Jump to content

Шта је владици Атанасију Јевтићу требало да да интервју Жељки Јевтић?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Screenshot_20200210_212541.jpg

Иде се дотле да се те објаве, са посебно истакнутим делом око вл. Иринеја спонзоришу

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Zoran Đurović рече

Да те замолим да ме ни по каквом основу не поредиш са Тасом. 

Ок. Поштујем. Мислим само да ти је јасно да је аналогија везана за речник а не за приступ одређеним личностима.

Но, поштоваћу твоју молбу, с тим што бих и ја имао једну: да информишеш твоје пајтосе који ме на твом личном профилу вређају да обрате пажњу јер ће проћи као и Курир када је објавио лажну, измишљену вест коју су платили артемијевци. Наравно, теби то нека служи на част да допушташ клеветења...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Иван Ц. рече

Ок. Поштујем. Мислим само да ти је јасно да је аналогија везана за речник а не за приступ одређеним личностима.

Но, поштоваћу твоју молбу, с тим што бих и ја имао једну: да информишеш твоје пајтосе који ме на твом личном профилу вређају да обрате пажњу јер ће проћи као и Курир када је објавио лажну, измишљену вест коју су платили артемијевци. Наравно, теби то нека служи на част да допушташ клеветења...

Ne radi se ovde o recniku, vec o ponovnim optuzbama na racun Irineja Backog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вукашин рече

Ne radi se ovde o recniku, vec o ponovnim optuzbama na racun Irineja Backog.

Ти ниси пратио изгледа о чему сам ја писао и правио аналогију. Ако ниси добро разумео - врати се уназад па погледај.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Иван Ц. рече

Ти ниси пратио изгледа о чему сам ја писао и правио аналогију. Ако ниси добро разумео - врати се уназад па погледај.

 

Kazem da ti je losa analogija, barem kad je ovaj intervju u pitanju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вукашин рече

Kazem da ti je losa analogija, barem kad je ovaj intervju u pitanju.

А ја ти кажем да говорим у ширем контексту и зато ми не стављај у уста оно што нисам ни помислио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Поуке.орг инфо рече

Screenshot_20200210_212541.jpg

Иде се дотле да се те објаве, са посебно истакнутим делом око вл. Иринеја спонзоришу

Molila bih Vas da mi objasnite i odgovorite argumentima da rečenica koju je naveo vladika Atanasije vezano za izbacivanje vladike Maksima sa fakulteta nije istinita. Ili, pitanje, zašto je vršen pritisak na vladiku Ignjatija, dekana, da da otkaz vladici Maksimu? Koji su razlozi? Čija je odgovornost?

Ovo nije samo moje lično pitanje, ovo je opšte  pitanje, iako smo svedoci da je novonastalom situacijom u Crkvi sklonjeno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ViktorijaV рече

Molila bih Vas da mi objasnite i odgovorite argumentima da rečenica koju je naveo vladika Atanasije vezano za izbacivanje vladike Maksima sa fakulteta nije istinita. Ili, pitanje, zašto je vršen pritisak na vladiku Ignjatija, dekana, da da otkaz vladici Maksimu? Koji su razlozi? Čija je odgovornost?

Ovo nije samo moje lično pitanje, ovo je opšte  pitanje, iako smo svedoci da je novonastalom situacijom u Crkvi sklonjeno.

Ја нисам превише упућен у ствари везане за ПБФ. Не бих рекао да ме не занимају али немам информација. Знам само да су поједини професори хтели да читаву ствар исполитизују.

Мислим да много више информација имају други форумаши.

Оно што овде хоћу да покажем као веома негативну ствар коју је учинио, по мом мишљењу владика Атанасије, јесте да је кроз овај интервју дат осведоченој мрзитељки Патријарха, вл. Иринеја и још подоста Архијереја наше Цркве - Жељки Јевтић, покренуо друге плаћене медије (плаћене чак и од стране одређених кругова у Цркви, да се човек прекрсти и левом и десном...) да лају на Синод, на Патријарха и на, по њима, неподобне архијереје.

