Jump to content

Одлазак на Васкршњу Литургију уз дозволу за кретање на www.euprava.gov.rs

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

Одлазак на Васкршњу Литургију уз дозволу за кретање на www.euprava.gov.rs

(Вест која се појавила на друштвеним мрежама и коју вам неизмењену у целости преносим.)

__________________________________

 

Upuststvo o popunjavanju za dozvolu!

1. Udjite u link koji vam je poslat!
( https://euprava.gov.rs/dozvolakretanja )
2.Kada ste usli na vrh stranice odaberete tip FIZICKO LICE!
3.Unesite svoje podatke u odredjena polja.
4.Pri dnu stranice gde vam pise “Razlog zbog koga je potrebno da vam se izda dozvola”-Klikni te OSTALO.
5.Kada ste kliknuli na OSTALO unesite opet sve potrebne podatke,a u polje gde vam pise OSTALO navedite sledece:Ime Hrama,Datum odlaska u Hram,Vreme odlaska I dolaska do Kuce.
6.Klikni te na kvadratic kako bih ste potvrdili da pristajete na obradu podataka o licnosti.
7.Popunite kvadratic NISAM ROBOT!
8.POSALJITE!

ЗА СВЕ НЕ ЈАСНОЋЕ ПОЗВАТИ АДМИНИСТРАТОРА УДРУЖЕЊА "СВЕТИ САВА Нови Сад"
Реља
061 304 8 308

 

U obrazloženju treba navesti:

Дозвола ми је потребна ради остварења уставног права на слободу вероисповести (учешће у богослужењу) које се према члану 202 Устава РС не може ограничити у ванредном стању, па се сходно томе Уредба о мерама за време ванредног стања не односи на богослужења, што је потврдила и Влада доношењем необавезујућег Закључка бр. 43/2020-13.

__________________________

Браћо и сестре, ево како је и обећано. Попуните по упутствима и пошаљите. Одговор за 2 дана.

 

 

STANJESTVARI.COM

Предлажемо да електронским путем поднесете захтев за добијање дозволе за кретање из верских разлога...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

STANJESTVARI.COM

Молим се Господу да услиши ову драгоцену молбу и допусти да Бог умудри све који одлучују о овоме да допусте ту...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немогуће је забранити из било којих разлога прославу Васкрса у Србији. Тако нам Бог помогао!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SRBIN.INFO

Предлажемо да електронским путем поднесете захтев за добијање дозволе за кретање из верских разлога...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, PredragVId рече

 

Одлазак на Васкршњу Литургију уз дозволу за кретање на www.euprava.gov.rs

(Вест која се појавила на друштвеним мрежама и коју вам неизмењену у целости преносим.)

__________________________________

 

Upuststvo o popunjavanju za dozvolu!

1. Udjite u link koji vam je poslat!
( https://euprava.gov.rs/dozvolakretanja )
2.Kada ste usli na vrh stranice odaberete tip FIZICKO LICE!
3.Unesite svoje podatke u odredjena polja.
4.Pri dnu stranice gde vam pise “Razlog zbog koga je potrebno da vam se izda dozvola”-Klikni te OSTALO.
5.Kada ste kliknuli na OSTALO unesite opet sve potrebne podatke,a u polje gde vam pise OSTALO navedite sledece:Ime Hrama,Datum odlaska u Hram,Vreme odlaska I dolaska do Kuce.
6.Klikni te na kvadratic kako bih ste potvrdili da pristajete na obradu podataka o licnosti.
7.Popunite kvadratic NISAM ROBOT!
8.POSALJITE!

ЗА СВЕ НЕ ЈАСНОЋЕ ПОЗВАТИ АДМИНИСТРАТОРА УДРУЖЕЊА "СВЕТИ САВА Нови Сад"
Реља
061 304 8 308

 

U obrazloženju treba navesti:

Дозвола ми је потребна ради остварења уставног права на слободу вероисповести (учешће у богослужењу) које се према члану 202 Устава РС не може ограничити у ванредном стању, па се сходно томе Уредба о мерама за време ванредног стања не односи на богослужења, што је потврдила и Влада доношењем необавезујућег Закључка бр. 43/2020-13.

