Jump to content

Anksioznost – savjeti i liječenje


Препоручена порука

Pomaze Bog,  ovo mi je prvi put da pisem na forumu u nadi da ce mi neko pomoci oko ovog problema koji me muci, tako da bih vas molio ako neko ima savjeta vezanih za anksioznost i gdje da se ide za  pomoci.

Svako dobro !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Zoran1989 рече

Pomaze Bog,  ovo mi je prvi put da pisem na forumu u nadi da ce mi neko pomoci oko ovog problema koji me muci, tako da bih vas molio ako neko ima savjeta vezanih za anksioznost i gdje da se ide za  pomoci.

Svako dobro !

Прва инстанца, лекар опште праксе. Он ће те најбоље посаветовати о третману и о томе да ли је потребан упут за неуропсихијатра.

Анксиозност је много широк појам, може ићи од тога да је човеку довољно да убаци шетње, физичку активност и умирујуће чајеве, али је први савет да о томе не тражиш савет преко интернета. Људи углавном потцењују "проблеме душе" и поистовећују их са својим потиштеностима или свакодневним притисцима, а анксиозност није за шалу, она може да створи симптоме сличне инфаркту, може човек од ње свест да изгуби и заврши у хитној помоћи.

Дакле, лекар и савет са лекаром као први корак, и без осећаја срамоте, то је здравствени проблем као и сваки други. За то, између осталог, и плаћамо здравствено осигурање. Плус што су лекари и свесни људске нелагоде око оваквих проблема, тако да на дискрецију можеш да рачунаш 100%. Срећно и јави се са искуствима, помоћи ћеш некоме сигурно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Zoran1989 рече

Pomaze Bog,  ovo mi je prvi put da pisem na forumu u nadi da ce mi neko pomoci oko ovog problema koji me muci, tako da bih vas molio ako neko ima savjeta vezanih za anksioznost i gdje da se ide za  pomoci.

Svako dobro !

imam par prijatelja koji su sa ovim problemom

jako su im pomogli psihijatri i lekovi koji su naravno propisani strucno

psihijatri su sa njima i razgovarali i to im je bila odskocna daska za dalje u resavanju

 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Zoran1989 рече

Pomaze Bog,  ovo mi je prvi put da pisem na forumu u nadi da ce mi neko pomoci oko ovog problema koji me muci, tako da bih vas molio ako neko ima savjeta vezanih za anksioznost i gdje da se ide za  pomoci.

Svako dobro !

Бог ти помогао Зоране. Можеш ли да напишеш нешто о себи? Претпостављам да ти је то година рођења у надимку? Ако будеш имао воље, могу ти описати лична искуства у борби са анксиозношћу (мој син). Укратко ћу ти описати временску ленту догађања са мојим дететом и шта је предузето са наше стране: Пре три године затекла сам сина (тада 15 година) који се раније вратио из школе. Седео је сав усплахирен и рекао ја више не могу. На њему су се јасно истицале физичке манифестације немира: дрхтавица браде, ногу, зној и муцање. Одмах смо позвали пријатеља клиничког психолога, ту није било чекања. После разговора са сином, психолог је саветовао посету дечјем психијатру. Дечји психијатар у Новом Саду поставља неколико разних (радних) дијагноза, не преписује никакве лекове, даје савет, контрола након шест месеци. После пар контрола увиђамо да му државни лекар не може помоћи. Хоће али не може јер је један од свега тројице дечијих психијатара за читаву Војводину. Просто се не може помоћи у претрпаној канцеларији на одељењу болнице пуној хитних случајева и прекидања лекара. Од разговора као насушне и вероватно једине делотворне методе у случајевима акутне анксиозности ту нема ни помена. Између контрола син запада у кризе, има самоубилачке помисли, самоповређује се, опрашта се са другарима и нама јер жели да се убије, пије пуну кутију неких лекова. Губимо полако наду, очај се јавља. Нема вољу низачим, не излази из собе, престаје да иде у школу...Не знајући шта да чинимо, молимо лекаре да му дају неке лекове, да га сместе у болници. Одбијају лекове, тврде да ће му болница само одмоћи. Након годину и по неописивог страха и патњи, одлазимо код психотерапеута у нашем граду (Кикинда). Тиме се завршавају посете Новом Саду али се не прекида веза са дечијим психијатром због везе са школом. До данашњег дана је на психотерапији, сада има 18 година, завршава кикиндску гимназију. Резултат? Дете се потпуно опоравило, пет нула просек све четири године, кандидат и вероватно ђак генерације, будући студент филолошког у БГ, пун енергије, мотивисан...Невероватно, Богу хвала. Моја порука теби је да има решења, ти имаш само неки чвор који треба развезати, о томе можемо касније ако будеш расположен За почетак, послушај брата Тражитеља, лепо збори. Надам се да ти је ово моје слово мотивација да кренеш...и победиш. Поздрав.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Zoran1989 рече

Pomaze Bog,  ovo mi je prvi put da pisem na forumu u nadi da ce mi neko pomoci oko ovog problema koji me muci, tako da bih vas molio ako neko ima savjeta vezanih za anksioznost i gdje da se ide za  pomoci.

