Jump to content

НАРОДНЕ ПАТРОЛЕ у центру Београда због миграната (видео)

Оцени ову тему


Препоручена порука

кретање би по правилу требало да им буде ограничено... не постоји ни један правни а ни логични основ да неко ко је ИЛЕГАЛНО у овој земљи, макар био и у транзиту, шета слободно где хоће и кад хоће. постоје прихватни центри који су изграђени управо у ту сврху. Мигранти би требало да су смештени у њима док им се не реши статус ако су подносиоци захтева за азил или ако се не спроведу даље где су и кренули. Те центре могу напуштати у одређеном периоду током дана, мислим да је то дозвољено од 12-22, нисам сигуран. Чак и тада када су ван центра, кретање им је ограничено на неки радијус око центра... Зашто се то не поштује и зашто је наша држава млака и толерантна по том питању је нека сасвим друга тема ... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 996
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 сат, Avocado рече

Pitanje je glasilo:

(nije u originalu bilo velikim slovima i u boji, to samo slušam tvoj savet za disleksične)

Odgovorio sam ti na pitanje koje si ti postavio sasvim direktno a odgovor je manje-više isti i kad se izbaci šerijat iz pitanja... ne tangira me šta u Kuranu (i u Bibliji) piše o tome šta treba raditi ateistima jer ne živim u zemlji u kojoj bilo ko to radi, niti vidim neku ozbiljnu opasnost da se to promeni... ne tangira me šta po šerijatu treba raditi ateistima jer čak i tamo gde se šerijat primenjuje, to se odnosi na njihove odpadnike od vere, a ne na mene, mada svakako ne planiram ni da posećujem takve zemlje, a kamoli da živim u njima... kao što ne bih želeo da živim ni u zemlji u kojoj bi neki hrišćanski fundamentalisti uspostavili nešto slično...

 

Ok, hvala na iskrenosti! Tim si pokazao mjeru svoje (ne)kompetentnosti za bilo kakvu ozbiljnu raspravu s bilo kim o ovakvim stvarima: o islamu, šerijatu, Koranu itd. a moj ti je savjet da odustaneš od učestvovanja na ovakvim i sličnim temama i da se držiš nekih drugih tema i stvari o kojima nešto zaista znaš a takvih je sigurno mnogo, no, islam u to nikako ne spada! Ovakvim izjavama se sam diskvalifikuješ i niko ko tako nešto pročita od tebe te ne može zbog takvih izjava smatrati ozbiljnim sagovornikom ili oponentom na ovakvim temama o islamu. Razmisli si to sam zašto!  Toliko!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бранко као и увек добар:

 

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитирам из поруке:

"  Uzgred, citiracu Erdoganove reci:

`Demokratija je samo voz koji ce nas odvesti do cilja.
Dzamije su nase kasarne,
Minareti nasi bajoneti,
Dzamijske kupole nasi slemovi,
Vernici nasi vojnici.`"  "

 

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Pitanje je glasilo:

(nije u originalu bilo velikim slovima i u boji, to samo slušam tvoj savet za disleksične)

Odgovorio sam ti na pitanje koje si ti postavio sasvim direktno a odgovor je manje-više isti i kad se izbaci šerijat iz pitanja... ne tangira me šta u Kuranu (i u Bibliji) piše o tome šta treba raditi ateistima jer ne živim u zemlji u kojoj bilo ko to radi, niti vidim neku ozbiljnu opasnost da se to promeni... ne tangira me šta po šerijatu treba raditi ateistima jer čak i tamo gde se šerijat primenjuje, to se odnosi na njihove odpadnike od vere, a ne na mene, mada svakako ne planiram ni da posećujem takve zemlje, a kamoli da živim u njima... kao što ne bih želeo da živim ni u zemlji u kojoj bi neki hrišćanski fundamentalisti uspostavili nešto slično...

Utješi se, u tom bar nisi sam. Imamo takvih tvojih kolega i ovdje u komšiluku kod Slovaka, no, za razliku od tebe ovaj je daleko inventivniji i maštovitiji! I veći "expert" za islam od tebe!

Matovič je profesionálny ateista, ktorý chráni Islam

Podľa Matoviča:  "Ježiš Kristus je jeden z hlavných prorokov Islamu. Nerobme, že Islam je úplne iná viera, ktorá s naším náboženstvom nemá nič spoločné. Je to viera, ktorej podmnožinou je v podstate učenie Ježiša Krista."

Matovič však zámerne opomína jeden z Mohamedových výrokov o tom, aby moslimovia bojovali dovtedy, kým islam nebude jediným náboženstvom.

 
Prorok Matovič Islám je mírumilovný a jeho podmnožinou je učení Ježíše Krista 
Už je jen krůček k tomu, kdy pan Matovič začne křičet Allahu Akbar a v Polus kalašnikovem masově postřílí lidí ... (sarkasmus) O skutečném islámu jako tajný agent mimovládiek neví nic.
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Просечан србенда рече

Џабе ти адвокатура

Немој да дираш ''слатку'' воћкицу која заступа сорошевски нво ;) Мислим, њима је сладуњава, намаJust_Cuz_19.. Ми по њему или не зна чиме се дрогирамо

On 25.2.2020. at 18:31, Avocado рече

Na kojim si ti drogama???

