Jump to content

Шта је владици Атанасију Јевтићу требало да да интервју Жељки Јевтић?

Оцени ову тему


Препоручена порука

 

пре 29 минута, Вукашин рече

Hocu da kazem da plodova ima raznih. Nemojte biti idolopoklonici. Razgovaramo o konktetnom dogadjaju.

Тај конкретан догађај се не може сагледати отргнут од цјелине бића о којем је ријеч. Ако га тако отргнеш, добићеш онда и те разне плодове, који се своде на оно о чему и причам, на разна мишљења. А колико ту има истине, или нема, то би свако за себе требало да рјешава, не поклањајући се том идолу мишљења.

По плодовима њиховим познаћете их.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, slovoA рече

 

Тај конкретан догађај се не може сагледати отргнут од цјелине бића о којем је ријеч. Ако га тако отргнеш, добићеш онда и те разне плодове, који се своде на оно о чему и причам, на разна мишљења. А колико ту има истине, или нема, то би свако за себе требало да рјешава, не поклањајући се том идолу мишљења.

По плодовима њиховим познаћете их.

Pises da je problem u Matici. Tako da je meni tu kod tebe sve jasno. 

Nema potrebe da dalje sirimo pricu, tj. da se ponavljamo. Rekli smo sta mislimo o ovome.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Вукашин рече

Pises da je problem u Matici. Tako da je meni tu kod tebe sve jasno. 

Nema potrebe da dalje sirimo pricu, tj. da se ponavljamo. Rekli smo sta mislimo o ovome.

Да, проблем јесте у Матици, у најширем смислу те ријечи, али које то везе има са претходним постом? Којим током, уопште, треба да иде разговор?

И не, нисам рекао шта мислим о овоме, тек сам почео. Далеко је озбиљнији сам проблем од једног интервјуа, што не значи да било шта намећем сад. Ако нема потребе да ширимо причу, и немој(те).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, slovoA рече

Којим током, уопште, треба да иде разговор?

Što se mene tiče, može da se završi.

Jasno mi je kakav je list taj Blic. Eto, meni je bljutavo kad njima episkopi daju izjave, a ti tumači kako hoćeš... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, slovoA рече

Плодови рада владике Атанасија се виде у Херцеговини, на сваком кораку.

То сам рекао. Враћање (обраћање) народа пуноти Христовој су ти плодови што се виде у Херцеговини, у животу Цркве. А реакције - виђења тог интервјуа су оно што је по главама и нису никакви плодови, већ разна мишљења. И шта би сад требало, да су та мишљења (виђења) истинита, а плодови лаж?

По плодовима њиховим познаћете их.

Питање је било у вези са ставовима поново изреченим у интервјуу. Најлакше је дати уопштене оцене као оне које подебљаваш. Конкретно, интервју није међу добрим плодовима. Идолопоклонство ту чињеницу не може да покрије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, slovoA рече

Поново исто. Не причам ја о пуњењу храмова, већ о враћању народа у пуноту Цркве Христове.

О чему причаш? Како се то мери, број људи у “пуноти Цркве Христове”? Јел имаш неки мерач који показује ко је у цркви у “пуноти Цркве Христове”, а ко је дошао у цркву на Литургију, а ван те “пуноте” је? Пунотиметар Цркве Христове?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, logdanov рече

Конкретно, интервју није међу добрим плодовима. Идолопоклонство ту чињеницу не може да покрије.

Конкретно. Интервју није уопште плод. Ни реакција на тај интервју није плод, и једно, и друго, почиње и завршава у свијету. А плодови су оно што се види у животу Цркве. Или не види, од сопственог мишљења, које тако постаје посебна врста идола.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Ђорђе Р рече

О чему причаш?

Пун храм није исто што и пунота Цркве, не излазе сви са истом благодаћу с Литургије. Неко одмах сједне у кафану, а неко оде у своју келију. И не мјерим ја ту ништа, него се ти изругујеш. Само, нађи онда неког другог, та прича ме не занима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, slovoA рече

Пун храм није исто што и пунота Цркве, не излазе сви са истом благодаћу с Литургије. Неко одмах сједне у кафану, а неко оде у своју келију. И не мјерим ја ту ништа, него се ти изругујеш. Само, нађи онда неког другог, та прича ме не занима.

Podseti me sada ovo na litije u CG. Boze koliko je ono lepo! Svakodnevno pratim situaciju preko medija ali cini mi se da dok covek ne proseta bar jednu litiju, tesko moze da oseti tu “punotu” i lepotu zajednistva. Sto kaze jedan svestenik neku noc u CG... “Nismo mi dosli (samo) da vas blagoslovimo nego da uzmemo (zatrazimo) blagoslov od vas...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, slovoA рече

Конкретно. Интервју није уопште плод. Ни реакција на тај интервју није плод, и једно, и друго, почиње и завршава у свијету. А плодови су оно што се види у животу Цркве. Или не види, од сопственог мишљења, које тако постаје посебна врста идола.

 

Значи, интервју не даје плодове? Јалов?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, logdanov рече

Значи, интервју не даје плодове? Јалов?

Желим да верујем да не разумеш о чему је реч и да није у питању исмевање. 

Више пута сам се лично уверио да у Херцеговини постоји жива црква. Осети се љубав и нормалност, брига за човека, а не хладноћа и администрација као на многим другим местима. То су, између осталог, плодови о кома је овде реч. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Лала из Банатa рече

Желим да верујем да не разумеш о чему је реч и да није у питању исмевање. 

Више пута сам се лично уверио да у Херцеговини постоји жива црква. Осети се љубав и нормалност, брига за човека, а не хладноћа и администрација као на многим другим местима. То су, између осталог, плодови о кома је овде реч. 

Зар није ваш владика критиковао раније владику Атанасија?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Лала из Банатa рече
пре 1 сат, logdanov рече

Значи, интервју не даје плодове? Јалов?

Желим да верујем да не разумеш о чему је реч и да није у питању исмевање. 

По плодовима њиховим познаћете их.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Жика рече

Зар није ваш владика критиковао раније владику Атанасија?

Да, благо речено, га је критиковао пред једном групом људи из Браничевске епархије која му је дошла у посету. То је било време када се водила расправа у нашој цркви око начина служења литургије, са отвореним или затвореним дверима. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Лала из Банатa рече

Да, благо речено, га је критиковао пред једном групом људи из Браничевске епархије која му је дошла у посету. То је било време када се водила расправа у нашој цркви око начина служења литургије, са отвореним или затвореним дверима. 

Шта ти кажеш на то?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...