Овај сајт који је наведен, чији је пост СПОНЗОРИСАН са фејсбуку је медиј који је ПЛАЋЕН да пљује по Синоду.

Кад погледамо ко је у редакцији буде нам још једноставније да донесемо закључак ко стоји иза њих

PREOKRET.INFO

Glavni urednik: Antonije Kovačević Zamenik glavnog urednika: Vuk Bačanović Redakcija: Sanja Ilić (Beograd)Muhamed Kovačević...

До јуче је тај исти Бачановић говорио све најгоре о вл. Атанасију, ето данас га он преноси, хвали...

Иза оваквих фантомских портала, рекох, стоје одређени кругови у Цркви. То је велика брука, али је тако.

Да нема Поука, многи не би ни знали шта се све дешава.

Наравно, Поуке неће ићи тим путем, али ће према таквима који су сада "гурнули" вл. Атанасија у први ред, да он буде тај који ће ово писати и говорити, бити једно велико игнорисање. Само то. Од нас довољно.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Иван Ц. рече

Ја нисам превише упућен у ствари везане за ПБФ. Не бих рекао да ме не занимају али немам информација. Знам само да су поједини професори хтели да читаву ствар исполитизују.

Мислим да много више информација имају други форумаши.

Оно што овде хоћу да покажем као веома негативну ствар коју је учинио, по мом мишљењу владика Атанасије, јесте да је кроз овај интервју дат осведоченој мрзитељки Патријарха, вл. Иринеја и још подоста Архијереја наше Цркве - Жељки Јевтић, покренуо друге плаћене медије (плаћене чак и од стране одређених кругова у Цркви, да се човек прекрсти и левом и десном...) да лају на Синод, на Патријарха и на, по њима, неподобне архијереје.

Овај сајт који је наведен, чији је пост СПОНЗОРИСАН са фејсбуку је медиј који је ПЛАЋЕН да пљује по Синоду.

Кад погледамо ко је у редакцији буде нам још једноставније да донесемо закључак ко стоји иза њих

PREOKRET.INFO

Glavni urednik: Antonije Kovačević Zamenik glavnog urednika: Vuk...

До јуче је тај исти Бачановић говорио све најгоре о вл. Атанасију, ето данас га он преноси, хвали...

Иза оваквих фантомских портала, рекох, стоје одређени кругови у Цркви. То је велика брука, али је тако.

Да нема Поука, многи не би ни знали шта се све дешава.

Наравно, Поуке неће ићи тим путем, али ће према таквима који су сада "гурнули" вл. Атанасија у први ред, да он буде тај који ће ово писати и говорити, бити једно велико игнорисање. Само то. Од нас довољно.

 

Oče cenim Vašu raspoloženost za dijalog sa mnom. Imam pitanje. Ako se vratimo godinu dana u nazad na Poukama ste samo mogli da čitate gnusne tekstove i komentare protiv  mitropolita Amfilohija, vladike Atanasija i vladike Maksima? Ko je to blagosiljao i stajao iza toga? I možda realan splet dogadjaja da se pojave Preokret i ostali portali. Koliko sam upućena Vi tada niste bili na Poukama ali su one radile po blagoslovu Sinoda.Kakav su  zaključak čitaoci  Pouka mogli  izvesti?

Sada kad je delimično postignut cilj  Pouke su dobre i blagoslovene a sve ostalo je loše. 

Nemojte me pogrešno shvatiti, ja hoću da Pouke budu poučan i koristan sajt svim ljudima dobre volje, ali toliko loših stvari je učinjeno u prethodnom periodu i o tome se više ne može govoriti. A to što vladika Atanasije piše, to je istina. On je davno cenzurisan na mnogim portalima i u  Pravoslavlju, sajtu Spc.... Na kraju njegova reč je skrajnuta a čovek se bori za pravdu. Kao i kroz sva vremena,  vladika Atanasije stoji na strani pravde i istine. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ViktorijaV 

Ја нажалост немам превише времена за вођење разговора, али допада ми се кад неко жели да води конструктивне разговоре. Видим да имате ту вољу и зато Вам посвећујем пажњу.

