Jump to content

Васкрс и забрана кретања

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 минута, Протомајстор рече

Ево председник се огласио:

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/3178276-vucic-o-molbi-spc-nemojte-da-imate-nikakvu-sumnju-da-cu-podrzati-lekare-i-zivot

 

Каже да неће хапсити свештенство :ani_biggrin:

Неће... али неко може добити казне од 50 хиљада до 150 хиљада.

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, ronin said:

Неће... али неко може добити казне од 50 хиљада до 150 хиљада.

Kad vidim koje su pare u pitanju, prosto mi dodje da vijam pričesnike po ulici za 50 posto popusta. :)):)):))

Bez šale... mnogo velike pare. Kod Francuza je kazna 135 evra za isti prekršaj i nema apsane osim ako se ne buniš. Ovaj naš rešio da popuni budžet sa pričesnicima. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zmaj Pisum рече

Ljudi, može li neko da mi ovo dešifruje, ali ozbiljno. 
CITAT
"„Našavši se u ovakvim nevoljama moramo učiniti sve da sebi i drugima pomognemo, da razumemo i podržimo napore i programe nadležnih zdravstvenih, sanitarnih i državnih institucija kako bi nas zaštitile od zaraze… Možda nam to trenutno teško pada, ali sve što je na opštu korist moramo prihvatiti i podržati, a sebe i svoje ponašanje tome podrediti“, naveo je patrijarh Irinej.

On je dodao i da iznad svega treba da se molimo Bogu da nas izbavi od ove epidemije i sličnih opasnosti.

„Molimo se Bogu, učestvujmo redovno i aktivno u svetoj Liturgiji, kajmo se za svoje grehe i vodimo računa o svome zdravlju i zdravlju drugih“, naveo je poglavar SPC.

Evo, ja cu,....:D

Pa, to moze da znaci, da se drzimo svih mera zastite koje preporucuju i to vazi za sve, nema razlike. Ko sto kada ides u prodavnicu, banku, poso, medicinari i slicno i imas mere zastite. Pa, jos se molimo da nas Bog izbavi od epidemije i opasnosti i da ucestvujemo u Liturgiji,....kako,... pa, da postujemo mere zastite, jer se i dodaje - i vodimo računa o svome zdravlju i zdravlju drugih .... very simply...:stadaradim:

I, onda unutrasnja poruka za verne, ucestvujmo u svetoj Liturgiji i kajmo se za grehe,.... i to je po meni dobra duhovna pouka u ovo vreme (znaci duhovna) i to episkopi treba da vode racuna, prvenstveno o spasenju dusa.

Tako to ja vidim....(imam utisak da je ovo pisao i e.Irinej Bulovic,.... to je um jedan pronicljiv....0405_feel)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ayla рече

Evo nas je obavijestio, prije nešto više od sat vremena :0212_rolleyes:
(20 min prije zvanične objave)

Romejac je AV (znala sam :sunce:)

Далеко било сестро! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zmaj Pisum рече

Kad vidim koje su pare u pitanju, prosto mi dodje da vijam pričesnike po ulici za 50 posto popusta. :)):)):))

Bez šale... mnogo velike pare. Kod Francuza je kazna 135 evra za isti prekršaj i nema apsane osim ako se ne buniš. Ovaj naš rešio da popuni budžet sa pričesnicima. 

па кад будемо у ЕУ и код нас ће казна бити 135 евра

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Justin Waters рече

Leba ti...pa isto bi bilo da imamo i milion zaraženih..baš zato što se ovdje "odlazak na liturgiju i pričešćivanje bez ikakvih mjera" smatra odrazom jakosti vjere...u čemu bi bila razlika i da svi skapavamo od bolesti? Ima fanatika koji bi se možda samoubili na taj način ne sporim. Zato sam i uzeo poređenje sa automobilom, ili nedolaženjem kod doktora. 

