Jump to content

Шта је социјална дистанца?

Оцени ову тему


Milica Bajic

Препоручена порука

пре 3 часа, Тражитељ рече

Под условом да намерно не тролујеш, ево у чему је разлика. Пребаци се у улогу жене која треба да бира између вас двојице. Кога би тебе пре привукао и ко ти представљао веће искушење, жена са квалитетима свог пола а у чији карактер ниси 100% сигуран или неко ко је гарантовано добар и доброг карактера, али није жена? Ти конкретно, опет под условом да се добро не спрдаш и не вучеш све овде за нос, делујеш не само као неко ко нема мушке квалитете,

Ne znam šta podrazumevaš pod ženskim i muškim kvalitetima.

Ljudi su živa bića i meni nekako ružno zvuči govoriti o kvalitetima muškaraca ili žena, kao da su objekti ili stoka za priplod. Kvalitet je osim toga relativna stvar i nekad se nešto što smatraš kvalitetnim u jednom pogledu, može pokazati kao nekvalitetno u drugom pogledu. A što se tiče aktuelnih kriterijuma i načina biranja seksualnog partnera, kao i same suštine, tu ne treba mnogo mudrosti da se shvati ko je u prednosti.

I nikad u svom životu nikog nisam “vukao za nos” niti sam bilo šta zlo učinio. Što ne znači da nisam bio izložen tuđem zlu.

пре 3 часа, Тражитељ рече

делујеш не само као неко ко нема мушке квалитете, него је још уз то и очајник, дакле одбојност па на квадрат. Срца око аватара и изигравање оног напаљеног петлића из цртаног филма о Софронију, уз константно јадиковање над самим собом, па још на православном форуму - то само може да изазове нечију анонимну реакцију да ти из сажаљења подигне caмoпоyздањe.

Na forumu je mnogo anonimnih iza raznoraznih avatara. I pišu sve i svašta. Ne znam šta podrazumevaš pod samopouzdanjem. Ja lično ne osećam potrebu za nečijom reakcijom u smislu koji si naveo.

пре 3 часа, Тражитељ рече

Оно што би требало да урадиш јесте да заборавиш и овај форум и профил који си направио и да кренеш да вежбаш, читаш, нађеш неку страст којој ћеш се посветити и у њој постанеш добар, да уопште изградиш квалитете који ће те учинити пожељним, 

Slušaj, pusti te priče za dokone gradske momke. Na selu se radi poprilično i nema se vremena za zamajavanje takvim zabludama.

пре 3 часа, Тражитељ рече

а уз то да негујеш добар и трпељив карактер како би особу коју будеш привукао могао и да задржиш.

Ljudi sa takvim karakterom loše prolaze.

пре 3 часа, Тражитељ рече

Од овога нема вајде

Toga sam svestan, ali pomaže da skrenem misli sa surove realnosti.

пре 3 часа, Тражитељ рече

Наравно, под условом да не тролујеш. Ако тролујеш, ја сам се поштено упецао, јер ми не делујеш као трол.

Nisi se “upecao”, jer nisam trol.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Драшко said:

bila je 5 min na forumu :scratch_head:

avatar neki  zenski lik iz Hana Barbera crtaca 

Bazirana na liku iz crtaća

BEVERLYHILLSTEENS.FANDOM.COM

Bianca Dupree is a rich (like the other main characters) and spoiled yet very beautiful teenage girl and one of the main...

I na pesmi "Uptown Girl" od Billya Joela. :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Богомислић рече

Bazirana na liku iz crtaća

Selfish, false, vain, manipulative, cynical, immature, envious... 

sve vrlina do vrline :)) 

пре 12 минута, Богомислић рече

I na pesmi "Uptown Girl" od Billya Joela. :)))

voolim tu pesmu!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

8 hours ago, Тражитељ said:

Оно што би требало да урадиш јесте да заборавиш и овај форум и профил који си направио и да кренеш да вежбаш, читаш, нађеш неку страст којој ћеш се посветити и у њој постанеш добар, да уопште изградиш квалитете који ће те учинити пожељним, а уз то да негујеш добар и трпељив карактер како би особу коју будеш привукао могао и да задржиш.

