Jump to content

Васкрс и забрана кретања

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 минута, Desiderius Erasmus рече

epidemiologe

idu protiv Crkve

tako osecam

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Ali ti jesi pošto si izričit da oni imaju jaku vjeru? Ja ne znam imaju li jaku ili ne, samo konstatujem da prkose mjerama koje važe za sve nas. Korona nije ni Dioklecijan, ni Staljin, niti smo mi na nekakvom testu vjere, niti nas pita da li se odričemo Hrista ili ne..pogađa sve jednako i ateiste i hrišćane i zato je čovjekoljubivo i hrišćanski da se svi vjerni drže istih mjera koje važe i izvan Crkve kako bi ova pandemija bila suzbijena. 

Strašno... hrišćani se pokazuju kao najneodgovorniji deo društva. Bruka i sramota.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драшко рече

idu protiv Crkve

tako osecam

 

To je ono u fazonu "ako ja ne razumem kako deluju prirodni zakoni, to znači da oni i ne deluju"; ili "neće meni neki tamo dr mr da brani da idem u Crkvu"

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po meni je ono sto je vladika Grigorije uradio u Nemackoj(doduse postujuci zakon te drzave) zatvorivsi hramove do daljeg jos pocetkom Marta, prava stvar.

Boze zdravlja, bice dana jos za Liturgisanje, nije o glavu sad trcati pred rudu. ?

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Управо сада, Desiderius Erasmus рече

Šta bre napolju? Ko neke seka perse i strine! Unutra, more, da vidi svet kakvu veru mi imamo!

TAAAAKO JEEE!!!!! Jedi! The return of JEDI!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

17 minutes ago, Desiderius Erasmus said:

Ali, ako ti je već teško da shvatiš, zašto lepo ne poslušaš epidemiologe i veruješ im da sada nije bezbedno da u zatvorenom prostoru stoji 30 ljudi?

Зато што други епидемиолози, и друге државе где има више зражених не доносе такве одлуке. Други скупови чак ни код нас, када господину Вучићу одговара, нису ризични чак ни нашим епидемиолозима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, draganzzz рече

Po meni je ono sto je vladika Grigorije uradio u Nemackoj(doduse postujuci zakon te drzave) zatvorivsi hramove do daljeg jos pocetkom Marta, prava stvar.

Boze zdravlja, bice dana jos za Liturgisanje, nije o glavu sad trcati pred rudu. ?

bas tako

pa sve zivo je zatvoreno, privatnici gube posao, ne rade skole, frizeri, pozorista, nema sporta, nema takmicenja.....sad da se mi bunimo samo cemo da izazovemo jos veci atak na Crkvu ( a malo li ga je) daj Boze proci ce ovo pa cemo normalno u Crkvu!

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, dragisa рече

samo ostaje pitanje kako otići pošto će biti policijski čas

Evo ja sad pitah svog svešetnika, na viber...On nema još ništa od vladike, samo mi pokaza plakat redovnih aktivnosti.... Dakle za sad ostaje tako kako jest. Meni je Crkva 200 metara od kuće, van centra...Doduše, policijska stanica za naselje je tačno parcela pored Crkve :))...tako da evo izvjestiću ovdje kako je prošlo stanje, da li su nas klepali ili nisu. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ђорђе Р рече

Зато што други епидемиолози, и друге државе где има више зражених не доносе такве одлуке. Други скупови чак ни код нас, када господину Вучићу одговара, нису ризични чак ни нашим епидемиолозима.

To je problem,.... i jos to sto je vlada preporucila crkvi, nije nesto naredila jer ne moze po Ustavu (mora neki dodatni zakon ili odredba da se donese).

Ako bi se kao crkva organizovali ne bi niko mogao trenutno da zabrani liturgiju na Vaskrs, nadam se da je ono tacno u vezi one informacije o Vaskrsu kao jutrenjoj liturgiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to za jutrenje u 04h i u nastavku Liturgija je samo predlog o.Arsenija, ali on kaze da ce biti nesto tako.

Doduse, sto se mene tice ja sam za lock-down vladike Grigorija jos koju nedelju, dok se jos ne smiri sve ovo, bice vremena za Liturgiju.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, draganzzz рече

Pa to za jutrenje u 04h i u nastavku Liturgija je samo predlog o.Arsenija, ali on kaze da ce biti nesto tako.

Doduse, sto se mene tice ja sam za lock-down vladike Grigorija jos koju nedelju, dok se jos ne smiri sve ovo, bice vremena za Liturgiju.

To bi bilo razumno rešenje. U 04 jutrenje i odmah zatim Liturgija 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Okej ako su Crkve zatvorene da bi se sacuvao narod, mozemo bez par Liturgija izdrzati, nije smak svijeta. 

Al me ovo licemerje nervira. Vucic ode u Nis, u zatvorenoj prostoriji boravi 40tak ljudi, koliko rekose i to je okej. A ne mogu da se sluze Liturgije napolju postujuci rastojanje, sve sa maskama, rukavicama...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

23 minutes ago, Maslacak_ said:

Okej ako su Crkve zatvorene da bi se sacuvao narod, mozemo bez par Liturgija izdrzati, nije smak svijeta. 

Al me ovo licemerje nervira. Vucic ode u Nis, u zatvorenoj prostoriji boravi 40tak ljudi, koliko rekose i to je okej. A ne mogu da se sluze Liturgije napolju postujuci rastojanje, sve sa maskama, rukavicama...

Нити смо пре ишли у цркву због Вучића, нити сад не идемо због Вучића. Да ли се слажете?

Вера, слога и поштење – српско су спасење.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...