Jump to content

Уочи 79 годишњице напада на Југославију, Београд осветљен бојама немачке заставе

Оцени ову тему


Препоручена порука

55 minutes ago, Православни Србин said:

А што се тиче овог знака солидарности- мени се то не свиђа. Још на тај датум, није морало баш. 

Али, морам да реагујем кад неко пореди непоредиво тј. данашњу Немачку и Трећи Рајх. Јер није исто.

 

Ово је отприлике и мој став, незгодно је и можда није требало тако, али ићи у толику крајност да се Хитлерова и послератна Немачка посматрају као једна држава и један континуитет због чињенице да смо се 1990-их поново нашли на супротним странама, па то је без мозга. 1990-их смо били на супротним странама и са Француском, УК и САД које су нам биле савезнице у оба светска рата.

Али је поражавајуће да један форум који је по дефиницији православан има толики суфицит разуларених ликова који на њега долазе да лове непријатеље који постоје само у њиховим главама. Свега ми, као да су побегли са страница новинских коментара и овде се регистровали. Овог Оливера читам како комуницира са осталима генерално, то је стрпљење 0, такт 0, пристојност 0, ма не постоји чак ни брига да напише писмену поруку кад се са неким не слаже, толико му није стало до комуникације. Где се изгубила нормалност разговора, уместо да овакве форумске заједнице буду узор другима, оне се угледају на Твитер.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 114
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 14 минута, Вилер Текс рече

Кад нека земља другу нападне 3 пута за мање од 100 година а онда земља жртва осветљава свој град у бојама тренутне заставе земље нападача то је увреда и болештина.

 

Ма слажем се да је то непотребно било.

пре 15 минута, Вилер Текс рече

Ја Немцима (држави) не верујем ништа и имам пуно право на то а ви навлачите мак на конац до следећег бомардовања.

Твоје је право да верујеш или не верујеш, али друго је кад пишеш нешто што не стоји. 

Ајде кажи то Србима који раде у Немачкој и објасни ми шт су они тамо? Мање вредни Срби, немачки робови, слуге, шта?

пре 16 минута, Вилер Текс рече

И можете опет после да навлачите мак на конац. Да да Бајенр дие бесте, октобер фест зер гут фолкс ваген.

Ма нема везе ово са мном и са оним што пишем овде. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Тражитељ рече

Ово је отприлике и мој став, незгодно је и можда није требало тако, али ићи у толику крајност да се Хитлерова и послератна Немачка посматрају као једна држава и један континуитет због чињенице да смо се 1990-их поново нашли на супротним странама, па то је без мозга. 1990-их смо били на супротним странама и са Француском, УК и САД које су нам биле савезнице у оба светска рата.

Али је поражавајуће да један форум који је по дефиницији православан има толики суфицит разуларених ликова који на њега долазе да лове непријатеље који постоје само у њиховим главама. Свега ми, као да су побегли са страница новинских коментара и овде се регистровали. Овог Оливера читам како комуницира са осталима генерално, то је стрпљење 0, такт 0, пристојност 0, ма не постоји чак ни брига да напише писмену поруку кад се са неким не слаже, толико му није стало до комуникације. Где се изгубила нормалност разговора, уместо да овакве форумске заједнице буду узор другима, оне се угледају на Твитер.

Не слажем се. Пун је овај форум океј и пристојних људи са којима се можеш разговарати и фино дискутовати. 

Ни Оби није лош човек, он само има многе ригидне ставове, има претеривања, али то је океј, није добро ни да смо сви овде око свих питања истомишљеници. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Православни Србин said:

Дал је изјава примерена или не, не занима ме, изјава је тачна и нема човек шта да се стиди због ње.

Не може да те не занима јер је најбитнији контекст у коме је дата. Не само за ову изјаву, него за било коју, било када.

И не капирам ово спиновање, јел стварно неко мисли да овде има људи који верују да је данашња Немачка Трећи Рајх? Цела ова прича је почела зато што је власт, која је позната по свом прљавом полтронском улизивању западу, одлучила да вече пред годишњицу бомбардовања обоји БГ у бојама баш немачке заставе, од свих могућих. А нисмо баш сви телетабиси да мислимо да је то, ето, чиста случајност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

18 minutes ago, Justin Waters said:

Ako se slažeš oko datuma, onda što opravdaš Šutanovca. Njegova izjava bi možda bila primjerena u drugom kontekstu, a ne u ovom. Trebao je da se ne složi oko datuma podrške, ili da ćuti. 

Njemačka je Njemačka, bila i uvijek će ostati Rajh. Nije isto što i treći, ali nije ni potpuno različita. Nema Hitlera i nacista, ima dominantnu političku i ekonomsku situaciju trenutno u EU. To je suština svakog rajha, Prvog, drugog, trećeg pa i ovog četvrtog. Dominacija nad Evropom, rat/tenzije s Rusijom, i balkan, a naročito Srbi u podređenom položaju.