Svako dobro !

Anksioznost je reakcija našeg organizma na stres. Ono nije isto što i depresija. Može biti akutna, a može biti i hronična...u oba slučalja je naravno okidač stres, gdje u prvom je izloženost stresu kratkotrajno, a u drugom dugotrajno. Možda ne bi bilo loše da navedeš razloge koje misliš da te čine anksioznim, bez iznošenja ikakvih ličnih detalja, tj ono što izaziva strest kod tebe....a to može biti svašta, od ljubavnih problema, oskudice u potrazi za ljubavi, poslovnih problema, gubici u životu na raznim poljima, raznih pritisaka okoline, ili raznih pritisaka koje sami sebe stavljamo iz nekog razloga, itd... a vjerovao ili ne anksioznost u rjeđim slučajevima može biti izazvano i nekim pogrešnim radom organa...štitna žlijezda, poremećaj hormona, tumor itd...

Dsakle šta misliš šta i kakav strest ti neko ili nešto izaziva?

Za prvu zaista nije loše da odeš kod ljekara opšte prakse....u zavisnost šta te muči možda će ti posavjetovati da se malo smiriš, može ti propisati i bensedin za smirenje kojeg ćeš uzeti samo po potrebi kada osjetiš jaku anksioznost i gdje uzimanje ne smije da bude na redovnoj bazi, i onda ti može propisati ako procjeni da imaš teži slučaj uputnicu specijalisti da te pregleda. Kod naših ljekara opšte prakse nažalost mana je što nisu voljni da slušaju pretjerano nečiji problem...tako da možda ne bi bilo loše da ako odeš kod njih bez mnogo priče, iskažeš da imaš problem i želiš pregled specijalisti i onda ti mora dati uputnicu. Onda kada odeš kod specijaliste detaljno obrazložiš problem, i onda će ti on pokušati pomoći 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Zoran1989 рече

Pomaze Bog,  ovo mi je prvi put da pisem na forumu u nadi da ce mi neko pomoci oko ovog problema koji me muci, tako da bih vas molio ako neko ima savjeta vezanih za anksioznost i gdje da se ide za  pomoci.

Svako dobro !

Ако си из Београда, имаш и Пастирски центар у Београђанци, где за џ раде баш звучна имена међу психијатрима.

Иначе, све зависи од тежине проблема. Некад је довољна само психотерапија, а некад морају и лекови. 

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

Anksioznost je reakcija našeg organizma na stres. Ono nije isto što i depresija. Može biti akutna, a može biti i hronična...u oba slučalja je naravno okidač stres, gdje u prvom je izloženost stresu kratkotrajno, a u drugom dugotrajno. Možda ne bi bilo loše da navedeš razloge koje misliš da te čine anksioznim, bez iznošenja ikakvih ličnih detalja, tj ono što izaziva strest kod tebe....a to može biti svašta, od ljubavnih problema, oskudice u potrazi za ljubavi, poslovnih problema, gubici u životu na raznim poljima, raznih pritisaka okoline, ili raznih pritisaka koje sami sebe stavljamo iz nekog razloga, itd... a vjerovao ili ne anksioznost u rjeđim slučajevima može biti izazvano i nekim pogrešnim radom organa...štitna žlijezda, poremećaj hormona, tumor itd...

Dsakle šta misliš šta i kakav strest ti neko ili nešto izaziva?

Za prvu zaista nije loše da odeš kod ljekara opšte prakse....u zavisnost šta te muči možda će ti posavjetovati da se malo smiriš, može ti propisati i bensedin za smirenje kojeg ćeš uzeti samo po potrebi kada osjetiš jaku anksioznost i gdje uzimanje ne smije da bude na redovnoj bazi, i onda ti može propisati ako procjeni da imaš teži slučaj uputnicu specijalisti da te pregleda. Kod naših ljekara opšte prakse nažalost mana je što nisu voljni da slušaju pretjerano nečiji problem...tako da možda ne bi bilo loše da ako odeš kod njih bez mnogo priče, iskažeš da imaš problem i želiš pregled specijalisti i onda ti mora dati uputnicu. Onda kada odeš kod specijaliste detaljno obrazložiš problem, i onda će ti on pokušati pomoći 

Dragi moji, ne mogu da izrazim koliko sam radostan vasim odgovorima na moju poruku i hvala vam puno na tome.

