Jump to content

Zasto verujete u Boga?

Оцени ову тему


Препоручена порука

3 hours ago, Драшко said:

vera je iznad osecanja i logike

to je posebna dimenzija ako mogu tako da se izrazim

 

Onda mozda ne koristimo istu definiciju vere? Vera je verovanje bez dokaza po mojoj definiciji.

3 hours ago, dragisa said:

@ZeroPercent 

Pošto znam kako će otprilike da ide ova priča, (ja se tebi ispovedim, sve opišem, ukažem na posledice koje je to meni lično donelo, naglasim da sam vernike pre toga smatrao za malo šalala, da niko u kući nije verujući, a da je to najvažniji događaj u mom životu) ti ćeš na sve to iznaći neko svoje objašnjenje (jer jel to ne može biti, garantovano neka psihotična faza ili sl.) jer to nije deo tvog iskustva i (normalno) ne veruješ već nudiš svoje viđenje.

Ako stvarno hoćeš potvrdu to moraš istinski da želiš.

Evo ti jedna vežbica da se melo razmrdaš, stani pred ogledalo, pogledj i vidi koliko možeš izdržati sa pitanjem: ko sam ja? Ako ti bude ne lagodno, onda se malo zapitaj o tim stvarima....

Samo pažljivo pošto oće da udari...

Umesto da se pravis da znas sve o meni i kako bih ja odregovao iako ne znas nista o meni, mozes zapravo da napravis konstruktivan dialog umesto da mi gubis vreme.

3 hours ago, Grizzly Adams said:

Шта има више смисла. Шта је ”логичније” у неком филозофском, метафизичком смислу.

А верујеш у сваком случају. Не можеш да ”знаш”.

Meni deluje logicnije ova moja pozicija ali tako je za svakog. Svakako nije bitno da li je deluje logicnije ili ne, vec da ima dovoljno dokaza.

To zavisi kako definises "znanje". Ja ga definisem kao dovoljno logicnki opravdano verovanje. Ne moze nista sa 100% sigurnoscu da se tvrdi, zbog toga to nije moja definicija. Ono sto me zanima je da li su vazi razlozi dovoljno opravdavaju vase verovanje ili ne. To je epistemologija

 

3 hours ago, Тражитељ said:

Тема се већ одмотала, али ја бих је лично започео тако да човек након овог питања:

дефинише шта сматра Богом. Јер, постоји велика шанса да оно што он мисли да је нешто у шта верници верују, уопште није то.

Често су најкомпликованија питања најкраћа. Ми смо овде бар до сад видели да и међу православцима има оних који причајући о "Богу" говоре о различитим идејама, за некога је то бесмртни ентитет-дух који живи у горњим слојевима стратосфере, говори са људима и ствара свет за шест дана и створио га је онаквог какав је био у време античког Египта и Месопотамије, за некога је ванвременски и вандимензиони концепт који је немогуће дефинисати, већ је могуће само посредно описати неке његове аспекте. За неке је Бог непријатељ науке и медицине који проклиње биологе, геологе и физичаре, а за неке није.

Када дете од 5 година каже "Ја верујем у Бога", када сујеверна особа каже "Ја верујем у Бога", када неки епископ каже "Ја верујем у Бога" и када неки члан форума каже "Ја верујем у Бога", велика је вероватноћа да говоре о различитим стварима и да се ниједна од њих не подудара са оним шта атеиста мисли да је оно у шта они верују, а што он одбацује као глупо и неразумно.

Ja sam zapravo okej sa bilo kojom definicijom koju vi koristite. Znam da svako ima drugaciju definiciju, tako da mozete da mi opisete Boga kada treba kasnije u razgovoru. Ja trenutno gledam definiciju da je kao nesto natprirodno koje je stvorilo sve.

3 hours ago, Дејан said:

Тачније, имао је могуђност да скрене или иде право, или није, у зависности од знакова на раскрсници.

Ми немамо могућност да знамо, само да верујемо, нема избора право, лево, десно

Nije to poenta mog primera. Ono sto hocu da kazem je da on nije odgovorio na pitanje. Ono sto je trebao da kaze je "Skrenuo sam levo zato idemo kod Marka, a blize je ovim putem levo." To je odgovor na pitanje "Zasto si skrenuo levo."

