Jump to content

Критике и сугестије уредништву и члановима форума

Оцени ову тему


Препоручена порука

Имали смо неслагања међу нашим епископатом; имамо васељенски раскол; имамо напада на нашу помесну Цркву. Ти немири су се пренели и овде на форум. Верујем  - како то рече владика Максим у једном интервју - да су вићина учесника у тим несугласицама, ма како то испољавали, то чинили из бриге за Цркву. Дакле, када Тело страда, удови пате и страдају са Телом и обрнуто. Иако на негативан начин, то показује да смо Црква...и ми овде. Да да Бог!

Ја сам придошлица овде, а видех да су многи отишли одавде током и након тих форумских немира и кавги. Само уреднипво је било затечено. Не бих судио како су одрадили посао. Сада се мења уређивачка политика, сада неки бивају бановани.

Мислим да треба чувати људе....мени је савкога ко добије бан жао, мада некима треба да се "охладе". Зато, мислим, да је боље да на некој теми, овој, ако се "главоње" слажу, буде нека врста пражњења. Исто тако да се критикују међусобно чланови, боље него на теми.

Сама по себи, тема би била и поучна и огледало свих нас, а на једном месту. Па ком образ, а ком...бан :)

Верујем да би и уредништву помогла у раду. Ако већ постоји, онда бришите ово, а нека неко освежи стару. У сваком случају, место где су чланови равноправни са админима...док не добију бан :))

Можда да, касније, ако заживи тема, оснујемо форумски НВО :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 212
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Све што је на изградњи заједнице подржавам увек, све што ради на разједињавању, на свађама и поделама, на оно што ће учинити да се људи мрзе и оговарају, потрудићу се са својим тимом да предупредим бар овде.

Схватам да се то многима неће допасти, али шта ћемо - потрудићу се да вратимо Поуке на место које га је и прославило - место окупљања свих људи добре воље и разговарања на црквене тема у духу љубави и поштовања.

 

Како је сајт упао у једну врсту кризе, а како је криза и суд - дођосмо до ове ситуације да су многи морали да оду са сајта. За неким људима лично жалим, јер сматрам да су квалитетни, за некима не - јер им није ни била намера да овде било шта изграђују. Тако да идемо даље :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Молба админу @Иван Ц. да се @Vladan :::. u укине бан. Човек на форуму  није рекао ни једну ружну реч. Он јесте упоран и непопустљив у одбрани својих ставова, али увек уредно цитира и уљудно одговара у полемикама. Најтежи облик сукобљавања, вербалног, код њега је иронија и сл. Он и @Bokisd нису још резрешили проблематику зашто умиремо - наступили су немири, па су одложили.

 

  • Извињење @Иван Ц., јер сам му постављао провокативна питања о "тамним вилетима" на теми где је правио ред (ма шта ја о том прављењу реда мислио)....стајао сам човеку на муку намерно.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar Што се тиче укидања бана (од 10 дана потпуне забране писања на форуму) члану Владану - не пада ми напамет да попустим. Има много разлога о којима не бих никако јавно, а тиче се и односа према одређеним администраторима, тако да је ово показивање и прављење будалама само била кап која је прелила чашу. Добро знам шта причам, али о томе нећемо јавно.

Оно што зна да се деси, да људи после бана покажу још више нетрпељивости, тако да се често дешава да буду бановани на много дуже време.

Надам се да ће Владан, као и остали бановани извући поуку и пријатељски прихватити оно што администрација одреди. Зато и постоји админ-тим. Нема више овде анархије.

Вас као члана веома поштујем и ценим, тако да се надам у будућности, још бољој сарадњи на корист наше Свете Цркве.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Ćiriličar рече
  • Молба админу @Иван Ц. да се @Vladan :::. u укине бан. Човек на форуму  није рекао ни једну ружну реч. Он јесте упоран и непопустљив у одбрани својих ставова, али увек уредно цитира и уљудно одговара у полемикама. Најтежи облик сукобљавања, вербалног, код њега је иронија и сл. Он и @Bokisd нису још резрешили проблематику зашто умиремо - наступили су немири, па су одложили.

 

  • Извињење @Иван Ц., јер сам му постављао провокативна питања о "тамним вилетима" на теми где је правио ред (ма шта ја о том прављењу реда мислио)....стајао сам човеку на муку намерно.

Potpisujem ovu molbu isto.

Vladan je vrlo smiren i precizan u svojim iskazima. Obrazovan i argumentovano diskutuje.

Forum je prosao i burnije periode.

