Jump to content

Омиљени амбијенти

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pozeljno je da se postavljaju slike, moze i stambeni, i poslovni, i neki treci prostor. Dajte da vidimo vase ideje i preferencije u pogledu prostora u kome boravite ili biste boravili - cenite li kitnjaste i ukrasene ili jednostavne i svedene prostore? Manje ili vise osvetljene?... Itd, itd...

Mogu i vase slike, a mogu i sa interneta, ali ne zaboravite da za ove druge postavljate izvore.

...

 

Captain-Picard-Engage-GIF.gif?fit=350,26

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesto ovako npr. mi bas odgovara. Atmosfera je bitna, detalji mogu da se menjaju na neogranicen broj nacina.

...

a6ea1800b432d25c7d22027c145c8888.jpg

https://www.pinterest.com/pin/726064771158059339/

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze i onaj fini moderni stil 70-ih, samo ako je atmosfera dobra, tj. ako je prostor oplemenjen sa dosta svetla.

...

efa81e59034830cab8049afa63233874.jpg

https://www.pinterest.com/pin/617415430153741593/

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od cuvenih arhitekata modernog doba meni omiljeni Frenk Lojd Rajt, i njegov prefinjeni smisao za oblik i boju.

...

5c1cf71e04ac62bfefc621276bab5ead.jpg

https://www.pinterest.com/pin/617415430153843345/

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stop-motion video malih i kompaktnih prostora - kako takvi prostori mogu, izmedju ostalog, da se urede.

...

WWW.PINTEREST.COM

Oct 16, 2019 - This Pin was discovered by Oliver B.. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ayla  

Ja samo ne bi mog`o da mi bas bela bude dominatna, u smislu da je ima cca 90%. Cenim svetliji i miran abmijent, pastelnije boje, neagresivne, ali samo da nije bas skroz ubeljeno. A istina je da bela boja odmara i osvezava.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

@Ayla  

Ja samo ne bi mog`o da mi bas bela bude dominatna, u smislu da je ima cca 90%. Cenim svetliji i miran abmijent, pastelnije boje, neagresivne, ali samo da nije bas skroz ubeljeno. A istina je da bela boja odmara i osvezava.

Prolazila sam različite faze života... prostor u kojem sam boravila je bio prava slika mog emotivnog i duševnog stanja. Preko klasičnog i rustičnog do glamura, od neuslovnog do savršeno uslovnog...
Danas mi prija bijelo, čisto... ne preveliko, već intimno i ušuškano. Prostor u kojem mogu stvarati i odmarati, a opet mu ne robovati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://images.app.goo.gl/WZ3NHfzki1iEqAfZ8

Baš mi teško ide da postavim sa telefona, ali ovako nešto volim, kao na linku gore.

Tople tonove, drvo, udobne naslonjače, biblioteku i lampe u salonu. Možda je čudno, ali ne previše dnevnog svetla, belo nikako. To mi je rezervisano za neki antre prepun zelenila i udobnim prostorom za sedenje. Dalje se produžava u vrt gde moram sad da stanem sa opisom, nemam jasnu sliku ali definitivno mnogo cveća i obavezno neka voćka.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам никаквог дара за ентеријер и тамо где је  фотеља од 5000€ или столица од 5€, ништа то мене не дотиче, некако.
И ментол какав сам, вероватно ћу пре сести на столицу (као што и сад седим).
Десило се да сам био у светогорским манастирима, био у вилама, коначио и где је једва било места за мене самог, ноћио и код пријатеља итд.
Ништа ме то не занима, све што осетим је живост или не.
И више волим тамо где је и натрпано и хаос и "расуло", затурене књиге, пепељаре и чаше него где је све нешто сређено и упицањено и савршено.

Први пут кад сам се селио од мојих, неискусно, из стана који је отворен, са великом терасом и пуним светла цео дан, отишао сам у приземље...
Након неколико месеци, биљке су почеле да ми вену (а много ми је важно биље, ако ти не знаш како ти је, оне казују какав је стан) и тад сам схватио...
Па немамо светла!
Све остало је ствар преференце, хоћеш ли полице или просте кутије али једино што је стварно важно - светлост.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

U poslednje vrijeme mi se svidja keramika. Zato razmisljam ako bude izvedivo da u kuću stavim pod od velikih keramičkih ploča u dnevnom boravku i koliko je moguće ukrasno po koji detalj na zidovima itd... 

House-of-the-Sun-wall-art.jpg

Dnevni treba da ima veliki otvor da ima svjetlosti. 

Volim kad ima stakla ne baš ovoliko kao ovdje 

3abfe91ac4ddca098d83191ab32ac4e0.jpg

Ali taj rad i naravno ova slika je da dočara da volim dzunglu ispred kuće. 

Kad bih živio na Menhetnu ili negdje gdje te zgradurine okruzuju, patio bi mnogo. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drvene podne površine i dosta svetla su imperativ. Sunce je uvek dobrodošlo. :) Evo par fotkica stila koji mi se dopada, a u poslednje vreme pogled duže zadržavam na detaljima industrijal stila. Drvo-metal ume da bude sjajna kombinacija. U ponudi je sve više detalja koji imaju industrijal crtu i mogu se lepo uklopiti u gotovo sve sve stilove. Kamini su, za moj ukus, najlepša stavka koja se može naći u životnom prostoru (osim šanka :0212_rolleyes:). Rustični komadi nameštaja takođe prijaju oku.

20200401_045150.jpg

20200401_045423.jpg

20200401_045216.jpg

20200401_045048.jpg

20200401_045112.jpg

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...