Jump to content

Нужда ријетког причешћа као прилика за спознају божанских енергија

Оцени ову тему


Препоручена порука

Нужда ријетког причешћа као прилика за спознају божанских енергија
 
Архиепископ Јован нужду ријетког причешћа види као прилику за спознавање и причешће божанским енергијама.
 
„У затвору сам схватио да није једина онтологија у Цркви она евхаристијска, већ да је могуће причестити се Богом божанским енергијама“ рекао је Владика, и додао да Бог није ограничен ни на који начин у смислу начина причешћа.
 
„Нема мјеста гдје нема Божијих енергија и када се њима причешћујемо улазимо у заједницу са Њим, која је савршена у потпуности“ рекао је Архиепископ Јован, нагласивши да је то нарочито важно за оне који не могу да се причесте како не би постали малодушни.
 
„Причешћивање Његовим енергијама није мање значајно и ефикасно од причешћивања на Литургији“, рекао је владика осврнувши се на дио молитве „Оче наш“ – да буде воља твоја.
 
„Онај ко се преда Богу може очекивати да га прожму божанске енергије“ нагласио је поглавар аутономне Охридске архиепископије Архиепископ и Митрополит г. Јован.
 
Ово да је Владика рекао пре епидемије, поништили би му диплому на БТФ или негде у Атини или Москви где већ није ни важно :) Неко је рекао, Владика Амфилохије мислим да ће Црква после корене изаћи јаша и изгледа да је то тако и што се разне онтологије и еклисиологије које су самопрогласиле поједине Владике као једине иситните доводе у питање и распршују као мехур од сапунице. Ми сада не морамо да одемо у затвор да би се поново вратили да се може накачити на божанске енергије и изван Литургије и заједнице. А то је до пре двадест или тридесет година било нормално, рецимо монах Калист није желео никако да се врати из пустиње, морао је владика Николај да га тера назад у свет јер му је био потребан да зида цркве. А данас такви монаси руше наводно поредак око епископа који једини може да дели дарове, али само док не завлада мало јачи грип и не стисне струка. Ми данас имамо комичне сутуације да Владике које раније нису давале да се причестиш више од два пута годишње, Владика Никанор банатски рецимо, инсистирају да се сви причешћују иако не могу да изађу из куће, или као рецимо Владика Игнатије који је инсистирао да служимо Литургију да би се на крају ње присајединили са Господом и да је то лек бесмртности, сада каже да то оставимо по страни и седимо кући и чекамо да епидемија прође.  А што и један и други не кажу као владика Јован седите кући, постите,  молите се, кајте се и Бог ће вас већ причестити својим енергијама?

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свети Никола Кавасила је говорио о томе што владика Јован говори. То треба ваљано протумачити и избећи занемаривање литургијског сабрања и причешћивања.

Ја сам осетио једини пут божанске енергије на самој литургији после причешћа у Студењаку на Н.Београду. Никада нисам изван литургије. Верујем да је то могуће и изван литургије, наравно. Светитељи су живели за тај тренутак, било на литургији било у неком другом моменту.

Читао сам доста о божанским енергијама, нарочито од Паламе. Тамо је описано простим језиком какво је искуство ,,доживети" божанске енергије. Могу да посведочим ту радост. Тада у Студењаку у Параклису умало нисам легао на под да се ваљам од среће. Поглед ми је био кроз целу материју и видео сам једино самога Бога.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisu mi bas jasne ove price ne_shvata..... m.Jovan rekao.....onaj ko se preda Bogu moze ocekivati da ga prozmu Bozije energije,.... a to predavanje Bogu i duhovno pricescivanje traje nekoliko desetina godina i to je prakticno totalno posvecenje Bogu i onda mozes da ocekujes te stvari, iako ni tada nije zagarantovano, mnogo je tu faktora u igri,.... i to je tako predano od strane svetitelja i ne postoji drugi nacin,...

