Jump to content

Васкрс/Богослужења и модерне технологије

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 15 минута, PredragVId рече

 ТВ Еклисија из Грчке на свом ју туб каналу, такође преноси УЖИВО свеноћно бдење уочи једног од највећих Господњих празника, уласка Господњег у Јерусалим - Цвети.

 

Zar nije bilo reci da je u Grckoj zabranjeno bogosluzenje tj vise ljudi u crkvi? A i gde su maske, rukavice, asepsol, 2 metera? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Aandrej рече

Ne znam ni ja ali mislim da sam ovde na forumu procitao da je Patrijarh Kirilo zabranio da narod prisustvuje, ali mozda nisam dobro procitao.

Свакако, ми смо ти најлуђи народ у свету по тим забранама. Бар што се цркве тиче...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, ana čarnojević рече

Што баш је супер, мучена СПЦ у години кад слави 800 година од оснивања не само да је дала орден Светог Саве идиоту него и неће славити Васкрс.

Прелепо1324_womens

Da nije pretuzno bilo bi smesno. Ali ja se ipak jos nadam... Nada ne sramoti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, PredragVId рече

Свето Успењска Почајевска лавра, Свеноћно бдење уживо, на Цвети.

 

Kakvo je samo bogatstvo crkvenoslovenski. Pratis sluzbu iz bilo kog dela sveta gde su Sloveni

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У односу на нас, чини ми се да су и на Истоку (Руси, Грци...) као и на Западу (Римокатолици, Протестанти) релативно добро организовани што се тиче преноса уживо.....

Хвала за постављене интернет линкове/канале на којима су се могла пратити Богослужења од наше Православне браће са Истока.

На Западу и Римокатолици и Протестнти су исто тако помало затечени што у ванредним околностима корона вируса прослваљају предПасхалне празнике као и сутра Васкрс.... али колико могу да видим релативно су добро организовани што се тиче преноса Богослужења и обраћања верницима путем интернета....

Ево линкови па ко има времна може да погледа...

у Француској:

 

у Италији:

 

у Француској:

https://www.youtube.com/watch?v=MhWpnagN4AE&feature=youtu.be&t=1432

 

Као и ови пропратни линкови из Немачке и Италије:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уживо пренос службе грчки/еглески.... Грци ставили иконе светитеља на све клупе где народ седи....

 

Third Bridegroom Service on Tuesday Evening (Orthros of Holy Wednesday)

https://www.youtube.com/watch?v=1aLVIQW0WqU

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...