Jump to content

Шта је владици Атанасију Јевтићу требало да да интервју Жељки Јевтић?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Ово је спин владике Атанасија и његових другара. Поуке нису основане од Синода нити су икада биле синодски орган, па према томе нису могле да добију благослов да се пишу "гнусни текстови" против поменутих владика. Те текстове сам ја самоиницијативно писао. Запитај се: Ако је те текстове благосиљао Синод, зашто их сада не благосиља? 

Такође, у home Поука нигде не видех да су неко званично синодско тело. Исправи ме ако грешим...    

Наравно да Поуке нису званично гласило Синода, то нико никад није ни рекао... али Поуке јесу у саставу Мисионарског одељења, као и ја који сам стални члан Мисионарског одељења које постоји са благословом Синода. О томе имаш све на сајту СПЦ и наравно да постоје акта. Зато је на Поукама недопустива промоција свега онога што сам написао кад сам се вратио.

Ово друго си сасвим у праву: Те текстове које си писао су једино и само твоји текстови и ти ниси никакав портпарол Синода, Сабора... То је и претходна администрација наглашавала, али су људи постали твоји таоци... то нисам могао ни смео да допустим. Многи људи из администрације која btw ради бесплатно, волонтерски, су напустили сајт јер се нису слагали са твојим начином писања на актуелне теме. Кап која је прелила чашу је текст о Митрополиту где се искористио један спин са другог сајта да би се изнова и изнова правила конструкција како Митрополит ради ово, како Митрополит ради оно...

Хвала Богу, ми имамо у Цркви мудре људе, који схватају озбиљност ситуације и који не желе да се дижу тензије, па макар у неким сегментима и постојао основ за то.

У том контексту вл. Атанасије не ради мудро и моја прошла аналогија са тобом је била искључиво у том контексту, што сам и објаснио. Најмање што је Цркви требало јесте овај интервју Бљуцу и Жељки Јевтић, који преноси политички плаћени медији, који поред свега тога и спонзоришу такве објаве (одакле новац неким тек основаним сајтовима да баш спонзоришу објаву која је овде постављена је једноставно закључити...).

 

Оче, нека они раде своје, све ће време веома брзо показати. Поуке неће ћутати на било какво рушење Цркве изнутра, али ће се баратати провереним и тачним информацијама, без икакавих конструкција.

Кад се таква вест постави на Поуке - да то има тежину.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И даље мислим да је вл. Атанасије у потпуности свестан тежине својих речи. Мислим да није неупућен у медије и њихову "добронамерност" па да му је потребан саветник за медије.
Један од одговора на питање из наслова теме може бити да се јавност припрема за 29.фебруар. Од владикине духовне деце и њему склоних,  очекујем још неколико текстова, интервјуа, гостовања по разним  "добронамерним" медијским кућама. 
Ипак се и даље наивно надам и драгом Богу молим да је то само моја параноја. Надам се да ће Владике у САД бити послушни САСиноду и повући устав и све правне радње које су предузели. Да ће се повући са пута којим су кренули.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Србољуб+ рече

И даље мислим да је вл. Атанасије у потпуности свестан тежине својих речи. Мислим да није неупућен у медије и њихову "добронамерност" па да му је потребан саветник за медије.
Један од одговора на питање из наслова теме може бити да се јавност припрема за 29.фебруар. Од владикине духовне деце и њему склоних,  очекујем још неколико текстова, интервјуа, гостовања по разним  "добронамерним" медијским кућама. 
Ипак се и даље наивно надам и драгом Богу молим да је то само моја параноја. Надам се да ће Владике у САД бити послушни САСиноду и повући устав и све правне радње које су предузели. Да ће се повући са пута којим су кренули.

Свакако ће се сачекати 29. фебруар.

Мени није јасно шта би у случају да оде наопако, био циљ вл. Атанасија. Зато сматрам да је ово његово интервјуисање по Бљуцу наивно. Не видим који би циљ он могао да има, човек који се читав живот бори за јединство Цркве..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Иван Ц. рече

Свакако ће се сачекати 29. фебруар.

Мени није јасно шта би у случају да оде наопако, био циљ вл. Атанасија. Зато сматрам да је ово његово интервјуисање по Бљуцу наивно. Не видим који би циљ он могао да има, човек који се читав живот бори за јединство Цркве..

Po meni ( nadam se da nece biti protumaceno kao uvreda na niciji racun, jer mi to nije namera ) je postao - svesno ili nesvesno ( otprilike i jedno i drugo ) zrtva ambicija svojih duhovnih ceda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Иван Ц. рече

Свакако ће се сачекати 29. фебруар.

Мени није јасно шта би у случају да оде наопако, био циљ вл. Атанасија. Зато сматрам да је ово његово интервјуисање по Бљуцу наивно. Не видим који би циљ он могао да има, човек који се читав живот бори за јединство Цркве..

Није моје да се бавим поривима вл.Атанасија. Оно што доказано видимо да се његово чедо прикривено или јавно супротставља САСабору и САСиноду. И видимо да га владика брани.

И Вартоломеј је тврдио да неће признати расколнике у Украјни па је признао.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, The Godfather рече

Po meni ( nadam se da nece biti protumaceno kao uvreda na niciji racun, jer mi to nije namera ) je postao - svesno ili nesvesno ( otprilike i jedno i drugo ) zrtva ambicija svojih duhovnih ceda.

Ако је он жртва не сме Црква да буде жртва!

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Србољуб+ рече

Ако је он жртва не сме Црква да буде жртва!

