Jump to content

Уочи 79 годишњице напада на Југославију, Београд осветљен бојама немачке заставе

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 7 часа, Dragi рече

Tačno jeste da Nemačka danas nije Nemačka iz 1933-45. Vidimo da ni opozicija nije bolja ;)

Nemačka nije nastala sa onom brkatom budalom koji je u holokaustu pobio jedanaest miliona naroda, najviše Jevreja, ali dosta i nas Srba. Zna Nemačka da bude i divna kultura, a nekad i jesu važili za najbolje Evropljane u smislu kulture, humanosti itd. - ali vidimo da kultura ne brani od pada; i najbolji znaju da pogreše, i to dobro.

Ali ni ovo nije trebalo baš na šesti april. Mora da je neki genije smislio...

Слажем се у потпуности. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 114
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 сат, obi-wan рече

da ne kucam prijavu

Цинкарење и пријављивање, омиљена комунистичка делатност. Воле људи да цинкаре па то ти је. 

Ето, да видиш да умем и ја да будем оштар са речима, да не мислиш да си једини такав на форуму. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Православни Србин рече

Ало, људи, освестите се, ваше понашање полако прелази у мржњу и то ирационалну.

Alo tebi. Telefoniraj sopstvenom mozgu i pitaj ga sta mu tacno nije jasno u cinjenici da je trenutna vlast tacno na godisnjicu napada nacista na zemlju istakla zastavu zemlje napadaca. I javi nam sta ti mozak rek`o.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Православни Србин рече

Али, морам да реагујем кад неко пореди непоредиво тј. данашњу Немачку и Трећи Рајх. Јер није исто. 

Eto, ne znam sta cemo posle ove reakcije, prosto smo zbunjeni... a da - necemo nista, jeri nas nije briga za reakcije ljudi koji zmureci prodju kroz temu, zaobidju prakticno sve sto je kljucno napisano, i dodju da "brane" njihove idole.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Православни Србин рече

Цинкарење и пријављивање, омиљена комунистичка делатност. Воле људи да цинкаре па то ти је. 

Ето, да видиш да умем и ја да будем оштар са речима, да не мислиш да си једини такав на форуму. :D

Ja to radim vrlo cesto. Prijavim jednu poruku u dve godine. Sta cu, to mi je hobi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

Alo tebi. Telefoniraj sopstvenom mozgu i pitaj ga sta mu tacno nije jasno u cinjenici da je trenutna vlast tacno na godisnjicu napada nacista na zemlju istakla zastavu zemlje napadaca. I javi nam sta ti mozak rek`o.

Не скрећи са теме. То сам већ рекао да не подржавам. Са тим мој коментар теби нема везе. 

Ја сам реаговао на твоју тврдњу да Шутанвац, или ко је већ, трееба да се ,,стиди до Неба" јер је човек рекао једну истину- да данашња Немачка није исто што и Трећи Рајх. 

Тако да те молим да се не правиш наиван (као, знаш већ ко :D ), него да прихватиш чињеницу да си извређао човека (Шутановца) без икаквог разлога. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сигуран сам да има међу нама Србима великих зналаца који је рећи да данашња Хрватска нема никаквих додирних тачака са НДХ.

Само напред браћо реалисти и праведници преко туђих мртвих сродника и предака.

Да ли је бре нормално да се ми о овоме расправљамо? И чиме нас је то немачка задушила осим што нас је три пута под различитим заставама надапала? 

Какве заставе какво шлихтање било коме...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, obi-wan рече

Eto, ne znam sta cemo posle ove reakcije, prosto smo zbunjeni... a da - necemo nista, jeri nas nije briga za reakcije ljudi koji zmureci prodju kroz temu, zaobidju prakticno sve sto je kljucno napisano, i dodju da "brane" njihove idole.

Баш јадан покушај да скренеш са теме и избегнеш чињеницу да си извређао неког без икакве потребе. 

пре 5 минута, obi-wan рече

Ja to radim vrlo cesto. Prijavim jednu poruku u dve godine. Sta cu, to mi je hobi.

Да, па то сам и рекао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Сигуран сам да има међу нама Србима великих зналаца који је рећи да данашња Хрватска нема никаквих додирних тачака са НДХ.

 

Данашња Хрватска је држава у којој државни службеници организују почаст жртвама Балајбузрга тј. хрватским фашистима. 

Да ли данашња Немачка органиује почаст нацистима? Или ипак не?

Па немојте да сте толико нечасни. 

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Само напред браћо реалисти и праведници преко туђих мртвих сродника и предака.

