Jump to content

Шта је социјална дистанца?

Оцени ову тему


Milica Bajic

Препоручена порука

On 8.4.2020. at 10:12, Богомислић рече

Онда прво постани њен неспокој, па тек после удварање и остало.

Bojim se da se njenom mužu to ne bi dopalo, čak i da je moguće.

A nije moguće. Činjenica je da me od takvog razvoja događaja štiti i moj fizički izgled, a ne samo karakter.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bojan* рече

Činjenica je da me od takvog razvoja događaja štiti i moj fizički izgled, a ne samo karakter.

Да ли би могао нешто добро о себи да нам кажеш?

Имаш ли каких врлина?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Bojan* said:

Bojim se da se njenom mužu to ne bi dopalo, čak i da je moguće.

Кажем ја да о везама не сме да се учи из литературе што се проучава на часу српског. Ко одатле учи, научиће да орбитира око удатих тета, као Петрарка око Беатриче или Данте око Лауре. Неће научити како да буде неспокој некој слободној девојци или тети.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Натан рече

Да ли би могао нешто добро о себи да нам кажеш?

Имаш ли каких врлина?

 

Pisao sam već o sebi. Nema svrhe. Ljudi uoče ono što ih jedino zanima. To nema veze sa vrlinama. Zna se šta je na ceni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Богомислић рече

Кажем ја да о везама не сме да се учи из литературе што се проучава на часу српског. Ко одатле учи, научиће да орбитира око удатих тета, као Петрарка око Беатриче или Данте око Лауре.

Nisam nešto pratio šta se dešava na časovima srpskog, tako da mi nije poznato. Ako si u pravu za tu dvojicu grešnika, onda nije trebalo tako da rade.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Богомислић рече

Кажем ја да о везама не сме да се учи из литературе што се проучава на часу српског. Ко одатле учи, научиће да орбитира око удатих тета, као Петрарка око Беатриче или Данте око Лауре. Неће научити како да буде неспокој некој слободној девојци или тети.

Literatura i uči o motivu nespokoja kao ideala. Međutim, praksa potvrđuje nešto drugo - čim izađe iz adolescentske faze, iole zrela devojka (žena) čezne za mirom. Nemirom je bombardovana sa svih strana, tako da je u ljubavi potreban neko ko olakšava postojanje i ne iživljava se. Zato su Petrarka i Dante samo obitavali i fantazirali o pametnim ženama, znali su da one ne čeznu za nespokojem, već žive mirno i radosno i bez njih. Makar su uživali slavu na konto te fantazije. (Ne znam da li su već tada skinuli kajmak u formi neke kinte kako bi lakše prehranjivali sirotu decu i žene. To bi bilo lepo, da se nisu uzalud kompromitovali.) :citac:

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Неспокој је итекако битан идеал, ма колико га занемаривали. Женама је потребна драма у животу и кад је немају, створиће је ex nihilo, макар и од сломљеног нокта или какве друге баналности.

Мушкарац мора да буде њен неспокој, оно што је пецка изнутра и то од самог почетка. Али да би то постао, мора и сам да буде носилац неспокоја - дечко немирни, ђаво немирни... разни поетски изрази говоре о истоме. Без тога, биће јој досадан јер је много фин и добар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Богомислић said:

Неспокој је итекако битан идеал, ма колико га занемаривали. Женама је потребна драма у животу и кад је немају, створиће је ex nihilo, макар и од сломљеног нокта или какве друге баналности.

Мушкарац мора да буде њен неспокој, оно што је пецка изнутра и то од самог почетка. Али да би то постао, мора и сам да буде носилац неспокоја - дечко немирни, ђаво немирни... разни поетски изрази говоре о истоме. Без тога, биће јој досадан јер је много фин и добар.

to je sve super ako neko zeli da bude osvajac, ali ako neko zeli da stvarno usreci zenu - mora da zaboravi na tu vrstu "nespokojnog" ponasanja..ti fini i dobri su dosadni zenama dok one same ne sazru, kao sto je lepo neka, naravno, zena gore rekla :) nemojte misliti muskarci da su lose osobine ideal, u miru je poenta kod svih, pa cak i kod tih sto naizgled traze nespokoj - mislim da se iza toga na nesvesnom nivou cesto krije zelja za radom na sebi kroz taj nazovi nespokoj, a ko zna da radi na sebi u nekom hriscanskom smislu, nece mu biti potreban takav pristup..pa i ti kvazi osvajaci daju uvek kontradiktorne poruke - ja sam los/nesrecan/haotican ali eto s tobom sam nasao mir itd..to vam je sve jeftina obrnuta psihologija koju vecina kad tad prezvace :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To nisu poetski izrazi, već estradni (bekutovski, fahretovski, npr.) koji govore s jedne strane, o sklonosti jedne grupe muškaraca ka mangupiranju i profanom ponašanju, i sa druge strane o sklonosti nekih ženica takvom tipu patologije. Takvima neke žene ili robuju ili ih šutnu, pa kasnije bude - Nisam mislio to što sam mislio, ni rekao to što sam rekao, ni radio to što sam radio. Tada mangupiranje počne da iščezava, ali je taj neko već nekome preseo, pa ne može nazad. :945729:

Suprotno tome je gospodstveno ponašanje, kako ga nazva - dosadno i fino. 