Џаба му причаш, твртнуо је једну, а када твртне, нема назад.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Bojan* рече

Slušaj, pusti te priče za dokone gradske momke. Na selu se radi poprilično i nema se vremena za zamajavanje takvim zabludama.

 
 

А како ти Боки онда, поред толиког рада на селу, имаш времена за форум, да свакодневно будеш на њему и пишеш своје поруке? Мсм, кад већ толико радиш, како стижеш? Или из трактора куцаш поруке можда?? :D

 

А за жене ти је најважније да имаш, што људи кажу, ,,добру жваку". Знам лика који уопште није леп у лицу, чак нешто смешно грађен, ништа физички специјално. Ал је имао толико девојака, толико ја немам длака на глави. Зашто? Јер има добру жваку, добру причу. 

Значи, физички изглед је важан, наравно нико то не спори (а и на томе може да се ради), али није све у томе и суштина привлачности није само у физичком изгледу. 

Али, теби је то већ све речено, међутим, тролујеш и то је то. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Sanja Т. рече

Otkrila sam, na žalost- ovom situacijom,  da mi prija malo ove izolacije, iliti socijalne distance.

Nekako nisam ni bila svesna da želim da se odmorim od naroda. Od upadanja u dvorište, od odlaženja negde gde moram da ispoštujem, itd. 

Verovatno je to onaj sebični deo mene, al tako je kako je :stadaradim:

Meni sve jasnije da sam vremenom postala duboko i iskreno asocijalna. Sad samo imam opravdanje za takvo svoje ponašanje koje traje već jedno izvesno vreme, par godina. Sasvim su mi dovoljni najbliži ljudi, dete,  ova naša virtuelna zajednica, poneki poziv telefonom ili pismo i, eto, kad je normalno, mogu da idem do posla, ali sve kontakte i dešavanja tamo posmatram isključivo profesionalno. Ok, lepo mi je da odem sa koleginicom posle r. vremena u kupovinu ili kafu, ali i na to gledam jednostavno kao, eto da kažem - pristojno ponašanje u društvu. Ali, iskreno da kažem, ne znam da li bih ikad bila inicijator takvog druženja, prosto mi je svejedno postalo, mogu sama i da kupujem i ručam.

Nisam pre bila takva. Naprotiv. Pitam se, možda sam bolesna? 

Najbliži ljudi mi ponekad skrenu pažnju na to da sam mnogo i često sama, ali s obzirom da kad se nađem u društvu nisam incidentna ( :))) ), naprotiv, onda se to zaboravlja na neko vreme, pa dok opet neko ne primeti.

Nisam još pričala o ovome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Православни Србин рече

А за жене ти је најважније да имаш, што људи кажу, ,,добру жваку". Знам лика који уопште није леп у лицу, чак нешто смешно грађен, ништа физички специјално. Ал је имао толико девојака, толико ја немам длака на глави. Зашто? Јер има добру жваку, добру причу. 

I sve su one čekale kod njega na red zbog te “dobre žvake”? Da bi našle srodnu dušu? A mi ostali smo glupi, jer ne pričamo laži koje se njima dopadaju?

Valjda je ta priča tako “dobra” da zbog nje vrlo rado pristaju na seks sa njim, ma šta god predstavljalo to “dobro” u toj priči, umesto da budu sa nekim za koga će se udati. Pitam se da li roditelji vaspitavaju te devojke ili ih jednostavno prepuste nemoralu. 

Biće da ti kao muškarac ne možeš da vidiš njegov izgled onako kako ga devojke vide, a kod njih podstiče želju za vanbračnim seksualnim odnosom?

A posle muškarcima sole pamet o nekoj ljubavi, iskrenosti, ozbiljnosti, samopouzdanju...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Драшко рече

Selfish, false, vain, manipulative, cynical, immature, envious... 

sve vrlina do vrline :)) 

Despite being the show's main villain, Bianca has shown her caring side quite a few times during the show.

Samo joj fali pažnja i roditeljska ljubav. Poor rich girl...:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bojan* рече

I sve su one čekale kod njega na red zbog te “dobre žvake”? Da bi našle srodnu dušu? A mi ostali smo glupi, jer ne pričamo laži koje se njima dopadaju?

Valjda je ta priča tako “dobra” da zbog nje vrlo rado pristaju na seks sa njim, ma šta god predstavljalo to “dobro” u toj priči, umesto da budu sa nekim za koga će se udati. Pitam se da li roditelji vaspitavaju te devojke ili ih jednostavno prepuste nemoralu. 