Tako isto na moje pitanje "Zasto verujes" ti si rekao "Zato sto nemam dokaz", a to nije pravi odgovor.

Svakako, ja mogu sada da nastavim, i da te pitam, Zasto verujes ako nemas dokaza?

3 hours ago, Дејан said:

Ако се јави доказ, губи се вера.

Da, ali zar nije bolje verovati nesto iz dokaza nego cisto iz vere? Ako je cisto iz vere onda ne znas da li je to tacno u sta verujes

3 hours ago, Grizzly Adams said:

@ZeroPercent

Тешко ћеш ти овде доћи до речи брадер... :smeh1:

Opusteno, kada dodjem do reci, dodjem :)

2 hours ago, Volim_Sina_Bozjeg said:

Ja ne bi mogao da zamislim da Bog nije postao čovek.

Ta misao jednog vladike, mi nudi razne odgovore .

Na nama je da verujemo ili ne, svedočenje vere opisane Pismom i Predanjem.

Drugo, hrišćanstvo je opitna vera,a sigurno nije dobro govoriti sa Bogom pre nego li ga nađeš prvo u srcu svome.

Psiha je puna slika ali se brzo prazni i ne ostane ništa do šarenih balona i onda je svaka pomisao da je to bila vera, nelogična.

Srce, duša i um moraju biti jedno.

Kako znas da si ga nasao u srcu svome? Koliko vidim, ljudi opisuju to da jednostavno osecas. Ali osecanja ne moraju biti u pravu.

1 hour ago, w.a.mozart said:
 

šta ćeš da radiš ako je Apsolut ličnost? inače si prilično pojednostavio sve svodeći ga na nivo osećaja ali mi je to ok jer razmišljaš u terminima koji su ti bliski, prava reč je odnos jer između mene i Boga postoji odnos, ja to ne osećam već upražnjavam u molitvi ili praksi

plus https://en.wikipedia.org/wiki/Non-overlapping_magisteria 

ne putuje se do istine, to radi nauka. Mi putujemo do osobe

 

p.s. i ne zaboravi - a to ti nekako promiče - inteligencija nije presudna, mada ne škodi. Presudna je otvorenost za večnog Drugog, polaganje oružja pred noge i priznanje svoje nemoći... Naravno, mnogi idu i obrnuto :) malo mi je neprijatno što ispada kao da se ubeđujemo a trebalo bi da iznesemo svoje stavove o tome zašto verujemo 

Poenta je kako znas da imas odnos sa Bogom? Zar nije to osecaj da imas odnos?

Zapravo ima overlap-a izmedju religije i nauke, jer nauka je trenutno najvise pouzdan metod ka istini, a religija pravi iskaze o istini kao da Bog postoji. Da je samo "set of values" i nacin zivljenja, to je druga prica.

Ne treba da ti bude neprijatno jer ja jesam hteo dialog :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, ZeroPercent рече
On 18.4.2020. at 15:51, Bokisd рече

Zasto ? Pa, recimo, jer vera daje nasem zivotu smisao i cilj.

Da li to znaci da verujes zato sto se osecas lepo ali ne zato sto imas konkretnog dokaza?

Pa, nisam mislio na osecaj, nego cisto prakticno pitanje, iz nase vere u Boga i Pismo u kome je objavljeno otkrovenje o Bogu i crkvi,..... imamo i cilj i smisao ovog naseg zivota, tj.kako cemo da ga prozivimo, pravedno - nepravedno, dobro - lose, cineci dobro svim ljudima i slicno.

I, to je jedan vid 'konkretnog' dokaza da Bog postoji (kroz licnu veru) i pise jedan od apostola :

Тако и вера ако нема дела, мртва је по себи.

Но може ко рећи: Ти имаш веру, а ја имам дела. Покажи ми веру своју без дела својих, а ја ћу теби показати веру своју из дела својих.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како се рађа вера је велика тајна. То не могу да објасним. Углавном, разумом се не може обухватити, ни објаснити. То је ствар срца.

