Jump to content

Руска Црква ДЕЗИНФИКУЈЕ КАШИЧИЦУ после сваког причесника?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Ја пак тврдим по основу отаца да је причешће спасење и за вирусе, а не заштита од вируса.

:)):pivo: Prejak si! Kao kovač nad užarenim željezom. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Volim_Sina_Bozjeg Не причам о статистици, говорим да су људи реаговали....не мислим да је то ради тога што неће бити у близини једни других, мислим да је то маловерје и страх од кашичице.

Зна се да је то скоро свакодневица да атеисти др. говоре како је то "нехигијнски"...давно пре ове вирусне проблематике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Justin Waters рече

Dok kad će te vi da tupite? Ne može preko pričešća, ali može preko predmeta kojim se daje pričešće, nafore, preko svešetnikove ruke, preko čovjeka koji stoji do tebe dok čeka svoje pričešće. 

Dobro, najzad, znaci ako smo ovo ustanovili, da vidimo sta cemo sa naforom i kasicicom. (da kazemo za svestenikove ruke ne uzimamo).

Recimo, da li moze preko kasicice ako se ona kada se svaki put neko pricesti, tom istom kasicicom se ponovo uzima pricesce direktno iz Putira i onda se pricescuje sledeci vernik. Da li se kasicica tim 'tehnickim' i obrednim cinom takodje moze smatrati kao da je deo - samog pricesca - i samim time da takodje ne mozemo putem kasicice da se zarazimo jer je kao deo blagodatne tajne Pricesca ima istu silu kao i pricesce.

Pa, meni deluje da ne moze, i to potvrdjuju mnogi primeri svetitelja i svestenika koji su kasicicom pricestivali bolesnike i nisu imali problema i nisu se zarazili.

Za naforu, ne znam sta tacno da kazem, ali opet ako imamo ove vec navedene primere, valjda se podrazumeva da i nafora kao deo sluzbe pricesca takodje ima istu silu kao i samo pricesce.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Једно питање: Св. Причешће може бити на осуду, зар то не значи да може бити и на заразу неком?

Да подвучем, ја нисма за дезинфекције и то, и скоро сам шокирам одлуком РЦ, али кад сам боље размислио намеће се и ово питање, понављам: ако може бити на суд и осуду, ако можемо бити криви Телу и Крви ГИХ, зар онда не можемо и да се заразимо кашичицом?

Koja je obaveza Isusa Hrista, da Telom i Krvlju svojom leči zarazu, odnosno da neutrališe otrov koji bi neko sipao u Čašu?

Po meni, nema obavezu ali će Telo i Krv vaskrsnuti tog čoveka u poslednji dan.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

@Volim_Sina_Bozjeg Не причам о статистици, говорим да су људи реаговали....не мислим да је то ради тога што неће бити у близини једни других, мислим да је то маловерје и страх од кашичице.

Зна се да је то скоро свакодневица да атеисти др. говоре како је то "нехигијнски"...давно пре ове вирусне проблематике.

Pogrešno sam pročitao, praštaj.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако су у Светом Причешћу "присутне све личности, простор и вријеме", зашто се причешћујемо онда? О каквом то дуализму природе причаш?

Ако не постоји сила Причешћа, како се тварна природа приопштава нетварној Божјој природи? Па благодат и јесте та сила Светог Причешћа.

Па присутне су оне које се причешћују нема никаквог дуализма, дуализам је то што неки мисле да је вирус неко зло које ће благодат поништити.

Што се тиче благодати крајњи извор су Света Тројица а не причешће, благодат у причешћу обитава само да би се кроз њега раздавала, као што си много пута могао видити да имаш очи, оно облагодаћено умире, надаље досадило ми је да понављам благодат вирус држи у постојању, а то што је наша противприродност довела дотле да се природа обрачунава са нама то је због тога што смо ми као носиоци природе прозлили се, као ти што си према мени или ја према Теби ако ти је лакше.

Дакле природни елементи у причешћу, ти, ја, вино и хљеб су кварљиви, квариво је духовно причешће јер може се разорити јединство са Христом на много начина, Није Христос кварљив, али јединство јесте, јер до Христа је пола, зато је у куоили - полулопти.

