Jump to content

Васкрс и забрана кретања

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, Срђан Шијакињић рече

Јутрос такође неких 30ак људи на литургији, али унутра, у једној цркви у којој сам био (иако постоји наравно порта). Проблематичан размак између људи, кад је кренуло причешће размака није ни било. Нека нам је Бог свима, у целој Цркви и у свим црквама, на помоћи и нека не дозволи да нам буде по нашој (не)одговорности, нашем (не)разуму и нашој (не)вери, него по његовој љубави. Из моје грешне, људске и мравље перспективе, пракса којој сам присуствовао је дубоко, дубоко погрешна. 

Ovo je po meni jako sebicno i neodgovorno ponasanje i prema sebi i prema drugim ljudima u ovoj situaciji.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, draganzzz рече

Ovo je po meni jako sebicno i neodgovorno ponasanje i prema sebi i prema drugim ljudima u ovoj situaciji.

И по мени. Руку на срце, и сам сам се понео неодговорно учествујући у томе. Уздајући се у обавештење које сам претходно видео на интернету, везано за ту цркву, очекивао сам да буде литургија на отвореном. Кад сам већ дошао, било ми безвезе да се окренем и одем или чекам причешће напољу, тако да оно, Боже помози и опрости. :) Нису толико битни у крајњој линији ови појединачни случајеви и анегдотална искуства, него начелан приступ наше Цркве свему, требало би добро размислити кад све ово прође која је улога Цркве у друштву, будући да има пресудан утицај на пар посто становништва. Није то много, али није ни мало.... 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Takodje neodgovorno i od strane ljudi u samom hramu sto nisu makar u porti na svezem vazduhu sluzili po ovom suncanom vremenu!

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, draganzzz рече

Ovo je po meni jako sebicno i neodgovorno ponasanje i prema sebi i prema drugim ljudima u ovoj situaciji.

Ne, oni tripuju da su posvedočili svoju jaku veru...

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Desiderius Erasmus said:

Ne, oni tripuju da su posvedočili svoju jaku veru...

Не, они јесу посведочили своју веру. Чему омаловажавање?

Нико ти није бранио да стојиш у порти? Нико те није присилио да уђеш унутра?

Ја сам схватио да се увек служи унутра, само је народу забрањивано да уђе. Дал је било негде да се цело богослужење обавља напољу, у порти?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ђорђе Р рече

Не, они јесу посведочили своју веру.

A, da li ti je poznato da u istorijskim izvorima imamo da su se ljudi u Srednjem veku sklanjali u Crkvu od kuge, i da su i tamo umirali?

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ђорђе Р рече

Не, они јесу посведочили своју веру. Чему омаловажавање?

Ne nisu posvedočili, posvedočili su da su bezobrazni. 

Ovo je iskušavanje Boga...trčanje u mučeništvo, ovo je kao da iz čista mira odeš u Meku i na glas ispred Kabe izlaješ se da je Muhamed budala. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Desiderius Erasmus рече

A, da li ti je poznato da u istorijskim izvorima imamo da su se ljudi u Srednjem veku sklanjali u Crkvu od kuge, i da su i tamo umirali?

Malovjerni :0212_rolleyes:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ђорђе Р рече

Не, они јесу посведочили своју веру. Чему омаловажавање?

Нико ти није бранио да стојиш у порти? Нико те није присилио да уђеш унутра?

Ја сам схватио да се увек служи унутра, само је народу забрањивано да уђе. Дал је било негде да се цело богослужење обавља напољу, у порти?

 

 

Godinama se sluzi napolju u mesecima kad je lepo vreme, u man.arhangela Gavrila u Zemunu . Jos od vremena prof. Radovana Bigovica.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ђорђе Р рече

Дал је било негде да се цело богослужење обавља напољу, у порти?

Наравно. Треба мало више информација.

Може да се служи било где.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ђорђе Р рече

Не, они јесу посведочили своју веру. Чему омаловажавање?

Нико ти није бранио да стојиш у порти? Нико те није присилио да уђеш унутра?

Ја сам схватио да се увек служи унутра, само је народу забрањивано да уђе. Дал је било негде да се цело богослужење обавља напољу, у порти?

Истина, само би било ок да има озвучење напољу, па да не мораш да бираш да ли ћеш да слушаш литургију и будеш унутра или будеш напољу и не чујеш ништа (то онда као да ни ниси на литургији). И са друге стране, мало је збуњујуће који је значај црквене хијерархије и обавезности саопштења Синода. Ако се паралално са званичним пуштају и незваничне препоруке и упутства, то може деловати неозбиљно... 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Justin Waters said:

Ne nisu posvedočili, posvedočili su da su bezobrazni. 

Ovo je iskušavanje Boga...trečanje u mučeništvo, ovo je kao da iz čista mira odeš u Meku i na glas ispred Kabe izlaješ se da je Muhamed budala. 

Откуд ти знаш њихове мотиве? Јеси ли ти срцезналац?

Знаш ли колико ће њих изгубити живот због овог поступка? Ја мислим да ником ништа неће бити. Ето, Срђан је био, па ћемо видети шта ће му бити.

Ја сам био два пута у поприлично пуној цркви, и још сам жив.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci, za pola sata u Zemunu iznesu antimis, improvizuje se presto, ikone, sasudi i sve ostalo. Dok ljudi jos dolaze, moze sve lepo napolju na cistom vazduhu da se organizuje. Cak je i opelo prof. Bigovicu bilo napolju i svi veci praznici, letnji pogotovo.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Sanja Т. said:

Наравно. Треба мало више информација.

Може да се служи било где.

Где?

Читава фрка је била са причешћем у порти Саборне цркве у Новом Саду. Ту се служило унутра.

Ја не кажем да не може да се служи напољу. На пример за Видовдан се увек служи испред Грачанице. Ал не знам да се то негде дешавало због вируса

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bio jutros na liturgiji... samo da vas obavestim da ako imate masku ili rukavice vi niste "in" pošto sam primetio da naravno niko ništa ne nosi... jer jel mora vera da se pokaže.

 

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...