....ko kuvanje natenane kafe, ne moze da bude to 3 u 1prava kafa ,....:stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd Браво Боки, мада сад ћу да ти врнем "лопту" - ово што м. Јован Пише сигурно није неки контест исправан за панедимју од 15 дана и прескочене 2-3 литургије, слажемо се (као и око тога да ја вероватно нећу доживети те енергије), али ајде окренемо ствар, оћеш?

Онда, оће ли верници помрети духовно и толико се раслабити, ако не оду на пар литургија -а све уз благослов врха Цркве?

То је прича коју Болетели/Белоти набације овде - даје не одвлачимо у форме. На крају, сматрам да "обичним" ришћанима нису уопште потребни ти доживљаји које су имали велике исихасте, ако им живот тече нормалним токовима.

Ја сам имао доживљај да "гледам" себе згрченог како плачем од бола - један од најтежих тренутака у животу, вероватно је то био неки привремни "излазак" душе из тела, како год - и гле, након тога и након што сам се "вратиоу" у себе, онда сам ја тако "цео" и болан видео малог дечака, како држи мати за сукњу и буљи у фреске храма и Св. Георгија како пробада аждаху...није то никава божанска енергија...али јесте почетак мог боготражења....говорим ово у смислу: па ја уопште не ТРЕБА да имам доживљаје Светог Паламе, Кавасиле, м. Јована...ја имам МОЈ однос са Богом...и ти.

Те неке ствари су само нама путокази и да их правилно разумемо...кога сам ја видео? Себе, када ме мајка као дечака водила у храм и причешћивала и своју Славу - то јее ралана слика, која се десила....није мени Бог "показао" неку енергију своју....знап како Павле пише, о млеку и јакох храни....то је било за мене тада "питање", на флашицу ми Господ даде...тако свакоме, даје на флашицу, по оној СветоПавловој, па после полако иде на каше, па сиреве, па месо...па мало и на пос'ан пасуљ кад дође време :))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

@Bokisd Браво Боки, мада сад ћу да ти врнем "лопту" - ово што м. Јован Пише сигурно није неки контест исправан за панедимју од 15 дана и прескочене 2-3 литургије, слажемо се (као и око тога да ја вероватно нећу доживети те енергије), али ајде окренемо ствар, оћеш?

Онда, оће ли верници помрети духовно и толико се раслабити, ако не оду на пар литургија -а све уз благослов врха Цркве?

То је прича коју Болетели/Белоти набације овде - даје не одвлачимо у форме. На крају, сматрам да "обичним" ришћанима нису уопште потребни ти доживљаји које су имали велике исихасте, ако им живот тече нормалним токовима.

Ја сам имао доживљај да "гледам" себе згрченог како плачем од бола - један од најтежих тренутака у животу, вероватно је то био неки привремни "излазак" душе из тела, како год - и гле, након тога и након што сам се "вратиоу" у себе, онда сам ја тако "цео" и болан видео малог дечака, како држи мати за сукњу и буљи у фреске храма и Св. Георгија како пробада аждаху...није то никава божанска енергија...али јесте почетак мог боготражења....говорим ово у смислу: па ја уопште не ТРЕБА да имам доживљаје Светог Паламе, Кавасиле, м. Јована...ја имам МОЈ однос са Богом...и ти.

Те неке ствари су само нама путокази и да их правилно разумемо...кога сам ја видео? Себе, када ме мајка као дечака водила у храм и причешћивала и своју Славу - то јее ралана слика, која се десила....није мени Бог "показао" неку енергију своју....знап како Павле пише, о млеку и јакох храни....то је било за мене тада "питање", на флашицу ми Господ даде...тако свакоме, даје на флашицу, по оној СветоПавловој, па после полако иде на каше, па сиреве, па месо...па мало и на пос'ан пасуљ кад дође време :))

 

Nece, ako deluju po svojoj licnoj veri i savesti i duhovnom 'osecaju' ili rasudjivanju.

Kao sto za ove druge moje nabildane :D,.... koji takodje deluju po svojoj licnoj i veri i savesti i duhovnom osecaju i zele da imaju sluzbu,.... jer to moze da za njih bude i pitanje nekog mentalnog stava,... recimo po onome, u malom si bio veran, i u velikom ces biti, to je jednostavno taj neki mentalni i duhovni stav, ne znam kako drugacije da ga opisem, mislim da i ti to imas u sebi, pa mozes da razumes sta ocu da kazem.... tako to meni deluje po mojoj licnoj savesti.

