obaveznu vakcinaciju, tako da je deplasirana cela rasprava. ;) 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 23.4.2020. at 20:41, Дејан рече

Činjenica je i da su naši lekari prodavali bebe, i ne znam zašto bi nekog zanimalo nesto sto je jasno i pticama na grani.Bio pravoslavan ili ne , jasno je kakv stav normalan covek moze da ima na ovo.

Vakcine, kao i drugi eksperimenti, sprovodjeni u Africi na siromašnoj deci i ljudima i svuda po svetu.

Pitajte Djokovića koliko hemije je proterao kroz svoje telo i koliko je ostećen i raštimovan fizički, al to nikom ne smeta da ga bodri i aplaudira mu kao gladijatori u areni, a svi se kao nešto brinu šta bi mi vakcina mogla uraditi.

Ma sve to stoji, ali što OBAVEZNA? Onda se osećam kao stoka koju čipuju, bez pitanja, prava, glasa i poslednjeg trzaja...

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sanja84 рече

Ma sve to stoji, ali što OBAVEZNA? Onda se osećam kao stoka koju čipuju, bez pitanja, prava, glasa i poslednjeg trzaja...

Vakcina ne postoji, ne zna se da li ce biti napravljena, ako bude napravljena ne moze se znati da li ce biti potrebe da se koristi.Mozda virus oslabi, moze gotovo da isčezne.

E sad gledaj to ovako, male su šanse da ce biti obavezna. Ali, po meni, u državi Srbiji ne bi trebalo da je obavezna, ali za sve strance koji bi da doputuju u Srbiju treba da je obavezna.

To je moje mišljenje.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Дејан рече

Vakcina ne postoji, ne zna se da li ce biti napravljena, ako bude napravljena ne moze se znati da li ce biti potrebe da se koristi.Mozda virus oslabi, moze gotovo da isčezne.

E sad gledaj to ovako, male su šanse da ce biti obavezna. Ali, po meni, u državi Srbiji ne bi trebalo da je obavezna, ali za sve strance koji bi da doputuju u Srbiju treba da je obavezna.

To je moje mišljenje.

 

Pravo pa na žulj :)

 

Živ bio Deki! Šalim se ja malo.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26.4.2020. at 17:50, dragisa рече

mi smo slobodni da raspolažemo sa svojim telom onako kako mislimo da je trenutno najprikladnije

У отпуности се слажем. Додала бих још нешто, т.ј. дајем предлог за нову тему. Парафразираћу један савет:

 

КАКО ЛЕГАЛНО ОДБИТИ ВАКЦИНАЦИЈУ?

1.   Немојте на силу одбити вакцинацију. Проучите претходно своја права.

2.   Питајте лекара да ли се у вакцини налазе "MRC-5" или "WI-38", ћелије из абортираних фетуса; у колико је тако, имате право да одбијете.

3.   Питајте да ли постоји могућност споредних дејстава на Ваш организам. Ако је одговор потврдан, не морате прихватити.

МИ СМО ЉУДСКА БИЋА КОЈА ИМАЈУ СВОЈА ПРАВА И СЛОБОДУ ИЗБОРА.

 

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

57 minutes ago, Јелена М. said:

МИ СМО ЉУДСКА БИЋА КОЈА ИМАЈУ СВОЈА ПРАВА И СЛОБОДУ ИЗБОРА.

"svoja prava! i "sloboda izbora" ne idu zajedno. Moraš da izabereš jedno od ta dva.

U moja "prava" spada da ne smem da te ubijem (najstrože kažnjivo). A ako izaberem "slobodu izbora"..........

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...