Jump to content

Руска Црква ДЕЗИНФИКУЈЕ КАШИЧИЦУ после сваког причесника?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 45 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Боки, твоју логику су имали у СПЦ када су Васу Пелагића рашчињавали, како сам чуо, није провјерено, да су уприличили обред рашчињавања у Саборној у БГ, неку антихиротонију са истом структуром само све наопако, да им не би освећен утеко:))), Васа је пристао и пустио их да чине.

(tog gospodina Vasu sam nesto slabo zapratio u poslednje vreme.... :stadaradim:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Desiderius Erasmus рече

"3. Ако би се под 2. збило после освећења св. дарова ( тј. да је Агнец буђав или га је неким непознатим начином нестало са дискоса), онда свештеник извади прописно нов, други Агнец, како је горе под 2. већ казано; затим га пренесе на св. Престо и почне читати од молитве: Со сими и ми блаженими силами… и даље; да изговори над њим: Примите јадите… ; да се помоли Богу и прописно само Агнец освети а не и св. Крв у Путиру, пошто је она већ освећена.
Но ако је немогуће спремити други Агнец зато што нема просфоре, онда да продужи службу даље и у своје време причести се св. Крвљу, а припремљени ранији Агнец, да употреби при крају службе, као благословени хљеб, ако може. Не може ли, онда да га сагори, па пепео под св. Престо закопа."

Da li je osvećenje sinonim za Epikleza? Jer osvećuje se i nafora. Da li se buđavi švajcarski sirevi spaljuju ili jedu? Da li biomaterijal koji može biti prisutan u Telu koje ima svoju ljudsku prirodu pa samim tim i biološku komponentu, može razviti svoje PATOGENE funkcije čak i kada je u Telu? Šta ti ovim uopšte dokazuješ? Da li uopšte cela ova priča ima smisla ili da vam podelimo svetonikolajevske šamare? Umesto što ovde zračiš gluposti, dokaži da se neko zarazio pričešćem, tako što ćeš navesti ime, prezime, jbmg... Ili čuti!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Тражитељ рече

Бог одрећи много страшније него тих модерниста, либерала и "протестанштине".

Није се Бог никог одрекао, него су такви разјурили и испразнили цркве по Западу! А то се тренутно сада, али и увелико, дешава нама... Већ се предлаже и мењање праксе начина ПРИШЕЋА, на руку. Зашто? Не зато што је то древнији начин причешћа, да је због тога, па и некако да се разуме, већ - ЗАШТО? Зато што се по први пут озбиљно и перфидно увлачи СУМЊА у силу Светог Причешћа и благодати НЕСТВОРЕНИХ енергија Божјих! Причешће на руку онима који су маловерни, онда, следећи корак, - па не будите смешни, Причешће нема дезинфекциону моћ! И онда последњи корак - ТО, ПРИЧЕШЋЕ, ТО ЈЕ САМО СИМБОЛ СЈЕДИЊЕЊА ЗАЈЕДНИЦЕ!

А то је атеизам!  

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Da li je osvećenje sinonim za Epikleza? Jer osvećuje se i nafora. Da li se buđavi švajcarski sirevi spaljuju ili jedu? Da li biomaterijal koji može biti prisutan u Telu koje ima svoju ljudsku prirodu pa samim tim i biološku komponentu, može razviti svoje PATOGENE funkcije čak i kada je u Telu? Šta ti ovim uopšte dokazuješ? Da li uopšte cela ova priča ima smisla ili da vam podelimo svetonikolajevske šamare? Umesto što ovde zračiš gluposti, dokaži da se neko zarazio pričešćem, tako što ćeš navesti ime, prezime, jbmg... Ili čuti!

Mani se šamara, prijatelju. A i teško ćeš to da izvedeš onlajn. ;)

Priča ima smisla jer je jasno da Hleb i Vino zadržavaju svojstva hleba i vina, što, uostalom, osetiš i po samom ukusu. Kako ga svariš, odnosno, kako to da su Hleb i Vino podložni bakterijama probavnog trakta?

Nemoguće je dokazati da se neko jeste ili nije (i kako) pre 500 ili 1000 godina zarazio pričešćivanjem iz zajedničke kašičice. 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво... 
Твитер је данас миран, а недеља је и причешћивало се по портама, негде из више путира... Не круже снимци. 
Искидали смо се од увреда по мрежама. Немирни целе недеље. Распињали су Хришћане. 
Неко је приметио да је реакција Бачког епископа у саопштењу била непримерена и претерана. Па како то да је снимак баш из новосадске цркве узнемирио јавност прошле недеље. И то се питам ја која сам нагињала херцеговцима и бранила их овде... 
Није ми јасно. Није. 
 
Sve se obrnulo. Ava i Perisa i Grisa sad na istoj strani.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Desiderius Erasmus рече

Mani se šamara, prijatelju. A i teško ćeš to da izvedeš onlajn. ;)

Priča ima smisla jer je jasno da Hleb i Vino zadržavaju svojstva hleba i vina, što, uostalom, osetiš i po samom ukusu. Kako ga svariš, odnosno, kako to da su Hleb i Vino podložni bakterijama probavnog trakta?

Nemoguće je dokazati da se neko jeste ili nije (i kako) pre 500 ili 1000 godina zarazio pričešćivanjem iz zajedničke kašičice. 

Što se tiče šamara, ne mogu da vas dohvatim preko kompa, ali biće neki Sabor sa laicima, pre ili kasnije...a i nisam mislio na tebe, ti si pion,a mene zanimaju jeresijarCi...

Ne pre 500 ili 1000, dokaži u zadnji dvaes, tries...ne pravi se budala.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Što se tiče šamara, ne mogu da vas dohvatim preko kompa, ali biće neki Sabor sa laicima, pre ili kasnije...

Iliti: doći će i tvojih pet minuta. :) Jel' ti nemaš neke normalnije želje od te da će doći vreme kad ćeš moći malo da biješ, i još to uviješ u oblandu zaštite pravoverja?

пре 3 минута, Ivan Marković рече

Što se tiče šamara, ne mogu da vas dohvatim preko kompa, ali biće neki Sabor sa laicima, pre ili kasnije...a i nisam mislio na tebe, ti si pion,a mene zanimaju jeresijarCi...

Ne pre 500 ili 1000, dokaži u zadnji dvaes, tries...ne pravi se budala.

Nemoguće je dokazati na kom se tačno mestu neko jeste ili nije zarazio, aman.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Превише покушавања да се разумом проникне у тајну, за мој укус.

Данас Христос рече: Ако можеш веровати, све је могуће ономе који верује. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Desiderius Erasmus рече

Iliti: doći će i tvojih pet minuta. :) Jel' ti nemaš neke normalnije želje od te da će doći vreme kad ćeš moći malo da biješ, i još to uviješ u oblandu zaštite pravoverja?

Nemoguće je dokazati na kom se tačno mestu neko jeste ili nije zarazio, aman.

Ako je nemoguće dokazati, čemu cela ova priča? 

Što se tiče bubotki, nisam bolji od svetog Nikole. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Ako je nemoguće dokazati, čemu cela ova priča? 

Što se tiče bubotki, nisam bolji od svetog Nikole. 

Preobožio si se.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Ako je nemoguće dokazati, čemu cela ova priča? 

Zbog radi potencijalnog rizika.

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Što se tiče bubotki, nisam bolji od svetog Nikole. 

A da ipak mi pustimo svetitelje da biju, a mi drugi da se suzdržimo od toga, a? :)

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...