Jump to content

Комерциална банка - Зашто држава продаје коке које носе златна јаја ?

Оцени ову тему


Ćiriličar

Препоручена порука

Za mlade ljude...mladje, koji ne pamte predratno vreme bivse Jugoslavije. Pogledajte LOGO!

Čuli ste za devizne štednje koje su ljudi izgubili raspadom Jugoslavije. Da napomenem, recimo plate u Nemackoj su bile pre rata, neki zidar je zaradjivao 5000 maraka (i danas u Švajcarskoj dobar zanatlija zaradi 5000 franaka, to je taj novo, ali EU sistematski pljacka svoje ljude, konverzijom mekre/lire i dr. u evro, gradjani EU su skoro 100% umanjili kupovnu moc). Golf je kostao tada 20-25 000 maraka. Dakle, za PET plata jedan zidar je mogao da kupi Golfa u Nemackoj. Zato su tada mnogi gradili kuce i kupovali stanove, a danas niko ko radi na zapadu ne moze da kupi nista. Te velike pare nasi gastajbateri su drzali u Ljubljanskoj banci, jer je Slovenija bila "elitna" republika. Onda su Slovenci razbili zemlju i odvojili se prvi i tako je krenuo pakao.

Ali pare stedisa, ljudi su imali i po 200 000 do pola milona, obicni radnici, i to je pojela maca.

Pogledajte LOGO bivse Ljubljanske banke:

image.png.494c41138d5c49a1ee9f63e07854a3a6.png

 

Zatim pročitajte ovo:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ljubljanska_banka

Tijekom raspada bivše države politička vlast Slovenije donosi odluku o zatvaranja Ljubljanske banke, na način da se njena imovina prebaci na novostvorenu Novu Ljubljansku banku, dok su njeni dugovi i obaveze prema štedišama koje ne žive u Sloveniji ostali u staroj banci (štediše s teritorija Slovenije prebačene su u novu banku). Kako bi se spriječile tužbe oštećenih štediša, donesen je slovenski zakon po kojemu štediše koji nisu državljani Slovenije ne mogu doći do svog novca dok se ne okonča sukcesija Jugoslavije iz koje bi oni bili namireni.

Približno 130.000 hrvatskih građana imalo je otvorene štedne račune. Banka je također kreditirala hrvatska poduzeća. Ta sredstva nisu nikada vraćena.

Zatim pogledajte LOGO NLB Banke:

image.png.0fda76c15963166e7b17a2f68ab26567.png

Čak su i logo ostavili, i sada NLB posluje bez problema u BiH, u Srbiji, i čak naša država prodaje njima našu Komercioalnu banku.

NLB Banka, bivša Ljubljanska banka je POPLJAČKALA devizne štediše bivše Juge, i sada je tu, ona je deo finsijskog krvotoka bivših republika, pa i Srbije i RSrpske. Slovenija ima 20% akcija, a ostalo drže Amerikanci.

Za one koji će reći kako je to teorija zavere, pročijatjte Knjigu "Komitet 300" bivšeg SAD slžbenika Kolmana, koji govori kako se pljačka svet, on navodi liste instituta i organizacija koje rade na kreiranju mnjenja i sl, ALI i listu banaka koje su "usisivači" popljačkanog svetskog bogatstva....medju njima je i Ljubljanska banka!

------------

Dakle, kada ove sonovne podatke apsolviramo neminovno je pitanje: zašto Srbija prodaje svoju koku koja nosi zlatna jaja, nikom drugom nego banci koja je POPLJACKALA njene gradjane pre 30 godina, koja je bila motor razbijanja bivse drzave u kojem smo svi ovako-onako stradali.

I o kavom prosperitetu Srbije mi pričamo? Možda smo mi prosperitetni robovi, pa moramo tako da radimo, ali neka nam bar kažu naši vlastodršci! Da ne ulazimo u priču kako je Dinkić razorio srpske banke, i srpsku SDK, Službu društvenog knjiogovodstva, jednu od najboljih kontorlnih institucija u svetu!

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Ćiriličar рече

Onda su Slovenci razbili zemlju i odvojili se prvi i tako je krenuo pakao.