Оно што хоћу да кажем, говорим из сопственог искуства - нема слепе вере. Временом вера прелази у може бити малу, али ипак неку врсту познања. Бог се открива људском срцу. Могу да посведочим да се не ради о некаквим психолошким осећајима, нити постоје технике којима се човек уводи у пријатно стање. Не. Дух се јавља кад Он хоће и кад Га не очекујеш. 

Христос Васкрсе! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, ZeroPercent said:

Meni deluje logicnije ova moja pozicija ali tako je za svakog. Svakako nije bitno da li je deluje logicnije ili ne, vec da ima dovoljno dokaza.

To zavisi kako definises "znanje". Ja ga definisem kao dovoljno logicnki opravdano verovanje. Ne moze nista sa 100% sigurnoscu da se tvrdi, zbog toga to nije moja definicija. Ono sto me zanima je da li su vazi razlozi dovoljno opravdavaju vase verovanje ili ne. To je epistemologija

И мени је деловала ”логично” некад давно, али то је било зато што нисам уопште разумео веру.

Него, има превише саговорника, то није баш за квалитетну дискусију.

Препустићу колегама да наставе. :skidamkapu:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, ZeroPercent рече

Meni deluje logicnije ova moja pozicija ali tako je za svakog. Svakako nije bitno da li je deluje logicnije ili ne, vec da ima dovoljno dokaza.

To zavisi kako definises "znanje". Ja ga definisem kao dovoljno logicnki opravdano verovanje. Ne moze nista sa 100% sigurnoscu da se tvrdi, zbog toga to nije moja definicija. Ono sto me zanima je da li su vazi razlozi dovoljno opravdavaju vase verovanje ili ne. To je epistemologija

Шта је хришћанска вера?

Хришћанска вера је Христово знање о најважнијим тајнама бића и живота, које знање људи могу примити само веровањем у Њега, а не својим сопственим напорима.

(Вл. Николај)

Вера је основ свега чему се надамо, потврда ствари невидљивих (Јевр. 11, 1).

(Св. Апостол Павле)
 

 

Пре сат времена, ZeroPercent рече

epistemologija

Како се ово каже на српском? Ако нема, онда макар на босанском или црногорском...

Како нам се потврђује вера?

Од кад ме рани љубав Твоја, стид ме испече од сећања небрижљивости моје.

(...)

Сада су ми се отвориле очи за љубав Твоју. Ранио си ме љуто, и рана ме пече као огањ. Сад видим, да ме је љубав Твоја пратила на свима обронцима и раскршћима живота. Гледам у прошлост и видим само двоје: љубав Твоју и непослушност моју.

(...)

Вера Те моја види, Господе, као што рођено види родитеља свога. Вера Те моја чује, Господе, као што рођено чује родитеља свога.

Бог у мени види и чује Бога у Теби. А Бог се не ствара но рађа.

Вера је моја гњурање у бездан душе моје и испливавање с Тобом.

Вера је моја једино озбиљно знање моје. Све друго је дечје сабирање шареног шљунка на језеру.

Вера је моја једино озбиљно занимање живота мога. Заиста, све је друго комедија чула.

Кад кажем: додај ми вере, ја мислим: додај ми Себе, Оче мој и Боже мој.

(Св. Владика Николај)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, ZeroPercent рече

Da, to je kul. Mene zanima da popricamo konkretno oko tih stvari i dokaza koje ste nasli.

Moji su hriscani, oduvek bili i ljudi oko mene su bili. Tako da sam ja poceo kao hriscanin, cak sam i spavao sa krstom i pricao sa Bogom (makar sam to mislio). Posle nekog vremena nije mi vise bilo logicno :)

Што се тиче логичких доказа, оно што ти тражиш, то не постоји. Заборави на то. То је једнодимензионално трагалаштво које је упитно и у природним наукама.

Докажи ти да Бог не постоји. Изволи. :)

Форумаши су углавном навели да натприродно не треба тражити природним путем и да је човек мали да би сам нашао Бога. То је поента вере - да си немоћан. Поента невере је да верујеш да си моћан - да верујеш у себе.