Дакле, оно колико ја знам, поједини текстови који су овде излазили, јесу реакција на оно што се већ дуго времена догађало. Неке ствари су оправдане, неке не. Негде се пренаглило, негде не. Ово пишем као неко ко није упућен већ ствари гледа са стране. Ја се нисам лично никада укључивао у те приче, јер нису моја сфера интересовања, али јесам читао.

Дакле, мишљења сам да су ови фантомски сајтови (Преокрет, бзв, Плитикон, разни твитер налози) настали као последица нечије жеље да доскоче појединим веома битним и зналајним личностима из Цркве, а не превише као реакција на писања на Поукама. Не могу да тврдим да одређене ствари које су овде писане томе нису допринеле, вероватно јесу, али они би то радили и без писања овде.

И у прошлом сазиву администрације могло је овде да се напише шта се мисли, али без да се вређају људи. Нажалост, то нико није поштовао и дошло је буквално до распада система, али хвала Богу сада се ствари полако враћају на колосек.

 

Владика Атанасије је наша еминентна личност. Поуке су објављивале буквално сваки његов, чак и најмањи рад. Подржавале, браниле од разних нападача, разних артемијеваца, квази-бранитеља литургијског поретка итд... Лично сам на сајту моје епархије прикупио многе његове ране беседе и предавања и посебно истакао на сајту. На мене је много утицао и на као свештенослужитеља и као хришћанина у најширем смислу. Научио сам од њега да се не треба никога бојати, али да треба бити у реду и поретку. Нажалост, ја сад то код самог високопоштованог владике то не видим. Ја нисам њему достојан ни да га погледам а камоли да било шта о њему кажем, ово говорим једино као реакцију наово што сам читао и у последње време гледао. Нико њему не спори да је он наш велики теолог (да не кажем и највећи, али свакако један од најзачајнијих и највећих), али ово му НИЈЕ ТРЕБАЛО! Нарочито сада када се спустила реторика. Веома, веома непромишљено, јер ако је промишљено онда је, нажалост, на штету Цркве.

Мени није јасно, како то, у овом исечку из Преокрета који то рекламира сада, вл. Атанасије нешто говори Патријарху, а на снимку, који сте гледали верујем, он каже да Патријарх НИЈЕ његов Патријарх!

Бојим се да је овде вл. Атанасије изманипулисан. То би могло да буде једино његово оправдање. Ако није изманипулисан, ово је опасан фејл у недоба.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Иван Ц. Oče, hvala Vam na izdvojenom vremenu. Ja nisam zastupnik vladike Atanasija, niti mislim da njemu to treba, niti mislim da je on izmanipulisan. 

Vi ovde kažete da mu to sad ne treba kad se spustila retorika. A kako se spustila retorika?Tako što je izvršen pritisak na dekana, izabran novi dekan bespravno... i uručeni otkazi na fakultetu. Naravno nepravedno. I kako bilo ko može očekivati da vladika Atanasije ćuti?

Ovo nije upućeno Vama, ovo je moj pogled i stav i pitanja koja bi ja postavila svima u SPC.

I smatram da je vladika u pravu. Vreme će pokazati, sigurna sam. Znate dugo su bili dupli aršini, od vladike Maksima su pravili slona, a kad vladika Atanasije postavi realna pitanja, odgovor je, smiri se, ne pravi gužvu, ćuti.

Podseća me to na dobro organizovanu akciju, kao recimo u fascinantnom filmu Žaoka.

Hvala Vam, oprostite na oduzetom vremenu. Svako dobro!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Поуке.орг инфо рече

Screenshot_20200210_212541.jpg

Иде се дотле да се те објаве, са посебно истакнутим делом око вл. Иринеја спонзоришу

 text je  naravno sponzorisan ( pitam se samo od strane koga ) i danima kruzi non-stop po drustvenim mrezama. Msm jasno je sa cije strane dolazi ovaj kamen u patrijarha i Sinod u sred zime kad mu vreme nije.

