Jump to content

Шта је владици Атанасију Јевтићу требало да да интервју Жељки Јевтић?

Оцени ову тему


Препоручена порука

WWW.BLIC.RS

Broj ljudi u litijama je zadivljujuć i to je iznenađenje i za mitropolita koji je do srži i Crnogorac i Srbin. Nadam se da će taj divan narod pobediti, osetio se ugroženim jer diraju njihove svetinje.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наступање у медијима, некада је била једна од многих јаких страна владике Атанасија. Медији воле аутентичне саговорнике.

Нажалост, он не примећује колико је у последње време стереотипан у медијским наступима, са сталним понављањима напада на Синод и бачког владику Иринеја.

Бојим се да овакви наступи штете Цркви, а још када се износе у њој ненаклоњеном гласилу и баш новинарки која води дуготрајни лични рат са бачким епископом, онда то није више само стереотипија, него опсесија. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ако је ова тема једна од оних деликатних тема, веома осетиљивих, МОЛИМ све чланове коментаторе ове теме да са свим поштовањем се односе једни према другима, те према самом вл. Атанасију. Једно је изнети неслагања, а друго је вређати, то овде неће бити дозвољено.

Сад, како је вл. Атанасије ЈАВНО дао интервју, мора да буде спреман да се његов ЈАВНИ интервју такође јавно коментарише. По страни то што се даје новинарки која има "тајне " изворе са рада Сабора, веома критички настројених према Његовој Светости, Синоду и свим, по њима, неподобним владикама.

Нажалост, вл. Атанасије у овој веома замршеној ситуацији у којој се налази наша Света Цркве, чини овакав потез. Наравно, није неочекиван, јер је једноставно вл. Атанасије такав. После његовог видео снимка где онако говори о Патријарху српском (где дословце каже " није он мој патријарх"), ово је сасвим природан след догађаја.

Изнова својим поступцима разочарава многе људе у Цркви.

Овако ниске речи које преко једног пљувачког медија као што је Блиц упућује вл. бачком Иринеју је нешто што не треба ни коментарисати. Жалосно је то чути од једног професора емеритуса, а посебно од једног Епископа.

Шта на ово треба да кажу свештеници, верници?

Мислим да овакви интервјуи само показују медијску неснађеност појединих људи из Цркве у времену у коме живимо.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се подсетимо коме се даје интервју

EPARHIJABACKA.INFO

Виши суд у Београду прихватио тужбени захтев Епископа бачког г...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Иван Ц. рече

И ако је ова тема једна од оних деликатних тема, веома осетиљивих, МОЛИМ све чланове коментаторе ове теме да са свим поштовањем се односе једни према другима, те према самом вл. Атанасију. Једно је изнети неслагања, а друго је вређати, то овде неће бити дозвољено.

Сад, како је вл. Атанасије ЈАВНО дао интервју, мора да буде спреман да се његов ЈАВНИ интервју такође јавно коментарише. По страни то што се даје новинарки која има "тајне " изворе са рада Сабора, веома критички настројених према Његовој Светости, Синоду и свим, по њима, неподобним владикама.

Нажалост, вл. Атанасије у овој веома замршеној ситуацији у којој се налази наша Света Цркве, чини овакав потез. Наравно, није неочекиван, јер је једноставно вл. Атанасије такав. После његовог видео снимка где онако говори о Патријарху српском (где дословце каже " није он мој патријарх"), ово је сасвим природан след догађаја.

Изнова својим поступцима разочарава многе људе у Цркви.

Овако ниске речи које преко једног пљувачког медија као што је Блиц упућује вл. бачком Иринеју је нешто што не треба ни коментарисати. Жалосно је то чути од једног професора емеритуса, а посебно од једног Епископа.

Шта на ово треба да кажу свештеници, верници?

Мислим да овакви интервјуи само показују медијску неснађеност појединих људи из Цркве у времену у коме живимо.

