Jump to content

Васкрс и забрана кретања

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Ђорђе Р рече

Откуд ти знаш њихове мотиве? Јеси ли ти срцезналац?

Знаш ли колико ће њих изгубити живот због овог поступка? Ја мислим да ником ништа неће бити. Ето, Срђан је био, па ћемо видети шта ће му бити.

Ја сам био два пута у поприлично пуној цркви, и још сам жив.

Lepo od tebe sto si jos ziv i mislis na sebe!

Ja se bojim da nisam prenosilac a koji nema nikakve simptome a kao takav pretnja nekom drugom.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, slovoA рече

Наравно, то си све у праву. Али цркве и раде и све је доступно, једини је проблем што није доступно баш свуда и у сваком тренутку, али то се да ријешити, чак и на личном плану (оно што кажеш, мало се потрудиш и нађеш начина да се причестиш). Не видим зашто би од тога правили проблем, тим прије, што је то питање саме организације унутар Цркве. Изгледа да уопште нисмо спремни за оваква изненађења. Мада, можда ће нам добро доћи овај тренинг, за нека тежа времена.

Mislim da smo mozda malo zakazali na planu te crkvene organizacije, ali, nesto razmisljam, sad dolazim iz grada,.... pa to je bukvalno haos u smederevu, bukvalno nisam odavno video toliko ljudi na ulicama, toliko automobila, tolike guzve na trotoaru i trgu, ispred prodavnica i banaka, mnogo ljudi bez maski, mnogi bas opusteno pricaju i grupisu se, deca trce okolo bez ikakvog nadzora,..... milicijski kombi ide kroz glavnu ulicu u gradu i na razglas se dernjaju.... molimo vas drzite dva metra rastojanja,... penzioner se ubacuje kod nas ispred banke bez maske i jos se nesto ljuti na ljude sto ga kritikuju,....

Ma, katastrofa u najavi, :1314_womens: .... ne znam kako je u drugim gradovima. Ali, takvi su ljudi, ne mozes im ni mnogo zameriti, zatvoreni u kucama i sobama, jos treba sledeca 3 dana biti kao u zatvoru. 

Tako i u crkvi, isti su to ljudi i onda treba i bas dobra organizacija. Ali, zabraniti Vaskrs posle ovoga ljudskog 'stampeda' danas koji je posledica uvodjenja ovog policajskog casa ..... ma ja mislim da ovaj Vucko i ekipa da im je korona malo udarila directno na mozak, :smeh1: ...... 50% im ne verujem sta pricaju,...:0201wink:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Desiderius Erasmus said:

A, da li ti je poznato da u istorijskim izvorima imamo da su se ljudi u Srednjem veku sklanjali u Crkvu od kuge, i da su i tamo umirali?

Не знам какве то има везе. Нико није рекао да болесни треба да иду у храм, а не у болницу. Нит је ко рекао да ко оде на Литургију стиче имунитет на вирус.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ђорђе Р рече

Ја не кажем да не може да се служи напољу

Тако си заправо написао. Баш ме је изненадило да толико не знаш, али добро је - знаш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, dragisa рече

bio jutros na liturgiji... samo da vas obavestim da ako imate masku ili rukavice vi niste "in" pošto sam primetio da naravno niko ništa ne nosi... jer jel mora vera da se pokaže.

Gledaću da idem na vaskrs, ima da nosim i rukavice i maske koju neću skidati do momenta pričešća. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ђорђе Р рече

Нико није рекао да болесни треба да иду у храм, а не у болницу. 

Čekaj, jel' ti stvarno ne razumeš da možeš biti prenosilac, a da nemaš nikakve simptome? Je l' to stvarno tako teško shvatiti?

пре 2 минута, Ђорђе Р рече

Нит је ко рекао да ко оде на Литургију стиче имунитет на вирус.

Pa, ako ti je to već poznato, kako onda možeš da podržavaš da 30 ljudi stoji u zatvorenom prostoru jedni pored drugih?