__________________________

Браћо и сестре, ево како је и обећано. Попуните по упутствима и пошаљите. Одговор за 2 дана.

 

 

STANJESTVARI.COM

Предлажемо да електронским путем поднесете захтев за добијање дозволе за кретање из верских разлога...

 

Па ово је језиво.
Језиво!

  • Свиђа ми се 1
Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, gavrosaurus рече

Па ово је језиво.
Језиво!

Шта је ту језиво? Ово је уобичајена законска процедура.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А после литургије правац::)))

Beogradski sajam – Dobrodošli na prezentaciju Beogradskog sajma!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.BLIC.RS

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će građani...

не знам колико је ово истина... и даље хоћу да верујем да ћемо несметано бити на Васкршњој литургији

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

То треба тражити!  Јер, како људи од 65 и више година сваког викенда у ситне сате (од 3 до 7 часова) могу чекати испред одређених маркета, по хладноћи, и редовима и до 1,5  km. Да не помињемо и то како се сме и може чекати у Лидлу на Новом Београду  и бити триста и неки (информација датира од прошле среде и четвртка), а не сме макар глава породице да буде присутна у реду  испред цркве, у размаку од метар и по до два, на празник Васкрс! Ако треба, народ ће бити ПРИЧЕШЋИВАН без додира кашичице (и то не зато што преко кашичице може да им се пренесе нека зараза, то се никада није догодило и није могуће, али ради тога да се предупреди и сваки повод штампе и медија на осуду).  

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Предраг М рече
не знам колико је ово истина... и даље хоћу да верујем да ћемо несметано бити на Васкршњој литургији

Било како било, и једна и друга одлука имају смисла, јер - ванредна је ситуација.  И у првом случају, прославићете Васкрс литургијски, иако телом у свом дому, али ДУХОМ у храму...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala Pedja!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вучић никада није ни на Васкрс ишао у цркву. Ни као председник, мада је по функцији, макар савести ради, био на то позван. Сада када је загустило, зар сад да брани интерес цркве и верске слободе? По негде на неком карону, на неким телевизијама, у неко време када нико и не пази, на неки начин који само телевизија познаје, провуче се кратка црта, тако дискретно и тако "ненаметљиво" да ће тежина економске ситуације бити лакша него тешко психичко стање становништва у позним годинама које је већ недељама затворено у становима. Не знам како се тако јача имунитет. Па њих сад и "мува" може да смлати. И кијавица или мали назеб. Не знам колика је данас цена затворског дана али знам да и они имају право на 1 сат шетње дневно, осим у самицама па чак и ако су тешке убице. Шетају, дижу тегове по мало разговарају... Јуче сам срео свог комшију на степеништу који од тих права има једино пензију. Иде до подрума, горе доле, видно сморен и изнемогао. А он нам је један од најјачих у згради. Какав му је имунитет и како је психички све поднео, било ме срамота и да га питам...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

image.png.9c3e0d7481cef5ad77712f779a820904.png

Наша браћа и сестре у Грузији. ❤️???
ВРБИЦА
Ух што имам жељу да видим ту свету земљу. ???

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

план Б за издавање дозволе: 

Упутство:

1. Захтев направити у два примерка, попунити и својеручно потписати;

2. Захтев се предаје у најближој полицијској станици тако да надлежном органу остане један примерак, а на другом примерку да се удари пријемни печат са тачном ознаком датума и часа пријема захтева;

3. Уколико из било којег разлога захтев не буде запримљен у полицијској станици на горе описани начин, исти послати поштом - препоручено, са праћењем и са повратницом.

4. Сачувати доказ о предаји пошиљке на пошти. 

ФОРМУЛАР ЗАХТЕВА ЗА ОДОБРЕЊА КРЕТАЊА ЗА ВЕРНИКЕ СПЦ.pdf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta se bre lozite toliko za taj odlazak u crkvu kad vas i sama crkva patrijarh i ostali velikodostojnici pozivaju da ostanete kuci. Jos da se neko zakaslje tamo u guzvi, eto stampeda i bezanije napolje! ?

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...