Jump to content

Препоручена порука

Otvaram ovu temu kao pokušaj da se napravi otklon od tema u kojima očigledno ne postoji jasan i jedinstven odgovor, pa čak ni od strane najviših instanci. Dakle slobodni ste da iznesete mišljenje o nekim konkretnim stvarima koje po vama imaju pozitivnu konotaciju a koje bi imalo smisla zadržati i u budućnosti kao praksu a koje su uvedene kao prinudne mere usled epidemije. Šta mislite o: ograničavanjima radnog vremena, radu od kuće, učenju na daljinu, ranijem zatvaranju ugostiteljskih objekata, obaveznim cenama pojedinih proizvoda, rezervama (koje srećom) imamo....

Naravno uvek je pitanje sa koje tačke se nešto posmatra, meni kao potrošaču je vrlo zgodno što imam radnje koje rade od 06h do 22h a pojedine i 00-24h ali moram priznati da mi je uvek bilo žao ljudi koji rade u tim objektima (ako radi do 22h u krevetu nije pre 24h...itd). posebno je to izraženo u ugostiteljskim objektima koji rade čak i do 01 ili 02h. Ovo me posebno zaintrigiralo u svetlu praksi koje postoje u drugim zemljama (recimo u Italiji) i efekata koji, kada se malo mućne glavom, su mnogo pametniji i bolji nego neka naša rešenja. Nema potrebe npr. da prodajni objekat ili ugostiteljski objekat ima dve smene koje rade, time se drastično smanjuju troškovi objekta dok sa druge strane (paradoksalno) dobija se prostor da se postojeće plate (ustvari) povećaju. Dakle uz malo uvođenje (promena) reda i vrlo blagog smanjenja komfora, možemo kao zajednica živeti mnogo bolje. Ista je situacija i sa "radom od kuće", kada pogledate recimo troškove poslovnog prostora ili troškove prevoza ili gubitak vremena prilikom dolaska i odlaska na posao, postaje jasno kolika prednost i ušteda (a time opet prostor za povećanje plata) bi se mogla ostvariti samo ukoliko bi se neke stvari drugačije organizovale. Slično je i sa "učenjem na daljinu", svedoci smo da kod nas odavno ne postoji ama baš nikakav obrazovni program na TV i da su jedina alternativa igrice ili crtaći sumljivog kvaliteta, a imamo toliko talentovane i znatiželjne dece... Zar ne bi bilo korisno da se recimo pored standardnog obrazovanja (koje bi eventualno ostalo u vidu stacionarnih škola) deci ponudi nekoliko strateški odabranih oblasti od kojih bi oni lično a i mi kao zajednica imali korist. Recimo poznato je da kao narod imamo sklonosti ka sportu, informatici, umetnosti i nauci, zašto se ne bi omogućili da deca već u ranom razdoblju imaju dodir sa adekvatnim i profesionalno uobličenim osnovama na tim poljima, verujem da bi to imalo vrlo brze efekte...

Neki vaši predlozi?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izgleda da ne vredi, treba neka opsta nevolja i muka da bi pokrenula ljude i drzavu da bi nesto dobro i pametno uradili za sebe. Secam se u doba bombardovanja, vise sam se druzio i upoznao komsije iz zgrade i ulice ....nego za deset godina....:D

Neki predlog, .... nemam pojma, lepo rece Platon tamo negde u vremenu cak i pre Hrista - da samo prosveceni i dobri ljudi mogu da vode drzavu i narod..... a, ovi nasi ovde su prosveceni i dobri boli glava,.... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, dragisa рече

Neki vaši predlozi?

svako neka iskoristi najbolje moguce situaciju, neka planira mozda neki nov posao ako bude promena na trzistu, neku edukaciju online ili online posao ( ja radim dodatno od kuce online, engleski predajem Kinezima, jako dobra dodatna zarada! ko hoce neka mi se javi u inbox) malo da se masta, da se planira neka ljubav, letovanje.....pa kako bude! jel...

da se srede ormani, police, obrise prasina...danas sam brisao i naleteh na dve neke diplome ( jednu sportsku, drugu jezicku) koje su mi veoma drage, takodje sam nasao i nesto o masazi i erotskoj masazi i masazi za trudnice...

Tako...svasta lepo moze da nikne iz ove situacije :) 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Натан рече

А добро, нема везе, био си доста млад. 

Ti kao da ga pokrivaš i pravdaš... neka!
@Драшко  samo nas sloga sada može izbaviti. Dijelimo i dobro i zlo.
Šeruj! 0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Драшко рече

masazi za trudnice...

Može :D.

Meni izolacija teško pada jer sad smišljam načine kako zdravo animirati dete od nepune dve godine. Prepodne možemo da izađemo malo do obližnjeg parka gde nema žive duše i ne komuniciramo ni sa kim...ali popodne posle spavanja i ručka već pada mrak polako. Ranije smo išli po igraonicama, sad ne možemo. Sve mi je prevrnuto po kući (ne opterećujem se time, ali ume da zasmeta kad se pretera), imamo neke slikovnice, stalno neka akcija jer odbijam da ga animiran crtaćima, vrlo ograničeno. Dečak...hiperaktivan...godina i 9 meseci....ja pri kraju osmog meseca...popodne....izolacija...:sossos:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добра страна је што онај ко хоће може да увиди колико је маловерје код њега самог, и уопште у народу.

Код нас Православних је увек (из)ванредно стање, тако да ово само може да подстакне на већу ревност.

Ономе ко победи даћу од скривене мане, и даћу му бели округли камен, и на камену написано ново име, које не зна нико осим онога који га прима.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Nikola Stojanovic рече

Meni dosadno mng, pa cemo da pijemo pivce na kej kraj recice. A onda cu begam pajkanima malo po grad, bas da vim dal ce me ufate. 

Е добро је што то ниси рекао јавно! :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Nikola Stojanovic рече

@Вилер Текс Nema sanse da me fate. Ovo i nije neki dokaz. :D

 

Играш се илегалаца...е мој Џони немој да надрљаш за џабе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс Zaebavam se be rodjo, cistim tu sobu, zakasao sam ga znachi. Pa lupam u prazno da mi bude lakse kobajgim. :D

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mi smo danas prošetali onako po propisima, ne predaleko od kuće, koga god smo sreli ozareno nam je nazvao - Dobar dan :sunce: (sa propisne distance naravno )

Naučićemo itekako da cenimo ovu Božiju tvorevinu prepunu divote...

IMG_20200320_120516.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...