Ако упоредиш највеће ауторитете из науке (Нобеловце, итд), видећеш да је надмоћна већина дошла до спознаје Бога. То ти ништа не значи?  Можеш ли навести неког заиста светски важног атеисту из света природних наука?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, ZeroPercent said:

Poenta je kako znas da imas odnos sa Bogom? Zar nije to osecaj da imas odnos?

 

da, recimo da može i tako da se protokoliše... uslovno rečeno - iako je mnogo više od toga

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ćiriličar said:

Шта је хришћанска вера?

Хришћанска вера је...

ne verujem da će na ovom jeziku doći do nekog konstruktivnog dijaloga :) 

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, Протомајстор said:

 

Ако упоредиш највеће ауторитете из науке (Нобеловце, итд), видећеш да је надмоћна већина дошла до спознаје Бога. 

Koja je to "većina" nobelovaca, pa još "nadmoćna", ako smem da priupitam? (Baš bih voleo da pročitam knjigu jednoga od njih, ili da ga čujem, kako je to "spoznao Boga", da me prosvetli).

3 hours ago, Протомајстор said:

 Можеш ли навести неког заиста светски важног атеисту из света природних наука?

Karl Sagan (astronomija, /astro/fizika), Ričard Dokins (zoologija, etologija, biologija), Nil Degras Tajson (astrofizika), Lorens Kraus (teorijska fizika, kosmologija), Džeri Kojn (biologija), Stiv Vajnberg (fizika), Ričard Fajnman (fizika), Džordž Gamov (fizika), Stiven Hoking (fizika), Ernst Majer (biologija), Piter Medavar (biologija), Ervin Šredinger (fizičar, onaj sa mačkom koje čas ima-čas je nema),  ...

...et al. 

Ako neko od pobrojanih nije "važan ateista iz sveta prirodnih nauka", to nije problem tih "nevažnih" ateista.

Top-Lista Ateista (:))) (ne samo iz prirodnih nauka):

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 hours ago, Bokisd said:

Pa, nisam mislio na osecaj, nego cisto prakticno pitanje, iz nase vere u Boga i Pismo u kome je objavljeno otkrovenje o Bogu i crkvi,..... imamo i cilj i smisao ovog naseg zivota, tj.kako cemo da ga prozivimo, pravedno - nepravedno, dobro - lose, cineci dobro svim ljudima i slicno.

I, to je jedan vid 'konkretnog' dokaza da Bog postoji (kroz licnu veru) i pise jedan od apostola :

Тако и вера ако нема дела, мртва је по себи.

Но може ко рећи: Ти имаш веру, а ја имам дела. Покажи ми веру своју без дела својих, а ја ћу теби показати веру своју из дела својих.

 

To jeste tacno, ako Bog postoji na taj nacin, onda mi imamo smisao i cilj. Ali ja mogu na primer da ti kazem da je tvoj cilj u zivotu recimo da skupljac automobile ali i da budes dobar covek. Da li trebas da mi verujes zato sto ti dajem cilj u zivotu?

11 hours ago, Вукашин said:

Како се рађа вера је велика тајна. То не могу да објасним. Углавном, разумом се не може обухватити, ни објаснити. То је ствар срца.

Оно што хоћу да кажем, говорим из сопственог искуства - нема слепе вере. Временом вера прелази у може бити малу, али ипак неку врсту познања. Бог се открива људском срцу. Могу да посведочим да се не ради о некаквим психолошким осећајима, нити постоје технике којима се човек уводи у пријатно стање. Не. Дух се јавља кад Он хоће и кад Га не очекујеш. 

Христос Васкрсе! 

Nisam siguran da razumem zasto dosta ljudi ovde prica da vera nije osecanje. Na bazicnom nivou, sve je osecanje. Ja imam osecaj da sam ziv. Ja imam osecaj da je nebo plavo. Ja imam osecaj da mi vruce danas. Tako da verovanje jeste osecaj svakako, samo je poenta da li je 'samo' osecaj.