Inace, jasno je da ne mora da bude duhovno pricesce Bozijim energijama bas po duhovnom tipiku, .... i da postoji i kako da kazem, ....i 'nizi' nivoi duhovnog pricesca i delovanja Bozijih energija na svakog licno,..... i tako eto i ti si Cirilicar imao taj i dozivljaj i dodir sa Bozijim energijama na taj nacin,..... mene je 'drmnulo' :windy: .. :smeh1: .... na drugi nacin, treceg na treci.

Ali, ako pricamo o ovom duhovnom pricescivanju, kao nekoj zameni za pravo i liturgijsko pricescivanje,..... to, taj film tesko moze da bidne sniman i da neko od nas bude glumac u taj film ,....:D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar мало је офтопиЦк, ево и у заграду да ставим (овде на форуму најблжи су ми твоји ставови по много чему - мада сам ја пргав и није то лично, него више "потвдра ствари невидљивих"(!), нада да их исправније гледам, азнам да су често у криву...у свему си бољи од мене: говорим о особинама не о знању, па ту си ненадмапан од било кога :)) ...посебно си бољи у начину опхожења, јер ја сам пргав, а ти си меХк, па лепо некад мало "спустиш" издалека, или директно али благо и сл., а јад тебе право "у ребра"...ти то радиш не сервилно, не лицемерно да исмејеш, него баш јер то си ти....е сад, након овог увода - шта мислиш што те одобровоавама? :)) ...држ се сад - око ових прича око страшне "звери" невидљиве, фамозног вирус(чића) остало ми је нешто јако чудно код тебе - не видех ниге изражен став према бл_а_го_сло_ву врха Цркве у смислу да је уоваквим ситуација то најбоље! Јер кућа гори, и сад одједар пожар избио, нема ту више времена за мудровања, неко је преузео команду, пожар се гаси и онда или додај канте са водом или се измичи...нити долевај уље на ватру, нити ометај оне који гасе ватру...макар то и радили на не баш добар начин...ту си ме мало зачудио...толико)

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

@Ćiriličar мало је офтопиЦк, ево и у заграду да ставим (овде на форуму најблжи су ми твоји ставови по много чему - мада сам ја пргав и није то лично, него више "потвдра ствари невидљивих"(!), нада да их исправније гледам, азнам да су често у криву...у свему си бољи од мене: говорим о особинама не о знању, па ту си ненадмапан од било кога :)) ...посебно си бољи у начину опхожења, јер ја сам пргав, а ти си меХк, па лепо некад мало "спустиш" издалека, или директно али благо и сл., а јад тебе право "у ребра"...ти то радиш не сервилно, не лицемерно да исмејеш, него баш јер то си ти....е сад, након овог увода - шта мислиш што те одобровоавама? :)) ...држ се сад - око ових прича око страшне "звери" невидљиве, фамозног вирус(чића) остало ми је нешто јако чудно код тебе - не видех ниге изражен став према бл_а_го_сло_ву врха Цркве у смислу да је уоваквим ситуација то најбоље! Јер кућа гори, и сад одједар пожар избио, нема ту више времена за мудровања, неко је преузео команду, пожар се гаси и онда или додај канте са водом или се измичи...нити долевај уље на ватру, нити ометај оне који гасе ватру...макар то и радили на не баш добар начин...ту си ме мало зачудио...толико)

Pa, znam nesto i predpostavljam sta je to kada upravljas necim ili nekom organizacijom i institucijom i drzavom i crkvom, .....znam da su to ipak drugacije perspektive kada treba da si vodja i da donosis odluke,.... radio sam u firmi gde mi je gazda dobar prijatelj (i druzio se sa mnogim gazdama firmi) i pricam sa njim cesto i druzimo se (sada manje jer ne zivi vise u smederevu) i znam na osnovu svega toga koliko gazde i vodlje trebaju da vagaju kada donose neke teske dluke i da neki put moraju doneti i neke nepopularne odluke i mere, za koje se licno i po stavovima ne slazu,..... jer jednostavno tako situacija zahteva,.... pa onda neki put treba izabrati manje losu odluku (od dve lose) jer opet je takva neka druga situacija.