Нико не оправдава Шутановца, али и мене је испровоцирало онолико згражавање над немачким бојама 6. априла, а све у контексту да је Немачка=нацизам. Може да постоји мера, а не да се просипају ствари које угрожавају истину. Јесте, сад су сви "слуге Немачке", они су "наши господари", да нису можда оних 500.000 Срба у Немачкој неки модерни јањичари на које треба да бацимо клетву? Јер ако сам ја трол и злотвор који никад ван Србије нисам радио, какво ли су тек зло они који живе тамо и ту заставу поштују сваки дан? Сад ће рећи, нису тако мислили, али језик не треба да буде бржи од памети, људи смо, нисмо мајмунска блебетала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Православни Србин рече

Ајде кажи то Србима који раде у Немачкој и објасни ми шт су они тамо? Мање вредни Срби, немачки робови, слуге, шта?

 

Потпуно машиш поенту. Ми овде смо робови и Немачке и Америке  и ко зна коаг јер рмбамо за ропске плате.

Нико не спори да неко оде да живи и заради више и боље у Немачку, Америку, Енглеску...ради се о томе да нам Немачка није пријатељ и да жели да влада над нама на овај или онај начин. Доказали су са три рата против и са својом данашњом колонијалном политиком. Куд ћеш више?

Остало сам рекао све. Причаш потпуно ван контекста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, GeniusAtWork рече

И не капирам ово спиновање, јел стварно неко мисли да овде има људи који верују да је данашња Немачка Трећи Рајх?

Да, постоје. Оби и Вилер, а и Јустин мисле тако. Само неки од њих се устежу да тај крај изнесу до краја (тзако Јустин каже ,,није баш иста, али у ствари јесте"), док су Оби и Вилер баш јасни, за њих су исти, само се вешто камуфлирају, па ми не видимо. 

Управо сада, GeniusAtWork рече

Цела ова прича је почела зато што је власт, која је позната по свом прљавом полтронском улизивању западу, одлучила да вече пред годишњицу бомбардовања обоји БГ у бојама баш немачке заставе, од свих могућих. А нисмо баш сви телетабиси да мислимо да је то, ето, чиста случајност.

Из принципа не подржавам ништа што ова власт ради, па тако и ово. Глупо је све што раде. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Православни Србин рече

Да, постоје. Оби и Вилер, а и Јустин мисле тако. Само неки од њих се устежу да тај крај изнесу до краја (тзако Јустин каже ,,није баш иста, али у ствари јесте"), док су Оби и Вилер баш јасни, за њих су исти, само се вешто камуфлирају, па ми не видимо. 

 

 

1. Напад 1914.

2. Напад 1941.

3. Напад 1999. ( у оквиру НАТО пакта ал су баш били гласни. Сети се Шредера) 

4. Колонијални однос и разне политичке уцене и притисци.

Дакле, да ли се суштина Немачке политике према Србији променила?

 Немој молим те о томе како наши људи тамо раде. Радили су увек, јал треали свиње, јал ишли на бауштелу ил били доктори. Не причам о појединцима причам о односу Немачке према Србији.

ПС: А да 1991. први признали Хрватску за коју си сам рекао да је наследница НДХ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Православни Србин рече

Не оправдавам ја њега, само кажем да је његова изјава тачна.

Jbš izjavu kad je on tu izjavu upotrebio u pogrešnom momentu, onda kad nije trebao da je upotrebi. 

пре 6 минута, Православни Србин рече

Чек, да мало схватим овај резон. Значи, по том резону, и Русија је увек Русија

Rusija je uvijek Rusija, vrlo jaka sila na istoku Evrope koja se bori već 120 godina da je ne unište. Nemačka se već 12đ godina bori da postane i ostane hegemon u Evropi. Uspeli su dijelom sa EU samo im Britanci sad kvare zabavu, a i ova korona bi mogla malo pogoršati stvari. 

пре 8 минута, Православни Србин рече

Ма дај молим те. Ко познаје немачку политичку историју и филозофију зна да је тамо одувек постојао јак русофилски талас

Slab je taj talas. Znaju Rusi to i zato čeznu da malo više zatalasaju u toj sferi, ali za sad Njemačko opredeljenje je da s Rusijom imaju onoliko veze koliko moraju zbog resursa. 

 

пре 14 минута, Православни Србин рече

Берлинским конгресом, кад је Србија створена, т су подржали Германи

Bravo, podržali i do danas nisu odustali od ideje da je Srbiji I Srbima dovoljno da imaju državu u tim granicama. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, mario beloti said:

Овај Тражитељ је писао све најгоре о СПЦ, требало га је онда пријавити сад је касно :) а сада се прави фин, мада прети да се физички обрачуна :)

 

Да, ја сам "непријатељ СПЦ" јер су ме таквим прогласили ликови који сматрају да од теолога треба да учимо о природним наукама, а свештена лица да се баве политиком. Може, али онда кад будеш ишао код доктора да те исповеди, код председника општине да те причести, а код молекуларног биолога да ти тумачи светоотачку литературу...