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Била сам одсутна неко време и нисам у току дешавања последњих месеци.... али да је сајт упао у кризу, и то велику, и то не само у последње време и само због новобанованиних чланова, и то не само на основу (не)делања и писања чланова него буквално свих који су овде присутни (или су били присутни) укључујући и уређиваче, то је потпуно јасно свима. Неко је више допринео томе али је сам отишао или се извукао, неко је допринео мање, па је налетео на мину... Заиста би било лепо да Поуке буду оно што, чини ми се, сви желимо (добронамерно и позитивно), али оно што је изнад свега и пре свега то је чињеница да ми не умемо да комуницирамо. Не умемо да активно слушамо саговорника. Пројектујемо се, процењујемо личност саговорника и улазимо у анализирање намере, уместо да се бавимо написаним, тј. поруком. Ово се односи и на чланове и на уређиваче. Друго, поштовање изискује нечију доследност. Потребно је време за тај процес. Нарочито ако су се одиграле ствари које су очигледно биле недоследне, и према различитим критеријумима дате "једнакима". Много тога се многима не допада, али свако са собом треба да буде начисто шта ради, говори и које су му намере, и коме и како ће даровати своје мисли пренесене у комуникациони канал, а напослетку и своје време. Много тога ми се не допада, али нећу да пишем о томе из најједноставнијег разлога, а то је што нисам заинтересована да се даље и дубље тиме бавим. Ипак, оно што ми је заиста засметало, то су речи да чланови долазе и одлазе и да то није битно. Е па, битно је. Нико не улази у празну кућу, осим ако је не купи или нема намеру да је сруши или је бескућник. А ако је људи долазе и одлазе, онда је то железничка станица у којој се задржава само онај који мора. Људи чине места, иначе места без њих постају само историјски појам.

Ето, у нади да ћемо научити да комуницирамо, све вас поздрављам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Драшко рече

Potpisujem ovu molbu isto.

Vladan je vrlo smiren i precizan u svojim iskazima. Obrazovan i argumentovano diskutuje.

Forum je prosao i burnije periode.

Такође, веома те поштујем, наравно и лично (што свакако знаш), али од овога нема ништа...

Малочас видех његово смирење, послаше људи... тако да чисто сумњам да ћемо се ми овде више гледат`... но, видећемо.

Вређалиште се сада преселило на профил код једног члана форума који је на одобравњу такође... но, није то неочекивано. Само потврда да радимо праву ствар.

Идемо даље :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@АлександраВ Потпуно се слажем са тобом, зато сам овде...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Иван Ц. рече

Такође, веома те поштујем, наравно и лично (што свакако знаш), али од овога нема ништа...

Малочас видех његово смирење, послаше људи... тако да чисто сумњам да ћемо се ми овде више гледат`... но, видећемо.

Вређалиште се сада преселило на профил код једног члана форума који је на одобравњу такође... но, није то неочекивано. Само потврда да радимо праву ствар.

Идемо даље :)

Oče Ivane

Drag si mi i zaista ne zaboravljam nijednog dobra što si mi učinio, ali isto tako sebi ne smem da dozvolim da ne kažem šta mislim o Vladanu koji mi je takodje drag.

Nisam ispratio sve sve sveeee na forumu, ali ovaj forum čine ljudi a po mom  najiskrenijem mišljenju čine ga i tenzije i poneki sukob mišljenja koji argumentovano i jedna i druga strana mogu da održe

Zdrava tenzija

Vidim da je i o.Zoran na odobravanju a on je jedan od prvih rasterao raznu žabokrecinu ovde i postavio mnoge teme koje su otvorile vrata i prozore (dozvolicu izraz) napaćenom narodu na forumu, da ne kažem da mislim da je isti o.Zoran jedan od najargumentovanijih forumasa ovde. Oštar jezik? Da, pa?!

Ok, opomenite ga, to vam je dužnost, ali po mom ukusu,  treba malo "ljutog u jelo" da "jelo ne obljutavi"

Best regards 

Drasko Bozovic 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Драшко Поштовани Драшко,

Потпуно те разумем и свакако ценим твоје мишљење. Наравно, оно сда неће утицати на промену одлука, јер како си и сам рекао, ниси ствари сагледао до краја. Ситуација је таква да ја ствари сагледавам до краја и прихватам на себе да донесем суд о некој ситуацији са простором да погрешим у процени.