 

(значи зна да се дрогирам само не зна са чиме како је за мене рекао) или баљезгамо. Од почетка тролује и изврће све оно што се овде каже против илегалаца. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Juanito рече

На коју фору су онда изболи оног дечка код Битефа?

Ko da me pitaš na koju foru je Đura upucao nekog kad Đura nema dozvolu za nošenje oružja...

Takođe, rekoh "mislim"... jer zaista ne znam kako je to regulisano...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Плаво Небо рече

(значи зна да се дрогирам само не зна са чиме како је за мене рекао) или баљезгамо. Од почетка тролује и изврће све оно што се овде каже против илегалаца. 

Pa šta da pitam nekog ko odvali onako nešto... bolje da si na drogama, nego da si lud... ovo prvo se lakše rešava...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zelece da naprave serijat. Novo sigurnosti ce se srozati. Pojavice se reakcija, pa I pravi fasizam. Ekonomija ce slabiti itd itd. I zasto. Jer su liberali umislili da je to jedino ispravno ignorisuci i izigravajuci demokratju tj. Volju vecine.

Stvarno? Jedino to ti pada na pamet? Nemoguće da si baš toliko mentalno ograničen... da ti baš ništa drugo ne pada na pamet kao mogućnost osim to da sam ja na nekakvom zadatku...
 


Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

Ko da me pitaš na koju foru je Đura upucao nekog kad Đura nema dozvolu za nošenje oružja...

Јес аналогно, ал једно је кад Ђура негде тамо тајно купи пиштољ, па га сакрије испод капута, а друго је кад неко напушта место које не сме да напусти. Ово прво је немогуће контролисати, ово друго решавају трезни чувари.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Јес аналогно, ал једно је кад Ђура негде тамо тајно купи пиштољ, па га сакрије испод капута, а друго је кад неко напушта место које не сме да напусти. Ово прво је немогуће контролисати, ово друго решавају трезни чувари.

Pa nisu bre u zatvoru...

(ograničena sloboda... ne lišeni slobode)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

Pa nisu bre u zatvoru...

(ograničena sloboda... ne lišeni slobode)

О томе и говорим. Треба да буду практично у затвору све док се не одлучи шта с њима. А онда ил нормално да живе ил тутањ. Какав је бре начин да пушташ около руљу да шета за коју се без икакве сумње зна да је пуна пропалитета најгорих. А ако међу њима има оних који нису пропалитети, па хеби га, сами су одлучили да тај начин беже из Пакистана, нико их није терао да долазе. Нека мигрирају по процедури и неће бити у затвору.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.3.2020. at 19:47, Avocado рече

...ali imaju problem sa zabranom religija.

Zavisi od religije.

Mislim da ustavi svih evropskih zemalja sadrže odredbu u okviru "slobode veroispovesti" ili "crkve i verskih zajednica" da država može zabraniti versku zajednicu ukoliko njeno delovanje ugrožava javnu bezbednost, prava dece, pravo na fizičko i psihičko zdravlje, pravo na život, itd.

Na primer, po tom osnovu bi se mogle zabraniti one verske zajednice koje praktikuju genitalno sakaćenje dece.

Ne treba napregnuti mozak da bi se genitalno sakaćene dece okvalifikovalo kao 1. povreda prava deteta, i kao 2. povreda prava na fizičko i psihičko zdravlje.

A po principu "ko može više može i manje" mogu se zabraniti samo pojedini aspekti verske prakse a ne cela verska zajednica.

Eto postoji i presedan.

WWW.BLIC.RS

Island će, kao prva zemlja u Evropi, zabraniti obrezivanje dečaka, osim kada je reč o zdravstvenim razlozima.

Naravno, ovo bi izazvalo verski rat u nekoj zemlji koja ima značajniju populaciju dotičnih vernika..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Juanito рече

О томе и говорим. Треба да буду практично у затвору све док се не одлучи шта с њима. А онда ил нормално да живе ил тутањ. Какав је бре начин да пушташ около руљу да шета за коју се без икакве сумње зна да је пуна пропалитета најгорих. А ако међу њима има оних који нису пропалитети, па хеби га, сами су одлучили да тај начин беже из Пакистана, нико их није терао да долазе. Нека мигрирају по процедури и неће бити у затвору.

Слажем се. Ово нису миграције ово су најезде и навале и то не ваља јер долази свакојаки. Да се не лажемо, нису сви који долазе оданде жртве рата и насиља који беже од страдања, велики број, усудио бих се да кажем чак већина, су разноразни, укључујући ту и терористе, убице и друге врсте насилника и криминалаца, који користе прилику да на лак начин дођу до Европе. Е то треба спречити и зато је неопходна контроа над свима који долазе. 

Зато ни ЕУ више неће тако лако да попушта доласку, већ сада покушавају да зауздају Ердогана који жели да, пуштањем миграната у ЕУ, трајкно дестабилизује исту. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...