 

Mislim da nece biti puno komentara. Ovo je sve vec vidjeno i milion puta prezvakano...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Иван Ц. рече

Шта на ово треба да кажу свештеници, верници?

Pa šta će...ko još nije porušio idole, da ih poruši. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Pontifex Emeritus рече

Све похвале Епархији бачкој на савременом и врло успелом графичком решењу епархијског грба. Да ли је познат аутор?

Грб Епархије бачке се налази на прочељу фасаде Владичанског двора, урађен у малтеру. Сачуван је на мноштву докумената, на печатима и слично. Реконструкцију историјског грба урадио је Драгомир Ацовић, архитекта и хералдичар,  председник Крунског савета. 

grb-eparhije-backe-vlad-dvor.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Иван Ц. рече

Мислим да овакви интервјуи само показују медијску неснађеност појединих људи из Цркве у времену у коме живимо.

Мислим да се поштовани Владика сасвим добро сналази са медијима. И да добро зна какав утицај овакве речи имају. Зато је и дао овај интервју.

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, александар живаљев рече

Наступање у медијима, некада је била једна од многих јаких страна владике Атанасија. Медији воле аутентичне саговорнике.

Нажалост, он не примећује колико је у последње време стереотипан у медијским наступима, са сталним понављањима напада на Синод и бачког владику Иринеја.

Бојим се да овакви наступи штете Цркви, а још када се износе у њој ненаклоњеном гласилу и баш новинарки која води дуготрајни лични рат са бачким епископом, онда то није више само стереотипија, него опсесија. 

 

Давање интервјуа медијима који су скоро па антицрквени дефинитивно није уреду. 

Али исто тако није уреду маргинализација појединих епископа и њихових ставова. Сам владика Атанасије наводи у неком од својих писама да редакција Православља неће да објављује његове текстове. 

Владика Атанасије има оштар језик, али и његова браћа епископи које критикује су, када је језик који користе у текстовима у питању, прилично оштри. 

Колико год нама ово све изгледало страшно, надам се да међу њима постоји љубав и да ће они то међу собом решити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Србољуб+ рече

Мислим да се поштовани Владика сасвим добро сналази са медијима. И да добро зна какав утицај овакве речи имају. Зато је и дао овај интервју.

Сумњам... Но, ако је заиста тако онда видео који се врти по интернету где говори како Патријарх није његов Патријарх (а треба поставити наравно питање - ко је Ваш Патријарх владико?), онда је и желео да ствари такав ефекат.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Лала из Банатa рече

Али исто тако није уреду маргинализација појединих епископа и њихових ставова. Сам владика Атанасије наводи у неком од својих писама да редакција Православља неће да објављује његове текстове. 

Владика Атанасије има оштар језик, али и његова браћа епископи које критикује су, када је језик који користе у текстовима у питању, прилично оштри. 

Онда треба објављивати и оштре текстове о. Ђуровића? Не видим зашто би се једноме бранило а другоме дозвољавало. Мени су обојица као један новчић са два лица, без било каквог вређања. Обојица изазивају опречне, чак и негативне последице.

Лично мислим да би ти текстови, колико год да су читани, створили ндоста негативну слику. Ту слабо има баланса.

ја нисам неки конформиста, али верујем да треба вагати речи.

У овом интервјуу се то не види код вл. Атанасија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уз дужно поштовање, не постоји оправдање за овакво иступање. Тужно је. Сви се позивају на јединство у овом тренутку, што је и разумљиво с обзиром на околности у којима се Црква налази. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Итака рече

Уз дужно поштовање, не постоји оправдање за овакво иступање. Тужно је. Сви се позивају на јединство у овом тренутку, што је и разумљиво с обзиром на околности у којима се Црква налази. 

Потпуно се слажем са Вама. Ово је веома, веома лош потез вл. Атанасија. Не знам да ли га је неко на ово наговорио, покушавам негде да пронађем оправдање за овај поступак - али га не налазим.

Опасан речник против свог сабрата вл. Иринеја и то у Бљуцу...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...