I, samo ovo sto sam rekao analogno da prebacimo na Sinod i znam da neke odluke moraju da se donesu koje nece svima u crkvi da se svide. Mislim, ako se kaze nema sluzbe, okey, pa vec sam negde napisao necu da silim i idem nesto ko muva bez glave i trazim sluzbe i liturgije.

Ali, mislim, da sam u principu na razmisljanju Sinoda, jer je Sinod trazio od drzave da omoguci liturgije za Vaskrs i takodje se Sinod drzi stare prakse pricescivanja. Tako da nemam nikakvih licnih problema da prihvatim odluke Sinoda.

Drugo je sto se nekako ne slazem sa preteranim 'povladjivanjem' Vucku i ekipi. Opet, nisam na njihovom mestu i ne znam sve detalje sta i kako, ali, dobro, videcemo sta ce vreme pokazati i koji pristup Vucku treba da imamo kao crkva. Uopste nemam dilemu da cemo pre ili kasnije morati da udjemo u fajt sa njim :catfight ..... jer je on takva licnost i takva je njegova politika, tesko cemo moci da aminujemo sve sto radi..... (veruj mi, napravio je od Srbije stvarno malu s.koreju,....drugo je, sto nema zaista nekog dobrog koji moze da ga zameni,.... i ovi drugi sva opozicija,.... budi bog snama svima kakvi smo....)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, kopitar рече

Duhovna pričest vam može pomoći da ostanete sjedinjeni s Gospodinom | Bitno.net https://www.bitno.net/vjera/duhovnost/duhovna-pricest-sveci2/#.XpVruT0AxhA.whatsapp

Хаха... Хаха... А пре свега овога, гарнитура на ПБФ су обарали студента ако би и као могућност допуштао да је могуће све то, учење о духовном Причешћу, те  свештеник или свештеници могу служе Литургију без народа присутног у храму итд. итд. И? "КАД МИ ТАМО А ОНО МЕЂУТИМ", што каже наш народ. Све то, ипак, видимо :D може.  А шта сад са тумачењима, то је само римокатолички изум, код нас је то немогућа пракса и учење...   

  • Свиђа ми се 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нужда ријетког причешћа као прилика за спознају божанских енергија

Naslov ne odgovara tekstu....neko bi mogao pomisliti da i kad su okolnosti normalne trebalo bi se što manje pričešćivati da bi dobili nešto više tj. spoznaju božanskih energija.

A ovdje je riječ o posebnim uvjetima kad to nije moguće.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Bokisd рече

Vucku treba da imamo kao crkva. Uopste nemam dilemu da cemo pre ili kasnije morati da udjemo u fajt sa njim :catfight ..... jer je on takva licnost i takva je njegova politika, tesko cemo moci da aminujemo sve sto radi..... (veruj mi, napravio je od Srbije stvarno malu s.koreju,....drugo je, sto nema zaista nekog dobrog koji moze da ga zameni,.... i ovi drugi sva opozicija,.... budi bog snama svima kakvi smo....)

Бре, рекао сам и схавтио си - ја сам живео у Шведској - не живео, био итегрисан да сам једно време сањао на њиховом језику, знап кад зањаш нематреи језик...дакле целокупно размишљање ти је на том језику...касније сам избрусио Српски, у ссмислу...па и сада, мада не ускачу ми њихове речи, али многе речи би лакше нашао на њиховом...толико сам био интегрисан...знам то друштво у намање поре - на страну правила и закони - не мислиш д аје Вучка брнаим....само кратко....поред свега што он НЕ зна, он ствара друштво по виртуалним (не)искуствима, мало овде кпирај, мало онде....али опасније је његов психолошки профил, кад оћеш да будеп део историје. То је као кад би од жене или сина хтео да правиш неккога кога ТИ оћеш....то иде у аут..на страну либерализам и та сатанија коју он само копира добро...