Везано за конкретне случајеве, сагледао сам ситуацију до краја, тако да верујем да су одлуке праве. То показују и критике на мој рачун, ови минуси и вређања којекуде... Надам се да се не слажеш са тим да свештеника треба називати павијаном, г...ом, комплексашем итд... па и да сам најгори? Да није лепо женске администраторе вређати, лично прозивати, стављати их у не знам какве контексте?

Е, ако се слажеш са мном да то није у реду и да то нема никакве везе са "здравом тензијом", а нарочито здрава тензија не може да буде најниже вређање клира СПЦ, онда ћемо се разумети.

Ако се, пак, не разумемо у томе, не вреди даље да причамо...

Обећао сам да ћу мојим доласком средити стање, вратити Поуке на прави пут, и то ће представљати процес који ће да потраје неко време. Нећу ни милиметар од тога одустати. Нећу дозволити да било ко вређа мој админ-тим, који су испред свега моји пријатељи.

 

И један и други форумаш могу да пишу (Владан за десет дана, Ђуровић може увек уз одобравање порука админ-тима, јер нећемо дозволити да све што њему падне на ум овде пролази), тако да је све на свом месту, за онога ко схвати на прави начин.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала Богу,да си се појавио о Иване и унео реда,а и Дејан...

"Ава",Ињац и још пар ликова,разорили су форум, доста се добрих саговорника повукло са форума, не желећи да учествују у тој ујдурми...

ЖРУ се врати кући...:dobro:

 

 

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Зосима рече

Хвала Богу,да си се појавио о Иване и унео реда,а и Дејан...

"Ава",Ињац и још пар ликова,разорили су форум, доста се добрих саговорника повукло са форума, не желећи да учествују у тој ујдурми...

ЖРУ се врати кући...:dobro:

 

 

Ђе си чоче? Сто година :)

Види,

мислим да је свако дао неки свој допринос. Не бих ја  о. Зорана тек тако одбацио и рекао да све што је радио није добро. Напротив. Он је, а већ сам то више пута рекао, један од најбољих "живих" теолога која сам читао. Препун живости, са одличним компарацијама, избалансираним теолошким речником итд... Дакле, огроман допринос је дао многима међу које сврставам и себе.

Што се тиче ових других ствари, то сам већ образлагао, ко хоће нека чита моје прве поруке.

Жељко је такође човек који је дао огроман допринос сајту, а надам се да ће то чинити и даље у складу са правилима једног мисионарског пројекта.

 

Свакако, хвала ти на лепим речима и подршци, идемо ка томе да вратимо Поуке на место које му и припада.

Хоћу да буде тако да кад се овде и напише критички текст - да он има огромну тежину. Овако, како је то било у последње време, изгубило се на тежини и наравно, огроман број људи се повукао, отишао и завладало је стање како овде никад није било.

Сајт је прошао кроз разне периоде, тако да ће се све ово превазићи, видећете сви плодове доброг рада.

Наравно, нећемо остати неми на сваки проблем који се дешава у Цркви, али МОРАМО да пустимо наше старце, наше Епископе, да решавају оно што се дâ решити. Није наше да се бавимо нечим што ми не можемо помоћи.

Ево, на пример, ја скоро нисам видео неки квалитетан мисионарски пројекат. Све се свело на "класику"...

Имам идеју да покренем један озбиљан пројекат везан са Адресар Цркве, ако Бог дâ и успем да добијем подршку о томе, мислим да ће бити један од фантастичних пројеката, свима на корист и услугу.

Све епархије, цркве, манастири, свештеници на једном месту, на једном сајту...  имам читав пројекат написан, само да га реализујемо. Наравно, није једноставан и јефтин, али сигуран сам да ће бити подршке за тако нешто.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Негде на почетку ових догађања у Украјини, а самим тим и теме *Раскол се захуктава* сам се добронамерно укључио, како бих упозорио да ће се напади убрзо поновити и у другим помесним црквама, па и у овој у којој сам свештеник (не ради се о СПЦ). Убрзо сам увидео да су овде присутни и многи провокатори, а неки од њих су и стари форумаши. Због истих сам нападан и од других чланова форума, а то и уз коришћење вулгарних увреда (цитирам: Срам те било ду...а). Овакав тон према свештенику је недопустив, мада сам овде нови и пишем под ником, па сам после само наставио да пратим тему, која је већ прешла 700 страна и више се нисам укључивао. Ваљда ће и њима већ једном неко да "стане у крај," јер је евидентно да су овакви људи и даље присутни на форуму и сви их препознајемо. Ипак, хвала свим добронамерним форумашима, који желе да са осталима поделе и добро и зло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...