Не бих се ја ни са ким физички обрачунавао, ја пазим шта говорим и свакоме се писмено обраћам исто онако како бих и усмено - уз уважавање, а ако има неслагања, да оштрица аргумената буде усмерена на чињенице, а не на личност. Мушкарац који иза компјутерског екрана прибегава речнику који би га уживо довео до физичког сукоба, а иначе се уживо тако не понаша кад разговара са људима, није ни човек ни мушкарац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Потпуно машиш поенту. Ми овде смо робови и Немачке и Америке  и ко зна коаг јер рмбамо за ропске плате.

 

Јаој, пријатељу. Какве бре твоје Америке и Немачке, ми смо робови домаћег криминално-политичког система који су изградила домаће деца комунизма, па зар не видиш ко нам данас влада? Слобина, Мирина и Вјина деца. Па то је тај систем, и те мале плате и све што ми на кожи осећамо је последица домаће криминално-политичке елте. Само, много је боље кривити Америку, Немачку светску масонску заверу, ,,повампирени Рајх" или не знам већ шта, него сопствени талог у сопственом дворишту. 

Не кажем да ови други немају кривице, али кад би ми видели да је наш проблем за нас тренутно највеће зло и да су наши робовласници овде у Србији и да су и они Срби, лакше би увидели да проблем треба да решимо сами. 

Иначе, човек, Србин, пристојно ради и живи на том западу, у тим клњтим Америкама, Немачкама, Аустријама, итд. Тамо се живи не ропски, него пристојним животом, достојним човека. Наравно, услчов је да радиш. А знам то, јер сам из краја где има пуно гастарбајтера, који су тамо отишли, живе и не желе да се врате. 

пре 9 минута, Вилер Текс рече

.ради се о томе да нам Немачка није пријатељ и да жели да влада над нама на овај или онај начин. Доказали су са три бомбардовања и са својом данашњом колонијалном политиком. Куд ћеш више?

Можда нам нису ,,пријатељи" (мада, таква категорија не постоји у поолтици,али ајд) али нису нацисти. Нису исто што и Трећи Рајх. То покушавам да објасним овде. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Православни Србин рече

Јаој, пријатељу. Какве бре твоје Америке и Немачке, ми смо робови домаћег криминално-политичког система који су изградила домаће деца комунизма, па зар не видиш ко нам данас влада? Слобина, Мирина и Вјина деца.

И њихови тачно. не правим разлику између домаћег и страног робовласника. Него врати се на тему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мрзи ме да тражим шта си писао против СПЦ јер глупости и бљувотине не могу да читам поново, али ако модератор није обрисао још постоје. Не чуди ме, јер од оних којима су швабе испале из ока и пишу им апологију на 6 април и после три рата и крвавих злочина  наравно да је СПЦ скуп ретроградних попова како би рекла Весна Пешић који хоће да причешћем заразе народ.

Слава Богу на свему

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, GeniusAtWork said:

И не капирам ово спиновање, јел стварно неко мисли да овде има људи који верују да је данашња Немачка Трећи Рајх?

Па ево ако не мисле тако, чему онакве реакције? Онај би их дочекивао на Шумарицама, онај други нас назива "слугама" због тога, а мене због оне поруке (погледај је на 1. страници) оптужише да сам трол, неко без стида и срамоте (и као врхунац - "непријатељ СПЦ"!), још да ћу и бити банован кад он као форумски теолог напише пријаву.

Или изолација не утиче на сваког од нас једнако, па некога смири, а неко од ње подивља? Претпостављам да сви знамо шта су интернет тролови - људи који бесмисленим провокацијама упадају на сваку тему без икаквог другог циља осим да упропасте одређени форум и отерају људе са њега. Да ли је троловање поставити слику заставе послератне Немачке и Хитлерове Немачке и питати боје које од те две су биле истакнуте? И да се након тога спусти лопта и каже, ОК, претерали смо, није баш Хитлерова Немачка, али имали смо 1990-те, имали смо 1999, можда није требало, бла, бла  него одмах ђоном, увредама и пеном на устима. Човек, морална величина, исписује реч "говно" као да на рачун Шутановца не може да се каже нешто артикулисаније, а подједнако ефективно. Да ли је овај форум репрезентативно место где се види како православци међу собом разговарају, а то је само што не крену једни другима да копају очи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Православни Србин рече

Баш јадан покушај да скренеш са теме и избегнеш чињеницу да си извређао неког без икакве потребе. 

Да, па то сам и рекао. 

Kad bi barem drzao otvorene oci dok citas, to bi bilo solidno za promenu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...