Jump to content

Упокојио се вероучитељ Предраг Јевтић

Оцени ову тему


Препоручена порука

 
 
PRAVENOVINE.RS

Преминуо драги и цењени вероучитељ Предраг – Пеђа Јевтић (1981 – 2020)

Дугогодишњи наставник веронауке у издвојеним одељењима ОШ „Миле Дубљевић“ Лајковац Предраг – Пеђа Јевтић преминуо је 5. априла 2020. године у КБЦ „Драгиша Мишовић“ у Београду, где се налазио на лечењу јаке упале плућа, узроковане корона вирусом.

Предраг Јевтић је рођен у Ваљеву 25. марта 1981. године. Основну школу „Сестре Илић“ и Техничку школу завршио је у родном граду, а студије Православног богословског факултета у Београду. У издвојеним одељењима лајковачке осмолетке „Миле Дубљевић“ ученицима више генерација преносио је знање о науци Христовој, једнако сведочећи све јеванђељске врлине. Несебичан и спреман да у сваком тренутку помогне и пружи љубав свакој души која је за њом вапила, да се жртвује за ближњег током целог земаљског живота. Због тога је онима који су га познавали наликовао самом анђелу. Породица, браћа и сестре у Христу, бројни ученици и сви који су га познавали чуваће сећање на драгог им Пеђу, уз молитву Господу и Мајци Божјој да његову душу пригрле у Царству небеском, где се праведници радују.

У кругу најближих, како околности ванредног стања налажу, Предраг Јевтић биће сахрањен на Благовести, 7. априла 2020., у породичној гробници Јевтића у селу Белић

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Večan mu pokoj... 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Вукашин рече

Da.

Погрешно сте информисани.Пеђа није патио ни од какве хроничне болести.Мучио га је притисак и неке уобичајене ствари,ништа што би допринело овој изненадној и убрзаној смрти.

 

  • Тужан 1

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Макрина рече

Погрешно сте информисани.Пеђа није патио ни од какве хроничне болести.Мучио га је притисак и неке уобичајене ствари,ништа што би допринело овој изненадној и убрзаној смрти.

 

Tako sam danas cuo od jednog svestenika. Mislim da je pominjao astmu, ali moguce da je pogresno informisan.

Verovatno imamo (Srbija) procentuano najvecu smrtnost medju obolelim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вукашин рече

Tako sam danas cuo od jednog svestenika. Mislim da je pominjao astmu, ali moguce da je pogresno informisan.

Verovatno imamo (Srbija) procentuano najvecu smrtnost medju obolelim.

Да,проширила се та вест,мислим да је људима психолошки лакше да мисле да је имао неке тегобе.

Истина је,да је тек напунио пре неки дан 39 година,да је био феноменалан човек,наш пријатељ скоро две деценије познанства,да је желео да види свога сина како одраста,да шета са њим поред Градца,да слушају музику заједно и гледају добре филмове.

 

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Макрина рече

Да,проширила се та вест,мислим да је људима психолошки лакше да мисле да је имао неке тегобе.

Истина је,да је тек напунио пре неки дан 39 година,да је био феноменалан човек,наш пријатељ скоро две деценије познанства,да је желео да види свога сина како одраста,да шета са њим поред Градца,да слушају музику заједно и гледају добре филмове.

 

Sto rece Patrijarh Pavle, neka svi placu, a da se pokojnik raduje. Bog da mu dusu prosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Члан нашег форума, Лион... од оснивања форума је са нама. :(

Био је у једном моменту и администратор.

 

Молим се за њега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Иван Ц. рече

Члан нашег форума, Лион... од оснивања форума је са нама. :(

Био је у једном моменту и администратор.

 

Молим се за њега.

Gledao sam sliku i pitao se...poznata mi je bila, kad ono... :((

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

“Био си анђео који је ходао земљом, тешко ће бити наставити даље”: Дирљива порука супруге преминулог вероучитеља

Новости онлине

Предраг Јевтић (39) из Ваљева, дугогодишњи наставник веронауке, изгубио је битку са вирусом корона. Његова супруга потресном поруком опростила се од мужа.

Predrag-Jevtic-Valjevo-0704_620x0.jpg

У коментарима једне од објава о његовој смрти на Фејсбуку једна корисница је приложила принтскрин поруке његове жене написане у групи на Вајберу:

- Мили мој Предраже, душо моја, био си анђео који је ходио земљом и отишао си међу анђеле. Била сам те недостојна. Волео си и љубио људе, чиста и неискварена срца приступао си свакоме. Просто тешко ће бити наставити даље, али наш мали син ми даје снагу. Завршићу медицинску, коју сам започела, и помагати другима. Наш син и посао ће ми бити смисао живота. Молићу се анђелима за твоју чисту душу. Опрости ми за све. Господ нека те чува, лепото и моје све - навела је удовица у емотивној поруци, преноси Блиц.

 

https://www.novosti.rs/вести/насловна/друштво.395.html:858070-Био-си-анђео-који-је-ходао-земљом-тешко-ће-бити-наставити-даље-Дирљива-порука-супруге-преминулог-вероучитеља

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...