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Gledaću da idem na vaskrs, ima da nosim i rukavice i maske koju neću skidati do momenta pričešća. 

samo ostaje pitanje kako otići pošto će biti policijski čas

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Desiderius Erasmus said:

Čekaj, jel' ti stvarno ne razumeš da možeš biti prenosilac, a da nemaš nikakve simptome? Je l' to stvarno tako teško shvatiti?

Pa, ako ti je to već poznato, kako onda možeš da podržavaš da 30 ljudi stoji u zatvorenom prostoru jedni pored drugih?

Тешко ми је да схватим. Јер нити кашљем у некога, нити кијам у некога, нити љубим, нит грлим неког у храму на Литургији. Како да пренесем вирус? То је неки скочи-вирус?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

ne znam kako je u drugim gradovima.

Исто тако, што се могло и очекивати, Чудна нека психоза, као да ће викенд трајати не знам колико, па се сви нешто спремају.

 

пре 6 минута, Bokisd рече

ma ja mislim da ovaj Vucko i ekipa da im je korona malo udarila directno na mozak

Не треба њима корона, ударени су и без тога. Само се надам да неће бити баш толико луди да забране кретање и идуће недеље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesto upravo cujem jereja Arsenija Arsenijevica na radiju Slovoljubve da ce valjda patrijarh, uputiti zahtev vlastima za odrzavanja Vaskrsnjeg jutrenja sa Liturgijom u 04h, kao nekada davno sto je bilo. Ali ogradjuje se da je to jos nezvanicno. Navodno uz sve mere opreza i zbog zabrane kretanja samo kuca-crkva,  crkva-kuca! ?

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, draganzzz рече

Nesto upravo cujem jereja Arsenija Arsenijevica na radiju Slovoljubve da ce valjda patrijarh, uputiti zahtev vlastima za odrzavanja Vaskrsnjeg jutrenja sa Liturgijom u 04h, kao nekada davno sto je bilo. Ali ogradjuje se da je to jos nezvanicno. Navodno uz sve mere opreza i zbog zabrane kretanja samo kuca-crkva,  crkva-kuca! ?

To bi bilo dobro resenje. Slicno kao penzioneri sto mogu samo od 4 - 7h, .... tako dozvoliti i ljudima u crkvu, nema nikoga napolju i zavrsi se i onda kuci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ђорђе Р рече

Тешко ми је да схватим. Јер нити кашљем у некога, нити кијам у некога, нити љубим, нит грлим неког у храму на Литургији. Како да пренесем вирус? То је неки скочи-вирус?

Ali, ako ti je već teško da shvatiš, zašto lepo ne poslušaš epidemiologe i veruješ im da sada nije bezbedno da u zatvorenom prostoru stoji 30 ljudi?

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, draganzzz рече

Lepo od tebe sto si jos ziv i mislis na sebe!

Egoizam  je stanje prevelike samovažnosti, samoljublja... Egocentričnost je promatranje svega iz svoje perspektive... To je težnja...

Насупрот томе је размишљање - Немам никакве сиптоме али је проблем што сам као такав претња  другом!

 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo tako, ima i ona prica sa crkvenim horom u Njujorku koji su se posle jedne probe skoro svi zarazili. I svi listom pricaju kako se nisu ni grlili ni ljubili ni priblizavali jedni drugima. Par starijih je i preminulo, bilo je u Politici.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Ђорђе Р рече

Откуд ти знаш њихове мотиве? Јеси ли ти срцезналац?

Знаш ли колико ће њих изгубити живот због овог поступка? Ја мислим да ником ништа неће бити. Ето, Срђан је био, па ћемо видети шта ће му бити.

Ја сам био два пута у поприлично пуној цркви, и још сам жив.

Ali ti jesi pošto si izričit da oni imaju jaku vjeru? Ja ne znam imaju li jaku ili ne, samo konstatujem da prkose mjerama koje važe za sve nas. Korona nije ni Dioklecijan, ni Staljin, niti smo mi na nekakvom testu vjere, niti nas pita da li se odričemo Hrista ili ne..pogađa sve jednako i ateiste i hrišćane i zato je čovjekoljubivo i hrišćanski da se svi vjerni drže istih mjera koje važe i izvan Crkve kako bi ova pandemija bila suzbijena. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...