Osecaj ne treba biti pokazatelj da li je nesto istina, i zbog toga nikada ne bi rekao na pitanje "Zasto je nebo plavo" tako sto kazem "Imam osecaj da je plavo", nego bih zapravo dao argumente i dokaze.

Ako postoji nedostatak argumenata i dokaza, to znaci da samo preostaje osecaj.

10 hours ago, Grizzly Adams said:

И мени је деловала ”логично” некад давно, али то је било зато што нисам уопште разумео веру.

Него, има превише саговорника, то није баш за квалитетну дискусију.

Препустићу колегама да наставе. :skidamkapu:

Razumljivo, ne odgovara svima ovaj nacin price. :)

10 hours ago, Ćiriličar said:

Шта је хришћанска вера?

Хришћанска вера је Христово знање о најважнијим тајнама бића и живота, које знање људи могу примити само веровањем у Њега, а не својим сопственим напорима.

(Вл. Николај)

Вера је основ свега чему се надамо, потврда ствари невидљивих (Јевр. 11, 1).

(Св. Апостол Павле)
 

 

Како се ово каже на српском? Ако нема, онда макар на босанском или црногорском...

Како нам се потврђује вера?

Од кад ме рани љубав Твоја, стид ме испече од сећања небрижљивости моје.

(...)

Сада су ми се отвориле очи за љубав Твоју. Ранио си ме љуто, и рана ме пече као огањ. Сад видим, да ме је љубав Твоја пратила на свима обронцима и раскршћима живота. Гледам у прошлост и видим само двоје: љубав Твоју и непослушност моју.

(...)

Вера Те моја види, Господе, као што рођено види родитеља свога. Вера Те моја чује, Господе, као што рођено чује родитеља свога.

Бог у мени види и чује Бога у Теби. А Бог се не ствара но рађа.

Вера је моја гњурање у бездан душе моје и испливавање с Тобом.

Вера је моја једино озбиљно знање моје. Све друго је дечје сабирање шареног шљунка на језеру.

Вера је моја једино озбиљно занимање живота мога. Заиста, све је друго комедија чула.

Кад кажем: додај ми вере, ја мислим: додај ми Себе, Оче мој и Боже мој.

(Св. Владика Николај)

Ako definises veru kao znanje, onda mi treba demonstracija kako ste stigli do tog znanja.

Ovo sve ostalo su ljudi koji pricaju da imaju osecaj da imaju vezu sa Bogom.

Epistemologija se tako kaze na srpskom: https://sr.wikipedia.org/wiki/Епистемологија

9 hours ago, w.a.mozart said:

da, recimo da može i tako da se protokoliše... uslovno rečeno - iako je mnogo više od toga

Ako je osecaj, a osecaj ume da laze, zar ne treba neki drugi vid dokaza da bismo verovali da je tacno? Kada bih ja radio sve po osecaju ja bih bio mrtav do sada :D

9 hours ago, Протомајстор said:

Што се тиче логичких доказа, оно што ти тражиш, то не постоји. Заборави на то. То је једнодимензионално трагалаштво које је упитно и у природним наукама.

Докажи ти да Бог не постоји. Изволи. :)

Форумаши су углавном навели да натприродно не треба тражити природним путем и да је човек мали да би сам нашао Бога. То је поента вере - да си немоћан. Поента невере је да верујеш да си моћан - да верујеш у себе.

Ако упоредиш највеће ауторитете из науке (Нобеловце, итд), видећеш да је надмоћна већина дошла до спознаје Бога. То ти ништа не значи?  Можеш ли навести неког заиста светски важног атеисту из света природних наука?

Okej, onda mislis da postoji drugi pouzdan nacin do istine a da nije logika. Koji je to nacin? Takodje demonstriraj da je pouzdan.

Ja ne kazem da Bog ne postoji. Definicija ateiste nije neko ko misli da Bog ne postoji, vec ne verovanje teistickim iskazima da Bog postoji.

Zamisli da imas dosta loptica u nekom buretu. Ako dodje neki prijatelj koji voli da zeza i kaze "Tu ima paran broj loptica". Ti mu kazes "Ne verujem ti". To ne znaci da verujes da ima neparan broj loptica, i dalje ne znas da li je broj paran ili neparan. Tako je i ateizam.