Slazem se, ali oni misle da su najbolje resenje za crkvu i da je vreme da preuzmu kormilo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Вукашин рече
пре 12 часа, slovoA рече

А ја се, ето, не слажем, и у духу опште демократије у Цркви не морам то ничим ни да оправдам, то је моје мишљење и тачка. Што не значи, да можда нећу бити оправдан.

"Не мислите да сам дошао да донесем мир на земљу; нисам дошао да донесем мир него мач (Мат 10, 34 и даље.)."

Vadis citate van konteksta. Veze nema sa ovim o cemu se govori.

 

пре 11 часа, Ćiriličar рече

Посебно твој избор из Писма овде - чист секташки!

 

пре 9 часа, logdanov рече
пре 12 часа, slovoA рече

у духу опште демократије у Цркви

Шта ли ово тек треба да значи?

Прво, дух демократије у Цркви је управо то зло о којем причам, кад своје мишљење оправдам својим мишљењем и онда осудим владику за јерес, нпр. Зизијуласа. Тиме већ нарушавам поредак у Цркви, ништа не значи сакривање иза Св. Отаца, поменути владика је у канонском и евхаристијском јединству Цркве Христове. Једино Сабор може да ријеши тај проблем, ако постоји. Притом, то значи и да за своје мишљење уображавам да је у Духу саборности, а кад још нађем неколико истомишљеника већ смо на путу да направимо секту, симулирајући Духа Истине. И никаква оправдања ту не помажу, та прича је пала на почетку, нарушавањем поретка у Цркви.

Друго, што се тиче цитата и контекста. Како то читате Јеванђеље, браћо? Ако је Господ дошао да донесе мач, шта то значи? Да ли је тај мач дао свекрви или снаји? Или га је оставио Цркви и даје владикама са жезлом, па зато и морају да се сукобљавају кад постоји проблем: дужни су да Цркву очувају у истини и проповиједају са кровова, Али то је на владикама, а нама не вриједи да се отимамо за тај мач и ударамо по архијерејима празних руку. Млатарање је то по Цркви, ништа више. Узмите прочитајте од почетка то поглавље, па видите у чијим је рукама мач и на шта се све односи. (Може и по Св. Луки 12, 41-59.)

А за иронију у претходном посту, не замјерите, није била безразложна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, slovoA рече

 

 

Прво, дух демократије у Цркви је управо то зло о којем причам, кад своје мишљење оправдам својим мишљењем и онда осудим владику за јерес, нпр. Зизијуласа. Тиме већ нарушавам поредак у Цркви, ништа не значи сакривање иза Св. Отаца, поменути владика је у канонском и евхаристијском јединству Цркве Христове. Једино Сабор може да ријеши тај проблем, ако постоји. Притом, то значи и да за своје мишљење уображавам да је у Духу саборности, а кад још нађем неколико истомишљеника већ смо на путу да направимо секту, симулирајући Духа Истине. И никаква оправдања ту не помажу, та прича је пала на почетку, нарушавањем поретка у Цркви.

Друго, што се тиче цитата и контекста. Како то читате Јеванђеље, браћо? Ако је Господ дошао да донесе мач, шта то значи? Да ли је тај мач дао свекрви или снаји? Или га је оставио Цркви и даје владикама са жезлом, па зато и морају да се сукобљавају кад постоји проблем: дужни су да Цркву очувају у истини и проповиједају са кровова, Али то је на владикама, а нама не вриједи да се отимамо за тај мач и ударамо по архијерејима празних руку. Млатарање је то по Цркви, ништа више. Узмите прочитајте од почетка то поглавље, па видите у чијим је рукама мач и на шта се све односи. (Може и по Св. Луки 12, 41-59.)

А за иронију у претходном посту, не замјерите, није била безразложна.

Kaze Zlatoust da se machem odseca bolesno od zdravog i ostalog...

Niste valjda dotle dosli da mislite da je Irinej Backi najvece zlo i bolest SPC?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вукашин рече

Niste valjda dotle dosli da mislite da je Irinej Backi najvece zlo i bolest SPC?

Боже сачувај, шта причаш? И владика Иринеј је владика Цркве Христове, погледај мало боље коментар! Кажем да сукоб између владика треба и да се ријеши између владика, али шта ћемо са овим нарушавањем поретка, гдје свако себи даје за право да "буде сабор" и редом осуђује владике?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, slovoA рече

Боже сачувај, шта причаш? И владика Иринеј је владика Цркве Христове, погледај мало боље коментар! Кажем да сукоб између владика треба и да се ријеши између владика, али шта ћемо са овим нарушавањем поретка, гдје свако себи даје за право да "буде сабор" и редом осуђује владике?

Ne pričam ja, te puni glavu dugim vladikama, te smenjuje profesore, te preuzeo sinod, pa preuzeo patrijaršiju...onda dođe sestra Viktorija ohrabrena tim govorima, pa počne da priča o konc logoru i sl.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вукашин рече

Ne pričam ja,

Добро. Па ето сад си рекао, бавимо се туђим послом, нећемо ми рјешавати те проблеме. А оне које би могли, њима нећемо уопште да се бавимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, slovoA рече

али шта ћемо са овим нарушавањем поретка

Zna se ko narusava poredak, ko ne sprovodi odluke Sinoda, ko blati clanove istog i kome patrijarh nije patrijarh.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како се могло предпоставити:

image.thumb.png.7c32d334117e42ff38290a3426583e18.png.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Србољуб+ рече

Како се могло предпоставити:

image.thumb.png.7c32d334117e42ff38290a3426583e18.png.

Procitah trebinjski, umesto tribinski program : )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...