Jump to content

Саопштење Светог Архијерејског Синода: Нико се не причешћује принудно већ добровољно!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Milica Bajic рече

Obija za precednika! :)))

Zasto me mrzis?!...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 108
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 15 минута, Зосима рече

Ок,идемо даље:

OBJEKTIV.RS

Episkop valjevski Milutin oboleo je od koronavirusa i nalazi se u infektivnoj klinici u jednoj beogradskoj bolnici. On je u subotu kolima hitne pomoći iz Valjeva prebačen u glavni grad. Vladika...

 

Da? I sta to dokazuje? Bolovali su episkopi, svestenici i narod ranije, i umirali od mnogo tezih bolesti, pa nisu bezali od Svetinje.

I inace, niko nije rekao da virus nije stvaran; stavise - prilicno je ocigledno da je fabrikovan, kao i neki drugi pre njega. Ali se zna na koje slojeve populacije pre svega u najvecem broju slucajeva deluje**, i zasto/kako deluje. A mi u Crkvi pride znamo da se ni on, kao ni bilo koji drugi, ne prenosi Svetinjom.

I opet kazem, a rekoh i napred - ja vec danima radim od kuce, i uglavnom ne idem nigde, osim u crkvu. I ne mislim da ikog treba da se tera na bilo sta, daleko bilo, ali sam siguran da imamo puno problema i neresenih nedoumica u nasoj duhovnosti, koje nas u ovakvo vreme kusanja porazavaju bez poteskoca. Na tome treba da se radi, aktivno i stalno, jer je to glavno delo naseg zivota, vaznije od svega ostalog.

...

**
Prema podacima italijanskog Ministarstva zdravlja, preminuli od korone u proseku ima 80.5 godina, i u 99.2% slučajeva boluje makar od jedne hronične bolesti (njih 48.5% preminulih je bolovalo od 3 ili više).

90472033_2642320446049596_79923942862366

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I jos ovo, pa bezim garantovano... :smeh1:

Neki dan pricasmo ovde nesto tipa "zasto je npr. Bog dopustio ovako nesto?" I jedan dobar pop odavde dao je odgovor koji me odusevio mimo ostalih: zato da bi nam pokazao da je nasa ljudska civilizacija, velika gordost nasa i "postignuce", bez Boga jedna bedna vavilonska kula od peska; slaba, mrljava i nemocna, spremna da se srusi svakog trenutka. Bez Boga.

Mislite i o tome.

I sve to u vreme Velikog posta. Slucajno? Ni slucajno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Feniks. 

(Jeste...) 0405_feel

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, obi-wan рече

 

I opet kazem, a rekoh i napred - ja vec danima radim od kuce, i uglavnom ne idem nigde, osim u crkvu.

Ето,а ја због свих вас што радите од куће,или просто ништа не радите,али сте зависни од нета и тв-а,а таквих је сад у србији једно 5-6 милиона,идем на терен да мењам рутере,сетобоксове,каблове и шта већ не...и наравно улазим на гајбе...

Дакле помолите се за вашег брата из телеком србије...:mahmah:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Зосима рече

 

...

  • Хахаха 1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Зосима рече

Evo sad sam saznao od jednog svestenika da, inace, vladika Milutin nije oboleo od ovog virusa. Jeste bolestan ali je drugo nesto.
A "novine" i razni internet ludaci bez imalo stida sire glasine prakticno non-stop - i ovu, i kojekakve druge jos.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

СВЕТИ ЈОВАН ШАНГАЈСКИ И
ЖЕНА ЗАРАЖЕНА БЕСНИЛОМ

Свети Божји угодници никад нису сумњали у силу Светога Причешћа. Ево примера из житија Светог Јована Шангајског, кога је Бог прославио многим чудима и нетрулежним моштима што почивају у Сан Франциску:

„Госпођу Мењшиков ујео је бесан пас. Одбила је да прими прописане инјекције или је то учинила немарно… и разболела се од страшне болести. Чим је за то сазнао владика Јован је са Светим Даровима пожурио код жене на умору. Кад ју је причестио одмах је имала напад: почела је да пени и испљунула је Свете Дарове које је управо била примила. Међутим, Свете Тајне не могу да се баце и владика их је прикупио и потребио иако их је испљунула болесна жена. Прислужитељи који су били с њим повикаше: „Шта то радите, владико?! Беснило је страшно заразно!“

Међутим, владика је мирно одговорио: „Ништа се неће десити – то су Свети Дарови.“ И заиста, ништа се није десило.“

Ако се Светом Јовану Шангајском није десило да га порази беснило кад се причестио Светим Телом и Крљву Господњом које је из уста испљунула жена заражена беснилом, зар ми да не идемо у своје храмове и да се не причешћујемо Христом, и то у доба Светог и Великог Поста?

https://www.facebook.com/ivanzru?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARAOF9g0FHkg5tBDaJCicnBwtTqMFofvXwKtge8

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I malo (stvarno) trezvenih Rusa, kuca casti... :smeh1:

...

https://www.facebook.com/indexhrvideo/videos/594260674506699/

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

90597430_10207086992051266_8890309331778

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, obi-wan рече

90597430_10207086992051266_8890309331778

Од кога је родом и не чуди питање. Да се она пита Цркве не би ни било. Нема права гласа.

Њен отац Павле Кандић, мајор Озне, учестовао је у стрељању срба у Тополи, највише је волео да лично српском сељаку разбије главу кундаком. Сахрањивао је пса, говорећи да сахрањује Православног Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,

 

26. марта 2020.

         Епархија ваљевска овим путем обавештава све своје епархиоте и целокупну јавност да је код Његовог Преосвештенства Епископа ваљевског Господина Милутина потврђено присуство вируса корона, као и код још двојице свештенослужитеља наше Епархије.

Cekaj, kako sad idu epidemioloski algoritmi, svi koji su bili u kontaktu sa episkopom valjevskim i ta dva svestenika, znaci djakoni, pojci, pricasnici i svi ostali moraju u izolaciju, ako se ne varam?

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...