Biće da ti kao muškarac ne možeš da vidiš njegov izgled onako kako ga devojke vide, a kod njih podstiče želju za vanbračnim seksualnim odnosom?

A posle muškarcima sole pamet o nekoj ljubavi, iskrenosti, ozbiljnosti, samopouzdanju...

Kako te bre dosad neka nije ščepala :))?

#BokiŠečer :smeh1:

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Milica Bajic рече

Meni sve jasnije da sam vremenom postala duboko i iskreno asocijalna. Sad samo imam opravdanje za takvo svoje ponašanje koje traje već jedno izvesno vreme, par godina. Sasvim su mi dovoljni najbliži ljudi, dete,  ova naša virtuelna zajednica, poneki poziv telefonom ili pismo i, eto, kad je normalno, mogu da idem do posla, ali sve kontakte i dešavanja tamo posmatram isključivo profesionalno. Ok, lepo mi je da odem sa koleginicom posle r. vremena u kupovinu ili kafu, ali i na to gledam jednostavno kao, eto da kažem - pristojno ponašanje u društvu. Ali, iskreno da kažem, ne znam da li bih ikad bila inicijator takvog druženja, prosto mi je svejedno postalo, mogu sama i da kupujem i ručam.

Nisam pre bila takva. Naprotiv. Pitam se, možda sam bolesna? 

Najbliži ljudi mi ponekad skrenu pažnju na to da sam mnogo i često sama, ali s obzirom da kad se nađem u društvu nisam incidentna ( :))) ), naprotiv, onda se to zaboravlja na neko vreme, pa dok opet neko ne primeti.

Nisam još pričala o ovome.

To je ta priča. U neku ruku, drago mi je da vas ima još. :1405_love:

Što kažeš- zapita se čovek šta sa njim nije u redu, ali kad čitam i ostale, sada mi to deluje kao savršeno u redu. Više smo kućni tip i to je ok. 

Što ti kažeš,  "zbog ispunjavanja socijalnih normi..." Zbog toga mnoge stvari. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Bojan* рече

I sve su one čekale kod njega na red zbog te “dobre žvake”? Da bi našle srodnu dušu? A mi ostali smo glupi, jer ne pričamo laži koje se njima dopadaju?

Valjda je ta priča tako “dobra” da zbog nje vrlo rado pristaju na seks sa njim, ma šta god predstavljalo to “dobro” u toj priči, umesto da budu sa nekim za koga će se udati. Pitam se da li roditelji vaspitavaju te devojke ili ih jednostavno prepuste nemoralu. 

Biće da ti kao muškarac ne možeš da vidiš njegov izgled onako kako ga devojke vide, a kod njih podstiče želju za vanbračnim seksualnim odnosom?

A posle muškarcima sole pamet o nekoj ljubavi, iskrenosti, ozbiljnosti, samopouzdanju...

Dva pitanja. Prvo: Možeš li da napraviš profil muškarca za kog bi trebala žena da se uda, a da izbor bude dobar ( šta god to značilo) ?

Drugo:Kako si uspeo da od " muške žvake" opet svališ krivicu na ženu i odeš korak dalje, pa i roditelje optužiš za loše vaspitanje ?

Deluješ sad kao ženomrzac. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Sanja Т. рече

roditelje optužiš za loše vaspitanje

E tu je stvarno đubre...to nije ok.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Natasa. рече

E tu je stvarno đubre...to nije ok.

Ma ima svega. Ako ćemo po tome, ima i da je on u pravu U NEKIM primerima, ali generalizacija... Uvek svi krivi, pogotovo žensko. Pa možemo i mi da kažemo da muškarac traži domaćicu, majku, pametnu ženu....a onda okrene leđa i ode kod druge, koja je sasvim suprotna. Naravno da ima i toga, ali nisu SVI  takvi. 

Previše smo složena bića da bi bili krivi SAMO roditelji, samo društvo, samo sve...i  da smo jednaki- nismo. Toliko smo različiti, da je teško da ( ono o čemu Boki priča) jedan tip  naiđe na isti tip i srećno žive do kraja života.

Brate, niko nije "kriv" , svi smo krivi ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...