Tako da ne moram da pruzim dokaz za nesto sto ne mislim.

Okej, demonstriraj da je vera pouzdan nacin dolazenja do istine. Je l' moguce da imas veru a da te vodi na pogresan put?

Mnogo je veci procenat ateista u nauci nego u normalnom drustvu. Svakako, to nije na kraju ni bitno niti pokazuje bilo sta, nije kao da postoji naucni dokaz za Bogom.

1 hour ago, ana čarnojević said:

Мене дијалог са атеистима о вери апсолутно не занима пошто је вера дар и нема ту леба нешто причати али ово је занимљиво... 

Како ти доказујеш да га нема? Конкретно, како? 

Ateisti ne kazu da bog ne postoji tako da ne moraju to da pokazu. Gore sam objasnio definiciju ateizma.

1 hour ago, ana čarnojević said:

@ZeroPercent 

Зашто те то занима? Који је твој мотив да отвориш тему? Зашто ти је тема вере привукла пажњу? Како си сазнао за Поуке? Зашто си гуглао то што си гуглао? 

Можда је ту одговор за тебе. 

Zanima me sta vi mislite je validan razlog i sta ce da mislite na moje odgovore. To mi zanimljivo

Saznao sam od devojke, jer zna da me interesuje da imam ovakve dialoge sa teistima. Imam ih vec mnogo godina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, ZeroPercent рече

Epistemologija se tako kaze na srpskom: https://sr.wikipedia.org/wiki/Епистемологија

Ма није то српска реч бре...кад то преведеш на српски добијеш -  пресипање из шупљег у празно. Могло и празно-шупљословље, да се да онако"академски" тон, а и да се не изостави "логија".

Мада, и овде су закачили Логоса, уместо да верују у Њега, искривљују Га и ките своје празно-шупљословље.Зидање вавилонске куле ограниеним умом где је сујета глави архитекта. Нема од тога ић. То је забава сујетно-беспосличарска, све те "логије".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, ZeroPercent said:

neki drugi vid dokaza da bismo verovali da je tacno

IBB.CO

Image 009 hosted in ImgBB

 

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je dokaz koji sam sebe neutralizuje, ili osporuje. Jer čim imaš dokaz da Boga ima, ono Boga nema. Čim imaš dokaz da Bog jeste, Bog se ne javlja. To je problem koji imamo sa dokazom o Bogu - čim imamo dokaz, Boga nema, da i dokaz onda postane apsurdan. Bog se ne daje dohvatiti, još manje prirodnom naukom koja se bavi fizikalnim procesima i kojoj matematika jeste osnova. Ili dajte matematičku formulu za čoveka. Nemamo matematičku formulu za čoveka, nemamo dokaz - čovek ne postoji? :) 

Logično, jer Bog nije stari deda negde na oblacima. Bog je izvan univerzuma i stvara univerzum, sa kojom prirodnom naukom hoćemo da dohvatimo Boga? Teleskopom, mikroskopom.. matematikom? Daj matematičku formulu za Boga a nemamo je ni za čoveka :smeh1:

Ostaje nam empirizam i posmatranje. Medicina npr. je jedna empiristička nauka. Ona posmatra, analizuje, kombinuje, spekuliše, eksperimentiše, i sa srećom nas izleči^^

Medicina je iskustvo - vidimo lepo danas u doba korona-krize. I na isti način poznajemo Boga i dobijamo dokaze. Koje, kao što u medicini, jedni ne priznaju. Ali oni su jaka manjina, ekstremna manjina. Ekstremna većina tumači dokaze svako na svoj način. Odatle imamo religije sveta, Hrišćanstvo, Islam, Judaizam, Hinduizam, Budizam itd. itd., u koje, kada dublje pogledamo, uvek nalazimo srodne, poznate stvari. Bog svima govori, svima se otkriva - no mi Hrišćani verujemo da Bog se kroz Hrista Isusa najviše otkrio.

Ali to je jedna strana. Druga strana je ovaj život. Kada pomisliš: Verujem, ali.. gde si?

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...