Овај доњи дио Цркве је усхоћење и падање и отпадање, ту је и Бог полумоћан јер је наша слобода та која обликује његову људску природу, његово тјело у Чаши.

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.EPARHIJAZT.COM

На дан Светог мученика Конона, 18. марта,  свештеници Архијерејског намјесништва

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Иванушка987 рече

Па, знаш оно- не да Господ смрти грешнику јер жели да се спасе и жив буде? Ако га молимо за спасење, обавезујемо га да нас спасе (рече старац Пајсије), а молиш ли га?

 Жао ми је, али у току Свете Литургије човек не може да се зарази. Зато што се ту збивају тајне о којима говори Св Андреј Јуродиви, Св Симеон Нови Богослов, Св Порфирије и Пајсије Светогорац.... Оци, којима су се отвориле духове очи и видели шта се у току Литургије дешава у храму. Чак и отац Александар Јовановић исто каже- то су велике будалаштине, долазите на службу... Сад ко како хоће, мисли и жели.... Уосталом ко ти брани да седиш кући- седи и штити се. Ја нећу, идем на службу. Па, се видимо кад све прође ко је претеко. И решена ствар.

Чек, само да разумем - ваша мајка је заражена (жао ми је што чујем, дај Боже да буде добро!), ви сте (исправите ме ако грешим) били у контакту са њом, и планирате да идете међу друге људе? Зато што верујете да су људи који се у време литургије нађу у цркви имуни на вирусе, а то закључујуте из сведочења неких светитеља шта се догађа током литургије (иако ти светитељи, верујем, нису ни разматрали вирусе и сл.)? Надам се да сам нешто погрешно схватио... 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da ovde mnogi ne znaju čime se pričešćuju.

E to je već za brigu kad nam objašnjavaju takvi i kakvu praksu da koristimo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Justin Waters рече

Pa vi zavlačite...Đurović nigdje nije pisao da se zarazi prenosi od Pričešća, već od predmeta kojim se daje, a vi vazda kontra i tjerate svoje. 

О чему бисмо разговарали ако се квалитетно не посвађамо?

Ево, баш ми криво што смо о. Ђука и ја тренутно улепо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Vasa L. рече

Па Роћко је увек подржавао Украјинске расколнике, то барем није тајна.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

@о.Небојша na spasenje i život večni!

Celivati li ruke i ikone? Kakva je situacija po tom pitanju?

Сад иде на ТВ Шабац препорука општинског штаба да се не целива

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Срђан Шијакињић рече

Чек, само да разумем - ваша мајка је заражена (жао ми је што чујем, дај Боже да буде добро!), ви сте (исправите ме ако грешим) били у контакту са њом, и планирате да идете међу друге људе? Зато што верујете да су људи који се у време литургије нађу у цркви имуни на вирусе, а то закључујуте из сведочења неких светитеља шта се догађа током литургије (иако ти светитељи, верујем, нису ни разматрали вирусе и сл.)? Надам се да сам нешто погрешно схватио... 

Па, не идем међу људе седим кући. Ја сам медицински радник. ? Надам се да ћу да кренем када прође изолација. Али се нећу плашити ни тад, као што се не плашим ни сад. Причешћиваћу се уредно, као што сам се и причешћивала, предајући живот свој у руке Божије, јер заиста не мислим да се у току Св Литургије не могу заразити, осим ако ми то није на спасење и смирење... Али би било неодговорно од мене да идем међу људе и правим се духовним Тарзаном, ако живим у кући са неким ко је заражен... Мада се и молим да ме момђе вирус, да се покаже сила Христова, баш због свих ових што мисле да се употребом исте кашичице можемо заразити. Иако мислим да сам вирус прележала пре три недеље, јер сам имала упалу плућа,завршила у болници, али нисам била тестирана на Корону, но се водило као вирусна упала плућа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Ćiriličar рече

Једно питање: Св. Причешће може бити на осуду, зар то не значи да може бити и на заразу неком?

Да подвучем, ја нисма за дезинфекције и то, и скоро сам шокирам одлуком РЦ, али кад сам боље размислио намеће се и ово питање, понављам: ако може бити на суд и осуду, ако можемо бити криви Телу и Крви ГИХ, зар онда не можемо и да се заразимо кашичицом?

Па ап. Павле експлицитно говори да су неки од причешћа болесни, а неки умиру. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...