 

Не лупетај, молим те. У мојој фамилији има и жртава нацизма и жртава последњих ратова, нем,ој мени молим те да дрндаш о овоме. Мани тај квази-патриотизам и набијање у очи неистомишљеницима како су највећи олоши према свом роду, а то само зато јер се не слажу са вашом имбецилном тврдњом да је данашња Немачка исто што и Трећи Рајх. 

Д ли данас у Немачкој убијају Србе и шаљу их у логоре? Или Срби тамо нормално раде и живе и сва су им права испоштована? Ово нема везе са тим кога колико волимо, ово има везе са простом истином и чињеницама. 

пре 7 минута, Вилер Текс рече

Какве заставе какво шлихтање било коме...

Слажем се да је ово глупо шлихтање и не подржавам га, али, не подржавам ни кад неко говори нешто што није истина. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Православни Србин рече

Данашња Хрватска је држава у којој државни службеници организују почаст жртвама Балајбузрга тј. хрватским фашистима. 

Да ли данашња Немачка органиује почаст нацистима? Или ипак не?

Па немојте да сте толико нечасни. 

Не лупетај, молим те. У мојој фамилији има и жртава нацизма и жртава последњих ратова, нем,ој мени молим те да дрндаш о овоме. Мани тај квази-патриотизам и набијање у очи неистомишљеницима како су највећи олоши према свом роду, а то само зато јер се не слажу са вашом имбецилном тврдњом да је данашња Немачка исто што и Трећи Рајх. 

Д ли данас у Немачкој убијају Србе и шаљу их у логоре? Или Срби тамо нормално раде и живе и сва су им права испоштована? Ово нема везе са тим кога колико волимо, ово има везе са простом истином и чињеницама. 

Слажем се да је ово глупо шлихтање и не подржавам га, али, не подржавам ни кад неко говори нешто што није истина. 

Пријатељу има ли Немачка претензије на Србију и Балкан или не?

Па та Немачка нас је 1999. бомбардовала и никада се за то нису покајали. 

Ако те је неко три пута за 100 година напао на ни за једну ствар се није покајао, о каквој ти суштинској промени причаш?

Немој ти да причаш те квази реалстичке приче. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Православни Србин рече

Д ли данас у Немачкој убијају Србе и шаљу их у логоре? Или Срби тамо нормално раде и живе и сва су им права испоштована? Ово нема везе са тим кога колико волимо, ово има везе са простом истином и чињеницама. 

Имаш озбиљних проблема са схватањем суштине ствари

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Пријатељу има ли Немачка претензије на Србију и Балкан или не?

 

Свака велика држава има такве претензије и циљеве, не само Немачка. Све велике државе имају претензије на моћ и утицај. Свуда где могу. Тако да то није нешто што, само по себи, чини њих нацистима. Дал си ти свестан колико је то прејако кад кажеш да су они данас исто што и 1941?? 

Да би се рекло да су они данас исто што и 1941. морало би да значи да они хоће истребљење Срба, претварање Срба у немачке робове или било шта слично. Плус, Јевреји и остале ,,ниже расе". Ја то не примњтих, али ви који то ,,видите", ајде пробајте да ми то покажете. 

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Па та Немачка нас је 1999. бомбардовала и никада се за то нису покајали. 

 

Није Немачка само, него НАТО. То јесте, наравно, био злочин, тежак и страшан, али глупо је све то свалити само на Немце и користи то као доказ да су они данас ,,нацисти". 

Мислим, бомбардовали су и савезници Дрезден, исто тако дивљачки и убијали све редом, бомбардовали су нас и 1946, итд. Па опет, то их не чини ,,нацистима". 

Зна се шта је потребно да би неки појединац или држава био нациста. Зна се шта је нацизам, нема релативизовања. И злочин је злочин, ни ту нема релативизације. 

пре 11 минута, Вилер Текс рече

Ако те је неко три пута за 100 година напао на ни за једну ствар се није покајао, о каквој ти суштинској промени причаш?

 

Причам о томе да данашња Немачка није нацистичка држава. Никакве везе са Трећим Рајхом она данас нема и нечасно је повезивати то. 

Агресија НАТО-а је злочин, али није доказ тога да су Немви данас ,,нацисти". Извини, али није. Да су нацисти, они би Србе и друге ,,ниже расе" трпали по гасним коморама. 

А Србима то тамо не раде. Или су Срби тамо ,,мање Срби", па те они не занимају како ми недавно рече један форумаш у расправи. 

пре 13 минута, Вилер Текс рече

Немој ти да причаш те квази реалстичке приче. 