Moj stav je od početka da se samim pričešćem ne možeš zaraziti, ali pričešćivanje je teško odvojivo od kontakta sa stvarima koje mogu da prenesu zarazu, zato se zalažem za primjenu ruske prakse, ili ovog što su fenomenalno i pastirski uradili u EPZH. 

Što se tiče liturgija, također nisam za zatvaranje hramova ako nije pandemija na nivou kuge, ali da se svi koji dolaze pridržavaju propisanih mjera koje važe kao i kad odeš u supermakret. Ako nije problem da se drži rastojanje kad čekaš za hlebac zemaljski, noseći masku, nije problem ni da se čeka lebac nebeski držeći rastojanje i noseći masku. Ono što nažalost mogu čuti i vidjeti je da se kud i kamo kod nas mnogi ovoga kad idu na liturgiju ne pridržavaju, i svoje postupke opravdavaju da im je to sledovanje Hristu, i da su jaki u vjeri i da se ne boje smrti i da se ne boje zaraze. 

Ovo zadnje je bezosjećaj i samoživost. 

Опрости...Суштина је да је та прича из уста оних који желе да затворе цркве, па можда оштро мало реаговах.

Ја сам свакако за опрезност, опрезност у смислу да народ боље да борави напољу у порти а не у цркви, да се држи растојање, да се цркве свакако на сваки начин дезинфикују, ветре и остало, да мере опреза се подигну високо.

Што се причешћа тиче у то нећу да улазим, јер мислим да је ту опет до саме вере и не би ту да улазим.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ayla рече

Eto :1319_womens:

Као што сам рекао сутра ћу да причам са патријархом да се седи код куће. Објаснићу ми да је то (одлазак у цркве на Васкрс), покушај опозиције да упропасти све што смо постигли у спречавању ширења ове ђаволске болести! Што значи да је опозиција против Христа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гостујући вечерас у Дневнику 2 РТС, председник је рекао да ће сутра разговарати са Партијархом и члановима Синода, и мислим да ће услишити молбу Синода.  

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ђорђе Р рече

Е мој оче.

Зар је фанатизам бити у Васкршњој Литургији? За исти свет смо били и остали фанатици и лудаци и претходних година, кад смо уместо у кафану ишли у храм. Ал зар је и за Вас то фанатизам? :(

Да, људи су умирали због наше кривице и раније, пре Вируса. Како каже Достојевски, “сви смо криви за све”. Тако да ћемо им са радошћу рећи “Христос Воскресе!”. Ништа не бива без Божијег допуштења, нит смрт, нит рађање. Човек није господар нит живота нит смрти, колико год се неки трудили да нас убеде у супротно.

За шта ћемо бити оптужени не маримо пуно. Знамо да не угрожавамо никога заједничком молитвом, шта год нам рекли. Као што су хришћани знали да нису запалили Рим, иако су за то оптужени и страдали.

Најтужније је што и Ви верујете да неког угрожавамо. А живот није стао, и даље се иде у фабрике. Само се од верника захтева да престану да иду у Литургију. То Вама није проблем :(

Е мој оче

Vise se huli ime Bozije zbog naseg zivota koji vodimo kao hriscani, sve kako se ponasamo i pricamo i delamo ....kako rece sv.Jovan Zlatoust (parafraza), .... da mi hriscani zivimo po nasoj veri, ne bi uopste bilo na svetu nekoga koji ne veruje,.... ja verujem Zlatoustu, bio covek naroda, znao ljudsku psihu i dusu ... itd,... to be contiunited,....0512_music

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ромејац рече

Као што сам рекао сутра ћу да причам са патријархом да се седи код куће. Објаснићу ми да је то (одлазак у цркве на Васкрс), покушај опозиције да упропасти све што смо постигли у спречавању ширења ове ђаволске болести! Што значи да је опозиција против Христа...

Jesi li jači od Norisa Čaka? :flert:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Протомајстор рече

Кад и то стигне? :0212_rolleyes:

Па ради се 24 часа... а не као ови из опозиције...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ayla рече

Jesi li jači od Norisa Čaka? :flert:

То је мој брат и искрени пријатељ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...