Ne lupetaj! Tu bajku ti možeš da prodaješ na Kalenić pijaci i Zelenom vencu. Meni ne! Zna se ko je razbio Jugu, onaj za koga je Draža Marković govorio da je psihički bolesnik a vi mu niste verovali. I kad je pobedio je dao svima do znanja da će Juga biti onakva kakvu ju je on zamislio ili je neće biti. Onda je naš udbovc rekao mi na to ne pristajemo. U redu, nema problema, srećan vam put, nemamo ništa protiv. U znak zahvalnosti mu je odgovorio da nema ništa protiv da svi Srbi žive u jednoj državi.

To je što se tiče razbijanja, a sad o kupovini.

Prvi iz Srbije - Miodrag Kostić kupio banku u Sloveniji

https://mondo.rs/Info/Ekonomija/a1173960/AIK-banka-kupila-banku-u-Sloveniji.html

Tebe je zgazilo vreme, najbolje je da ne pišeš o stvarima koje ne razumeš!

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Bernard рече
пре 50 минута, Ćiriličar рече

Onda su Slovenci razbili zemlju i odvojili se prvi i tako je krenuo pakao.

Ne lupetaj! Tu bajku ti možeš da prodaješ na Kalenić pijaci i Zelenom vencu. Meni ne!

Poenta uopšte nije to! Moja formulacija "Slovenci razbili Jugu" je minorna u kontekstu i uopšte nisam Jugosloven....pišem o (N)LB, a tu sam mislio na 14. kongres. Vreme pametne ljude ne gazi, nego im daje iskustvo. Dakle zamisli da sam rekao "bez dogovora otipli iz Juge". Kad me vuces za jezik, Srbe je ubilo Jugoslovenstvo, mi smo trebali da rasturamo Jugu. I drugo, Slovenci su, kao mudri ljudi, nudili period od 5 godina razdruzivanja ili koliko bese i konfederaciju i dr....što je fenomenalan predlog. U svakom slucaju bolji od ratova.

To veze nema sa kontestom, pa čak ni to da (N)LB pljačka narod, pa svaka banka pljacka...priča je zašto Srbi prodaju svoju banku, a nedavno su otkupili deonice od malih akcionara? U TOM kontestu idu druga pitanja, pa da zlo bude vece NLB banci...

Ja ne farbam stvar da je sad to zevera i sl., govorim o apsurdima bolnim pta se sa nas radi. A kratak pregled mućki Ljubljanske banke je deo priče...dakle globalisti su nam J znanje, porbili nas, onda je na lokalu par faca preko Ljubljanske banke poljackalo "u procesu" i one ljude koji su imali pare, onda su preko Dinkica nasi popljackali sve iz srpskih banaka, onda su napravili Komercialnu banku, i ona radi odlicno pa svaka banka radi odlicno...i sada j eprodaju.

To oko rasturanja Juge veze nema sa pricom....cisto oranicena formulacija....mislim u 3 reci reci ko je razbio Jugoslaviju - pa smesno. Govorim da su Slovenci izasli sa kongresa tada i iz zemlje....ali i odneli pare deviznih stedisa!

Nije prica na razbijanju Juge nego na LOVI! Nije Juga razbijena radi devizne stednje, nego je to global-projekat, deo projekta....

Eto kazi nam ti nesto bolje o Ljubljanskoj banci, o prodaju Komercialne....a raspad Juge ostavi na miru...to je tema ofucana.

PS:

Ljubljanska banka, ljudi iz nje, su bili deo globalnih projekata po pisanju Dr Kolaman, ne pisanju nekog trilera, nego iznosenju cistih podataka...to sto neki Slobe ili Tudjamani nisu shvatili kakav tornado dolazi kada padne berlisnki zid je prica na stranu...dakle, to su samo, dodatni podaci....posle je kako se ko snadje....svi smo ispusili....slovenaki politicari su uspeli da izvedu svoj narod iz toga najbezbolnije...ali su i opljackali druge preko Ljubljanske banke....niko ovde ne pravi veze, nego prica o činjenicama koje su apsurdne za Srbe danas. Kave blae veze ima Kostic sa ovim, pliz ili nacionalnost? Pa bolje je Slovencima kao i svima bilo 80te u Jugi nego danss u EU, to oni znaju. Nije to prica.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bernard Dakle da ti nacrtam: ne optuzujem Slovence za rasturanej Juge, ČAK smatram da se trebao prihvatiti njihov plan ne o konfederaciji jer te granice ne priznajem, ali o razdruzivanju i sl. Ali u sprezi sa politicarima - oces da kazeš da Kucan nije ucestvovao u donosenju zakona o parama ljudi? - u sprezi sa politicarima OPLJACNANE SU MILIJARED od ljudi, radnika koji su decenijama crncili po zapadu! Ogromne pare koje je narod GOLIM RUKAMA zaradio po fabrikama. To je uradila Ljubaljanska banka uz pomoc Kucana i ostalih gedza. To je smrtni greh, tolke decenije tolikih ljudi potezom pera izbrisati. A sigurno su deo tih para i sami prisvojili. Nisu otisle u humanitarne svrhe.