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја их не делим на поетске и естрадне, него на тачне и нетачне.

Нагледао сам се вајних интелектуалаца са промашеним моделима и простих људи чије су делимична запажања била много ближа стварности.

Не клањам се ни пред чијим ауторитетом и рећи ћу да су неке естрадне уметнице биле у праву тамо где су Данте, Петрарка, па и Андрић колосално омашили, па нек се моја професорка из гимназије шлогира ако ово прочита.

Неспокој је добар, орбитирање лоше. Андрићево орбитирање је на крају довело до освајања, али Милица Бабић је тада већ била удовица и прешла је године средовечне тете.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veliki je uticaj vaspitanja na ponašanje ženske osobe dok je još devojka (u pravom smislu reči). Baš tu su savremeni roditelji najviše podbacili. Ne uče decu na vreme kako da se ponašaju, sve prepuštaju stihiji, pravdajući svoj nemar periodom puberteta, a često ih čak uče i pogrešno gurajući ih tako u nemoral i hrabreći ih da prihvate promiskuitet kao očekivan i poželjan oblik ponašanja. Ne bih mogao da se složim da žene traže mir posle početnog iživljavanja koje se pravda “periodom sazrevanja”, a ustvari je posledica pogrešnog vaspitanja i lošeg uticaja sredine, pod motom ženske slobode. Većina žena pre ili kasnije shvata da dolaze nove mlade žene koje će ih istisnuti sa pozicije na kojoj misle da su u centru pažnje upravo onih muškaraca, koje samouvereno priželjkuju i prizivaju da ponovo odigraju ulogu osvajača, kao što su to radili sa ženama pre njih.

Samo treba pogledati kome daju prednost pri izboru i odmah je sve jasno, jer da žele mir i spokojstvo, ne bi toliko hrlile upravo onim muškarcima od kojih to očigledno neće dobiti. Posle brojnih partnera, svakako da će loše govoriti i o čestitim muškarcima, onim koje nikad ne bi izabrale zbog njihovog izgleda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Bojan* рече

Veliki je uticaj vaspitanja na ponašanje ženske osobe dok je još devojka (u pravom smislu reči). Baš tu su savremeni roditelji najviše podbacili. Ne uče decu na vreme kako da se ponašaju, sve prepuštaju stihiji, pravdajući svoj nemar periodom puberteta, a često ih čak uče i pogrešno gurajući ih tako u nemoral i hrabreći ih da prihvate promiskuitet kao očekivan i poželjan oblik ponašanja. Ne bih mogao da se složim da žene traže mir posle početnog iživljavanja koje se pravda “periodom sazrevanja”, a ustvari je posledica pogrešnog vaspitanja i lošeg uticaja sredine, pod motom ženske slobode. Većina žena pre ili kasnije shvata da dolaze nove mlade žene koje će ih istisnuti sa pozicije na kojoj misle da su u centru pažnje upravo onih muškaraca, koje samouvereno priželjkuju i prizivaju da ponovo odigraju ulogu osvajača, kao što su to radili sa ženama pre njih.

Samo treba pogledati kome daju prednost pri izboru i odmah je sve jasno, jer da žele mir i spokojstvo, ne bi toliko hrlile upravo onim muškarcima od kojih to očigledno neće dobiti. Posle brojnih partnera, svakako da će loše govoriti i o čestitim muškarcima, onim koje nikad ne bi izabrale zbog njihovog izgleda.

Opet izgled Tvrkto :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

55 minutes ago, Bojan* said:

Veliki je uticaj vaspitanja na ponašanje ženske osobe dok je još devojka (u pravom smislu reči). Baš tu su savremeni roditelji najviše podbacili. Ne uče decu na vreme kako da se ponašaju, sve prepuštaju stihiji, pravdajući svoj nemar periodom puberteta, a često ih čak uče i pogrešno gurajući ih tako u nemoral i hrabreći ih da prihvate promiskuitet kao očekivan i poželjan oblik ponašanja. Ne bih mogao da se složim da žene traže mir posle početnog iživljavanja koje se pravda “periodom sazrevanja”, a ustvari je posledica pogrešnog vaspitanja i lošeg uticaja sredine, pod motom ženske slobode. Većina žena pre ili kasnije shvata da dolaze nove mlade žene koje će ih istisnuti sa pozicije na kojoj misle da su u centru pažnje upravo onih muškaraca, koje samouvereno priželjkuju i prizivaju da ponovo odigraju ulogu osvajača, kao što su to radili sa ženama pre njih.

Samo treba pogledati kome daju prednost pri izboru i odmah je sve jasno, jer da žele mir i spokojstvo, ne bi toliko hrlile upravo onim muškarcima od kojih to očigledno neće dobiti. Posle brojnih partnera, svakako da će loše govoriti i o čestitim muškarcima, onim koje nikad ne bi izabrale zbog njihovog izgleda.

a o kojoj populaciji zena mi ovde pricamo? opstoj ili nekoj koju si ti imao prilike da upoznas?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...