Мислим да грешиш ту око њега...пази, нису напе владике такође имали живо искуство рецимо са Запада...али велике су то фаце...ја сам био маааааало скептичан да рецимо вл. Давид не "сентименталише" мало из калуђерске позиције, па његов начин не баш свима разумљивог  говора...али ме изненадио пријатно писаном формом...да не причамо Буловић...не идеализујем их и не идОЛизујем их...не подилазе они власти...зна Буловић Вучића...погле ставове према Тадићу неких (то је тек за вееелику бригу)...Црква је ту, и мислим првенствено на Буловића, заутела став Цркве - не мешања, али верујем, а рекао сам то: Ирине Буловћ "дрћи на оку" Вучића...он му је најјача опозиција у Србији...и верујем УБЕЂЕН сам, Вучић неће учи у фајт са Црквом, него ће куповати њену наклоност и КОРИГОВАТИ своје ставове и поступке.

Е сад, неће Синод и не може и не треба да даје амандмане на законе и сл....МАДА и то је Буловић ради и то врло успеешно...а народу је дозлогрдило јер кога брига има ли пара у буџету, бољи је Тадић јер си могао да  мућкаш макар, овај је увео наајсуровији систем који је ПРОПАО свуда у свету, и контролише га - или се уклпи или цркавај. И онда из буџета дели коме и како оће...знам ја то...срећа је јер људи имају ОД ПРЕ кров над главом па некако зарадиш за погачу....нема ту напретка, то је робија....за 10 година имати плату 900 еура? То је лудило, плата сада треба 1500 да се живи као човек....знам ја то све..добро...мало смо се "истресли"....(а то што паметне људе својим форама...што кажу "немој ме, бре, у здрав мозак"....трпиш сатано-капиталистичко зло и још ме правиш будалом...знам ја то и ту огорченост...али, видиш - Швеђани би то решили за месец дана! Тако кад причамо - до нас је! Свест, Боки, свест колективна се гради деценијама...ја сам легалиста, то значи и онога који је лош, ако је легално ту - поштуј! И Црква је увек легалиста била, историјски, на страну авантуре које су коштале много, али предањски је легалиста по речима "Богу Божије, цару..."....Христос је дао одговор за све...наше је да спроведемо...НЕ можеш срушити Вучића или гађати Вучића а циљати патријарха....као што раде неки....имамо, наравно, причу...не Би Св. Јован Златосути ћутао ни Вучићу ни газдама који деру народ као робље...а јок...али далеко смо да о томе и маштамо...ОК Косово...закидање радиничких плата, по Владики Николају, је равно убиству са предумишљајем...ето како ја гледам Вучића)

Поздрав велики

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Лапис Лазули рече

@Milan Nikolic

Mozes li reci jesi li to sto si video kroz celu materiju i video samo Boga, jel to bilo vidjeno telesnim ocima?

Рекао бих да не знам ни да ли је било телесно. Цело моје биће је било преплављено радошћу и љубављу и задовољством. То никада пре ни после нисам доживео, а волео бих. Сетио сам се потом лика Аљоше из Карамазова када се из радости ваљао по поду и љубио земљу након што је уснуо сан поред упокојеног старца Зосиме.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Благовесник said:

Хаха... Хаха... А пре свега овога, давно, али и не тако давно, на ПБФ су обарали студента ако би и као могућност допуштао да је могуће све то, учење о духовном Причешћу, те  свештеник или свештеници могу служе Литургију без народа присутног у храму итд. итд. И? "КАД МИ ТАМО А ОНО МЕЂУТИМ", што каже наш народ. Све то, ипак, видимо :D може.  А шта сад са тумачењима, то је само римокатолички изум, код нас је то немогућа пракса и учење...   

