Jump to content

Предрасуде неверника ...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Opet imamo zamenu teza... nije ovde problem sam cin krstenja dece, (mada bi trbalo da smo do sada kao civilizacija prerasli obrede, napeve, i inicijacije) nego citava ideja o vrsenju mentalnog prisitka na mladog vcoveka od malih nogu stvarajuci mu laznu sliku o svetu koji ga okruzuje. I onda kada dodje vreme da taj mladi pametan (uslovno receno) covek izabere nacin koim ce posmatrati svet oko sebe nalazi prilicno tskim odvajanje od religioznih dogmi koje su mu servirane citavog detinjstva. Upravo je licemerje to sto predlazete da iako krstena deca i dalje imaju potpunu slobodu izbora kad odrastu. Potpunu lobodu bi imala onda kada bi podjednako bila izlozena svim modelima razumvanja sveta. Ovako je cisto licemerje..

I onda to dete dodje u nepriliku kad u skoli uci o evoluciji a citavog zivota "zna" da su ljudi naprvaljeni od blata (adam)... ili da smo zapravo svi potomci tri sina (Noje) koji su ocigeldno morali da pribegnu "interbreedingu" kako bi se razmnozavali a to, kao sto znamo, vodi u retardaciju narastaja.

A onda od svog klinca mzete ocekivati pregrst neodgovorivih pitanja kao sto su:

Pa onda otkud crnci ako smo svi nastali od nojeove porodice? Kinezi? Eskimi? Politicari?t4431

Zasto bog u knjzi postanja nigde  ne pominje kvazare, galaksije, magline? iako sve one postoje  i milijardama su puta vece od nase male zemljice...

Zasto su ljudi ubijani zbog toga sto su rekli da je zemlja okrugla kad danas znamo da je to tacno? Ako je crkva tad pogresila... mozda gresi i sada?

Zasto da mrzim ateiste, homoseksualce ako su zapravo neki od njih zaista dobri ljudi?

Zasto ateista koji je bio dobar covek citavog zivota ide u pakao a masovni ubica koji se pokaje pred smrt ide  u raj?

Zasto biblija kaze da zena koja udje  u brak a nije nevina treba da se ubije?

Zasto se ona teta na onoj grupi na fejsbuku moli za ozdravljenje svog sina umesto da ga odvede  u bolnicu gde ateisti mogu da ga izlece naucnim metodama?

Zasto smo toliko sigurni u tacnost bibilije a znamo da je ona pisana mnogo posle smrti isusa i pritom bezbroj puta prekrajana  i prepravljana od strane njenih prepisivaca?

Ako vernici tvrde da nas je sve stvorio bog i da smo mi svi njegova deca, zasto onda pravoslavci mrze ateiste i homoseksualce? Zasto muslimani mrze jevreje? Zasto hriscani mrze sve zajedno?

I na kraju Epikur, naravno:

Ako bog želi, a ne može da iskoreni zlo, onda nije svemoguc.

Ako može, ali ne želi, onda je zao i maliciozan

Ako Bog može i želi da ukine zlo, otkuda onda zlo u svetu?

Ako bog niti moze niti zeli, onda zasto ga zvati bogom?

Ovakvih skakljivih pitanja ima otprilike milion, ovo su samo neka koja su mi u trennutku pala na pamet... necu da se ljutim :P ako ne prokomentariste bas sva ali bih voleo da mi makar neka odgovorite ... a i Epikura bih narocito voleo da vidim kako tumacite...

Pozdrav!

PS. Komusti su bili ateiste... ateisti nisu komunisti... stvarno je krajnje vreme da shvatite ovu banalnost (jer je prosta) i time podignemo raspravu na jedan visi akademski nivo...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 106
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Упознај се мало боље са верујућим људима па ћеш видети да су твоје тврдње најобичније предрасуде!

Ако ти постављаш питање зашто треба мрзети ово или оног ,то значи да о вери и о верницима не знаш ништа или нећеш да знаш!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oce li makar neko nesto konkretno da napise o stvarima koje sam izneo ili cemo svi zajedno  da gadjamo novajliju trulim paradajzom?

Imam utisak da niko ne zna da odgovori pa onda pribegavate besmislenoj prozivki...

Ajde ti dejane "moderatoru" ako vec mislis da moje pisanije su besmislice a ti onda budi stvarno pametan pa prokomentarsis Epikurovu sentencu... ili je  i on glup i pun predsrasuda t4431

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam gde si ti ucio skolu ali veruj mi ljudi su stvarno ubijani od strane crkve zbog toga sto su govorili da je zemlja okrugla... posle se papa nesto kao izvinjavao... puj pike ne vazi... ozbiljno ti kazem.