Dakle TOJ banci, TOJ danas Srbi prodaju svoju Komercialnu banku!

Pricu o Jugi i psihonalize ostavi za drugde. Kucan i ostal GOVNA su OTELI ljudima milijarde - radnicima! To su privatne pare, nije to drzavno! To je razbojnistvo nagovnarskije vrste! Mi pričama o krvavom znoju 100tine hiljada ljudi, ne pricamo o Kuparima i radničkim odmaralistima!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

(nazalost Cirilicar , Slovenci uopste nisu bili tako slatki u to vreme, koliko su samo zlocina pocinili nad neduznim vojnicima JNA u Sloveniji,... bolje da cutim sta mislim, inace cu da stvarno dobijem prvi put ban na forumu,...)

I, da secam se nesto te banke i stednje, jednostavno isparila dok si reko keks i niko nista.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posto je brat reagovao da ilustrujem - dakle ne govorim uopšte o tome ko je kriv za raspad Juge, to nije bitno za temu ni najmanje - evo trenutka kada slovenački političari napuštaju zajedniču zemlju. Ponoviću, da su imali i dosta dobrih predloga, to je sada nebitno:

https://www.youtube.com/watch?v=HfK3wjG5ShQ

 

Dakle, nakon ovoga, oni uzimaju ono sto je "njihovo" i odlaze. Ajde granice se, bar kod Slovenaca znaju, zna se gde su i kojim jezikom pričaju, i to im Srbi nisu nikada osporavali (osim sto su ginuli za njihovu slobodu), ALI, uzeli su, kazimo, njihovu zemlju, njihovo pravo od TitE da se "samoopredele"...nego jesu li bas toliko posteni? Uzeli su SVE pare od radnika koje su ti ljudi rmbaceci decenijama, muz i supruga, stedeli u Ljubljanskoj banci - milijarde privatnog znoja. Milijarde koji su radnici stedeli za svoju decu, unucad...jer tada se moglo stedeti. Vecina para je zaradjena po fabrikama na zapadu.

Toliko o postenju  slovenačkih političara. Ne ulazeći u geopolitiku. Danas, 30 godina kasnije, upravo TOJ banci Srbija prodaje bud-zasta svoju Komercialnu banku. I sad, da se čovek ne pita: zasto je prodaje, i zasto baš TOJ banci?

A o srpskom "ludilu" i murosti "beckih konjusara"...ipisane su disertacije i romani i pisace se...to je prica za sebe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Bokisd рече

bolje da cutim sta mislim, inace cu da stvarno dobijem prvi put ban na forumu,..

Ma znam Bokac....zato to ne pominjem, i nisam rekao da su slatki....to je ekstra "kajmak" ali onaj krvavi...guzonje od 5o godina iz Teritorijalne odbrane krvnici ubijaju golobradu decu od 18 godina koja nema bojevu municiju, decu koja su cuvali granicu 45 godina od, recimo, Austrijanaca gde, u Austiji ima mozda vise asimilovanih Slovenaca nego u samoj Sloveniji...to je prica druga...ja ovde potenciram nase budalastine....ko je nama pamet popio da nas svaka uš izradi...to je priča.