Ponekad se događa kod "suparničkih" "crkava" da sve ono što se pokazalo kao dobra praksa kod drugih mora automatski biti pogrešno a mjesto da učimo jedni od drugih...katolici su što se tiče euharistije zbog nekih okolnosti morali proći put savršenije spoznaje ovog sakramenta što ne znači nužno da je u kod onih kod kojih je ovo na primitivnoj razini manje spasonosno.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

Бре, рекао сам и схавтио си - ја сам живео у Шведској - не живео, био итегрисан да сам једно време сањао на њиховом језику, знап кад зањаш нематреи језик...дакле целокупно размишљање ти је на том језику...касније сам избрусио Српски, у ссмислу...па и сада, мада не ускачу ми њихове речи, али многе речи би лакше нашао на њиховом...толико сам био интегрисан...знам то друштво у намање поре - на страну правила и закони - не мислиш д аје Вучка брнаим....само кратко....поред свега што он НЕ зна, он ствара друштво по виртуалним (не)искуствима, мало овде кпирај, мало онде....али опасније је његов психолошки профил, кад оћеш да будеп део историје. То је као кад би од жене или сина хтео да правиш неккога кога ТИ оћеш....то иде у аут..на страну либерализам и та сатанија коју он само копира добро...

Мислим да грешиш ту око њега...пази, нису напе владике такође имали живо искуство рецимо са Запада...али велике су то фаце...ја сам био маааааало скептичан да рецимо вл. Давид не "сентименталише" мало из калуђерске позиције, па његов начин не баш свима разумљивог  говора...али ме изненадио пријатно писаном формом...да не причамо Буловић...не идеализујем их и не идОЛизујем их...не подилазе они власти...зна Буловић Вучића...погле ставове према Тадићу неких (то је тек за вееелику бригу)...Црква је ту, и мислим првенствено на Буловића, заутела став Цркве - не мешања, али верујем, а рекао сам то: Ирине Буловћ "дрћи на оку" Вучића...он му је најјача опозиција у Србији...и верујем УБЕЂЕН сам, Вучић неће учи у фајт са Црквом, него ће куповати њену наклоност и КОРИГОВАТИ своје ставове и поступке.

Е сад, неће Синод и не може и не треба да даје амандмане на законе и сл....МАДА и то је Буловић ради и то врло успеешно...а народу је дозлогрдило јер кога брига има ли пара у буџету, бољи је Тадић јер си могао да  мућкаш макар, овај је увео наајсуровији систем који је ПРОПАО свуда у свету, и контролише га - или се уклпи или цркавај. И онда из буџета дели коме и како оће...знам ја то...срећа је јер људи имају ОД ПРЕ кров над главом па некако зарадиш за погачу....нема ту напретка, то је робија....за 10 година имати плату 900 еура? То је лудило, плата сада треба 1500 да се живи као човек....знам ја то све..добро...мало смо се "истресли"....(а то што паметне људе својим форама...што кажу "немој ме, бре, у здрав мозак"....трпиш сатано-капиталистичко зло и још ме правиш будалом...знам ја то и ту огорченост...али, видиш - Швеђани би то решили за месец дана! Тако кад причамо - до нас је! Свест, Боки, свест колективна се гради деценијама...ја сам легалиста, то значи и онога који је лош, ако је легално ту - поштуј! И Црква је увек легалиста била, историјски, на страну авантуре које су коштале много, али предањски је легалиста по речима "Богу Божије, цару..."....Христос је дао одговор за све...наше је да спроведемо...НЕ можеш срушити Вучића или гађати Вучића а циљати патријарха....као што раде неки....имамо, наравно, причу...не Би Св. Јован Златосути ћутао ни Вучићу ни газдама који деру народ као робље...а јок...али далеко смо да о томе и маштамо...ОК Косово...закидање радиничких плата, по Владики Николају, је равно убиству са предумишљајем...ето како ја гледам Вучића)

Поздрав велики

Jasno je to sve, lepo si objasnio.

Uf, imo bi jos nesto da dodam, ali, ipak neka, nesto ne volem mnogo politiku i sve to,.... ali, videcemo, sta ce ispasti sa Vuckom i sa nama (crkva).... pa cemo tada mozda i morati vise da pricamo (iako i sad isto momenat nije bas da se cuti)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...