Jump to content

Nekontrolisana empatija ili ti česta falinka ženske psihe


Natasa.

Препоручена порука

Šta mislite o nekontrolisanoj empatiji? Lično me iritira kad vidim da psihotični šaban maltretira ljude, a oni ga sve nešto trpe pod izgovorom "imao je težak život, nije on loš"? Taj trend sam posebno primetila kod žena. Zašto trpite ta s****, niko vam nikad neće biti zahvalan i nikad ga nećete promeniti svojom dobrotom ne_shvata? A i da vam bude zahvalan, koga briga, kad ste isceđene kao limun...zbog koga...zbog idiota? Da li tom psihotičnom šabanu uopšte činimo neku uslugu trpeći ga? 

I generalno, kvalitetni ljudi odlaze dok se oni šire svojom patologijom...umesto da ga izbacimo iz života, mi mu još ustupljujemo mesto da širi svoj čemer i frustraciju. Čemu to ne_shvata? Hrišćanstvo, dobrota, trpljenje bližnjeg...ili teraj se bre i vrati se kad se unormališ, ili bar pokažeš volju za normalnošću?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kao i u svemu i ovde je neophodno napraviti granicu izmedju zdrave i preterane empatije...preterana empatija nema nikakvog smisla jer izaziva probleme u normalnom funkcionisanju čoveka...postoje ljudi koji upijaju tuđu patnju i bol, poistovećuju se sa njima, bilo da su to njihovi bližnji bilo da su potpuno nepoznate osobe u pitanju...uvek imaju opravdanja i razumevanja za njih, zastupaju ih i brane ih od tudjih osudjivanja...

ipak je potrebno napraviti granicu izmedju nas i drugih...briga za druge mora biti ograničena brigom za sebe pre svega... 

zlatna sredina je najmanje zastupljena i najteže je postići je...malo više razuma uključiti je jedno od rešenja...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da, i to jeste češći slučaj kod ženskog pola....one su te koje su osećajnije, emotivnije...to se zna...zato i više stradaju...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Natasa. рече

Šta mislite o nekontrolisanoj empatiji? Lično me iritira kad vidim da psihotični šaban maltretira ljude, a oni ga sve nešto trpe pod izgovorom "imao je težak život, nije on loš"? Taj trend sam posebno primetila kod žena. Zašto trpite ta s****, niko vam nikad neće biti zahvalan i nikad ga nećete promeniti svojom dobrotom ne_shvata? A i da vam bude zahvalan, koga briga, kad ste isceđene kao limun...zbog koga...zbog idiota? Da li tom psihotičnom šabanu uopšte činimo neku uslugu trpeći ga? 

I generalno, kvalitetni ljudi odlaze dok se oni šire svojom patologijom...umesto da ga izbacimo iz života, mi mu još ustupljujemo mesto da širi svoj čemer i frustraciju. Čemu to ne_shvata? Hrišćanstvo, dobrota, trpljenje bližnjeg...ili teraj se bre i vrati se kad se unormališ, ili bar pokažeš volju za normalnošću?

 

Наташа, све ми више личиш на ''Нешу'', али, у твом случају на женског :))Он ''пљује'' по женама, ти по мушкарцима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, JESSY рече

ipak je potrebno napraviti granicu izmedju nas i drugih...briga za druge mora biti ograničena brigom za sebe pre svega... 

Мислим да је овим све речено :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Плаво Небо рече

Наташа, све ми више личиш на ''Нешу'', али, у твом случају на женског :))Он ''пљује'' по женама, ти по мушкарцима.

Ko je ovde pomenuo muškarce? Tema se zove falinka ženske psihe...psihotični šaban važi za oba pola, ALI žene imaju više empatije za takve likove. Da li bi ti trpeo ženskog šabana ili bi se okrenuo i otišao?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Natasa. рече

Ko je ovde pomenuo muškarce? Tema se zove falinka ženske psihe...psihotični šaban važi za oba pola, ALI žene imaju više empatije za takve likove. Da li bi ti trpeo ženskog šabana ili bi se okrenuo i otišao?

Тема ти је сва у мушком роду:coolio:

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Плаво Небо рече

Тема ти је сва у мушком роду:coolio:

Dobro...prepravićemo. Zašto trpimo šabane (bez obzira na pol)? Jbg, reč šaban je muškog pola...možda šabanica, šabanka...ne znam :smeh1:....ali nije mi namera da se "pljuju" muški....jedino što je primetan trend da žene više trpe nalazeći izgovore "imao je težak život". Nisam naišla na primer da muškarac trpi svašta pod izgovorom "imala je težak život"...ali to nije ništa loše. Smatram da treba kontrolisati empatiju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Natasa. рече

Dobro...prepravićemo. Zašto trpimo šabane (bez obzira na pol)? Jbg, reč šaban je muškog pola...možda šabanica, šabanka...ne znam :smeh1:....ali nije mi namera da se "pljuju" muški....jedino što je primetan trend da žene više trpe nalazeći izgovore "imao je težak život". Nisam naišla na primer da muškarac trpi svašta pod izgovorom "imala je težak život"...ali to nije ništa loše. Smatram da treba kontrolisati empatiju.

Размишљам шта да напишем.. Добро ће им се једног дана сигурно вратити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Iliti" je jedna rec, molim ispravite naslov. Ja samo da pozajmim sundjer, izvin`te na smetnji. :stadaradim:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Плаво Небо рече

Добро ће им се једног дана сигурно вратити.

Neće...u tome i jeste poenta. Zašto trpeti nekog ko ne želi da se ispravlja? Empatija nije i ne treba da znači biti bokserska vreća za bližnjeg...šaban(ka) najobičnija pod izgovorom "teškog života" istresa svoj čemer, a taj neko trpi jer izigrava spasitelja u nadi da će se promeniti.

Pritom ne bih da uvredim nekog ko ima dijagnozu, ali to se leči kod psihijatra, ne na ljudima.

To "dobro se vraća" nas često i dovede u neke patološke odnose i tuđ pakao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

 

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.2.2020. at 13:10, Natasa. рече

Zašto trpite ta s****, niko vam nikad neće biti zahvalan i nikad ga nećete promeniti svojom dobrotom ne_shvata?

Зато што су жене биолошки наштимоване да трпе своје младунце и изводе их на прави пут јер замисли шта би било кад би их одбацивале тек тако. Е сад, ко и сваки биолошки апарат, и овај није баш најсавршенији, па понекад не може да сконта да јој билмез није дете...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Juanito рече

не може да сконта да јој билмез није дете...

nouuu

Nije zato nego zbog osećaja nesigurnosti u sopstveni kvalitet i straha da izgubi to što ima, nemajući veru da može dobiti bolje. Onda obično dođe do onoga - jbga, ne mogu više, idem pa šta bude. Tada se uglavnom desi da joj upravo svane, započne novi život, samo sada mnogo kvalitetnije i sigurnije u sebe... I često se kasnije pita - šta mi je trebao onaj bilmez... 7896634

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Milica Bajic рече

šta mi je trebao onaj bilmez... 7896634

Pa da joj presedne i dođe do nečeg boljeg. Pravda za bilmeza :smeh1:!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...