Je su li i Kranjska i Korupka i Štajerska...jesu sve u Sloveniji današnjoj...nešto me geografija muči? Da nije neka od njih u Šumadiji? Pitam retorikal...uh...e moji Srbi glupi ko buzdovani...a i ja sa vama...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Ćiriličar рече

Pricu o Jugi i psihonalize ostavi za drugde. Kucan i ostal GOVNA su OTELI ljudima milijarde - radnicima! T

Milan Kučan - UDBA nasledio Ivana Matiju Mačka UDBA, (Maček je bio desna ruka Rankovića )

Prvi direktor LB je bio Niko Kavčič - UDBA 

Zadnji direktor koji je bio povezan sa udbom je bio  Marko Voljč, nije bio udbaš, ali je njegov otac bio udbaš. Njegov otac i Maček su bili ratni drugovi.

Sve republičke centrale UDBE su kontrolisale banke i imale tajne račune u inostranstvu. Kad se posvađala UDBA između sebe tada je počela da puca Juga u temelju.

Kažeš da je Srbe ubilo Jugoslovenstvo.... A zašto još uvek srpski oficiri nose Yu unforme? Yu uniforma sa srpskim epoletama i značkama!

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bernard Bre, uopšte mi se ne priča o Jugi i raspadu....muka mi je jer kao se ona rasturiola i moj zivot i zivoti SVIH se promenio...vecini na gore, zbog naciina tog raspada....to nije tema, iako si se uhvatio kao pijan plota.

Drugo Kucan da je imam, ćlan IRA zabole me, Janša da je ko zna šta...tema je jasna, Komercialna banka koja se prodaje banki koja je poljačkala narodne, ličn,e privatne pare, ne neke zgradurine i fabrike, narodni ZNOJ.

I kave ti krivine krivudas ovde? Ili se drzi teme ili cuti....sta zavodis narod po mracnim sokacicima...uhvatio si se za moje tri reci...koje kada sma pisao imao sam sliku kada odlaze sa J kongresa...ne sto me briga ko je ko i ko je sta, nego odose lole i ajde geopolitika nego POKRASE jadnom narodu pare, kao najvece P! Kao najvece jajare! Kao navece gnjide!

Zato su izbrisali, nisu dali drzavljanstva koliko? 10 000 Srba u Sloveniji? Ali ni to nije tema...nisam ja mrzitelj Slovenaca, niti debil koji cele narode trpa sa nekim Janšom i Kučanom ili Slobom.....rode oladi od te ofucane priče o postkomunjarskim jajarama iz ma koje republike...Stipe Šuvar je izgleda bio jedini komunista, ali sve je to nevredno priće više...TAKVOJ banci danas Srbi, država prodaje našu banku...mada je pitanje koliko je "naša", ali makar da u budzet neki dinar ubaci....da bude indirektno naša...o tome je reć i ne pravi se Englez, ok!

Zbas sve, znas li matematiku? Zamisli da ti i zena 30 godina u nekoj zajebini u Nemackoj, a znas kavih ima, u nekoj fabricetini prebacujes elektrode ili poklopce na traci, i mucenici, ponese pare, plata dobra, jednu troši drugi slihtaj....5000 maraka puta 12 jes jednako 60 iljada, puta 30 godina jes jednako 360 000 maraka....i onda dalje...8 sati na dan, puta 22 dana u mesecu jes jednako 166 sati ili 172 kako kad, mesecno, puta 12 jes jednako...puta 30 godina jes jednako....jesi ti čoveče normalan? Znaš li ti šta je ljudima uzeto?

Pa to je satanistički potez, ali onaj jajrski, ulilčarski, to veze nema sa nekim politikom ideologijim...to je jajarenje uličarsko razumeš...i špta pričaš onda ideološpke priče. I sad TOJ banci drzava prodaje drzavnu banku za bolju buducnost Srbije?

Bolje da je zapali, da je da Arapim dzaba, da je da Aliji Izedbegoviću ako treba ali ne NLBu!

Kakva crna udba? Sta bulaznis...ja pricam o ulicarsko-jajarskom nacinu, onom naaaaajnizem, kao kada ti CIGAN ZDIPI NOVCANIK! To su ti "fini" i "kultuurni" Slovenci. Pa jesi Slovenac? Pa pisi o tome? Odreci se govnara, brani obraz naciji! Tako ni cigani ne kradui novcanike po trolama!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

Bolje da je zapali, da je da Arapim dzaba, da je da Aliji Izedbegoviću ako treba ali ne NLBu!

Kostić je kupio banku u Sloveniji, a NLB banku u Srbiji. Nešto nas privlači, to samo Bog zna šta i zašto? 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...