Jump to content

Васкрс и забрана кретања

Оцени ову тему


Препоручена порука

2 hours ago, Smaragdni kamičak said:

Jedan od primera. Ne znam koliko se često radi, ali postoji. A ima i mnogo onih anonimnih koji pomažu. 

93597102_3023769354352887_19271300072813

Допада ми се како је потписано. Потпуно је у складу са обавештењем. А кад видим Управа храма, или Старешина храма, е ту онда видим да није стање како је описано у овом обавештењу. Ил народ не слуша, ил раде без креативности само по одлуци старешине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, ana čarnojević рече

а? 

е ајд молим те не цимај ме иди на Фб и лепи квадратиће са измишљеним изјавама отаца који поткепљују твоје болесничке ставове. 

не читај шта пишем леба ти, добићеш потрес мозга. 

 

Hoćeš da kažeš da nisi to napisala na toj temi? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Orion рече

Hoćeš da kažeš da nisi to napisala na toj temi? 

Сећам се те теме, написала је у контексту да је једино под утицајем литургије, а не да је литургија контаминирајућа. Из свега осталог што је писала годинама на форуму, ово је скроз јасно. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Orion said:

Hoćeš da kažeš da nisi to napisala na toj temi? 

Идите у инбокс људи шта се расправљате у недоглед. Забрана духовног кретања ван прописа припреме за Васркс, поготово у овој недељи! :skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Дејан рече

Процентуално гледано, децу најмање угрожаваш, ако покупе вирус мале су шансе да може да буде летално.

Не знам да су ти родитељи умрли, а чији год да су живи нека поживе што дуже.А да би поживели, деца не би смели бити преносиоци, и док си год у изолацији немаш шансе да данас сутра било кога носиш на савсести.

Ово ти је ко рат, ако ниси у изолацији ти пуцаш из пушке, зато бивши ратници често кажу да не знају да ли су некога убили, јер се често пуца а не знаш да ли је некога погодило. Ако кршиш мере изолације ти не можеш знати да ли је неко умро зато што си ти или ја или неко трећи био неодговорног понашања.

 

Где ја то кршим мере изолације у мом описаном случају?

Параноја свуда, не видите човека ни његов однос у друштву, породици и са Богом.

Само осуда из прве.

Кога ми угрожавамо ако се свега придржавамо ван Литургије У НАШЕМ СЛУЧАЈУ!!!

Не могу одговарати за цео свет али за СВОЈ СВЕТ МОГУ, ви можете спречити људе да греше?

На корак сте од укидања слободе зарад "вишег циља"...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Дејан dr Konu se pomolimo! 

Za ostecenje budzeta kao 2009te, za blagorastvorenje cJepiva, za procente od stetnih ugovora po majcicu Srbijuuuuu, za zastarenje sudskih procesa....

Amiiiin!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Јанко рече

Јој, бата Оби, само немој њих цитирати после свега...

Klin se klinom izbija, brate. :smeh1:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Слободан Грујић рече

Идите у инбокс људи шта се расправљате у недоглед. Забрана духовног кретања ван прописа припреме за Васркс, поготово у овој недељи! :skidamkapu:

WWW.BLIC.RS

"Ja sam na svom Fejsbuk nalogu napisao jednu poruku nakon što sam bio izložen ozbiljnim kritikama, koje nisu bile samo kritike na mene, nego i na ukupan moj i rad stručnog tima. Napisao sam...

Prava grcka drama..... al nije ni cudo, ima od koga i da uci

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Aandrej рече
WWW.BLIC.RS

"Ja sam na svom Fejsbuk nalogu napisao jednu poruku nakon što sam bio izložen ozbiljnim kritikama, koje nisu bile samo kritike na mene, nego i na ukupan moj i rad stručnog tima. Napisao sam...

Prava grcka drama..... al nije ni cudo, ima od koga i da uci

Каква грчка драма, јефтина шпанска серија, тај фазон. Као дао отказ, па га Вучић молио да се врати :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вукашин рече

Каква грчка драма, јефтина шпанска серија, тај фазон. Као дао отказ, па га Вучић молио да се врати :smeh1:

televisa presenta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čitam sinoć na ruskom sajtu ispovest medicinske sestre iz Moskve.

Kaže da se nalaze maltene u ratnom stanju, pacijenti su relativno dobro do pred kraj, recimo, razgovara sa pacijentkinjom i ova joj kaže da malo teže diše ali je sve u redu nema problema i odmah zatim stiže CT nalaz gde se vidi da ta pacijenkinja praktično više nema pluća ali i dalje razgovara sa sestrom, odmah potom ide na respirator i pitanje je života. Sestre su neispavane i iscrpljene, lica su im otečena i u ranama od maski, imaju smene od 12 sati sa 30min pauze za vodu, hranu i toalet, nosi pelene ispod zaštitne odeće, desilo se da sa smene ode upišana...

I ta sestra ne može da shvati zašto je nekome teško da sedi kući ispred tv-a, knjige, sa ljudima. I kaže: Molim vas, ostanite kući.

Onda čitam na istom sajtu da je među moskovskim sveštenicima i monasima 18 zaraženih i još 21 sa simptomima, vernicima tih parohija i manastira je preporučena samoizolacija. Zatim čitam da je u Kijevo-Pečerskoj lavri 90 zaraženih i manastir pod karantinom. Dakle, širi se interno među kaluđerima u jednoj od najvećih svetinja u Rusiji i na svetu.

A onda neko kaže: Ja moram u crkvu, meni je to važnije od života, ja se ne plašim, za mene je to prava vera, ja imam pravo. Moram u hram zbog svoje vere jer sam tamo bliže Hristu a kod kuće sam, ipak malo, dalje.

A šta ako je Hristos na odeljenju intenzivne nege? I tamo mu po jevanđelju (čak i ako ga ne zna) služi upišana medicinska sestra? A ta sestra mučenica moli i kaže: Molim vas, sedite kući.

A ako mi tu mučeničku sestru uslišimo, poslušamo i sačuvamo je tako što sedimo kući, uprkos svojoj želji da ispoljimo svoju veru, onda je ona za nas Hristos kojem smo poslužili kada je bio go, bos, gladan, žedan, zatvoren u bolnici služeći drugima.

E to sada rade moskovski i kijevo-pečerski sveštenici, monasi i njihovi parohijani.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koga interesuje, o.Branko govori o svom iskustvu borbe sa Korona virusom, o tome da, nikoga nije zarazio uprkos tome što je tih dana aktivno bio u kontaktu sa mnogim vernicima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Срђан Шијакињић рече

Сећам се те теме, написала је у контексту да је једино под утицајем литургије, а не да је литургија контаминирајућа. Из свега осталог што је писала годинама на форуму, ово је скроз јасно. 

Srdjane, idi pa pročitaj. 

Pošto je na toj temi napisala gomilu uvreda na račun neistimišljenika, Predrag M joj je odgovorio da je kontaminirana kulturno i njen odgovor je bio, opet ću je citirati :

"decko kontaminiram se isključivo nedeljom na liturgiji". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...