Ништа код мене није ,,квази", причам како ствари стоје. 

пре 12 минута, Вилер Текс рече

Имаш озбиљних проблема са схватањем суштине ствари

НЕмам. Зна се шта су суштинска обележја нацизма. Бомбардовање неке државе није обележје нацизма, јербо су се тиме бавиле и друге државе. 

На страну сад што агресија НАТО-а деведесетих није само масло Немачке, али ајд. 

Не браним Немачку, него истину. Истина је да они данас нису нацистичка држава. Њихов закон је тако конципиран данас да штити Србина (или било ког друго не-Немца) од насиљња Немца. То је дјаметрално супротно од нацизма. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Православни Србин рече

Слажем се у потпуности. 

Ako se slažeš oko datuma, onda što opravdaš Šutanovca. Njegova izjava bi možda bila primjerena u drugom kontekstu, a ne u ovom. Trebao je da se ne složi oko datuma podrške, ili da ćuti. 

Njemačka je Njemačka, bila i uvijek će ostati Rajh. Nije isto što i treći, ali nije ni potpuno različita. Nema Hitlera i nacista, ima dominantnu političku i ekonomsku situaciju trenutno u EU. To je suština svakog rajha, Prvog, drugog, trećeg pa i ovog četvrtog. Dominacija nad Evropom, rat/tenzije s Rusijom, i balkan, a naročito Srbi u podređenom položaju.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад нека земља другу нападне 3 пута за мање од 100 година а онда земља жртва осветљава свој град у бојама тренутне заставе земље нападача то је увреда и болештина.

Ја Немцима (држави) не верујем ништа и имам пуно право на то а ви навлачите мак на конац до следећег бомардовања. И можете опет после да навлачите мак на конац. Да да Бајенр дие бесте, октобер фест зер гут фолкс ваген.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Ako se slažeš oko datuma, onda što opravdaš Šutanovca.

Не оправдавам ја њега, само кажем да је његова изјава тачна. И да не треба да се стиди због тога. 

Дал је изјава примерена или не, не занима ме, изјава је тачна и нема човек шта да се стиди због ње.  На крају има човек право на своје мишљење свиђало се оно некоме или не. 

Али, ко нас је најлакше неком лупити етикету, испљувати га као ,,страног плаћеника", ,,швапског дупелисца", неко рећи ,,ма да, човек има право". Не воле Срби да неко признају да је у праву за нешто, па то ти је. 

пре 4 минута, Justin Waters рече

Njemačka je Njemačka, bila i uvijek će ostati Rajh.

Чек, да мало схватим овај резон. Значи, по том резону, и Русија је увек Русија, била она царистичка, комунистичка, јељциновска или сад путиновсдка. Увек је иста, јел тако?

Па није. Овако, како си ти изнео, размишљали су русофоби, а свака фобија се гради на предрасудама, а предрасуде су засноване на лажима или полуистинама. 

пре 6 минута, Justin Waters рече

ali nije ni potpuno različita.

Баш напротив, потпуно је различита. И објасних горе у чему су те разлике. И то су суштинске разлике. 

А да и још једна разлика- Хитлеров Рајх је био, у економији, социјализам. Данашња Немачка је капиталистичка држава. 

пре 8 минута, Justin Waters рече

Dominacija nad Evropom, rat/tenzije s Rusijom, i balkan, a naročito Srbi u podređenom položaju.

Ма дај молим те. Ко познаје немачку политичку историју и филозофију зна да је тамо одувек постојао јак русофилски талас, јака тежња да сарађују са Русима, чак је и онај Дугин писао хвалоспеве о тим германским русофилима. Саму кованицу ,,Трећи Рајх" сковао је онај  Артур Милер ван дер Брук или како се већ звао, који је би познат по свом русофилству. Чак и једна читава струја НСДАП се залагала за сарадњу са Совјетском Русијом, а против Америке и Енглеза. 

Да не причам овде сад да је наш Вук ишао код Немаца да им даје српске народне песме и предања, којима су они били одушевљени и која су сматрали огромним богататсвом, па браћа Грим, итд. 

То је што се народа тиче, а политика се мења и мењала. Берлинским конгресом, кад је Србија створена, т су подржали Германи, Руси су тад хтели Велику Бугарску на уштрб Србије. Мсм, политика се мења, не постоји код великих сила, нека политика у таквом континутету како их ви видите. Не води Немачк, рецимо, исту политику у континуитету од 100 година, него се сталкно прилагођава ситуацију, у складу са својим интересима. У политици, минтерес је на првом месту. Увек је било тако. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...