Probacu ovako ukratko da vam napisem svoju istoriju problema.

Prvi put sam imao napad panike ( nerealan strah, ruzne pomisli, ubrzan rad srca, hladan znoj, vrtoglavica ) kada sam imao 21 god. Nakon odlazka kod doktora koji mi je propisao tablete za smirenje ( ksalol,  ukoliko se dobro sjecam :D ) od kojih mi je bilo  gore. Nakon toga sam proveo dosta vremena na internetu da sam probam da pronadjem sta je to sa cim sam se ja susreo. Nakon pozamasnog citanja poceo sam da anksioznost posmatra u kljucu - (kao poziv da se malo priupitam o mojim postupcima, o mom unutrasnjem i spoljasnjem odnosu prema Bogu i ljudima oko mene). Do tada nisam bio vijernik i u Crkvu samo isao cisto " jer valja da se ide". Poceo  sam da gledam na to  kao znak od Boga da se malo zamislim nad sobom posto do tada sam blagoreceno ziveo kao " bludni sin" da vam ne navodim u detalje.

Bogu dragom hvala sada mi je 30 godina, tablete nisam nikada nakon toga pio i tako da 9 godina zivim sa povremenim problemima kao sto su  (ruzne pomisli, hladan znoj na rukama i ponekad ubrzan rad srca, tunel pogled). Poceo sam da idem u Crkvu i da zivim da kazem malo moralnijim zivotom nego pre i da pazim na svoje ponasanje. Bogu hvala dosta mi je bolje nego kako mi je bilo na tek na pocetku. 

Da li ima neko ko je imao isti problem i gdje je nasao olaksanje ili pak iscelenje od ovoga, da li u neki Manastir, duhovnik  ili pravoslavna psihoterapija.

Svako dobro od Gospoda vam zelim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Zoran1989 рече

Prvi put sam imao napad panike ( nerealan strah, ruzne pomisli, ubrzan rad srca, hladan znoj, vrtoglavica ) kada sam imao 21 god. Nakon odlazka kod doktora koji mi je propisao tablete za smirenje ( ksalol,  ukoliko se dobro sjecam :D ) od kojih mi je bilo  gore.

Ksalol je benzodiazepan...od njega ti ne može biti nikako loše.....ima isti efekat kao da si popio tri ljute odjednom, samo vremenski duže...opusti te. 

Od čega ti je došao taj prvi napad panike? Pazi nemoguće je da dolazi sam od sebe..mora biti izazvan nečim....recimo radiš stresan poao i pritisnut si rokovima i to može izazvati panične napade...ali da dođe samo od sebe to nije moguće osim ako nemaš neki teški poremećaj, ako se pregorio od posla do te mjere da ti se to nekontrolisao dešava. 

Vidim isto tako da si malo švrljao po raznim "duhovničkim" budzacima...koji su savjetovali da je anksioznonst nekakav znak. Još samo da si napisao kako je taj prvi napad bio od demona pa onda da bude veselo.....