Proveri u svim istorijskim knjgiama. To se stvarno desilo... t4431 mozda je tebi glupo ali to ne znaci da se nije dogodilo...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ај за почетак да прокоментаришемо мржњу према атеистима ,хомосексуалцима итд...

Човек који има мржњу у себи не може се назвати верником,односно ако се не бори против мржње у себи у случају да му је то слабост!

Ти у старту тврдиш да верници мрзе и да су учени да мрзе,а то је неистина велика!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam gde si ti ucio skolu ali veruj mi ljudi su stvarno ubijani od strane crkve zbog toga sto su govorili da je zemlja okrugla... posle se papa nesto kao izvinjavao... puj pike ne vazi... ozbiljno ti kazem.

Proveri u svim istorijskim knjgiama. To se stvarno desilo... t4431 mozda je tebi glupo ali to ne znaci da se nije dogodilo...

ми смо друже православни а не католици тако да и ми замерамо папи и читавој католичкој цркви на тим злоделима!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hmmm... kolko znam... zvanicni stav crkve nije blagonaklon prema homoseksualcima... a ako na to odamo odredjene religijske grupacije koje crkvene proglase dozivljavaju i previse ozbiljno dobija se prilico agresivan zakljucak...

No dobro, tu stvar mogu da priznam... sta je sa ostalima?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne znam gde si ti ucio skolu ali veruj mi ljudi su stvarno ubijani od strane crkve zbog toga sto su govorili da je zemlja okrugla... posle se papa nesto kao izvinjavao... puj pike ne vazi... ozbiljno ti kazem.

Proveri u svim istorijskim knjgiama. To se stvarno desilo... t4431 mozda je tebi glupo ali to ne znaci da se nije dogodilo...

ми смо друже православни а не католици тако да и ми замерамо папи и читавој католичкој цркви на тим злоделима!

haha... pai mi ateisti isto pricamo da su nama sve religije iste, i da zlodela katolika gledam kao zlodela religije generalno... al nisu ni pravoslavci cvecke, samo niste imali dovoljno kinte i dobar marketing :P

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hmmm... kolko znam... zvanicni stav crkve nije blagonaklon prema homoseksualcima... a ako na to odamo odredjene religijske grupacije koje crkvene proglase dozivljavaju i previse ozbiljno dobija se prilico agresivan zakljucak...

No dobro, tu stvar mogu da priznam... sta je sa ostalima?

Став Цркве није благонаклон и никада неће бити благонаклон ,али у сваком случају узрок томе није мржња већ сасвим супротно...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne zelim da se ovo pretvori u diskusiju o homoseksualcima jer ne zasluzuju takvu pznju ali moram da primetim, da ti kao vernik treba da verues da je svaki covek na planeti stvoren od strane boga? zar ne?

Ako je neko peder, takvog ga je bog stvorio? I mene bog kad je stvarao rekao je ti ces biti ateista... zar ne?

Kritikujuci mene kritikujes direktno boziju tvorevinu... zar ne?

Ali opet kazem ne bih o tome... tema je  o necemu drugom i predlazem da se ova diskusij a prebaci negde ili da se ovori nova tema

Mene interesuju misljenja i odrugim stvarim koje sam naveo...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa onda otkud crnci ako smo svi nastali od nojeove porodice? Kinezi? Eskimi? Politicari?t4431

Јел ово питање озбиљно или се само зезаш са нама?

Zasto biblija kaze da zena koja udje  u brak a nije nevina treba da se ubije

Ко је без греха нек баци први камен!

Zasto se ona teta na onoj grupi na fejsbuku moli za ozdravljenje svog sina umesto da ga odvede  u bolnicu gde ateisti mogu da ga izlece naucnim metodama?

Лебе лези да те једем!

Као прво ,откуд знаш да јој дете није у болници?

као друго, и кад је у болници треба се молити!

Као треће ,од куд ти то да су у болницама само атеисти и да само они лече научним методама?

Ako bog želi, a ne može da iskoreni zlo, onda nije svemoguc.

Ako može, ali ne želi, onda je zao i maliciozan

Ako Bog može i želi da ukine zlo, otkuda onda zlo u svetu?

Ako bog niti moze niti zeli, onda zasto ga zvati bogom?

Постоји нешто што се зове слобода!Бог зло није ни створио што би је он и уништио!
Link to comment
Подели на овим сајтовима

-ne zezam se, ozbiljno me interesuje kako religija objasnjava njihovo postojanje... (za politicare se zezam, i smajli sam turio)... jer evolucija ima prilicno proverljivu i za sad najtacniju teoriju o postojanju svih tipova ljudi, pa me zanima kako religija to tumaci. Konkretno me buni onaj deo kad je bog pobio sve ljude pa ostao samo noje sa svojim sinovima da siri ljudsku rasu...

-Ja sam mislio da je bog sve stvorio...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...