Toliko o korektnosti i jedinstvu koje nam je preko potrebno, posebno u svetlu dogadjaja u CG.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, ViktorijaV рече

@Иван Ц. Oče, hvala Vam na izdvojenom vremenu. Ja nisam zastupnik vladike Atanasija, niti mislim da njemu to treba, niti mislim da je on izmanipulisan. 

Vi ovde kažete da mu to sad ne treba kad se spustila retorika. A kako se spustila retorika?Tako što je izvršen pritisak na dekana, izabran novi dekan bespravno... i uručeni otkazi na fakultetu. Naravno nepravedno. I kako bilo ko može očekivati da vladika Atanasije ćuti?

Ovo nije upućeno Vama, ovo je moj pogled i stav i pitanja koja bi ja postavila svima u SPC.

I smatram da je vladika u pravu. Vreme će pokazati, sigurna sam. Znate dugo su bili dupli aršini, od vladike Maksima su pravili slona, a kad vladika Atanasije postavi realna pitanja, odgovor je, smiri se, ne pravi gužvu, ćuti.

Podseća me to na dobro organizovanu akciju, kao recimo u fascinantnom filmu Žaoka.

Hvala Vam, oprostite na oduzetom vremenu. Svako dobro!

 

Да, свакако ћемо видети, време ће показати. Зато мислим да треба сви да будемо обазриви са речима које користимо.

Ја сам изнео конкретне ствари које замерам испред свега као човек Цркве. Мени смета таква реторика коју користи вл. Атанасије.

Шта би било, кад би било који свештеник рекао "овај Патријарх није мој"? Шта би он то тада исповедио? А кад вл. Атанасије то каже, то је његова борба... е па неће бити да је тако. То је по мени веома лоша ствар.

Шта је са Факултетом, рекох, нисам у све упућен, али овде верујем Синоду и Патријарху као председнику Синода.

Мислим да је о. Зоран правио доста добре анализе стања. Нисам се до краја удубљивао у те проблеме, али мислим да је ствар веома, веома исполитизована.

Вама, поштована @ViktorijaV нико не треба да спори да мислите да сте у праву и да је вл. Атанасије у праву. То је Ваш став.

Ја мислим да није и то је мој став и изнео сам неке аргументе, гледајући шта се око нас дешава. То, наравно, не значи да је не волим вл. Атанасија. Напротив. Управо зато што га волим, што знам колико је на мене утицао, на моје пријатеље, на људе које знам, на моје погледе на богослужење итд... може да ми буде само жао кад видим шта је себи дозволио.

Све ово може да се реши на много бољи начин и верујем да постоји добра воља за то, али са оваквим потезима не чини да се ствари реше.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, The Godfather рече

I da je text sponzorisan ( pitam se samo od strane koga ) i danima kruzi non-stop po drustvenim mrezama. Msm jasno je sa cije strane dolazi ovaj kamen u patrijarha i Sinod u sred zime kad mu vreme nije.

Toliko o korektnosti i jedinstvu koje nam je preko potrebno, posebno u svetlu dogadjaja u CG.

О томе и говорим. Поједини у Цркви иду ка неким својим циљевима, без гледања на ширу слику.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Иван Ц. рече

О томе и говорим. Поједини у Цркви иду ка неким својим циљевима, без гледања на ширу слику.

Sve je poznato. O tome je pisano nasiroko na temama ovde. Zarad visih ciljeva teme su ugasene u pokusaju da se strasti smire.Sabor u SAD se blizi, rasplet u CG takodje, ni maj nije daleko - sve ce videti i saznati - mislim da napadi na Patrijarha i Sinod nece stati, vec naprotiv, ali ajd' da ne trcim pred rudu ( voleo bih da gresim ), ali mislim da su neke strukture nacisto izgubile kompas i da nece odustati tako lako od svojih ciljeva, pa cak ni po cenu mira ( citaj nemira ) u kuci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...