Anksioznost nije nikakav znak, naročito ne od Boga...kao što napisah, to je prirodna reakcija organizma na stres. Dakle ajd prvo da vidimo šta je starij koka ili jaje. Dakle taj prvi napad kada si imao sa 21 godinu...šta mu je prethodilo? Samo od sebe nije došlo, dakle trebaš biti iskren pa reći uzrok. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ksalol je benzodiazepan...od njega ti ne može biti nikako loše.....ima isti efekat kao da si popio tri ljute odjednom, samo vremenski duže...opusti te. 
Od čega ti je došao taj prvi napad panike? Pazi nemoguće je da dolazi sam od sebe..mora biti izazvan nečim....recimo radiš stresan poao i pritisnut si rokovima i to može izazvati panične napade...ali da dođe samo od sebe to nije moguće osim ako nemaš neki teški poremećaj, ako se pregorio od posla do te mjere da ti se to nekontrolisao dešava. 
Vidim isto tako da si malo švrljao po raznim "duhovničkim" budzacima...koji su savjetovali da je anksioznonst nekakav znak. Još samo da si napisao kako je taj prvi napad bio od demona pa onda da bude veselo.....
Anksioznost nije nikakav znak, naročito ne od Boga...kao što napisah, to je prirodna reakcija organizma na stres. Dakle ajd prvo da vidimo šta je starij koka ili jaje. Dakle taj prvi napad kada si imao sa 21 godinu...šta mu je prethodilo? Samo od sebe nije došlo, dakle trebaš biti iskren pa reći uzrok. 
Prvi napad panike mi se dogodio na proslavi nove godine pre 9 godina ( kakav pocetak godine, zar ne [emoji16]).Sada kakvi su tu stresni faktori mogli da budu ne znam [emoji848].
Možda u tim da kažem još tinejdzerskim godinama sam se brinuo šta će drugi da misle o meni i to na tu temu ali mi to odavno ne predstavlja bitan faktor u životu. Kada kazete, teži poremećaj, na koje poremećaje mislite? Pošto pored ovih simptoma nisam imao nista vise Bogu hvala. Bio sam primetio da nakon konzumiranja cigareta (nikotinskih) su mi se pojavljivali simptomi tako da sam prestao da pusim odmah nakon toga i alkohol smanjio na minimum( 1-2 piva sedmično).
Svako vase misljenje je dobrodošlo.

Svako dobro.

Послато са SM-N975F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Zoran1989 рече

Prvi napad panike mi se dogodio na proslavi nove godine pre 9 godina ( kakav pocetak godine, zar ne emoji16.png).Sada kakvi su tu stresni faktori mogli da budu ne znam emoji848.png.
Možda u tim da kažem još tinejdzerskim godinama sam se brinuo šta će drugi da misle o meni i to na tu temu ali mi to odavno ne predstavlja bitan faktor u životu. Kada kazete, teži poremećaj, na koje poremećaje mislite? Pošto pored ovih simptoma nisam imao nista vise Bogu hvala. Bio sam primetio da nakon konzumiranja cigareta (nikotinskih) su mi se pojavljivali simptomi tako da sam prestao da pusim odmah nakon toga i alkohol smanjio na minimum( 1-2 piva sedmično).
Svako vase misljenje je dobrodošlo.

Osobe koje u tinejdzerskim godinama imaju brige o tome šta će drugi da misle o njima obično spadaju u red povučenih, introvetnih osoba i to s vremenom, odrastanjem, zaposlenjem itd...nestane. Spominjao si blud u prošlom postu, dakle pretpostavljam da misliš na avanture sa ženama, sad govoriš i pušenju, a imao si alkoholičarski period, gdje si sad redukovao uzimanje alkohola na 1-2 piva sedmično...a ljudi koji su obično u tome, žene, alkohol provod...teško da su osobe koje dotiče šta neko misli o njma. 

Alkoholizam također može biti uzročnik pojava koje si navodio, tunel pogled, gubitak pamćenja, praznina u glavi itd.....

Za sad mi tvoj izlagnje ima pomalo rupa, ili ih ne predstavljaš hronološki ispravno kako bi se mogao pretpostaviti uzrok anksioznosti. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

evo da se podsetimo teme koja vec postoji...

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све то треба да испричаш добром психијатру или психотерапеуту. Мени се чини да би теби било довољно десетак сеанси когнитивно-бихејвиоралне психотерапије.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što se tiče alkohola bio sam kao većina tinejdžera danas ( izlasci vikendom uz konzumiranje alkohola). Avanture sa zenama je bilo ali sam u zadnjih 4 godine i to batalio i imam djevojku poslednjih 3 godine i planiranu svadbu za koji mjesec.
Primetio sam da dodje do manje epizode ako sam recimo dosta umoran ili nenaspavan.

Osobe koje u tinejdzerskim godinama imaju brige o tome šta će drugi da misle o njima obično spadaju u red povučenih, introvetnih osoba i to s vremenom, odrastanjem, zaposlenjem itd...nestane. Spominjao si blud u prošlom postu, dakle pretpostavljam da misliš na avanture sa ženama, sad govoriš i pušenju, a imao si alkoholičarski period, gdje si sad redukovao uzimanje alkohola na 1-2 piva sedmično...a ljudi koji su obično u tome, žene, alkohol provod...teško da su osobe koje dotiče šta neko misli o njma. 
Alkoholizam također može biti uzročnik pojava koje si navodio, tunel pogled, gubitak pamćenja, praznina u glavi itd.....
Za sad mi tvoj izlagnje ima pomalo rupa, ili ih ne predstavljaš hronološki ispravno kako bi se mogao pretpostaviti uzrok anksioznosti. 


Послато са SM-N975F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...